فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا کانادا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا کانادا
ویزا کانادا

کانادا کشوری پهناور در شمال قاره آمریکای شمالی است. این کشور بر خلاف جغرافیای پهناور، از جمعیت کمی برخوردار است. به همین دلیل کانادا کشوری مهاجر پذیر است و جمعیت آن توسط مهاجران متعادل می شود. اجازه ورود به این کشور به صورت ویزا کانادا صادر می شود. ویزای کانادا به دو شکل ویزای موقت و ویزای دائم صادر می شود.

از نظر تعداد دفعات ورود به کانادا نیز ویزای این کشور به سه دسته تقسیم می شود، ویزای سینگل (single entry) که یکبار ورود می باشد و پس از بازگشت از این کشور و پایان تاریخ ویزا، دیگر امکان ورود به کانادا را ندارید و برای ورود مجدد به این کشور باید دوباره درخواست ویزا دهید. ویزای مالتی کانادا (multiple entry) که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می شود، و اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده می دهد. آخرین نوع آن ویزای ترانزیت کانادا نیز، برای افرادی است که قصد اقامت در کانادا را ندارند و می خواهند تنها از فرودگاه این کشور برای سفر به کشوری دیگر استفاده کنند. همچنین افرادی که می خواهند به مدت 48 ساعت در این کشور اقامت داشته باشند، می توانند از این نوع ویزا کانادا استفاده کنند. هر یک از این ویزاها دارای زیر مجموعه های مختلفی می باشد. 

انواع ویزای موقت کانادا عبارت است از:

ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دیدار اقوام و بستگان

ویزای تجاری کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

ویزای الحاق به همسر کانادا

ویزای توریستی کانادا

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود، که قصد گردشگری و اقامت موقت در این کشور را دارند. این نوع ویزا کانادا اجازه می دهد که فرد به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد. با این نوع ویزا می توانید به تمام ایالات این کشور سفر کنید. سعی کنید قبل از اتمام ویزا کانادا از این کشور خارج شوید. در صورتی که دارای دعوتنامه کانادا از سوی اقوام و خانواده هستید، می توانید به راحتی این نوع ویزا کانادا را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

این نوع ویزا برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، صادر می شود. متقاضیان ابتدا باید پذیرش تحصیلی کانادا را از یکی از دانشگاه های کانادا دریافت کنند. دانشگاه مورد نظر پس از تایید، نامه ای را از طریق ایمیل ارسال می کند، که باید در مصاحبه و به همراه سایر مدارک ویزا کانادا ارائه دهید. دانشجویان تا پایان تحصیل خود می توانند در این کشور بمانند و پس از اتمام تحصیل باید به کشور خود بازگردند. 

ویزای دیدار اقوام و بستگان

افرادی که در کانادا اقوام درجه یک و یا دوست و آشنا داشته باشند، که مقیم این کشور باشند، می توانند از طرف آن ها دعوتنامه کانادا را دریافت کرده و برای اخذ ویزای دیدار اقوام و بستگان اقدام کنند. ویزای الحاق به همسر و ویزای والدین نیز در همین دسته قرار می گیرد، و برای افرادی صادر می شود که فرزندان و یا همسر آن ها مقیم این کشور و یا در حال تحصیل و کار می باشند.

ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا برای افرادی صادر می شود، که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را دارند. این سرمایه گذاری می تواند در جهت ایجاد کسب و کار جدید و یا شراکت در کسب و کاری دیگر باشد. در این صورت ابتدا ویزای موقت دریافت خواهید کرد و پس از اثبات توانایی درآمد زایی و تمکن مالی می توانید ویزا دائم و اقامت در کانادا را کسب کنید.

ویزای کار در کانادا

این نوع ویزا برای افرادی است که بر اساس رزومه کاری و تحصیلی و یا حتی تخصص خود قصد استخدام در یکی از شرکت های این کشور را داشته باشند. در صورتی که به وسیله مکاتبه و یا مصاحبه موفق به پیدا کردن کارفرمای مورد نظر خود شده اید، باید کارفرما برای شما نامه دعوت به کار و استخدام در شرکت خود ارسال کند، تا بتوانید برای دریافت ویزا کانادا اقدام کنید.

ویزای فرصت های مطالعاتی کانادا

کانادا با سایر کشورهای دنیا دارای تبادلات علمی و پژوهشی می باشد. معمولا افرادی برای این نوع ویزا اقدام می کنند که دارای شرایط علمی و پژوهشی ویژه ای می باشند تا بتوانند دانش ارزنده خود را در اختیار دیگران بگذارند. در صورتی که از یکی از موسسات آموزش علمی، دانشگاه های کانادا و یا مراکز هنری پذیرش گرفته اید، می توانید جهت دریافت ویزای فرصت های مطالعاتی کانادا اقدام کنید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

این نوع ویزا کانادا برای همسر، فرزندان و والدین صادر می شود. این ویزا همزمان با ویزای تحصیلی درخواست داده می شود که طبق آن، همسر، فرزندان و یا والدین می توانند ویزای شش ماهه دریافت کنند که به آن (TRV) نیز گفته می شود. اگر یکی از والدین دارای ویزای کار و یا تحصیل در کانادا باشد، فرزندان آن ها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارائه نامه قبولی از مدارس را ندارند و می توانند بدون مشکل برای ویزا کانادا اقدام کنند.

در نوع دیگری از ویزا کانادا، در صورتی که متقاضی در یکی از دانشگاه ها و یا کالج های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد، یا در حین تحصیل باشد، همسر وی می تواند برای ویزای کار اقدام کند. این نوع ویزا کانادا به همسر متقاضی این اجازه را می دهد که به صورت تمام وقت و بدون نیاز به مجوز در کانادا تحصیل و یا کار کند. برای این نوع ویزا هم می توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا، اقدام کرد و هم پس از پذیرش تحصیلی کانادا و استقرار یکی از زوجین در کانادا آن را دریافت کرد.

مراحل درخواست ویزا کانادا

برای دریافت ویزا کانادا هم می توانید به صورت آنلاین ثبت نام کرده و کد پیگیری دریافت کنید، و هم می توانید به صورت حضوری به سفارت خانه کانادا مراجعه کنید. برای ثبت درخواست خود به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور ابتدا باید ثبت نام کنید. بعد از پرداخت آنلاین هزینه یک کد پیگیری برای شما صادر می شود که با آن می توانید تمام مراحل را پیگیری کنید. پس از آن باید فرم مربوط به ویزای مورد نظر را دریافت کرده و با دقت پر کنید. برای پر کردن این فرم نیز می توانید از کارشناسان مجرب در آژانس های مسافرتی معتبر مشاوره بگیرید. این فرم ها باید به زبان انگلیسی پر شود. در حال حاضر به دلیل تعطیلی سفارت خانه کانادا در ایران، بهتر است که به صورت آنلاین مراحل اولیه را پشت سر بگذارید، تا هم در وقت و هم در هزینه های خود، بیشتر صرفه جویی کنید. احتمالا برای مراحل بعدی به خدمات پیکاپ ویزا کانادا نیاز پیدا خواهید کرد، تا از رفت و آمد های غیر ضروری کاسته شود.

در ادامه این پروسه باید مدارک ویزا کانادا را به صورت دقیق و با ترجمه انگلیسی به سفارت این کشور تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای اولین بار، باید به صورت حضوری در سفارت این کشور حضور داشته باشید. در این مرحله باید تمام مدارک ویزا را به افسر پرونده تحویل داده و اطلاعات اثر انگشت و سایر موارد را در اختیار آن ها قرار دهید. در مصاحبه نیز حتما باید دلایل هدف از سفر خود به این کشور را به صورت دقیق و بدون ابهام بیان کنید. در غیر این صورت می تواند یکی از دلایل رجکت ویزا کانادا محسوب شود. مسافران محترم می توانند در صورت تایید ویزا کانادا، برای ارسال پاسپورت به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه، از خدمات پیکاپ ویزا کانادا که توسط آژانس های معتبر مسافرتی انجام می شود، استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز ویزا کانادا به نوع ویزا بستگی دارد. اما برای اطلاع دقیق از مدارک ویزا کانادا برای انواع آن، می توانید به این بخش در سایت مراجعه کنید. در ادامه به مدارکی که در بیشتر ویزاها مشترک است به طور جامع اشاره می کنیم.

مدارک مورد نیاز ویزا کانادا عبارت است از:

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار، به همراه کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.

دو قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی و زمینه سفید

شناسنامه ترجمه شده تمام متقاضیان

اصل فرم درخواست ویزا کانادا (برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه پر شود)

ترجمه سند ازدواج

دعوتنامه کانادا (در صورت وجود)

سند ملکی ترجمه شده در صورت وجود

ترجمه مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

ارائه گردش سه ماهه یا شش ماه اخیر حساب بانکی متقاضی که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن مالی از بانک مورد نظر که بر روی سربرگ انگلیسی بانک و به لاتین با مهر و امضا بانک باشد

در صورتی که دعوتنامه کانادا را نداشته باشید، باید مدارک رزرو یکی از هتل های کانادا را ارائه دهید

رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

در صورتی که فرزندان زیر 18 سال قصد سفر، به تنهایی و یا با شخص ثالث را داشته باشند، باید رضایت نامه والدین را ارائه دهند.

پرداخت هزینه ویزا کانادا در سفارت این کشور که باید به واحد پول کانادا و به صورت نقد باشد.


دعوت نامه کانادا

وقتی درخواست ویزا کانادا می کنید، در برخی مواقع از شما دعوتنامه کانادا خواسته می شود، پس به افرادی که می خواهند دعوتنامه کانادا تنظیم کنند، توصیه می کنیم که این کار را بسیار صادقانه و به دور از ابهام انجام دهند تا با مشکل روبرو نشوند. دعوتنامه کانادا صرفا کمک می کند که در خواست ویزا کانادا سریعتر رسیدگی شود و در حقیقت هدف شما را از سفر به کانادا مشخص می کند. لازم به ذکر است که دعوتنامه کانادا به این معنی نیست که وقتی شخص وارد کانادا می شود تمام مسئولیتش بر عهده شما می باشد. 

انواع دعوتنامه کانادا:

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

دعوتنامه شرکت در کنفرانس و یا همایش در کانادا

دعوتنامه کالج در کانادا

دعوتنامه خویشاوندی حتما باید از طرف شخصی که دارای اقامت در کانادا است، برای یکی از اعضای خانواده خود ارسال شود. این نوع دعوتنامه رایج ترین نوع آن است.

گاهی نیز شرکت و یا سازمانی از شما دعوت می کند که برای شرکت در کنفرانس علمی، خبری و... و یا همایش به کانادا سفر کنید. 

گاهی نیز برای گذراندن دوره آموزشی 6 ماهه کالج و یا زبان انگلیسی می توان برای شخص دعوتنامه کالج در کانادا را ارسال کرد.

اما برای ارسال دعوتنامه چه اطلاعاتی، از فرد دعوت شونده را باید به سفارت ارائه داد؟ این مدارک شامل نام کامل شخص، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، نسبت شخص با شما، هدف از سفر، مدت زمان اقامت در کانادا، محل اقامت در کانادا و اینکه در این مدت هرینه های خود را چگونه تامین می کند و اینکه چه زمانی قرار است کانادا را ترک کند. 

در ادامه به مدارکی که فرد دعوت کننده باید در اختیار سفارت قرار دهد اشاره می کنیم:

نام کامل شخص، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، عنوان شغلی، ارائه سندی که شما شهروند و مقیم کانادا هستید، جزئیات مربوط به خانواده، اعلام تعداد افرادی که در خانه شما زندگی می کنند، تعهد امضا شده از طرف شما برای ساپورت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ در طی مدتی که در کانادا مهمان هستند، همچنین باید سندی ارائه دهید که نشان دهد درآمد شما از میزان هزینه و تامین خانواده خود و تعداد افرادی که دعوت  می کنید در ماه بیشتر است، مدارکی هستند که باید ارائه شود. در این صورت می توانید برای دریافت ویزا کانادا سریعتر اقدام کنید.


پیکاپ ویزا کانادا

متاسفانه کانادا از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت خانه ندارد. به همین دلیل افراد باید از کشورهای اطراف مانند ترکیه، ارمنستان و امارات برای انجام عملیات ویزا کانادا اقدام کنند. و اما پیکاپ ویزا کانادا چیست؟ و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برای دریافت ویزا کانادا باید به صورت حضوری در سفارت خانه این کشور حضور داشت و این کار برای متقاضیان محترم متحمل هزینه و گذاشتن وقت بیشتری می شود، می توان از خدمات پیکاپ ویزا کانادا استفاده کرد تا در هر دو مورد بتوان صرفه جویی کرد. البته متقاضی باید یک بار متحمل سفر به یکی از این کشورهای واسطه شود، که پس آن باید منتظر اعلام نتیجه بماند. 

نتیجه به دو صورت است یا پذیرفته نمی شود، که در این صورت فرد باید مجددا اقدام کرده و نسبت به رفع دلایل رجکت ویزا کانادا اقدام کند و یا اینکه ویزا به وی تعلق گرفته و باید نسبت به ارسال پاسپورت برای الصاق ویزا به آن اقدام کند. اینجاست که پیکاپ ویزا کانادا معنا پیدا کرده و به کار می آید. در این صورت متقاضی اگر نخواهد شخصا مراجعه کند، می تواند مدارک خود را به وکیل و یا کارگزاری مطمئن بدهد تا کارهای اخذ ویزا و پاسپورت را به جای او انجام دهد. با این کار صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه متقاضی خواهد شد.

این کاملا قانونی می باشد و هیچ مشکلی ندارد. کارگزار نیز مدارک ویزا کانادا و اصل پاسپورت را به سفارت خانه کانادا در کشور واسطه می برد و پس از الصاق ویزا به پاسپورت آن را به کشور باز می گرداند که به مجموع این کارها پیکاپ ویزا کانادا گفته می شود.

پیکاپ ویزا کانادا در کشورهای واسطه مختلفی انجام می شود. در ادامه به متداول ترین آن ها اشاره می کنیم:

پیکاپ ویزای کانادا از دبی

پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا

پیکاپ ویزای کانادا از استانبول


وقت سفارت کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که هر ساله مهاجران زیادی آن را به مقاصد مختلف انتخاب می کنند. برای ورود به این کشور حتما باید ویزا کانادا داشته باشید. یکی از نکات مهم برای دریافت ویزا کانادا و انجام مراحل آن دریافت وقت سفارت کانادا می باشد. برای دریافت وقت سفارت کانادا دو روش وجود دارد. 

متقاضیان محترم، هم می توانند به صورت حضوری برای دریافت وقت سفارت کانادا به یکی از کشورهای ترکیه و یا امارات مراجعه کنند. متاسفانه سفارت خانه کانادا در ایران وجود ندارد و این مسئله برای گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت حضوری برای متقاضیان بسیار سخت خواهد بود. زیرا مجبور می شوند که چندین بار به این کشور سفر کنند. و اما راحت ترین روش این است که به صورت آنلاین وقت سفارت کانادا را دریافت کنید.

باید توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید به صورت آنلاین و در سایت سفارت کانادا ثبت نام کرده و فرم مربوط به ویزای مورد نظر خود را پر کنید. در ادامه می توانید از مدارک ویزا کانادا با خبر شوید. این مدارک حتما باید در روز مصاحبه به همراه شما باشد. توصیه می کنیم که در جمع آوری آن بسیار دقت کنید تا مشکلی بروز ندهد. پس از اقدامات گفته شده وقت آن است که وقت مورد نظر خود را در تقویم سایت سفارت ثبت کنید. متقاضیان حدودا یک ماه فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز خود را در وقت سفارت کانادا تحویل دهند.

در وقت سفارت کانادا تمام اطلاعات متقاضی از جمله مدارک ویزا، دعوتنامه کانادا و همچنین انگشت نگاری ها انجام خواهد شد. سپس مراجعین با پرداخت هزینه های تشکیل پرونده و بررسی آن ها توسط سفارت خانه کانادا رسیدی دریافت می کنند که در آن تاریخ حضور مجدد آن ها برای دریافت نتیجه ذکر شده است. بسیار مهم است که در این مرحله زمان دقیق سفر خود را اعلام کنید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت عدم حضور در وقت سفارت کانادا، وقت شما باطل می شود و مجددا باید هزینه پرداخت کنید.


هزینه زندگی کانادا

زندگی در کانادا دارای مزیت ها و همچنین معایبی می باشد که در این مطلب قصد داریم در مورد هزینه زندگی در کانادا اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان سفر به این کشور قرار دهیم. در مقایسه ای اجمالی، می توان گفت هزینه زندگی در کانادا نسبت به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی پایین تر است. البته این در برخی از موارد صدق میکند. مسکن، از جمله مواردی است که برای ساکنین کانادا و کسانی که دارای ویزا کانادا می باشند نیز، پرداخت هزینه های آن مسئله بسیار مهمی می باشد.

البته با توجه به تفاوت قیمت مسکن در مکان ها و شهرهای متفاوت کانادا، به این شیوه نیز می توان هزینه زندگی در کانادا را کاهش داد. به طور کلی هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو البته در محله های ایرانی نشین آن بین 1200 تا 1500 دلار در ماه است. این مبلغ در نقاط مرکزی شهر به 2 هزار تا 2500 دلار و یا بیشتر نیز می رسد.

به غیر از مسکن از دیگر هزینه زندگی در کانادا خورد و خوراک، رفت و آمد و سایر هزینه ها می باشد که ماهانه حدودا 400 تا 600 دلار برای هر نفر را به خود اختصاص می دهد. برای پایین آوردن این هزینه ها نیز می توانید خرید های خود را به تخفیف های آخر هفته موکول کنید تا پول بیشتری را پس انداز کنید.

موارد ارزان در کانادا را می توان در یک دسته بندی کلی به غذا، بنزین، تفریحات کانادا، انرژی و بیمه اتومبیل تقسیم کرد. شهر ونکوور یکی از گران ترین شهرهای کانادا می باشد و پس از آن شهرهای تورنتو، مونترال، کالگری و اوتاوا قرار دارند. باز هم هزینه زندگی در کانادا بستگی بسیار زیادی به کیفیت زندگی دارد که شما انتخاب می کنید. 

همچنین در هزینه های تحصیلی در این کشور می توان گفت که کالج های شبانه روزی برای تحصیل افراد زیر 18 سال 25000 تا 40000 هزار دلار هزینه دارد. همچنین دانشگاه های کانادا به صورت دولتی (رایگان) و خصوصی و با هزینه های بیشتر فعالیت می کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا دارای شرایط مختص به همان مقطع می باشد، که در صورت فراهم کردن آن می توانید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام کنید.

پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کالج در بیشتر رشته ها نیاز به مدرک بین المللی زبان معتبر دارد، که از مهم ترین شرایط آن نیز می باشد. دانستن زبان برای ارتباط برقرار کردن با اطرافیان بسیار به شما کمک می کند. در صورت نداشتن دانش کافی در زبان می توانید از کلاس های ارائه شده در کالج برای تکمیل زبان خود استفاده کنید. این کالج ها دانشجویان را برای بازار کار آماده می کند. دانشجویانی که موفق به پذیرش تحصیلی از کالج  ها می شوند سریعتر می توانند بعد از آن، کار مرتبط با تحصیلات خود را پیدا کنند. میانگین زمان تحصیل در کالج در مقطع دیپلم بین یک تا دو سال و در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال می باشد.

برای پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا باید معدل دیپلم متقاضی بالای 14 و در برخی از رشته ها بالای 15 باشد. در صورتی که مقطع پیش دانشگاهی را گذرانده باشید، می توانید برای مقطع کارشناسی اقدام کنید و ویزا کانادا را دریافت کنید. در غیر این صورت باید تعدادی از دروس اصلی و مورد نیاز را بگذرانید. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال می باشد. داشتن مدرک بین المللی زبان یکی از موارد مهم در پذیرش تحصیلی کانادا می باشد.

برای پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری شرایطی از جمله آیلتس آکادمیک، تافل،GMAT و یا GRE، مقالات بین المللی، سوابق پژوهشی، رزومه یا CV قوی و معدل بالای 15 ملاک اصلیمی باشد.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری عموما در تمامی رشته ها به دانشجویان تعلق می گیرد و با توجه به گستردگی آن به میزان بودجه دانشگاه و همچنین میزان بودجه ای که در اختیار استاد مربوطه قرار می گیرد، بستگی دارد.

ویزای فوری کانادا

سالانه افراد زیادی به اهداف گوناگون تصمیم سفر به کانادا می گیرند. با توجه به اینکه برای ورود به کانادا نیاز به تهیه ویزا کانادا هستید، در برخی مواقع دریافت ویزای فوری کانادا می تواند سریع تر این مراحل را طی کند. برخی افراد با توجه به موقعیت و شرایط پیش آمده مجبور به دریافت ویزای فوری کانادا می باشند که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت می کنیم.

