فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
دلایل رجکت ویزا فرانسه
امتیاز 5 از 5 از بین 196 امتیاز دهنده به دلایل رجکت ویزا فرانسه تاریخ ارسال : 15 بهمن 1397

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای دریافت ویزای این کشور باید پروسه آن طی شود. پس از ارائه مدارک ویزا فرانسه و بررسی افسر کنسولگری ممکن است که به دلایل مختلفی ویزای شما رجکت شود. در برخی موارد دلایل رجکت ویزا فرانسه می تواند قابل حل باشد. اما باید مسائلی رعایت شود که کمبود آن ها از دلایل رجکت ویزا فرانسه نشود. پس نا امید نشوید و تمام تلاش خود را بکنید تا این دلایل را حل کنید، برای این کار دیر نیست!

اگر افسر کنسولگری نتواند تمام مدارک ویزا متقاضی را به طور کامل دریافت کند، درخواست دریافت ویزا فرانسه را رد می کند و تشخیص اش این است که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا را ندارد.

یکی از مهمترین دلایل رجکت ویزا فرانسه ارائه ندادن مدارک کافی برای بازگشت به کشور است و گاهی این امر دریافت ویزا را با مشکل مواجه می کند. اگر نتوانیم دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنیم که برنامه کوتاه یا بلند مدت برای ما و کشور مورد نظر سودی ندارد، حتما درخواست ما رد خواهد شد.

در صورتی که قبل از درخواست برای دریافت ویزای شنگن فرانسه چند سفر خارجی (حتی به کشورهای اطراف) نداشته باشید و در پاسپورت شما هیچ مهری خورده نشده باشد، احتمال رجکت وجود دارد. متاسفانه سفارت خانه فرانسه به اینگونه اطلاع رسانی نمی کند. به همین دلیل باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشید.

گاهی ارائه دعوتنامه فرانسه از اقوام درجه یک، علی رغم تصور مسافران که به دریافت ویزا کمک خواهد کرد، باعث رجکت ویزا می شود. گاهی سفارت با تصور اینکه مسافر در فرانسه ساپورت مالی و خانوادگی دارد و امکان بازگشت وی پایین است (خصوصا در صدور ویزای شنگن) درخواست ویزا را رجکت می کنند. البته تاکید می کنیم که این مسئله در همه موارد صدق نمی کند.

نکته قابل توجه این است که در صورت رجکت ویزا فرانسه سعی کنید از هیچکدام از سفارت های دیگر برای دریافت ویزا مراجعه نفرمایید، چون این کار باعث رجکت دوباره شما می شود. بهترین کار این است که به مدت هشت ماه صبر کرده و مجددا اقدام فرمایید. زیرا سفارت ها سیستم خود آلرت داشته و سایر سفارت ها را نیز از رجکت ویزای شما مطلع می کند.

سوء پیشینه می تواند نقش بسیار مهمی در تصمیم افسر کنسولگری در صدور ویزای شنگن داشته باشد. در چنین موردی به این دلیل که این افراد می توانند تهدیدی برای امنیت داخلی، سیاست عمومی یا ثروت عمومی منطقه شنگن تلقی شوند، اخذ ویزا رد می شود.

نداشتن توجیه کافی برای هدف از پیش تعیین شده سفر نیز، می تواند درخواست شما را رجکت کند. همچنین عدم اثبات امرار معاش کافی در طول مدت اقامت در فرانسه نیز می تواند دلیلی بر این امر باشد. بیمه نامه نامعتبر و یا ارائه مدارک جعلی نیز باعث رجکت ویزا فرانسه می شود.

باید مکانی را که برای طول اقامت خود در نظر گرفته اید، به طور کامل مشخص باشد و آدرس و اطلاعات دقیق آن را در اختیار سفارت قرار دهید. در صورتی که مکان نامعلوم باشد ویزای شما رجکت خواهد شد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید