فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا گرجستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا گرجستان
ویزا گرجستان

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز که در اوراسیا واقع شده است. پایتخت و بزرگترین شهر در این کشور تفلیس می باشد. این کشور در هر دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است. به تازگی این کشور در حال توسعه و پیشرفت بوده و در تلاش برای رسیدن به استانداردهای اروپا می باشد.

ایرانیان عزیزی که قصد سفر به این کشور را برای گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور داشته باشند، نیازی به تهیه ویزا گرجستان نخواهند داشت و می توانند به مدت 45 روز در این کشور اقامت داشته باشند. این نوع ویزا در لب مرز برای مسافر صادر می شود.

انواع ویزا گرجستان عبارت است از:

ویزای مسافرتی گرجستان

ویزای کار گرجستان

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای گرجستان به دو صورت صادر می شود:

1. به صورت حضوری که در این روش متقاضی باید به سفارت خانه گرجستان در تهران مراجعه کند و تمامی مدارک ویزا مورد نظر خود را به سفارت این کشور ارائه دهد. در این روش هم شخص متقاضی و هم وکیل وی می تواند برای دریافت ویزا گرجستان اقدام کند. همچنین آژانس های مسافرتی معتبر  می توانند برای مسافر خود درخواست ویزا بدهند.

2. ویزای الکترونیکی گرجستان یا evisa که برای دریافت آن باید از طریق سایت سفارت به آدرس www.evisa.gov.ge مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزا گرجستان را طی کنید. در این روش نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد و امکان ارسال اطلاعات به صورت آنلاین و پرداخت آنلاین مبلغ ویزا از طریق مستر کارت و یا ویزا کارت برای هر شخص می باشد. باید از این ویزا پرینت گرفته و در هنگام ورود به این کشور ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزا الکترونیکی شامل اسکن رنگی از پاسپورت متقاضی و اسکن رنگی از عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید می باشد. این مدارک را باید در هنگام طی کردن مراحل دریافت ویزا گرجستان وارد سایت کنید. 

توجه داشته باشید که هزینه ویزا گرجستان برای هر فرد به مبلغ 20.5 دلار می باشد. از این مبلغ 20 دلار برای صدور ویزا و 0.5 دلار آن برای دو درصد هزینه خدمات بانکی گرجستان دریافت می شود.

متقاضیان محترم باید توجه داشته باشند که اعتبار گذرنامه آن ها باید حداقل تا 3 ماه پس از اعتبار تاریخ ویزا باشد. ویزای صادر شده به صورت Multiple entry می باشد، که مسافر می تواند در بازه زمانی 3 ماه به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته و می تواند در این مدت به این کشور رفت و آمد کند، اما مدت زمان اقامت در گرجستان نباید بیشتر از 30 روز شود. در صورت رعایت نکردن مدت زمان مجاز اقامت در این کشور ممکن است از طرف دولت گرجستان جریمه نقدی شده و یا چندین سال از سفر به این کشور محروم شوید. 

در هنگام وارد کردن مدارک ویزا به صورت آنلاین باید مدارک مورد نیاز اثبات بازگشت از این کشور مانند بلیط برگشت و سایر مدارک ویزا گرجستان از جمله رزرو یکی از هتل های گرجستان، پول کافی جهت پوشش هزینه های اقامت در این کشور و بیمه مسافرتی را ارائه دهید. این کار را باید در مرحله سوم از پر کردن مدارک ویزا مورد نظر گرجستان انجام دهید. در کل انجام مراحل و درخواست ویزا گرجستان باید برای هر فرد متقاضی که به همراه خانواده خود اقدام کرده است به صورت جداگانه صورت گیرد، بدون توجه به گروه سنی!

مدت زمان رسیدگی و صدور نتیجه ویزای گرجستان حدود 5 روز کاری به طول می انجامد. 

در طی پروسه ثبت نام آنلاین به این نکات توجه داشته باشید:

ایمیلی که برای تایید ثبت نام متقاضی ارسال می شود، حداکثر تا یک ساعت اعتبار دارد و در این مدت باید تایید شود در غیر این صورت Application لغو شده و تمامی پروسه Apply ویزای الکترونیکی باید مجددا تکرار شود.

بعد از ایمیل تایید، ایمیل دیگری ارسال می شود که طی آن باید در مدت زمان 5 ساعت اقدام به پرداخت هزینه ویزا به صورت آنلاین و از طریق مستر کارت و یا ویزا کارت کنید. اگر در این بازه زمانی اقدام به پرداخت نکنید باز هم این پروسه کنسل خواهد شد و باز هم باید کلیه مراحل درخواست ویزا گرجستان را مجددا طی کنید.

کارت اعتباری که با آن هزینه ها را به صورت آنلاین پرداخت می کنید، لزوما نباید به نام خود متقاضی باشد. این محدودیت تا مدتها وجود داشت که پس از مدتی از قوانین و مقررات گرجستان خارج شد.

توجه داشته باشید که هزینه ویزا گرجستان قابل برگشت نمی باشد.


هزینه زندگی گرجستان

یکی از مواردی که برای متقاضیان سفر و زندگی در گرجستان مهم می باشد، هزینه زندگی در گرجستان است.  هزینه زندگی در گرجستان نسبت به کشورهای همسایه پایین تر است. البته این مسئله بستگی بسیار زیادی به کیفیت زندگی مورد نظر شما دارد. معمولا در همه کشورها هزینه زندگی در پایتخت بیشتر از سایر شهرها است، که این در مورد گرجستان که پایتخت آن تفلیس می باشد نیز صدق می کند.

 بیشتر هزینه زندگی در گرجستان به اجاره مسکن مربوط می باشد. در این کشور اجاره به صورت ماهانه پرداخت می شود و شما نیازی به پرداخت پول پیش نخواهید داشت. همچنین تمام خانه ها با امکانات اولیه از جمله، مبلمان، یخچال، گاز، آبگرمکن، تخت و... ارائه می شود و خوشبختانه نیازی به صرف هزینه برای این موارد نخواهید داشت. هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر از 30 تا 50 متر مربع 300 تا 400 دلار آمریکا می باشد، که این مبلغ در حومه شهر 100 تا 150 دلار کاهش می یابد.

دیگر هزینه زندگی در گرجستان خورد و خوراک است. صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمت برای هر نفر بین 10 تا 15 لاری (واحد پول گرجستان) هزینه خواهد داشت و در رستوران های متوسط بین 35 تا 60 لاری خواهد بود. هزینه یک بطری آب معدنی نیز به طور متوسط 0.52 لاری می باشد. 

حمل و نقل نیز از دیگر دغدغه های هزینه زندگی در گرجستان می باشد. هزینه متوسط ماهانه حمل و نقل برای هر فرد 30 لاری است. لازم به ذکر است که هزینه های جابجایی توسط مینی بوس ترانزیت یا اتوبوس شهری در برخی از مسیرها گرانتر خواهد بود. در هر مسیر نیز باید به طور متوسط 3 لاری به تاکسی ها بپردازید. تاکسی ها در تفلیس به صورت دربست افراد را جابجا می کنند.

با توجه به اینکه هر روز تعداد درخواست کنندگان ویزا گرجستان بیشتر می شود، نیاز است که این قیمت ها به روز شود، اما با توجه به تورم پایین در این کشور انتظار نمی رود که هزینه زندگی و اقامت در گرجستان تفاوت چندانی با سال قبل داشته باشد.

اطلاعات کشور گرجستان

در اطلاعات کشور گرجستان، کشوری سبز و زیبا در بین کوه های سر به فلک کشیده، در شرقی ترین نقطه اروپا قرار دارد و به تازگی در حال پیشرفت و توسعه است، که در حال حاضر به کشوری توریستی و پر مخاطب از طرف ایرانیان تبدیل شده است. همچنین دارای آب و هوای مطلوب می باشد که پوشش گیاهی مناسبی برای گرجستان به وجود آورده است. سواحل زیبای دریای سیاه نیز گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند. در اطلاعات کشور گرجستان باید بگوییم، واحد پول این کشور لاری می باشد و زبان رسمی آنان گرجی است، که با الفبای گرجی که یکی از 14 زبان ثبت شده دنیا می باشد نگارش می شود. پایتخت گرجستان تفلیس است که حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد. در سالهای اخیر کشور گرجستان برای نزدیک شدن به استانداردهای اروپا در تلاش بوده، تا بهترین شرایط را برای سرمایه گذاران در این کشور فراهم کند. در این راستا دولت گرجستان با تسهیل خدمات ساخت و ساز هتل و خدمات گردشگری، حمل و نقل مناسب و استاندارد، مالیات را پایین آورده و خدمات گمرکی مناسب ارائه می دهد.

برای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ ویزا گرجستان می توانید در زمینه های صنعت گردشگری، صنعت ساختمان، کشاورزی و دامپروری و صنعت بازیافت فعالیت داشته باشید. ایرانیان بدون اخذ ویزای این کشور می توانند به مدت 45 روز در این کشور بمانند و پس از اتمام این دوره موظف به ترک گرجستان می باشند. برای رفتن به گرجستان به دلیل بی نیازی به ویزا، می توانید از راه زمینی و حتی با اتومبیل شخصی خود برای ورود به این کشور اقدام کنید، همچنین می توانید به دفعات به این کشور وارد شوید و هر بار به مدت 45 روز در این کشور اقامت داشته باشید. گرجستان همچنین دارای دانشگاه های بین المللی و در سح امکانات بالا می باشد که متقاضیان زیادی از جمله ایرانیان فرصت تحصیل در دانشگاه های گرجستان را هم به دلیل خدمات و هم به دلیل سهولت در عبور و مرور انتخاب می کنند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید