فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
  • دعوتنامه
  • هزینه اخذ ویزا
  • دلایل رجکت
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای توریستی

اطلاعات ویزا

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد، که برای سفر به این کشور

دعوتنامه

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد، که برای سفر به این کشور

هزینه اخذ ویزا

کشور فرانسه از کشور های عضو پیمان شینگن می باشد و هر فردی که قصد سفر را به این کشور را دارد باید با توجه به هدف خود از سفر نسبت به دریافت ویزای شینگن متناسب با درخواست خود اقدام نمایند، در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه اخذ ویزای فرانسه یا به اصطلاح قیمت ویزای فرانسه بپردازیم، بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید در ادامه با ایران ویزا همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

ویزای توریستی

فرانسه یکی از توریستی ترین کشور های جهان می باشد و سالانه ایرانیان بسیاری شهر های مختلف این کشور را برای سفر انتخاب می کنند از این رو قصد داریم در این بخش از سایت ایران ویزا اطلاعاتی کلی در رابطه با ویزای توریستی  فرانسه در اختیارتان قرار دهیم، اگر قصد سفر تورسیتی به کشور فرانسه را دارید مطالب این مقاله می تواند برایتان مفید واقع شود پس با ما همراه باشید.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آن ها ویزای توریستی این کشور می باشد، افرادی که قصد دارند با هدف گردشگری به کشور فرانسه سفر کنند باید نسبت به دریافت این نوع از ویزای فرانسه اقدام نمایند، البته بد نیست بدانید که این نوع از ویزای فرانسه از زمان صدور سه ماه اعتبار دارد و برای افرادی که با هدف دیدار با خانواده به فرانسه سفر می کنند نیز صادر می شود، متقاضیان ویزای توریستی فرانسه برای دریافت این ویزا باید سفارت را متقاعد نمایند که به طور حتم به پس از پایان مدت ویزا به کشور خود باز خواهند گشت.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی فرانسه

همانطور که می دانید برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید مدارک از پیش تعیین شده ای را به سفارت این کشور ارائه دهید، در ادامه این بخش از مقاله می توانید لیستی از مدارک مورد نیاز را مشاهده نمایید.

1. اصل شناسنامه و یا کارت ملی به همراه ترجمه آن به زبان فرانسوی یا انگلیسی

2. اصل گذرنامه ( گذرنامه شخص متقضی باید حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد.

3. کپی از صفحات 1 تا 5 گذرنامه و همینطور صفحاتی که در آن ها مهر روادید خورده است.

4. دو قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 با پس زمینه رنگی

متقاضیان ویزای توریستی فرانسه باید بدانند که مدت زمان این نوع از ویزای فرانسه بسته به نحوه درخواست شما و همچنین تصمیم سفارت متفاوت است اما لازم به ذکر می باشد که این نوع از ویزا معمولاً برای 14 روز صادر می شود.

5. فرم درخواست ویزای فرانسه

6. رسید پرداخت هزینه های ویزای فرانسه

7. برنامه کامل سفر 

8. گردش حساب و مدارک مربوط به تمکن مالی

9. مدارک مربوط به اشتغال به کار

10. واچر هتل و مدارک مربوط به محل اقامت 

11. بلیط رفت و برگشت به کشور فرانسه

12. تمامی اسناد ملکی به همراه کپی و ترجمه

13. سند ازدواج و ترجمه آن در صورت تأهل

14. اصل دعوتنامه در صورت وجود

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه مراجعه نمایید.

دریافت ویزای توریستی فرانسه

متقاضیان ویزای توریستی فرانسه برای اخد این ویزا باید ابتدا فرم درخواست ویزا را پر کنند، سپس فرم تکمیل شده را به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال کنند، حدود 15 روز کاری زمان می برد تا سفارت پاسخ ایمیل را برای متقضیان ارسال کند، پس از دریافت ایمیل سفارت، نوبت به جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی فرانسه می باشد، بسیاری از گردشگران کشور فرانسه ترجیح می دهند که مدارک خود را به کارگزاری VFS ارائه دهند، باید بدانید که این کارگزاری از طرف سفارت فرانسه به رسمیت شناخته شده است و وظیفه جمع آوری مدارک و تحویل آن ها به سفارت را بر عهده دارد.  

از آنجایی که برای دریافت ویزای توریستی فرانسه نیازی به مصاحبه حضوری نیست، پس از ارائه مدارک باید منتظر نتیجه بمانید، لازم به ذکر است که نتیجه درخواست صدور ویزا معمولاً پس از شش هفته توسط سفارت فرانسه اعلام می شود. 

هزینه صدور ویزای توریستی فرانسه

هزینه های صدور ویزای توریستی فرانسه شامل هزینه ورودی سفارت و هزینه کارگزاری VFS است که در مجموع مبلغ 85 یورو می باشد، توجه داشته باشید که این مبلغ توسط شخص متقضی و به صورت نقدی باید به سفارت فرانسه تحویل داده شود.

اگر قصد سفر به کشور فرانسه و دریافت ویزای توریستی این کشور را دارید باید بدانید که متأسفانه در حال حاضر سخت گیری های بسیاری از سمت سفارت این کشور وجود دارد و از آنجایی که ریجکت شدن ویزای توریستی فرانسه، خسارت های زمانی و اعتباری زیادی را به افراد وارد می کند، بهتر است پیش از اقدام به دریافت ویزا با کارشناسان فعال در زمینه اخذ ویزا مشورت نمایید، کارشناسان ایران ویزا همواره آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما کاربران عزیز می باشند.

امیدواریم مطالعه این مقاله اطلاعات مورد نیاز در رابطه با ویزای توریستی فرانسه را در اختیارتان قرار داده باشد. 

ویزای تحصیلی

کشور فرانسه دارای چندین دانشگاه مطرح و معتبر می باشد و به همین سبب نیز به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل شده است و سالانه افراد بسیاری برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام می کنند، اگر شما نیز قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

دلایل ریجکت

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای دریافت ویزای این کشور

آیا به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

درج نظر