فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
Alternate Text
آلمان
امتیاز 5 از 5 از بین 196 امتیاز دهنده به آلمان

آلمان

برای پذیرش تحصیلی در آلمان باید مدارکی را در اختیار دانشگاه های این کشور قرار دهید، تا با بررسی آن ها اجازه تحصیل در این کشور و ویزا آلمان برای شما صادر شود. در صورتی که مدارک تحصیلی مورد تایید قرار نگیرد، که به منزله سطح علمی پایین می باشد، می توانید با گذراندن دوره کوتاهی در کالج های این کشور به سطح علمی مورد نظر رسیده و برای دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش تحصیلی آلمان بدهید.

دفترهای روابط بین الملل دانشگاه ها (Akademisches Auslandsamt) مسئول صدور جواز تحصیل به متقاضیان واجد شرایط در آلمان می باشند. باید ایمیلی به این بخش از دانشگاه ها بزنید و از آن ها بخواهید که فرم های درخواست پذیرش و یا دفترچه راهنما را برای شما ارسال کنند. پس از پر کردن فرم ها آن را به همراه مدارک مورد نیاز به بخش روابط بین الملل دانشگاه ارسال کنید.

لازم به ذکر است که برای نیم سال زمستانی (اول اکتبر) باید مدارک خود را حداکثر تا 16 ژانویه و برای شروع تحصیل در نیم سال تابستانی (اول آوریل) باید این مدارک را حداکثر تا 15 ژوئن ارسال کرده باشید. توجه داشته باشید که باید این مدارک را به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه کنید.

دانشگاه های آلمان دارای دو سیستم دولتی و خصوصی می باشد. در صورتی که بتوانید از دانشگاه های دولتی پذیرش تحصیلی آلمان را اخذ کنید، هزینه های تحصیل بسیار کاهش می یابد که در واقع می توان گفت رایگان است و هزینه های کمی هم که پرداخت می کنید، بابت بخش اداری و تسهیلاتی است که در اختیار شما قرار می گیرد. 

در قوانین تحصیل در آلمان، تحصیل در دوره کارشناسی نیاز به مدارک دیپلم متقاضی و ریز نمرات دارد. این مقطع 4 سال می باشد. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد نیز نیازمند مدارک کارشناسی از دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد و... می باشد. این مقطع نیز 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع دکتری نیز 3 تا 5 سال به طول می انجامد. پذیرش تحصیلی آلمان در این مقطع سخت تر است و حتما باید رزومه تحصیلی بسیار خوبی داشته باشید. این مقطع در آلمان بیشتر به زبان آلمانی تدریس می شود؛ البته دانشجویان در برخی مواقع می توانند تز خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه دهند.

درج نظر

بخش های اصلی مقاله

معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا

فرم ارز یابی مهاجرت