فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
زندگی در گرجستان
امتیاز 5 از 5 از بین 292 امتیاز دهنده به زندگی در گرجستان

زندگی در گرجستان

زندگی در گرجستان به تازگی دغدغه افرادی است که قصد مهاجرت دارند. شاید یکی از دلایل آن پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در سال 2020 باشد. البته توجه داشته باشید، که به تازگی بسیاری از افرادی که برای اقامت و زندگی در گرجستان اقدام می کنند با سختگیری های زیادی از طرف این کشور مواجه شده اند. با این حال در این مطلب قصد داریم بیشتر درباره زندگی در ارمنستان و شرایط مردم در این کشور بنویسیم.

علی رقم تلاش های کشور گرجستان برای بالا بردن کیفیت زندگی مردم، آموزش، اقتصاد و سایر موارد موثر در زندگی، اساسا این کشور فقیر می باشد و وضعیت معیشت مردم چندان لوکس نیست. با این حال اختلاف طبقاتی نیز در این کشور مشاهده می شود. اما یکی از مزیت های این کشور فضای باز اجتماعی می باشد و هزینه های زندگی که از ایران ارزان تر است.

کشور گرجستان جمعیت بسیار پایینی دارد که این مسئله یافتن کار در این کشور را کمی سخت تر می کند. با این حال می توان گفت که این کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان جای مناسبی است. سعی کنید در این رابطه حتما با یک مشاور مطمئن مشورت کنید. سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و فروش املاک، دامپروری، کشاورزی، صنایع بسته بندی و برخی دیگر از صنایع می تواند مفید باشد.

توجه داشته باشید که برای زندگی در گرجستان و تهیه مسکن و ماشین باید هزینه ها به دلار پرداخت شود. البته به تازگی دولت گرجستان طرحی را آماده کرده است که با این قانون مخالفت دارد و در صورت تصویب، می توان به واحد پول گرجستان این معاملات را انجام داد.

مهاجران برای زندگی در گرجستان نیاز به بیمه شدن دارند، زیرا مشمول قوانین یارانه و کمک هزینه های یارانه نمی شوند. نظام سلامت و درمان در گرجستان از استاندارد های خوبی برخوردار است. البته شرایط درمانی خوب فقط در باتومی و تفلیس وجود دارد. مهاجران می توانند از طریق شرکت های بیمه متنوعی که در این کشور وجود دارد، خود را بیمه کنند.

تحصیل و سیستم آموزشی گرجستان کیفیت بسیار خوبی دارد، اما تا حدودی پیدا کردن مدارس مناسب برای مهاجران مشکل می باشد. سیستم آموزش در این کشور، مقطع ابتدایی را تا سن 12 سالگی و سپس دوره سه ساله راهنمایی و 3 سال دبیرستان را برای کودکان برنامه ریزی کرده است. بعد از آن برای ورود به دانشگاه های گرجستان باید 2 سال دیپلم را نیز پاس کنند. توجه داشته باشید، که بیشتر دانشگاه های دولتی و خصوصی گرجستان در تفلیس واقع شده است.

مردم گرجستان دارای روحیه شاداب و با فرهنگی هستند. شاید در اولین روزهای مهاجرت به این کشور، به دلیل سابقه تاریخی این کشور تا حدودی سخت با مردم ارتباط برقرار کنید. اما در نهایت می توانید دوستان خوبی در این کشور داشته باشید.

در نهایت توصیه می کنیم که برای یک زندگی آرام در این کشور حتما به آداب و رسوم آن ها احترام بگذارید و تا جایی که می توانید زبان این کشور را یاد بگیرید، زیرا مردم گرجستان هنوز هم مردمی سنتی می باشند و به آن احترام می گذارند. 

درج نظر