فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
  • هزینه اخذ ویزا

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شنگن می باشد. این کشور بسیار زیبا با آثار تاریخی به جا مانده در آن، همه ساله توریست های فراوانی را به سمت خود جذب می کند. توجه د

...

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شنگن می باشد. این کشور بسیار زیبا با آثار تاریخی به جا مانده در آن، همه ساله توریست های فراوانی را به سمت خود جذب می کند. توجه داشته باشید که کلیه گردشگران بازدید از این کشور باید ویزای شنگن تهیه کنند تا بتوانند وارد این کشور شوند.

ویزا فرانسه برای اهداف مختلف سفر به این کشور صادر می شود. این ویزاها هم به صورت کوتاه مدت و هم بلند مدت ارائه داده می شود. 

انواع ویزا فرانسه عبارت است از:

• ویزای توریستی فرانسه

• ویزای تحصیلی فرانسه

• ویزای تجاری فرانسه

• ویزای پزشکی فرانسه

• ویزای مقامات رسمی فرانسه

• ویزای فرهنگی برای هنرمندان و ورزشکاران

• ویزای ترانزیت فرودگاهی

• ویزای ازدواج فرانسه

• ویزای کودکان 

• ویزای نخبگان

ویزای توریستی فرانسه

برای افرادی که قصد گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری فرانسه را دارند صادر می شود. مدت زمان اقامت در فرانسه و اعتبار ویزا بستگی به نوع درخواست شما و تصمیم سفارت دارد.

ویزای تحصیلی فرانسه

این نوع ویزا تنها برای تحصیل در این کشور صادر می شود. برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید پذیرش تحصیلی فرانسه را دریافت کنید. سپس تمامی مدارک تحصیلی خود را به همراه سایر مدارک ویزا فرانسه به سفارت این کشور ارائه دهید. برای اخذ این نوع ویزا حتما باید در سفارت خانه فرانسه مصاحبه حضوری داشته باشید.

ویزای تجاری فرانسه

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور را دارند، صادر می شود. در این صورت باید تمامی مدارک مربوط به شرکت ثبت شده را به همراه سایر مدارک ویزا فرانسه به سفارت تحویل دهید. برخی از افراد نیز قصد کارآفرینی و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارند که در این صورت نیز، پس از تایید بیزینس پلن خود باید تمامی مدارک مرتبط با آن را ارائه دهند.

ویزای پزشکی فرانسه

برخی از افراد برای معالجات خود در این کشور اقدام به دریافت ویزای پزشکی می کنند. در این صورت باید پرونده پزشکی خود را به کنسولگری ارائه دهند، تا پس از تایید آن ویزا فرانسه برای آن ها صادر شود.

ویزای مقامات رسمی فرانسه

برای سفرهای وزرا و مقامات رسمی کشور صادر می شود. در این نوع ویزا نیازی به مصاحبه حضوری نمی باشد و صرفا برای دیدارهای دیپلماتیک این نوع ویزا اخذ می شود.

ویزای فرهنگی برای هنرمندان و ورزشکاران

ویزای فرهنگی نیز برای مسابقات و دیدارهای ورزشی در فرانسه صادر می شود. همچنین برای شرکت در فستیوال های هنری و نمایشگاه ها در فرانسه می توانید از این نوع ویزا فرانسه استفاده کنید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

در مواقعی که فرد قصد سفر سوم را داشته باشد و از فرودگاه های فرانسه صرفا برای تعویض پرواز خود استفاده کند، صادر می شود. با ویزای ترانزیت فرودگاهی تنها 48 ساعت اجازه حضور در این کشور را دارید و در برخی مواقع نیز اجازه خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

ویزای ازدواج فرانسه

افرادی که قصد ازدواج در این کشور را دارند، باید ویزای ازدواج دریافت کنند. این فرد باید یکی از شهروندان فرانسه باشد، تا بتواند برای فرد خارجی دعوتنامه فرانسه را جهت ازدواج با وی ارسال کند. در این صورت باید تمامی مدارک مرتبط با پیوند زناشویی را به همراه اطلاعات شخصی خود برای کنسولگری فرانسه در ایران ارسال کند.

ویزای کودکان فرانسه

کشور فرانسه به منظور سهولت در سفر کودکان زیر سن قانونی که یکی از والدین آن ها در کشوری دیگر ساکن است ویزای کودکان فرانسه را صادر می کند، تا رفت و آمد آن ها به سهولت انجام شود.

ویزای نخبگان فرانسه

برای این نوع ویزا باید شرایط خاص و ویژه ای داشته باشید. افرادی که از نخبگان کشور می باشند و در صورتی که حضور آن ها در کشوری دیگر می تواند، موثر باشد و بتوانند اطلاعات علمی خود را در اختیار این کشور قرار دهند، صادر می شود.

