فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
قوانین تحصیل در آلمان
امتیاز 5 از 5 از بین 243 امتیاز دهنده به اطلاعات مفید آلمان

قوانین تحصیل در آلمان

در قوانین تحصیل در آلمان، برای تحصیل در مقطع کارشناسی، حتما باید مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم را داشته باشید. برای ورود به دانشگاه های آلمان، باید در رشته مورد نظر خود در کنکور شرکت کرده و در دانشگاه آزاد و یا سراسری قبول شوید تا بتوانید برای ادامه تحصیل در همان رشته، در کشور آلمان اقدام کنید. باید توجه داشته باشید که رشته حتما باید مرتبط باشد. در این صورت می توانید یک دوره یک ساله کالج را در آلمان بگذرانید، تا اجازه ورود به دانشگاه های آلمان را کسب کنید. مقطع کارشناسی در آلمان 4 سال به طول می انجامد. در قوانین تحصیل در آلمان یک سال دوره کالج به منزله دیپلم یک فرد در آلمان می باشد. این دوره تنها به زبان آلمانی برگزار می شود و فرد حتما باید مدرک B1 زبان را اخذ کرده باشند.

بعد از گذراندن دوره کالج باید در آزمون Feststellungsprüfung شرکت کرده تا بر اساس نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و دوره کالج و انتخاب رشته خود وارد دانشگاه های آلمان شود. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان هزینه ای ندارد و کاملا رایگان است. بر این اساس می توان گفت که هزینه های دانشجویان به طور تقریبی 15000 تا 20.000 یورو در سال خواهد بود. دانشگاه های خصوصی در آلمان شهریه ای برابر با 100 تا 300 یور در هر ترم اخذ می کنند. اما در مقابل می توانید از دانشگاه بلیط هایی تهیه کنید که حمل و نقل عمومی دانشجو، رایگان می شود.

مقطع کارشناسی ارشد نیز 2 سال به طول می انجامد. برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی باید مدرک کارشناسی از دانشگاه سراسری، آزاد و... داشته باشد. خوشبختانه برعکس مقطع کارشناسی در این مقطع بیشتر دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند. اگر دانشگاه شما به زبان انگلیسی آموزش می دهد حتما باید دارای مدرک IELTS 6.5 و یا تافل 90 باشید. سایر دانشگاه ها که به زبان آلمانی تدریس می کنند نیز مدرک B1 یا B2 را از شما می خواهند.

مقطع دکتری نیز 3 تا 5 سال به طول می انجامد. در این مقطع بیشتر دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس می کنند و کمتر می توان دانشگاهی به زبان انگلیسی یافت. مدرک مورد نیاز در زبان انگلیسی برابر با IELTS 7 و در زبان آلمانی مدرک B2 می باشد. برای سفر به آلمان و تحصیل در این کشور حتما باید ویزا آلمان را تهیه کنید و تمام مراحل را طی کرده و مدارک ویزا آلمان را در اختیار سفارتخانه قرار دهید.

 

درج نظر