فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا پورتوریکو
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا پورتوریکو
ویزا پورتوریکو

پورتوریکو مجموعه ای از جزایر می باشد که در دریای کارائیب قرار دارد. برای سفر به این کشور باید ویزا پورتوریکو را تهیه کنید. پورتوریکو در ایران سفارت ندارد. پورتوریکو فقط در کشورهای شیلی، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، مکزیک، پاناما، پرتغال و اسپانیا سفارت خانه دارد. شما می توانید برای اخذ ویزای توریستی و تحصیلی پورتوریکو اقدام کنید. برای دریافت ویزا پورتوریکو باید مدارکی را که در ادامه به آن اشاره می کنیم در اختیار داشته باشید:

اصل گذرنامه که دارای حداقل شش ماه اعتبار است، همراه با کپی صفحه اول آن و همچنین کپی تمام گذرنامه های قبلی

اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود)

ارائه فرم درخواست ویزا که به امضاء مسافر رسیده باشد.

تکمیل فرم مشخصات فردی توسط شخص متقاضی

ترجمه انگلیسی شناسنامه

ترجمه انگلیسی مدارک گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه سه فیش اخیر حقوق ماهیانه

پرینت انگلیسی حساب جاری شش ماه گذشته همراه با مهر و امضای بانک

ترجمه رسمی اسناد ملکی به نام مسافر با مهر و تایید وزارت امور خارجه ایران

در صورت الزام، سفارتخانه کشور مورد نظر، این حق را دارد که از شما مدارک بیشتری، از موارد اعلام شده درخواست کند

در نهایت باید ضمانت بازگشت خود را برای ویزا پورتوریکو به سفارت ارائه دهید.

دانشجویان آمریکا برای تحصیل در پورتوریکو، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد و همچنین شایان ذکر است، که دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی پورتوریکو مورد تایید وزارت امور خارجه ایران نمی باشد. شرایط دریافت ویزای تحصیلی پورتوریکو همانند کشور آمریکا است. مدت زمان صدور ویزا تحصیلی پورتوریکو 3 تا چهار هفته به طول می انجامد. علاوه بر موارد ذکر شده فوق، باید به صورت حضوری در سفارت محلی پورتوریکو، تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه گذرنامه، عکس گذرنامه و ارائه گواهی در خصوص اثبات تمکین مالی و مدارک ویزا را هم اضافه کنید. شما می توانید برای ارسال ویزا و مدارک خود از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.


سفارت خانه پورتوریکو

پورتوریکو مجموعه جزایری است که در شمال شرقی منطقه کارائیب واقع شده است. برای سفر به پورتوریکو حتما باید ویزا پورتوریکو را تهیه کنید. برای انجام مراحل دریافت ویزا پورتوریکو باید برای قرار ملاقات حضوری به سفارت خانه پورتوریکو مراجعه کنید. متاسفانه سفارت خانه پورتوریکو در ایران وجود ندارد و متقاضیان محترم دریافت ویزا پورتوریکو حتما باید به یکی از کشورهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن ها واقع است مراجعه کنند.

کشورهایی که در آن سفارت خانه پورتوریکو وجود دارد، کشورهای شیلی، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، مکزیک، پاناما، پرتغال و اسپانیا می باشد.

لازم به ذکر است که سفارت خانه پورتوریکو با توجه به هدف متقاضیان، ویزا پورتوریکو را صادر می کند. در صورتی که برای ملاقت حضوری به یکی از کشوهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن ها قرار دارد مراجعه کردید حتما باید مدارک ویزا پورتوریکو را به همراه فرم درخواست ویزا پورتوریکو ارائه دهید. در این صورت باید نسبت به تکمیل مدارک و پر کردن فرم درخواست به زبان انگلیسی دقت فرمایید. برای این کار می توانید از کارشناسان مجرب استفاده کنید تا شما را در پر کردن و تکمیل مدارک ویزا پورتوریکو یاری کنند. همچنین در قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه پورتوریکو باید اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری انجام شود. پس برای هر یک از متقاضیان الزامی است که برای یک بار مصاحبه در سفارت خانه پورتوریکو حضور داشته باشند. همچنین برای هر یک از افراد متقاضی باید فرمی جداگانه پر شود.

پس از اولین قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه پورتوریکو برای کاهش هزینه ها و صرف جویی در زمان می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. با توجه به این خدمات می توانید سایر مدارک ویزا پورتوریکو را برای یکی از کشورهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن واقع شده است بفرستید.

باید توجه داشته باشید که از تمام مدارک باید یک نسخه به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی تهیه کنید.


اطلاعات کشور پورتوریکو

در اطلاعات کشور پورتوریکو، به مجموع جزایری گفته می شود که در منطقه کارائیب قرار دارد. پورتوریکو، دارای طبیعتی زیبا و پر از جاذبه های گردشگری است، این جاذبه ها صرفا به دریا و سواحل زیبا ختم نمی شود و می توانید شاهد مناظر کوهستانی، همراه با آبشارها و غارهای زیبا و جنگلی سرسبز باشید. زبان های رسمی که در اطلاعات کشور پورتوریکو به رسمیت شناخته شده است، انگلیسی و اسپانیایی می باشد و جمعیت این کشور به 3 میلیون و ششصد هزار نفر می رسد. دانستن یک زبان می تواند کار شما را جلو ببرد! اما لازم به ذکر است که بیشتر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در این کشور به زبان اسپانیایی می باشد.

با توجه به نزدیکی دریا آب و هوا پورتوریکو همیشه مناسب است و دمای هوا بین 20 تا 26 درجه سانتیگراد متغییر است. از ویژگی های آب و هوایی این منطقه نیز می توان به باران هایی همزمان با تابش خورشید، در آسمان اشاره کرد، که منظره بسیار زیبایی را به وجود می آورد. متاسفانه ویرانی ها و خسارات ناشی از طوفان هایی که همیشه این جزیره را تحت تاثیر قرار می دهد، شرایط اقتصادی پورتوریکو را هم به چالش کشیده و شرایط را کمی برای اهالی این کشور دشوار کرده است. با وجود اینکه زندگی در پورتوریکو با هزینه های بسیار پایین قابل ادامه دادن است، اما به دلیل مسائلی که به آن اشاره شد، شاهد مهاجرت بسیاری از ساکنین پرتوریکو، به مناطق دارای ثبات بیشتر، از نظر آب و هوا هستیم. در هر صورت، این مکان با جاذبه های گردشگری، برای گردشگران زیادی جذاب است و هر ساله بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می کند. در بازدید از شهر زیبای سن خوآن نیز، می توانید با فرهنگ اسپانیاییِ کارائیبی که با فرهنگ آمریکایی پیوند خورده، بیشتر آشنا شوید. جالب است بدانید که سن خوآن به طور رسمی به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید