فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ارمنستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ارمنستان
هزینه زندگی ارمنستان

در صورتی که زندگی و مهاجرت کردن به ارمنستان را انتخاب کرده اید، باید اطلاعاتی در مورد کیفیت، آموزش، سیاست، اقتصاد، مشاغل و هزینه زندگی در ارمنستان داشته باشید، تا بتوانید تصمیم مناسبی در این رابطه بگیرید. در بین مواردی که گفته شد، هزینه زندگی در ارمنستان بزرگترین دغدغه افرادی است که قرار است باقی زندگی خود را در این کشور زندگی کنند. شاید مطالعه این مقاله بتواند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد!

برای درآمد زایی و زندگی در این کشور ابتدا باید از کار و شغل خود در زمینه ای مشخص مطمئن شوید. متاسفانه باید بگوییم که ارمنستان به دلیل کوچک بودن، با مشکل کار مواجه است و گاهی پیدا کردن کار بسیار دشوار می شود و این روند با داشتن حتی تخصص و رزومه نیز در این کشور سخت است. در عین حال این کشور برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف بسیار مناسب می باشد. ایرانیان حتی با سرمایه ای کوچک نیز می توانند در ارمنستان برای خود کار کوچکی دست و پا کنند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی در ارمنستان بر بیایند.

هزینه های زندگی در ارمنستان بستگی بسیار زیادی به شیوه زندگی افراد در این کشور دارد، میزان تفریحات، سفارش غذا از رستوران، دانشگاه، مسکن و...

هزینه زندگی در ارمنستان برای یک دانشجو معمولی حدودا 100 تا 150 دلار در ماه هزینه دارد. هزینه خوابگاه نیز بستگی به نوع اتاق و شرایط آن دارد، که هزینه یک خوابگاه دو تخته حدودا 150 دلار و در صورتی که می خواهید آپارتمان مستقل برای خود اجاره کنید، باید ماهانه بین 300 تا 400 دلار بپردازید. بسیاری از دانشجویان این کار را به صورت شریکی انجام می دهند و هزینه آن را تقسیم می کنند. برای یک خانواده سه نفره نیز می توان گفت که هزینه مسکن بین 350 تا 600 دلار می باشد.

مورد دیگر هزینه خورد و خوراک در این کشور می باشد، که حدودا یک وعده غذایی کامل در رستوران 6 دلار و تهیه آن در خانه حدود 3 دلار می شود. هزینه خورد و خوراک نیز برای یک خانواده 3 نفره بین 100 تا 200 دلار خواهد بود.

هزینه آب و برق و گاز نیز در این کشور بستگی به مصرف شما دارد، اما می تواند هزینه ای برابر با 70 تا 120 دلار در ماه داشته باشد.

هزینه دیگری که در این کشور می تواند حائز اهمیت باشد، حمل و نقل است، که می توانید به راحتی از این وسایل استفاده کنید و قیمت های بسیار مناسبی نیز دارد. در نهایت هزینه کلی برای یک فرد معمولی در این کشور بین 450 تا 550 دلار داشته می باشد. پس اگر قصد اقامت در ارمنستان را دارید، حتی برای گردشگری و دیدار از جاذبه های گردشگری ارمنستان به مواردی که گفته شد، توجه داشته باشید.

اطلاعات کشور ارمنستان

ارمنستان در قفقاز جنوبی و در نزدیکی گرجستان واقع شده است. پایتخت این کشور ایروان می باشد و جمعیت آن حدودا به 3.2 میلیون نفر می رسد. این کشور از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز می باشد. اطلاعات کشور ارمنستان در بخش جغرافیا، این کشور را کوهستانی که اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است، معرفی می کند. می توان گفت که 90 درصد ارمنستان در ارتفاعاتی بیش از هزار متر قرار گرفته است. از جمله شهرهای مهم ارمنستان می توان به ایروان، گیومری و وانادزور اشاره کرد.

آب و هوا ارمنستان در تابستان ها با توجه به توده هوای گرمی که از مناطق جنوبی (فلات ایران) و مناطق گرمسیری وزیدن می گیرد هوا را گرم می کند. در اطلاعات کشور ارمنستان می توان گفت که آب و هوا در زمستان ها به شدت سرد می شود و فشار هوا نیز افزایش می یابد. همچنین دمای هوا در ارمنستان به شدت تابع فصول سال می باشد. دریاچه سوان یکی از بزرگترین دریاچه های ارمنستان می باشد که می توان گفت از جاذبه های گردشگری ارمنستان محسوب می شود.

در اطلاعات کشور ارمنستان جاذبه های گردشگری فراوانی در این کشور وجود دارد که آن را را تبدیل به موزه طبیعی روباز کرده است. با توجه به بی نیازی تهیه ویزا ارمنستان برای ایرانیان گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. گردشگری تاثیر زیادی بر شرایط اقتصادی ارمنستان داشته است. در سال های اخیر ورود گردشگران بین المللی به این کشور افزایش پیدا کرده است. می توان گفت که بیشتر این گردشگران از کشورهای اطراف می باشند. با توجه به جشن های سنتی که همه ساله در این کشور برگزار می شود همواره گردشگران در طول سال به این کشور سفر می کنند. از جمله جاذبه های گردشگری ارمنستان می توان به کاسکاد یا بنای هزار پله، صومعه تاتو، کلیسای گغارت، ساختمان اپرا ایروان و سایر بناها اشاره کرد، که بازدید از آن ها برای گردشگران بسیار جذاب می باشد.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید