فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
قوانین تحصیل در ارمنستان
امتیاز 5 از 5 از بین 117 امتیاز دهنده به اطلاعات مفید ارمنستان

قوانین تحصیل در ارمنستان

ارمنستان تحصیلات عالی در موسسات آموزشی و دانشگاه های این کشور را ارئه می دهد. از آنجایی که این کشور در همسایگی ایران قرار دارد ایرانیان زیادی در رسته های مختلف پزشکی، هنر، حقوق و... برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند. از جمله قوانین تحصیل در ارمنستان گذراندن دوره آموزشی زبان ارمنی، رزومه تحصیلی و پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشد.

در قوانین تحصیل در ارمنستان ابتدا باید برای دانشگاه مورد نظر خود ایمیلی ارسال کنید و از آن ها بخواهید که شرایط پذیرش تحصیلی ارمنستان را برای شما ارسال کنند. پس از بررسی باید مدارک مورد نیاز را ارسال کنید و منتظر ایمیل تایید و یا عدم تایید دانشگاه مورد نظر خود باشید.

یکی از دانشگاه های پر طرفدار در ارمنستان دانشگاه موسیقی و یا کنسرواتوار ارمنستان می باشد که دانشجویان ایرانی زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

در قوانین تحصیل در ارمنستان، معمولا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ارمنستان باید مدارک شناسنامه، دیپلم و همچنین سایر مدارک تحصیلی، ریز نمرات، عکس، گواهی سلامت، آزمایشات پزشکی از جمله ایدز، هپاتیت، عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد را ارائه دهید.

در قوانین تحصیل در ارمنستان، تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد، اما تا 6 سال به شخص اجازه داده می شود که تحصیل خود را ادامه دهد. ورود به این مقطع شامل امتحان ورودی می شود که حتما باید پشت سر گذاشته شود. تحصیل در این مقطع نیاز به مدارک 12 ساله دیپلم متقاضی دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته نیز تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجو حتما باید دارای مدرک کارشناسی باشد. همچنین تحصیل در مقطع دکتری به مدت 3 سال است که از جمله مدارک مورد نیاز آن دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد است.

افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی می باشند، به این دلیل که در قوانین تحصیل در ارمنستان ممکن است مورد پذیرش قرار نگیرد ابتدا باید دوره ای را قبل از ورود به دانشگاه در کالج سپری کنند. البته مدرک کاردانی برخی از رشته ها مورد پذیرش قرار می گیرد.

درج نظر