فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

ویزای کانادا

کانادا کشوری پهناور در شمال قاره آمریکای شمالی است. این کشور بر خلاف جغرافیای پهناور

دعوتنامه کانادا

وقتی درخواست ویزای کانادا می کنید، در برخی مواقع از شما دعوتنامه کانادا خواسته می شود

هزینه اخذ ویزا کانادا

با توجه به اینکه ویزای کانادا هر کدام شرایط و مدارک متفاوتی دارد و هر یک درخواست

ویزای توریستی کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کار کانادا یکی از انواع ویزایی است که توسط سفارت این کشور برای افرادی که با هدف اشتغال به این کشور سفر می کنند، صادر می شود، جالب است بدانید که در حال حاضر کانادا از نظر میزان رضایت زندگی رتبه دهم را در جهان دارد و به همین جهت نیز سالانه افراد بسیاری نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام می کنند، چنانچه شما نیز خواهان اشتغال به کار در کانادا و دریافت ویزای کار این کشور هستید در ادامه با ایران ویزا همراه باشید تا ویزای کار کانادا، شرایط دریافت، هزینه های صدور و مدارک مورد نیاز این نوع از ویزا را مورد بررسی قرار دهیم.
ویزای کار کانادا
کشور کانادا در سال های اخیر به دنبال جذب نیرو های متخصص، فنی و ماهر به منظور توسعه اقتصاد خود می باشد از این رو دریافت ویزای کار کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می آید.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم کشور کانادا به دنبال نیرو های متخصص می باشد از این رو برای ارزیابی شرایط متقاضیان ویزای کار کانادا، از یک سیستم امتیاز دهی استفاده می کند تا بتواند ماهر ترین و متخصص ترین نیرو ها را از میان متقاضیان جذب کند، این سیستم اصطلاحاً اسکیلد ورکر نامیده می شود، شخص متقضی به منظور دریافت ویزای کار کانادا در مرحله اول باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب نماید، در مرحله دوم نیز باید از 1200 بالاترین امتیاز را از آن خود کند، در واقع ویزای کار کانادا به کسانی اعطا می شود که در مرحله اول بالای 67 امتیاز کسب کرده و در مرحله دوم بالاترین امتیاز را در میان سایر متقاضیان داشته باشد، البته سیستم مذکور تنها برای روش اکسپرس اینتری می باشد در سایر روش ها، نحوه ارزیابی متفاوت می باشد، لازم به ذکر است که در بخش های آتی با روش های مختلف دریافت ویزای کار کانادا آشنا خواهید شد.
شرایط عمومی اخذ ویزای کار کانادا
تا این بخش مقاله دریافتیم که برای اخذ ویزای کار کانادا باید دارای شرایط تعیین شده از سوی کشور کانادا باشیم، چرا که این کشور به دنبال پذیرش نیرو های متخصص و ماهر می باشد، از شرایط عمومی اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- داشتن مدرک آیلتس بالای 6.5 
- شرایط سنی زیر 40 سال 
- داشتن سابقه کاری 
- مهارت در شغل های مورد نیاز کانادا
- مدرک تحصیلی لیسانس
در صورتیکه شرایط مذکور را داشته باشید می توانید نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام نمایید، لازم به ذکر است که روش های مختلفی نظیر خود اشتغالی، اقدام از طریق استان کبک و روش اکسپرس اینتری برای اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.
1. روش Express Entry کانادا
سیستم اکسپرس اینتری، به عنوان یکی از کارامد ترین سیستم ها برای ارزیابی شرایط متقاضیان و همچنین انتخاب نیرو های متخصص می باشد، در این سیستم شرایط افراد بر اساس معیار های تعریف شده سنجیده می شود، باید بدانید که این روش در مجموع دارای دو مرحله است که در ادامه به توضیح و بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.
مرحله اول
همانطور که اشاره کردیم، کشور کانادا به منظور جذب نیرو های ماهر و متخصص از سیستم امتیاز دهی اسکیلد ورکر برای اعطای ویزای کار به اشخاص استفاده می کند و شخص متقاضی در مرحله اول باید حداقل 67 امتیاز کسب کند تا شرایطش در مرحله دوم نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد، در ادامه امتیاز هر پارامتر را به تفکیک عوامل مورد بررسی در اسکیلد ورکر مشاهده می کنید.
ابف) امتیاز های شرایط سنی 
 

امتیاز شرایط سنی در اکسپرس اینتری

ب) امتیاز های مدرک زبان 
 

امتیاز های مدرک زبان در اکسپرس اینتری

 لازم به ذکر است که CBL معیار سنجش زبان در کشور کانادا می باشد و شما می توانید با استفاده از جدول زیر نمره CBL خود را بر اساس نمرات آیلتس محاسبه نمایید.

cbl و ielts

پ) امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی

امتیاز مدرک تحصیلی در اکسپرس اینتری

ت) امتیاز های مربوط به سابقه کار     

 

امتیاز سابقه کاری در اکسپرس اینتری

ث) سایر فاکتور های امتیاز آور در اسکیلد ورکر
 

امتیاز دهی اکسپرس اینتری

لازم به ذکر است که حداکثر امتیازی که هر شخص می تواند از سایر فاکتور های (جدول بالا) اخذ کند 10 امتیاز می باشد، یعنی در صورتیکه شما تمامی شرایط جدول را نیز داشته باشید تنها 10 امتیاز کسب خواهید کرد.
نحوه امتیاز دهی مرحله دوم
بر اساس سیستم پذیرش مهاجر کانادا، متقاضیانی که موفق به کسب امتیاز 67 در مرحله اول شده اند می توانند وارد اعتبار سنجی مرحله دوم بشوند، عموم افراد در این مرحله بالای 450 امتیاز کسب می کنند، از فاکتور های مهمی که در مرحله دوم اسکیلد ورکر مورد ارزیابی قرار می گیرد می توان به سابقه کار در سطوح بالای مدیریتی (200 امتیاز)، داشتن دعوتنامه (600 امتیاز)، پیشنهاد شغلی از ارگان های کانادایی (50 امتیاز)، اخذ فوق لیسانس در کشور کانادا (30 امتیاز)، مهارت های زبان فرانسه (30 امتیاز) و غیره اشاره کرد.
2. روش خود اشتغالی 
هنرمندان، متخصصان و همچنین تمامی افرادی که جوایزی در سطح بین الملل دریافت کرده اند می توانند به کشور کانادا مهاجرت کرده و از طریق روش خود اشتغالی نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام نمایند، البته در نظر داشته باشید تنها کسانی که حیطه کاری آن ها در میان مشاغل مورد نیاز کانادا وجود دارد می توانند از این طریق نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام نمایند.
3. اقدام به اخذ ویزای کاری در استان کبک
افرادی که قصد اشتغال به کار در استان کبک کانادا را دارند می توانند از این طریق نسبت به دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایند، این شیوه بسیار شبیه به اکسپرس اینتری می باشد و در واقع تمامی متقاضیان با استفاده از یک سیستم امتیازدهی ارزیابی می شوند، امتیاز ها در این روش مطابق جدول زیر است.

 

امتیاز های اکسپرس اینتری

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا
برای دریافت هر نوع از ویزا در هر کشوری، متقاضیان باید مدارک تعیین شده از سوی سفارت و اداره مهاجرت کشور مورد نظر را تحویل دهند، برای ویزای کار کانادا نیز مدارک مشخصی وجود دارد که در ادامه لیستی از آن ها را مشاهده می کنید، توجه داشته باشید این مدارک می تواند بسته به شرایط متقاضیان و روشی که انتخاب می کنید، متفاوت باشد، بنابراین پیش از تحویل مدارک به سفارت، با کارشناسان فعال در حوزه اخد ویزا مشورت نمایید.
- گذرنامه معتبر 
- عکس پرسنلی (با زمینه سفید)
- مدارک کامل تحصیلی 
- مدارک سوابق کاری همراه با بیمه 
- فرم تکمیل شده CIC
- مدارک مربوط به تمکن مالی
- ارائه مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی
- گواهی عدم سوء پیشینه
- ارائه عقدنامه یا سند ازدواج در صورت تأهل
هزینه اخذ ویزای کار کانادا 
متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارند باید بدانند که علاوه بر هزینه سفارت و انگشت نگاری باید هزینه هایی بابت دریافت مجوز کار نا محدود در کانادا و بررسی درخواست ویزای کار پرداخت نمایند، هزینه ها به شرح زیر می باشد:
- هزینه سفارت و انگشت نگاری (متقاضیان 22 تا 80 سال):  185 دلار کانادا 
- هزینه اجازه کار در کانادا: 155 دلار 
- هزینه اجازه کار گروهی در کانادا: 465 دلار
- هزینه دریافت مجوز کار نا محدود در کانادا (در صورت شمول): 100 دلار 
لازم به ذکر است که تمامی هزینه های مذکور به جز هزینه دریافت مجوز کار نا محدود غیر قابل استرداد هستند.
نحوه دریافت ویزای کار کانادا
حال که اطلاعاتی جامع در رابطه با ویزای کار کانادا کسب کرده اید بهتر است در رابطه با نحوه دریافت آن نیز بدانید، در ادامه مراحل دریافت ویزای کار کانادا را شرح خواهیم داد.
- دریافت وقت سفارت کانادا
مرحله اول به منظور اخذ ویزای کار کانادا، دریافت وقت سفارت این کشور است، تمامی متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا به منظور تحویل مدارک، پرداخت هزینه های ویزای کار کانادا و همچنین انجام انگشت نگاری ملزم به دریافت وقت سفارت کانادا هستند، شما می توانید به دو روش مختلف آنلاین و حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا اقدام نمایند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت وقت سفارت کانادا می توانید مقاله مربوطه در سایت ایران ویزا را مطالعه نمایید.
- جمع آوری مدارک مورد نیاز
پس از دریافت وقت سفارت کانادا نوبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز می رسد، مدارکی که هر متقضی به سفارت تحویل می دهد تأثیر مستقیمی بر روی نتیجه درخواست وی دارد، بنابراین می توان این مرحله را مهم ترین و مؤثر ترین مرحله در اخذ ویزای کانادا می باشد، با توجه به اهمیت مدارکی که به سفارت ارائه می دهید، بهتر است پیش از هر گونه اقدامی با کارشناسان مجرب و فعال در این زمینه مشورت نمایید.
- انگشت نگاری، پرداخت هزینه های اخذ ویزا و مراجعه به سفارت
مرحله آخر از فرآیند دریافت ویزای کانادا، مراجعه به سفارت، انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه های مربوطه است، حین مراجعه به سفارت کانادا افسر سفارت سوالات مختلفی در رابطه با اهداف شما از دریافت ویزای کار کانادا خواهد پرسید، پاسخ صادقانه و مطابق اطلاعات موجود در فرم درخواست پیکاپ ویزا می تواند در راستای قبول درخواست شما مفید واقع شود.
- پیکاپ ویزا ( در صورت صدور ویزا)
پس از انجام مراحل اخذ ویزا، متقاضیان باید منتظر دریافت پاسخ سفارت مبنی بر رد و یا قبول درخواستشان باشند، در صورت صدور ویزا، نوبت به پیکاپ ویزا می رسد، از آنجایی که در حال حاضر کانادا هیچ سفارت فعالی در ایران ندارد، متقاضیان ایرانی ناگزیرند که از طریق سفارت کانادا واقع در کشور های همسایه نسبت به دریافت ویزای مورد نظر خود اقدام نمایند، بنابراین پس از صدور ویزا باید به سفارت مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت نمایید، ایران ویزا به منظور ارائه خدمات به کاربران خود خدمات پیکاپ ویزا را در سریع ترین زمان ممکن ارائه می دهد، در صورت نیاز به خدمات مذکور می توایند از طریق فرم درخواست پیکاپ ویزا را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.
نکات تکمیلی در رابطه با ویزای کار کانادا
- افرادی که موفق به اخذ ویزای کار کانادا می شوند، می توانند پس از سه سال زندگی در این کشور و پرداخت مالیات، نسبت به اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند.
- افراد می توانند به همراه همسر و کودکان زیر 18 سال خود نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام کرده و به این کشور مهاجرت کنند.
- فرزندان بالای 18 سال شامل مورد قبل نمی شوند و باید به صورت جداگانه نسبت به دریافت ویزای کانادا اقدام نمایند.
- از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار برای همراهان می توان به سند ازدواج، اصل تمامی مدارک هویتی، پاسپورت، عکس پرسنلی، گواهی عدم سوء پیشینه، تمکن مالی، فرم درخواست ویزای همراه و غیره اشاره کرد
- لازم به ذکر است که افرادی که نسبت به دریافت ویزای همراه کار کانادا اقدام می کنند باید هزینه های مربوط به اخذ این نوع از ویزا را به صورت جداگانه پرداخت نمایند.
امیدواریم مطالب موجود در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با ویزای کار کانادا در اختیارتان قرار داده باشد، در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید به صفحه ویزای کانادا مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پیکاپ ویزا کانادا

متاسفانه کانادا از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت خانه ندارد. به همین دلیل افراد

درج نظر


سوالات متداول