فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا پورتوریکو
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا پورتوریکو
ویزا پورتوریکو

پورتوریکو مجمع الجزایری است که در شمال شرقی منطقه کارائیب واقع شده و تحت حاکمیت سیاسی آمریکا می باشد. این کشور دارای طبیعتی جذاب و دلپذیر از جمله سواحل زیبا، جنگل و آب و هوای مطلوب می باشد، همچنین زمین های گلف در پورتوریکو، یکی از تفریحات جذاب است، که برای گردشگران بسیار دیدنی می باشد. جمعیت در این کشور حدود سه و نیم میلیون نفر است و زبان های رسمی این کشور اسپانیایی و انگلیسی می باشد. این کشور در حال توسعه بوده و بیشتر تلاش خود را در زمینه توسعه گردشگری و صنعت توریسم انجام می دهد.

در اطلاعات کشور پورتوریکو می توان گفت که برای ورود به خاک این کشور حتما باید ویزا پورتوریکو را تهیه کنید. اما این کشور در ایران سفارت خانه ندارد، به همین دلیل ناگزیر باید به کشورهای دیگر که سفارت این کشور را در خود جای داده اند، سفر کنید. این کشور برای تمامی متقاضیان ویزا پورتوریکو که واجد شرایط باشند، ویزا صادر می کند.

کشورهایی که دارای سفارت خانه پورتوریکو می باشند و می توانید برای دریافت ویزا پورتوریکو به آن ها مراجعه کنید عبارت است از:

1. کاستاریکا

2. جمهوری دومینیکن

3. شیلی

4. پاناما

5. اسپانیا

6. پرتغال

ویزا پورتوریکو بر اساس هدف از سفر به این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود.

انواع ویزا پورتوریکو عبارت است از:

ویزای توریستی پورتوریکو

ویزای تجاری پورتوریکو

ویزای تحصیلی پورتوریکو

ویزای کار پورتوریکو

ویزای توریستی پورتوریکو

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری پورتوریکو را داشته باشند. این افراد در طول اقامت خود اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارند. ویزای توریستی پورتوریکو برای مدت اقامت 90 روز، بسته به درخواست متقاضی با اعتبار 6 ماهه صادر می شود. توجه داشته باشید که پس از اتمام اعتبار ویزا پورتوریکو امکان تمدید وجود ندارد.

ویزای تجاری پورتوریکو

ویزای تجاری پورتوریکو برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را داشته باشند. همچنین تاجران و بازرگانانی که قصد دارند با این کشور مراودات تجاری داشته و واردات و صادرات داشته باشند، نیز می توانند برای دریافت ویزا تجاری پورتوریکو اقدام کنند. این نوع ویزا شرایطی را در اختیار این افراد قرار می دهد که بتوانند برای انجام امور خود بارها به این کشور سفر کرده و از آن خارج شوند.

ویزای تحصیلی پورتوریکو

این نوع ویزا پورتوریکو برای افرادی صادر می شود، که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند. متقاضیان ابتدا باید پذیرش تحصیلی این کشور را از یکی از دانشگاه های پورتوریکو دریافت کنند تا بتوانند ویزای تحصیلی پورتوریکو را اخذ کنند. برای پذیرش تحصیلی ابتدا باید با یکی از دانشگاه های این کشور مکاتبه کرده و مدارک و رزومه تحصیلی خود را برای آن ها ارسال کنید. در صورت تایید نامه ای مبنی بر اجازه تحصیل در دانشگاه مورد نظر ارسال می شود که باید به همراه سایر مدارک ویزا پورتوریکو به سفارت این کشور ارائه دهید.

دانشجویان آمریکا برای تحصیل در پورتوریکو، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد و همچنین شایان ذکر است، که دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در پورتوریکو مورد تایید وزارت امور خارجه ایران نمی باشد. شرایط دریافت ویزای تحصیلی پورتوریکو همانند کشور آمریکا است. مدت زمان صدور ویزا تحصیلی پورتوریکو 3 تا چهار هفته به طول می انجامد.

ویزای کار پورتوریکو

ویزای کاری پورتوریکو برای افرادی صادر می شود که قصد کار در این کشور را داشته باشند. این افراد ابتدا باید بتوانند در یکی از شرکت های پورتوریکو توسط کارفرما حمایت شده و استخدام شوند. گاهی کارفرما محل اقامت کارمندان را نیز ضمانت می کنند، که در این صورت باید مدارک آن را خطاب به سفارت ایران و برای متقاضی ارسال کنند.


مراحل دریافت ویزا پورتوریکو

دریافت ویزا پورتوریکو به دلیل نبود سفارت خانه این کشور در ایران تا حدودی سخت است. خصوصا در شرایطی که دسترسی به این کشورها تا حدودی دشوار است. با این وجود، پس از مشخص نمودن ویزای مورد نظر خود، باید فرم درخواست آن را به صورت آنلاین و از سایت سفارت مورد نظر دریافت کرده و به دقت پر کنید. پس از آن باید تمامی مدارک مرتبط با ویزای خود را به دقت جمع آوری کرده و خود را برای مصاحبه حضوری آماده کنید. بخشی از اطلاعات متقاضی نیز به صورت حضوری مانند انگشت نگاری، ارائه گذرنامه، عکس گذرنامه و ارائه گواهی در خصوص اثبات تمکین مالی انجام خواهد شد.

برای دریافت ویزا پورتوریکو می توانید از طریق وکلای مجرب و آژانس های مسافرتی و یا موسسات مهاجرتی معتبر اقدام کنید، تا مراحل دریافت آن را به راحتی سپری کنید. همچنین به دلیل نبود سفارت این کشور در ایران می توانید از خدمات پیکاپ ویزا پورتوریکو که موسسات نام برده در اختیار شما قرار می دهند نیز استفاده کنید.

