فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
سفارت فرانسه
امتیاز 5 از 5 از بین 264 امتیاز دهنده به سفارت فرانسه

سفارت فرانسه

سفارت خانه فرانسه در ایران واقع در شهر تهران می باشد. این مکان علاوه بر امور ویزا فرانسه و بررسی و جمع آوری مدارک، وظایف دیگری از جمله نمایندگی دولت فرانسه را در برابر جامعه فرانسویان در ایران، سرشماری و ثبت احوال دارد. همچنین در سایت سفارت خانه فرانسه در بخش assistant visa می توانید مطلع شوید که چه نوع ویزایی نیاز دارید تا مدارک مورد نیاز و تعرفه های آن را در اختیار شما قرار دهد. 

برای ثبت درخواست ویزا فرانسه باید در سایت سفارت خانه فرانسه حساب کاربری بسازید تا در تمام مراحل ویزا فرانسه، تقاضای شما را همراهی کنند. 

برای دریافت وقت ملاقات از سفارت خانه فرانسه باید از طریق شرکت VFS اقدام کنید و مدارک ویزا فرانسه را به این شرکت تحویل دهید. لازم به ذکر است که شرکت VFS از سال 2017 وظیفه جمع آوری تمام مدارک ویزا فرانسه را به عهده دارد و نسبت به تعیین وقت ملاقات برای مصاحبه در سفارت خانه فرانسه اقدام می کنند. 

این شرکت وظیفه دارد در ازای دریافت مبلغ 25 یورو پرونده متقاضیان را دریافت کند. باید توجه داشته باشید که قیمت ویزا فرانسه به صورت قانونی 60 یورو می باشد که در مراحل بعدی، از متقاضیان دریافت می شود. همچنین صلاحیت صادر کردن ویزا فرانسه صرفا با سفارت خانه فرانسه می باشد و هیچ شرکت دیگری اجازه انجام مراحل و بررسی پرونده ها را نخواهد داشت.

ساعات کاری سفارت خانه فرانسه به غیر از روزهایی که تعطیلی رسمی می باشد، از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 20 است و آماده خدمات رسانی به مراجعین می باشد. همچنین ساعات کاری بخش تکمیل و تایید مدارک ویزا فرانسه در روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت 9 تا 10 صبح می باشد که از این روزها سه شنبه را به بررسی امور دانشجویان اختصاص داده اند.

آدرس سفارت خانه فرانسه در تهران: خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64

آدرس سایت سفارت خانه فرانسه: ir.ambafrance.org 

تلفن تماس: 64094000

 

درج نظر