فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
قوانین تحصیل در ایتالیا
امتیاز 5 از 5 از بین 371 امتیاز دهنده به اطلاعات مفید ایتالیا

قوانین تحصیل در ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهایی است که دارای امکانات تحصیلی با سطح علمی و کیفیت بالا در دنیا می باشد. قوانین تحصیل در ایتالیا نشان می دهد که برای ورود به دانشگاه های این کشور، از نظر سهولت در رده سومین کشور دنیا و اولین کشور اروپایی قرار دارد. امکان ادامه تحصیل در قوانین تحصیل در ایتالیا تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان های ایتالیایی و انگلیسی میسر می باشد که در مقاطع بالاتر حتما باید نسبت به دریافت مدارک حرفه ای زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران به نام پیترو دلا واله برگزار می شود، اقدام کنید. 

در قوانین تحصیل در ایتالیا ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و طی مکاتبات با دانشگاه های ایتالیا و فرستادن ریز نمرات و رزومه تحصیلی خود پذیرش دریافت کنید. در صورتی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا شدید می توانید نسبت به اخذ ویزا ایتالیا اقدام کنید.

در قوانین تحصیل در ایتالیا تحصیل در مقاطع بالاتر از جمله کارشناسی ارشد و دکتری رایگان و یا با کمترین هزینه ها می باشد. مقطع کارشناسی ارشد در این کشور دو ساله است. بیشتر افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا تحصیل می کنند موفق به دریافت بورسیه از این کشور شده اند. دانشجویان در این مقطع می توانند به صورت هفته ای 20 ساعت کار کنند که حقوق آن ها نیز بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

در قوانین تحصیل در ایتالیا و در مقطع دکتری، دانشجویان متقاضی این شانس را دارند که علاوه بر اینکه به صورت رایگان تحصیل کنند، از بورسیه های تحصیلی که کل هزینه های اقامت در ایتالیا را پوشش می دهد نیز برخوردار شوند.

در قوانین تحصیل در ایتالیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی حتما باید دیپلم دوازده ساله، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کارشناسی 4 ساله و مقطع دکتری، مدرک کارشناسی ارشد 2 ساله داشته باشید.

 

درج نظر