برای سفر به کانادا فرقی نمی کند که به چه هدفی به این کشور وارد می شوید، قصد بازدید از اقوام را دارید و یا برای گردشگری به آنجا سفر می کنید و یا در حال دریافت ویزا تحصیلی هستید و... مهم این است که تمام مدارک مورد نیاز را بدون هیچ نقصی، ترجمه شده در اختیار سفارت خانه کانادا قرار دهید تا در این صورت مراحل دریافت ویزا کانادا سریع تر پیش برود.

برای دریافت ویزا فوری کانادا می توانید به موسسات معتبر در این زمینه نیز مراجعه کنید تا در صورت نیاز شما را در تکمیل مدارک ویزا کانادا یاری کنند. البته تذکر می دهیم که مراقب موسسات تقلبی و کلاهبرداران و سودجویان باشید تا برای این کار وقت و هزینه شما را به هدر ندهند و برای شما ایجاد مشکل نکنند. این افراد با توجه به نیاز شما برای دریافت ویزای فوری کانادا امیدهای واهی داده و از شما سوء استفاده خواهند کرد.

در هنگام مراجعه برای دریافت ویزای کانادا باید توجه داشته باشید که مدارکی از جمله گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل، آخرین گردش حساب بانکی شما، عکس، بیمه مسافرتی، اصل شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت و سایر مدارک باید به صورتی کاملا دقیق و درست فراهم شده باشد. در وقت قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه کانادا باید این مدارک تحویل افسر کنسولگری داده شود، تا برای بررسی بیشتر، برای شما پرونده ای تشکیل شود. تکمیل بودن مدارک و نداشتن نقص در پرونده مراجعین می تواند روال کاری دریافت ویزا فوری کانادا را سریع تر طی کند. لازم به ذکر است که داشتن دعوتنامه کانادا نیز می تواند در سرعت بخشیدن به این مراحل کمک کند.

اطلاعات کشور کانادا

کشور کانادا در شمالی ترین نقطه قاره آمریکا واقع شده است و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه به شمار می رود. در اطلاعات کشور کانادا و جغرافیای این کشور، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. پایتخت این کشور اوتاوا می باشد.

اطلاعات کشور کانادا در مورد مساحت کلی این کشور 9.984.640 کیلومتر مربع اعلام شده است. جالب است بدانید که کانادا شش برابر ایران و 40 برابر کشور انگلستان می باشد. کانادا به 10 استان و سه قلمرو تقسیم می شود.

یکی از موارد مهم در اطلاعات کشور کانادا، ثروتمند بودن این کشور می باشد به این خاطر که، شرایط اقتصادی کانادا از تنوع بالایی برخوردار می باشد. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه ‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) می باشد. کانادا با تولید ناخالص داخلی در حدود 79.1 تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ ترین اقتصادهای جهان در سال 2015 قرار گرفت.

نزدیکی جغرافیایی کانادا و آمریکا سبب شده است تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا گسترده تر شود. به طوری که کانادا و آمریکا بزرگترین روابط اقتصادی دنیا را دارند و حجم معاملات این دو کشور از سایر کشور های دنیا بیشتر می باشد. حکومت کانادا دموکراتیک فدرال است و توسط دو بخش حکومتی استانی و کشوری اداره می شود و مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی (کشوری) تقسیم شده است.

اطلاعات کشور کانادا در زمینه آب و هوا کانادا، تابستان های معتدل و زمستان های سرد و طولانی مدت را بیان می کند. آب و هوای شمال دور قطبی می باشد. در مجاورت اقیانوس آرام نیز در زمستان میانگین دما تنها کمی از دمای یخ زدگی بالاتر است.

زبان فرانسوی در کانادا زبان مادری بیش از 6 میلیون نفر می باشد و بیشتر فرانسوی زبانان در شهر کبک زندگی می کنند. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی دو زبان رسمی کانادا به حساب می آید.

در اطلاعات کشور کانادا اشاره ای هم به جاذبه های گردشگری کانادا خواهیم داشت. از جمله جاذبه های گردشگری کانادا می توان به آبشار نیاگارا، پارک ملی بنف و کوه های راکی، برج سی ان در شهر تورنتو، کبک قدیم، ویسلر، ساختمان پارلمان در اوتاوا، سنت جان سیگنال هیل، مونترال قدیمی، مهاجرت خرس قطبی در منیتوبا، خلیج کوچک فاندی، پارک ملی گروس مورن و کلگری استمپید اشاره کرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید