فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
نقشه سوئیس
امتیاز 5 از 5 از بین 273 امتیاز دهنده به نقشه سوئیس تاریخ ارسال : 24 بهمن 1397

کشور سوئیس در اروپای غربی واقع شده است. به مسافرانی که به این کشور سفر می کنند، توصیه می کنیم که حتما به همراه سایر وسایل خود یک عدد نقشه سوئیس را نیز تهیه کنند. اگر به نقشه سوئیس دقت کنید این کشور از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. مساحت این کشور 41.290 کیلومتر مربع می باشد و حدودا 7.5 میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت زمینی در روی نقشه سوئیس 39.770 متر مربع و مساحت آبی در این کشور حدود 1.520 متر مربع است. این کشور از 26 ایالت تشکیل شده است که به آن ها کانتون گفته می شود. 

پایتخت سوئیس شهر برن می باشد و قطب های اقتصادی آن، دو شهر ژنو و زوریخ می باشند. نقشه سوئیس دارای جغرافیای متنوعی است. تراکم در مناطق جنوبی سوئیس که کوهستانی است کمتر از میانگین می باشد، در حالی که بخش های شمالی پر تراکم تر است.

بر روی نقشه سوئیس به سه منطقه جغرافیایی از جمله کوه های آلپ سوئیس (ناحیه میتلاند)، یا فلات سوئیس و کوه های ژورا در ناحیه شمال غربی و حوالی مرز فرانسه تقسیم می شود. پایین ترین نقطه در این کشور دریاچه ماجیوره، 193 متر از سطح دریا، بالاترین نقطه در مونت روزا با 4.634 متر ارتفاع و همچنین عمیق ترین نقطه در دریاچه ماجیوره 79 متر است.

درباره سوئیس می توان گفت که، چهار ناحیه فرهنگی و زبانی شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رمانش در این کشور وجود دارد و اکثریت جمعیت کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

حدود سه هزار کیلومتر مربع از یخچال ها و ذخیره های برفی سوئیس در رشته کوه های آلپ واقع شده است که از جاذبه های گردشگری سوئیس محسوب می شود. این کشور جزء سه منطقه بزرگ آبی اروپا می باشد. رود رَن 68 درصد از آب های این کشور را به دریای شمال می ریزد و رود رُن، رو پو ، رود ادیژ در مجموع 6.27 درصد از آب های سوئیس را به دریای مدیترانه می ریزند و رود "این" حدود 4.4 درصد آب های این کشور را به دریای سیاه می ریزد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید