فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
Alternate Text
هند
امتیاز 5 از 5 از بین 489 امتیاز دهنده به هند

هند

یکی از مواردی که کشور هند در آن روز به روز در حال پیشرفت می باشد دانشگاه ها و سیستم آموزشی است که پذیرش تحصیلی هند را افزایش داده است. به جرات می توان گفت که دانشگاه پزشکی دهلی نو در حال حاضر یکی از بهترین ها در جهان می باشد. یکی از گزینه های مناسب در پذیزش تحصیلی هند زبان انگلیسی می باشد که به طور رسمی یکی از زبان های اصلی این کشور محسوب می شود. این مسئله کار را برای دانشجویان راحت تر می کند. و اما پذیرش تحصیلی هند در مقاطع و دانشگاه های مختلف هند به چه صورت اتفاق می افتد؟ در ادامه سعی می کنیم که به شکلی دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم.

اگر کسی تابع هند باشد و از شهروندان این کشور محسوب شود برای پذیرش تحصیلی هند نیازی به تهیه ویزا هند ندارد. 

متقاضیان پذیرش تحصیلی هند ابتدا باید به وبسایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود رفته و در آنجا نسبت به پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اقدام نماید. پس از دریافت نتیجه، در صورتی که با آن موافقت شده باشد، ایمیلی ارسال می شود که دانشجو باید در لیست مدارک ویزا هند به همراه خود داشته باشد. طی آن دعوتنامه تحصیلی برای متقاضی ارسال می شود که باید به سفارت خانه هند جهت تسریع در پروسه ویزا هند موثر باشد. پس از آن دانشجو می تواند به راحتی و برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کند.

و اما نکاتی در این بین وجود دارد. مثلا کشور هند برای دانشجویان ویزا کاری صادر نمی کند. این به دلیل جمعیت انبوه این کشور می باشد. مطلب دیگر این است که تنها متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می توانند نسبت به دریافت ویزا همراه اقدام کنند. همچنین اگر در این مقطع تمایل به ادامه تحصیل دارید باید توجه داشته باشید که مدرک زبان خود را تقویت کرده و حتما دوره های 4 تا 6 ماهه فشرده را که در کالج های این کشور برگزار می شود، پشت سر بگذارید.


درج نظر

بخش های اصلی مقاله

معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا
معرفی سفارت کانادا

فرم ارز یابی مهاجرت