ابتدا باید نوع ویزای خود را مشخص کنید که کدامیک از آن ها برای سفر شما مناسب تر است. بر اساس ویزای مورد نظر باید فرم درخواست را تهیه کرده و نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. این فرم را هم می توانید از طریق وب سایت و هم از بخش روادید سفارت خانه فرانسه تهیه کنید. این فرم باید برای هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه پر شود. در تکمیل این فرم بسیار دقت کنید، در صورت نیاز می توانید از کارشناسان مجرب در آژانس های مسافرتی معتبر مشاوره بگیرید. این فرم ها باید به زبان فرانسه و یا انگلیسی پر شود.

جهت دریافت وقت سفارت فرانسه نیز باید ایمیلی به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال کنید و منتظر پاسخ آن باشید. اگر بیشتر از یک نفر هستید، همه درخواست ها را پشت سر هم به این ایمیل ارسال کنید. پاسخ به ایمیل ممکن است تا 15 روز کاری به طول انجامد، در صورتی که در این مدت ایمیلی دریافت نکردید، پیغام دیگری روی همان ایمیل ارسال کنید و این مسئله را اعلام کنید. مرحله بعد نیز تکمیل مدارک ویزا فرانسه می باشد. توجه داشته باشید که در سیستم جدید ارائه مدارک فرانسه، متقاضیان باید به دفتر کارگزاری VFS واقع در تهران مراجعه کنند. این کارگزاری تنها وظیفه دریافت مدارک ویزا فرانسه و انتقال آن به سفارت این کشور را دارد و تایید و یا عدم تایید ویزا فرانسه فقط توسط سفارت انجام می شود. همچنین متقاضیان باید از طریق این کارگزاری اطلاعات بیومتریک خود و تعیین وقت سفارت فرانسه را انجام دهند.

مدارک ویزا را باید در زمان مصاحبه حضوری در سفارت این کشور ارائه دهید. این مدارک باید به زبان فرانسه و یا انگلیسی ترجمه شود و نیازی به تاییدیه دادگستری نیز نمی باشد. در نظر داشته باشید که هزینه ویزا فرانسه را باید به صورت حضوری و به واحد پول فرانسه، پرداخت کنید. قیمت ویزا فرانسه در حال حاضر حدود 88 یورو می باشد.

ویزا فرانسه به علت هم پیمان بودن این کشور با معاهده شنگن، دارای شرایط خاصی است. در صورتی که بخواهید برای ویزا شنگن فرانسه به منظور سفر توریستی، تجاری، فرهنگی و مقام رسمی اقدام کنید، حتما باید دارای دعوتنامه فرانسه باشید.

نتیجه اخذ ویزا فرانسه تا شش هفته پس از ارائه مدارک مشخص می شود. در صورت تایید باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزا فرانسه در آن، به سفارت این کشور ارائه دهید.

توجه داشته باشید که هزینه صدور ویزا فرانسه برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد. برای کودکان 6 تا 12 سال باید حدود 35 یورو و برای افراد بالای 12 سال نیز 60 یورو پرداخت کنید. به این مبالغ 25 یورو نیز برای هزینه بررسی مدارک، اضافه کنید. این هزینه ها در سفارت فرانسه و به واحد پول فرانسه باید پرداخت شود.

توجه داشته باشید که برای انواع ویزا فرانسه باید مدارک مربوط به آن را به دفتر کنسولگری این کشور ارائه دهید، که با هم متفاوت می باشند. به صورت دقیق تر می توانید مدارک ویزا فرانسه را در این قسمت مشاهده کنید، اما در ادامه به مدارک کلی آن می پردازیم.

مدارک مورد نیاز ویزا فرانسه عبارت است از:

• اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه

• اصل فرم درخواست ویزا که باید به زبان فرانسه و یا انگلیسی پر شود

• گذرنامه متقاضی که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین کپی از صفحه اول و دوم و ویزاهای قبلی

• دو قطعه عکس رنگی 4*3 زمینه سفید

• مدارک وضعیت شغلی متقاضی، کارمندان دولتی باید ترجمه آخرین حکم کارگزینی را تحویل دهند. کارمندان بخش خصوصی نیز باید گواهی اشتغال به کار را روی سربرگ رسمی شرکت، به زبان انگلیسی و یا فرانسه ارائه دهند. صاحبان مشاغل آزاد نیز باید ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی خود را ارائه دهند.

• گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

• گواهی آخرین گردش حساب بانکی شخصی (برای یک ماه آخر) که بر روی سربرگ انگلیسی بانک با مهر و تایید باشد

• دو سری کپی از اصل مدارک سند مالکیت و ترجمه آن

• بلیط رفت و برگشت به فرانسه

• رزرو یکی از هتل های فرانسه در طول مدت اقامت در فرانسه

• بیمه مسافرتی

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه یکی از مواردیست که روند دریافت ویزای فرانسه را سهولت می بخشد، در این بخش قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با انواع دعوتنامه فرانسه در اختیارتان قرار دهیم

هزینه اخذ ویزا فرانسه

کشور فرانسه از کشور های عضو پیمان شینگن می باشد و هر فردی که قصد سفر را به این کشور را دارد باید با توجه به هدف خود از سفر نسبت به دریافت ویزای شینگن متناسب با درخواست خود اقدام نمایند، در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه اخذ ویزای فرانسه یا به اصطلاح قیمت ویزای فرانسه بپردازیم، بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید در ادامه با ایران ویزا همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

ویزای توریستی فرانسه

فرانسه یکی از توریستی ترین کشور های جهان می باشد و سالانه ایرانیان بسیاری شهر های مختلف این کشور را برای سفر انتخاب می کنند از این رو قصد داریم در این بخش از سایت ایران ویزا اطلاعاتی کلی در رابطه با ویزای توریستی فرانسه در اختیارتان قرار دهیم، اگر قصد سفر تورسیتی به کشور فرانسه را دارید مطالب این مقاله می تواند برایتان مفید واقع شود پس با ما همراه باشید.

ویزای کاری فرانسه

چنانچه قصد کار در کشور فرانسه را دارید باید ویزای کاری این کشور را دریافت نمایید، ویزای کاری فرانسه در واقعی نوعی از ویزای شینگن است که دارندگان آن می توانند در کشور فرانسه به کار یا فعالیت تجاری بپردازند، در این بخش قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با ویزای کاری فرانسه در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین اگر به این اطلاعات نیاز دارید در ادامه ایران ویزا را همراهی کنید.

ویزای تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه دارای چندین دانشگاه مطرح و معتبر می باشد و به همین سبب نیز به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل شده است و سالانه افراد بسیاری برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام می کنند، اگر شما نیز قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

ویزای پزشکی فرانسه

ویزای پزشکی نوعی از ویزای کشور فرانسه است و برخی از بیماران که دارای شرایط خاصی هستند، می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند، در این بخش از ایران ویزا به شرح ویزای پزشکی فرانسه، مدارک مورد نیاز، شرایط دریافت و نحوه اخذ آن خواهیم پرداخت، چنانچه به اطلاعات مذکور نیاز دارید مطالعه این مقاله می تواند برایتان مفید واقع شود.

اطلاعات مفید فرانسه

متأسفانه در حال حاضر ویزای فرانسه یکی از سخت ترین ویزا های شینگن برای ایرانیان می باشد و باید بدانید که اغلب درخواست های این نوع از ویزا ریجکت می شود، اما با رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم می توانید شانس قبول درخواست ویزای خود را افزایش دهید.

نظرات کاربران


Avatar
پاسخ
هادی یاوری - ارسال شده در 09 آذر 1398

مطلب مفیدی بود

Avatar
admin - ارسال شده در 09 آذر 1398

ممنون از نظرتون

Avatar
کیوان - ارسال شده در 09 آذر 1398

عالی

Avatar
پاسخ
مبینا احمدی - ارسال شده در 03 آذر 1398

با سلام، خسته نباشید من دختر عمم توی فرانسه زندگی می کنه و می خواد برای من دعوتنامه بفرسته، آیا با وجود این دعوتنامه می تونم بدون مشکل ویزای توریستی فرانسه بگیرم؟

Avatar
پاسخ
الناز موسوی - ارسال شده در 03 آذر 1398

با سلام، من همسرم حدود دو سال پیش برای ویزای تجاری فرانسه اقدام کرد اما متأسفانه ویزاشون ریجکت شد، الان دوباره میخوایم اقدام کنیم، برای اینکه درخواستمون دوباره ریجکت نشه باید کار خاصی انجام بدیم؟

Avatar
پاسخ
رضا حسینی - ارسال شده در 03 آذر 1398

گردش مالی برای ویزای فرانسه باید چقد باشه و اصلا چجوری محاسبه میشه؟

Avatar
علی انصاری - ارسال شده در 09 آذر 1398

تست پیام

درج نظر


سوالات متداولبرای دریافت هر نوع از ویزای فرانسه باید مدارک مختلفی را با توجه به نوع ویزای خود به سفارت ارائه دهید اما به طور کلی مدارکی نظیر پاسپورت، شناسنامه، مدارک تمکن مالی و غیره را به سفارت کشور فرانسه ارائه دهید


سفارت کشور فرانسه در خیابان نوفلوشاتو پلاک 66 شهر تهران واقع شده است!

متقاضیان ویزای فرانسه باید مبلغی معادل 88 یورو برای دریافت ویزای فرانسه هزینه کنند، البته این مبلغ با احتساب هزینه استفاده از خدمات کارگزاری وی اف اس گلوبال می باشد!

فرم درخواست ویزای فرانسه را می توانید از طریق سایت سفارت فرانسه و یا قسمت فرم های سایت ایران ویزا دانلود کنید!