فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
Alternate Text
ویزای پزشکی
امتیاز 5 از 5 از بین 147 امتیاز دهنده به ویزای پزشکی تمامی-کشور-ها
ویزای پزشکی

ویزای پزشکی

ویزای پزشکی چیست؟، چگونه می توانیم ویزای پزشکی دریافت کنیم؟، هزینه دریافت ویزای پزشکی چقدر است؟ سوالاتی هستند که در این بخش از سایت ایران ویزا قصد داریم به آن ها پاسخ بدهیم، چنانچه به این اطلاعات نیاز دارید در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای پزشکی چیست؟

ویزای پزشکی یکی از مهم ترین انواع ویزا می باشد که توسط سفارت کشور های مختلف برای متقاضیان درمان در کشور های خارجی صادر می شود، از آنجایی که علم پزشکی در کشور های مختلف روز به روز در حال پیشرفت است گاهاً افراد برای انجام برخی از درمان ها ناچار به مراجعه به سایر کشور ها می باشند، این دسته از افراد می توانند نسبت به دریافت ویزای پزشکی اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزای پزشکی

1. بیماری های قابل درمان: از شرایط لازم برای اخذ ویزای پزشکی داشتن بیماری های قابل درمان است، همچنین توجه داشته باشید که این ویزا تنها در صورتی صادر می شود که امکان درمان بیماری در کشور مبداء وجود نداشته باشد، از بیماری هایی که با درخواست ویزای پزشکی آن ها موافقت می شود می توان به تومور های سرطانی، تومور های بدخیم، جراحی های پیوندی و غیره اشاره کرد.

2. دعوتنامه: از دیگر شرایط الزامی برای دریافت ویزای پزشکی می باشد، شخص متقضی باید از طرف یکی از بیمارستان های خصوصی و یا پزشک های کشور مقصد دعوتنامه رسمی و معتبر به سفارت ارائه دهند. 

 

مراحل دریافت ویزای پزشکی 

برای دریافت ویزای پزشکی متقاضیان باید مراحل متعددی را طی کنند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم

الف) دریافت وقت سفارت:

دریافت وقت سفارت اولین قدم برای اخذ هر نوع از ویزا می باشد، متقاضیان ویزای پزشکی نیز در ابتدا باید به سایت سفارت کشور مورد نظر خود مراجعه کرده و فرم درخواست وقت سفارت را پر کنند، سپس فرم تکمیل شده را به ایمیل مندرج در سایت سفارت ارسال کنند، لازم به ذکر است جواب ایمیل درخواست وقت سفارت بعد از حدود 15 روز برای متقاضیان ارسال می شود.

ب) جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخد ویزای پزشکی :

متقاضیان دریافت ویزای پزشکی باید مدارک مشخصی را به سفارت کشور مورد نظر خود ارائه دهند، نتیجه درخواست ویزای پزشکی تا حد زیادی به مدارکی که ارائه می دهید بستگی دارند از این رو این مرحله بسیار حائز اهمیت است و پیشنهاد ما مشورت با کارشناسان مجرب در زمینه دریافت ویزا می باشد.

ج) ارائه مدارک به سفارت و انجام مصاحبه 

پس از جمع آوری مدارک نوبت به ارائه آن ها به سفارت می رسد، متقاضیان باید در زمان وقت سفارت با در دست داشتن مدارک خود به محل سفارت مراجعه نمایند، حدود یک تا سه ماه پس از ارائه مدارک و انجام مصاحبه نتیجه درخواست ویزای پزشکی متقاضیان اعلام می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی 

از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- یک قطعه عکس 4*3 جدید با زمینه سفید

- مدارک مربوط به تمکن مالی (توانایی تأمین تمامی هزینه های درمانی)

- وضعیت و مدارک مالی همسر 

- اصل پاسپورت معتبر به همراه تمامی پاسپورت ها منقضی 

- شناسنامه متقاضی 

- پاسپورت و شناسنامه همسر متقضی

- فرم تکمیل شده درخواست ویزای پزشکی 

- بیمه مسافرتی

- اسناد ملکی

- دعوتنامه رسمی از بیمارستان یا پزشک معالج 

- مدارک پزشکی بیمار که عبارتند از نامه پزشک معالج در رابطه با نوع بیماری و روند درمان، تمامی آزمایشات انجام شده و غیره

هزینه اخذ ویزای پزشکی 

هزینه صدور ویزای پزشکی کشور های مختلف متفاوت است اما هزینه صدور ویزای پزشکی برای تمامی کشور های عضو پیمان شینگن در قالب هزینه وقت سفارت از متقاضیان دریافت می شود که معادل 60 یورو می باشد، علاوه بر این شما در صورت استفاده از خدمات کارگزاری VFS به منظور انجام مراحل دریافت ویزا باید 28 یورو نیز پرداخت نمایید، این هزینه باید به صورت نقدی و به سفارت تحویل شود.

مطالب تکمیلی در رابطه با اخذ ویزای پزشکی

- ویزای پزشکی تنها برای بیماری های قابل درمان که امکان درمان آن ها در کشور مبداء وجود ندارد صادر می شود.

- تمامی مدارک ارائه شده به سفارت باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند

- از بهترین کشور ها برای اخذ ویزای پزشکی می توان به انگلیس، سوئد، اتریش و آلمان اشاره کرد.

امیدواریم مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با ویزای پزشکی در اختیارتان قرار دهد.

 

اطلاعات ویزای پزشکی


فرانسه
شینگن

درج نظر