فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا گرجستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا گرجستان
ویزا گرجستان

گرجستان کشوری سبز و زیبا، در بین کوه های سر به فلک کشیده و شرقی ترین نقطه اروپا قرار دارد و به تازگی در حال پیشرفت و توسعه است، در حال حاضر به کشوری توریستی و پر مخاطب از طرف گردشگران قرار گرفته است. همچنین دارای آب و هوای مطلوب می باشد، که پوشش گیاهی مناسبی برای گرجستان ایجاد کرده است. سواحل زیبای دریای سیاه نیز یکی دیگر از جاذبه های گرجستان محسوب می شود. واحد پول در گرجستان لار است و زبان رسمی آنان گرجی می باشد که با الفبای گرجی که یکی از 14 زبان ثبت شده دنیاست نگارش می شود. پایتخت گرجستان تفلیس، که حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد. با توجه به اینکه در سال 1392 کشور گرجستان قانون صدور ویزا گرجستان برای ایرانیان وضع کرد ولی بعد از 3 سال این قانون حذف شد و در حال حاضر ایرانیان نیازی به دریافت ویزا گرجستان ندارند.

ویزای لب مرز گرجستان:

متقاضیان سفر به گرجستان در صورتی که بخواهند از راه زمینی (اتومبیل شخصی و یا اتوبوس) وارد خاک گرجستان شوند، نیازی به مراجعه به سفارتخانه گرجستان در ایران را ندارند و می توانند با ارائه گذرنامه هنگام عبور از مرز زمینی به راحتی مجوز و مهر ورود به گرجستان را دریافت کنند.

ویزای فرودگاهی گرجستان: 

در صورت سفر با هواپیما نیز مشکلی برای ورود و اقامت در گرجستان نخواهید داشت و به راحتی تنها با خرید بلیط، به دفعات نامحدود که هر بار به مدت 45 روز اجازه دارید در این کشور بمانید. 

ویزای تحصیلی گرجستان:

دانشجویان بین المللی از طریق بورسیه تحصیلی که از طرف دولت گرجستان ارائه می شود به راحتی برای تحصیل به این کشور می توانند اقدام کنند. در غیر این صورت با دریافت پذیرش از دانشگاه های گرجستان می توانند جهت ادامه تحصیل در این کشور اقدام کنند.

اگر بخواهید بیش از زمان گفته شده (45 روز) در گرجستان بمانید باید برای دریافت ویزا گرجستان اقدام کنید. ویزای 90 روزه گرجستان بدون نیاز به سندی صادر می شود. 


هزینه زندگی گرجستان

یکی از مواردی که برای متقاضیان سفر و زندگی در گرجستان مهم می باشد، هزینه زندگی در گرجستان است.  هزینه زندگی در گرجستان نسبت به کشورهای همسایه پایین تر است. البته این مسئله بستگی بسیار زیادی به کیفیت زندگی مورد نظر شما دارد. معمولا در همه کشورها هزینه زندگی در پایتخت بیشتر از سایر شهرها است، که این در مورد گرجستان که پایتخت آن تفلیس می باشد نیز صدق می کند.

 بیشتر هزینه زندگی در گرجستان به اجاره مسکن مربوط می باشد. در این کشور اجاره به صورت ماهانه پرداخت می شود و شما نیازی به پرداخت پول پیش نخواهید داشت. همچنین تمام خانه ها با امکانات اولیه از جمله، مبلمان، یخچال، گاز، آبگرمکن، تخت و... ارائه می شود و خوشبختانه نیازی به صرف هزینه برای این موارد نخواهید داشت. هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر از 30 تا 50 متر مربع 300 تا 400 دلار آمریکا می باشد، که این مبلغ در حومه شهر 100 تا 150 دلار کاهش می یابد.

دیگر هزینه زندگی در گرجستان خورد و خوراک است. صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمت برای هر نفر بین 10 تا 15 لاری (واحد پول گرجستان) هزینه خواهد داشت و در رستوران های متوسط بین 35 تا 60 لاری خواهد بود. هزینه یک بطری آب معدنی نیز به طور متوسط 0.52 لاری می باشد. 

حمل و نقل نیز از دیگر دغدغه های هزینه زندگی در گرجستان می باشد. هزینه متوسط ماهانه حمل و نقل برای هر فرد 30 لاری است. لازم به ذکر است که هزینه های جابجایی توسط مینی بوس ترانزیت یا اتوبوس شهری در برخی از مسیرها گرانتر خواهد بود. در هر مسیر نیز باید به طور متوسط 3 لاری به تاکسی ها بپردازید. تاکسی ها در تفلیس به صورت دربست افراد را جابجا می کنند.

با توجه به اینکه هر روز تعداد درخواست کنندگان ویزا گرجستان بیشتر می شود، نیاز است که این قیمت ها به روز شود، اما با توجه به تورم پایین در این کشور انتظار نمی رود که هزینه زندگی و اقامت در گرجستان تفاوت چندانی با سال قبل داشته باشد.

اطلاعات کشور گرجستان

در اطلاعات کشور گرجستان، کشوری سبز و زیبا در بین کوه های سر به فلک کشیده، در شرقی ترین نقطه اروپا قرار دارد و به تازگی در حال پیشرفت و توسعه است، که در حال حاضر به کشوری توریستی و پر مخاطب از طرف ایرانیان تبدیل شده است. همچنین دارای آب و هوای مطلوب می باشد که پوشش گیاهی مناسبی برای گرجستان به وجود آورده است. سواحل زیبای دریای سیاه نیز گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند. در اطلاعات کشور گرجستان باید بگوییم، واحد پول این کشور لاری می باشد و زبان رسمی آنان گرجی است، که با الفبای گرجی که یکی از 14 زبان ثبت شده دنیا می باشد نگارش می شود. پایتخت گرجستان تفلیس است که حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد. در سالهای اخیر کشور گرجستان برای نزدیک شدن به استانداردهای اروپا در تلاش بوده، تا بهترین شرایط را برای سرمایه گذاران در این کشور فراهم کند. در این راستا دولت گرجستان با تسهیل خدمات ساخت و ساز هتل و خدمات گردشگری، حمل و نقل مناسب و استاندارد، مالیات را پایین آورده و خدمات گمرکی مناسب ارائه می دهد.

برای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ ویزا گرجستان می توانید در زمینه های صنعت گردشگری، صنعت ساختمان، کشاورزی و دامپروری و صنعت بازیافت فعالیت داشته باشید. ایرانیان بدون اخذ ویزای این کشور می توانند به مدت 45 روز در این کشور بمانند و پس از اتمام این دوره موظف به ترک گرجستان می باشند. برای رفتن به گرجستان به دلیل بی نیازی به ویزا، می توانید از راه زمینی و حتی با اتومبیل شخصی خود برای ورود به این کشور اقدام کنید، همچنین می توانید به دفعات به این کشور وارد شوید و هر بار به مدت 45 روز در این کشور اقامت داشته باشید. گرجستان همچنین دارای دانشگاه های بین المللی و در سح امکانات بالا می باشد که متقاضیان زیادی از جمله ایرانیان فرصت تحصیل در دانشگاه های گرجستان را هم به دلیل خدمات و هم به دلیل سهولت در عبور و مرور انتخاب می کنند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید