فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
Alternate Text
هلند
امتیاز 5 از 5 از بین 212 امتیاز دهنده به هلند

هلند

افرادی که قصد پذیرش تحصیلی هلند را دارند، می توانند پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، با آن مکاتبه کرده و رزومه تحصیلی خود را ارسال کنند. پس از مدتی انتظار می توانند توسط ایمیلی، در صورت تایید، پذیرش تحصیلی هلند را دریافت کنند. برای مقطع کارشناسی حتما باید مدارک دیپلم را به همراه ریز نمرات ارسال کنید. در صورتی که برای پذیرش تحصیلی هلند اقدام می کنید، می توانید یک سری هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه واریز کنید. این هزینه ها که شامل شهریه یکسال و یا یک نیم سال، مبلغ 500 یورو برای بیمه یک ساله، مبلغ 500 یورو برای اقامت یکساله، هزینه اجاره اتاق برای 3 ماه می باشد. در صورتی که این هزینه ها را به حساب بانک دانشگاه مورد نظرخود واریز کنید، دیگر نیازی به حساب بانکی و یا پشتوانه مالی نخواهید داشت و ویزا هلند جهت تحصیل در این کشور در مدت زمان کمتری نسبت به سایر ویزاها صادر می شود.

دانشگاه های هلند به زبان های انگلیسی و آلمانی، بیشتر رشته های تحصیلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. شروع سال تحصیلی در هلند معمولا از اوایل سپتامبر می باشد، که البته برای اخذ ویزا تحصیلی هلند باید از چندین ماه قبل اقدام کنید.

افرادی که سن آن ها بالای 21 سال است، باید برای اخذ پذیرش تحصیلی هلند در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و نمره قبولی اخذ کنند.

در مقطع کارشناسی همچنین باید معدل بالای 12 داشته باشید و این دوره 4 سال به طول می انجامد. مدرک زبان انگلیسی برای افرادی که می خواهند به این زبان تحصیل کنند نیز IELTS 6 می باشد. البته این دوره را می توانید در کشور هلند نیز بگذرانید، اما عموما برای راحت تر پیش رفتن مراحل پذیرش تحصیلی هلند و ویزا هلند توصیه می کنیم که این دوره را در ایران سپری کنید.

برای پذیرش تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز حتما باید مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های معتبر را داشته باشید. این دوره را نیز می توانید در کمتر از 2 سال سپری کنید. همچنین در این دوره اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارید. برای تحصیل در مقطع دکتری نیز می توانید از طریق بورسیه تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی هلند اقدام کنید. این دوره 4 ساله می باشد که در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه می توان این دوره را طی کرد.

درج نظر

بخش های اصلی مقاله

معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا

فرم ارز یابی مهاجرت