فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
قوانین تحصیل در کانادا
امتیاز 5 از 5 از بین 115 امتیاز دهنده به اطلاعات مفید کانادا

قوانین تحصیل در کانادا

به دلیل سیستم مهاجر پذیر کانادا و رفاه اجتماعی که برای شهروندان و حتی مهاجران قائل است، مورد استقبال متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. قوانین تحصیل در کانادا و هزینه ها برای افرادی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی این کشور می شوند، به صورت رایگان است. کانادا یکی از کشورهایی که دارای معتبرترین دانشگاه ها بوده و سطح علمی بسیار بالایی دارد. طبق قوانین تحصیل کانادا، تحصیل تا مقطع دیپلم اجبار می باشد و دانش آموزان پس از گذراندن 12 سال تحصیلی می توانند دیپلم کانادا را دریافت کنند و وارد دانشگاه شوند. یکی از شرایط پذیرش دانشجویان برای دانشگاه ها نمرات و معدل سال آخر دبیرستان می باشد. در اغلب دانشگاه های کانادا دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان حتما باید مدرک IELTS 6 را داشته باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به معدل دیپلم بالای 14 و در بعضی دانشگاه های نمونه، معدل 15 به بالا دارید.

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید مدرک 4 ساله لیسانس را با معدل بالای 14 در دست داشته باشید. برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حتما باید دوره زبان انگلیسی را پشت سر گذاشته باشید و مدرک IELTS 6.5 را دریافت کنید. در اکثر دانشگاه ها در این مقطع متاسفانه کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود، جز تعداد محدودی از دانشگاه ها، که با توجه به وضعیت دانشجو از سال دوم تحصیل، کمک هزینه تحصیلی اختصاص داده می شود.

برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا، باید حتما مدرک IELTS 7 داشته باشید. جالب است بدانید که دانشجویان فارغ التحصیل در این مقطع می توانند شانس استخدام در ادارات دولتی کانادا را داشته باشند. به همین دلیل تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا طرفداران زیادی دارد. در این مقطع دانشجویان می توانند به راحتی از تسهیلات کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند. 

در کانادا هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه مورد نظر متقاضیان متغیر می باشد. بالاترین هزینه های دانشگاهی نیز مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک در کانادا می باشد. اما در کل هزینه های تحصیل در کانادا سالانه بین 14000 تا 22000 می باشد. لازم به ذکر است که برای تحصیل در کانادا ابتدا باید ویزای کانادا از نوع تحصیلی دریافت شود تا اجازه تحصیل در این کشور به دانشجویان داده شود.

درج نظر