هزینه ویزا پورتوریکو حدود 100 دلار می باشد و در صورت رجکت ویزا پورتوریکو این مبلغ قابل استرداد نمی باشد.


مدارک مورد نیاز ویزا پورتوریکو عبارت است از:

اصل گذرنامه که دارای حداقل شش ماه اعتبار است، همراه با کپی صفحه اول آن و همچنین کپی تمام گذرنامه های قبلی

اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود)

ارائه فرم درخواست ویزا که به امضاء مسافر رسیده باشد

تکمیل فرم مشخصات فردی توسط شخص متقاضی

ترجمه انگلیسی شناسنامه

ترجمه انگلیسی مدارک گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه سه فیش اخیر حقوق ماهیانه

پرینت انگلیسی حساب جاری شش ماه گذشته همراه با مهر و امضای بانک

ترجمه رسمی اسناد ملکی به نام مسافر با مهر و تایید وزارت امور خارجه ایران

در صورت الزام، سفارت خانه کشور مورد نظر، این حق را دارد که از شما مدارک بیشتری، از موارد اعلام شده درخواست کند

در نهایت باید ضمانت بازگشت خود را برای ویزا پورتوریکو به سفارت ارائه دهید

دعوتنامه پورتوریکو (در صورت وجود)

سفارت خانه پورتوریکو

پورتوریکو مجموعه جزایری است که در شمال شرقی منطقه کارائیب واقع شده است. برای سفر به پورتوریکو حتما باید ویزا پورتوریکو را تهیه کنید. برای انجام مراحل دریافت ویزا پورتوریکو باید برای قرار ملاقات حضوری به سفارت خانه پورتوریکو مراجعه کنید. متاسفانه سفارت خانه پورتوریکو در ایران وجود ندارد و متقاضیان محترم دریافت ویزا پورتوریکو حتما باید به یکی از کشورهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن ها واقع است مراجعه کنند.

کشورهایی که در آن سفارت خانه پورتوریکو وجود دارد، کشورهای شیلی، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، مکزیک، پاناما، پرتغال و اسپانیا می باشد.

لازم به ذکر است که سفارت خانه پورتوریکو با توجه به هدف متقاضیان، ویزا پورتوریکو را صادر می کند. در صورتی که برای ملاقت حضوری به یکی از کشوهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن ها قرار دارد مراجعه کردید حتما باید مدارک ویزا پورتوریکو را به همراه فرم درخواست ویزا پورتوریکو ارائه دهید. در این صورت باید نسبت به تکمیل مدارک و پر کردن فرم درخواست به زبان انگلیسی دقت فرمایید. برای این کار می توانید از کارشناسان مجرب استفاده کنید تا شما را در پر کردن و تکمیل مدارک ویزا پورتوریکو یاری کنند. همچنین در قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه پورتوریکو باید اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری انجام شود. پس برای هر یک از متقاضیان الزامی است که برای یک بار مصاحبه در سفارت خانه پورتوریکو حضور داشته باشند. همچنین برای هر یک از افراد متقاضی باید فرمی جداگانه پر شود.

پس از اولین قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه پورتوریکو برای کاهش هزینه ها و صرف جویی در زمان می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. با توجه به این خدمات می توانید سایر مدارک ویزا پورتوریکو را برای یکی از کشورهایی که سفارت خانه پورتوریکو در آن واقع شده است بفرستید.

باید توجه داشته باشید که از تمام مدارک باید یک نسخه به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی تهیه کنید.


اطلاعات کشور پورتوریکو

در اطلاعات کشور پورتوریکو، به مجموع جزایری گفته می شود که در منطقه کارائیب قرار دارد. پورتوریکو، دارای طبیعتی زیبا و پر از جاذبه های گردشگری است، این جاذبه ها صرفا به دریا و سواحل زیبا ختم نمی شود و می توانید شاهد مناظر کوهستانی، همراه با آبشارها و غارهای زیبا و جنگلی سرسبز باشید. زبان های رسمی که در اطلاعات کشور پورتوریکو به رسمیت شناخته شده است، انگلیسی و اسپانیایی می باشد و جمعیت این کشور به 3 میلیون و ششصد هزار نفر می رسد. دانستن یک زبان می تواند کار شما را جلو ببرد! اما لازم به ذکر است که بیشتر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در این کشور به زبان اسپانیایی می باشد.

با توجه به نزدیکی دریا آب و هوا پورتوریکو همیشه مناسب است و دمای هوا بین 20 تا 26 درجه سانتیگراد متغییر است. از ویژگی های آب و هوایی این منطقه نیز می توان به باران هایی همزمان با تابش خورشید، در آسمان اشاره کرد، که منظره بسیار زیبایی را به وجود می آورد. متاسفانه ویرانی ها و خسارات ناشی از طوفان هایی که همیشه این جزیره را تحت تاثیر قرار می دهد، شرایط اقتصادی پورتوریکو را هم به چالش کشیده و شرایط را کمی برای اهالی این کشور دشوار کرده است. با وجود اینکه زندگی در پورتوریکو با هزینه های بسیار پایین قابل ادامه دادن است، اما به دلیل مسائلی که به آن اشاره شد، شاهد مهاجرت بسیاری از ساکنین پرتوریکو، به مناطق دارای ثبات بیشتر، از نظر آب و هوا هستیم. در هر صورت، این مکان با جاذبه های گردشگری، برای گردشگران زیادی جذاب است و هر ساله بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می کند. در بازدید از شهر زیبای سن خوآن نیز، می توانید با فرهنگ اسپانیاییِ کارائیبی که با فرهنگ آمریکایی پیوند خورده، بیشتر آشنا شوید. جالب است بدانید که سن خوآن به طور رسمی به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید