فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا کانادا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا کانادا
ویزا کانادا

کانادا با فراهم کردن شرایط مناسب برای آموزش، استانداردهای زندگی، رسیدگی های پزشکی و همچنین اقتصاد رو به رشد، هر ساله مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند. سالانه کشور کانادا میزبان حدود 35 میلیون توریست و گردشگر می باشد. به غیر از افراد دارای اقامت کانادا و شهروندان کانادایی، برای ورود به این کشور سایر افراد نیاز به مجوز ورود و ویزا کانادا دارند. ویزا کانادا برای اهداف مختلف و به صورت محدود و یا یک و چندبار ورود صادر می شود.

انواع ویزا کانادا عبارت است از:

ویزای ترانزیت کانادا

ویزای Single و یا یک بار ورود

ویزای Multiple و یا چندبار ورود

ویزای Super visa (ویزای والدین)

مواردی که گفته شد یک نوع دسته بندی کلی برای ویزا شنگن کانادا می باشد. ویزا کانادا برای مقاصد توریستی، تحصیلی، تجاری، کار، اقامت، ازدواج، شرکت در کنفرانس ها و مقاصد پزشکی و درمانی صادر می شود. متاسفانه کانادا در ایران سفارت خانه ندارد، به همین دلیل باید برای تعیین وقت سفارت کانادا و ارائه مدارک و انگشت نگاری ها به یکی از کشورهای اطراف ار جمله ترکیه و امارات مراجعه کنید. متقاضیان محترم می توانند برای صرفه جویی در هزینه و زمان، در صورت صدور ویزا کانادا، از خدمات پیکاپ ویزا کانادا، برای ارسال مدارک و الصاق ویزا کانادا به گذرنامه خود، استفاده کنند. برای دریافت ویزا کانادا ابتدا باید ویزا مورد نظر خود را انتخاب کرده و فرم درخواست آن را از سایت سفارت آن تهیه و نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که این فرم باید به صورت دقیق و خوانا و به زبان انگلیسی یا فرانسه پر شود. همچنین باید یک سری کپی از تمام مدارک و همچنین ترجمه آن به زبان انگلیسی تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا کانادا عبارت است از:

اصل گذرنامه قدیم و جدید (تمام صفحاتی که مهر و امضا دارند به همراه صفحه اول حتما باید اسکن شود)

شناسنامه ترجمه شده متقاضیان

ترجمه سند ازدواج (در صورتی که با همسر خود سفر می کنید)

اصل فرم درخواست ویزا کانادا

سند ملکی ترجمه شده در صورت وجود

دو قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی و زمینه سفید

ترجمه مدارک شغلی

دعوتنامه کانادا در صورت وجود

در صورتی که دعوتنامه کانادا موجود نباشد رزرواسیون یکی هتل های کانادا

رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

رضایت نامه کتبی والدین برای افرادی که زیر 18 سال سن دارند


دعوت نامه کانادا

وقتی درخواست ویزا کانادا می کنید، در برخی مواقع از شما دعوتنامه کانادا خواسته می شود، پس به افرادی که می خواهند دعوتنامه کانادا تنظیم کنند، توصیه می کنیم که این کار را بسیار صادقانه و به دور از ابهام انجام دهند تا با مشکل روبرو نشوند. دعوتنامه کانادا صرفا کمک می کند که در خواست ویزا کانادا سریعتر رسیدگی شود و در حقیقت هدف شما را از سفر به کانادا مشخص می کند. لازم به ذکر است که دعوتنامه کانادا به این معنی نیست که وقتی شخص وارد کانادا می شود تمام مسئولیتش بر عهده شما می باشد. 

انواع دعوتنامه کانادا:

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

دعوتنامه شرکت در کنفرانس و یا همایش در کانادا

دعوتنامه کالج در کانادا

دعوتنامه خویشاوندی حتما باید از طرف شخصی که دارای اقامت در کانادا است، برای یکی از اعضای خانواده خود ارسال شود. این نوع دعوتنامه رایج ترین نوع آن است.

گاهی نیز شرکت و یا سازمانی از شما دعوت می کند که برای شرکت در کنفرانس علمی، خبری و... و یا همایش به کانادا سفر کنید. 

گاهی نیز برای گذراندن دوره آموزشی 6 ماهه کالج و یا زبان انگلیسی می توان برای شخص دعوتنامه کالج در کانادا را ارسال کرد.

اما برای ارسال دعوتنامه چه اطلاعاتی، از فرد دعوت شونده را باید به سفارت ارائه داد؟ این مدارک شامل نام کامل شخص، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، نسبت شخص با شما، هدف از سفر، مدت زمان اقامت در کانادا، محل اقامت در کانادا و اینکه در این مدت هرینه های خود را چگونه تامین می کند و اینکه چه زمانی قرار است کانادا را ترک کند. 

در ادامه به مدارکی که فرد دعوت کننده باید در اختیار سفارت قرار دهد اشاره می کنیم:

نام کامل شخص، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، عنوان شغلی، ارائه سندی که شما شهروند و مقیم کانادا هستید، جزئیات مربوط به خانواده، اعلام تعداد افرادی که در خانه شما زندگی می کنند، تعهد امضا شده از طرف شما برای ساپورت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ در طی مدتی که در کانادا مهمان هستند، همچنین باید سندی ارائه دهید که نشان دهد درآمد شما از میزان هزینه و تامین خانواده خود و تعداد افرادی که دعوت  می کنید در ماه بیشتر است، مدارکی هستند که باید ارائه شود. در این صورت می توانید برای دریافت ویزا کانادا سریعتر اقدام کنید.


پیکاپ ویزا کانادا

متاسفانه کانادا از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت خانه ندارد. به همین دلیل افراد باید از کشورهای اطراف مانند ترکیه، ارمنستان و امارات برای انجام عملیات ویزا کانادا اقدام کنند. و اما پیکاپ ویزا کانادا چیست؟ و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برای دریافت ویزا کانادا باید به صورت حضوری در سفارت خانه این کشور حضور داشت و این کار برای متقاضیان محترم متحمل هزینه و گذاشتن وقت بیشتری می شود، می توان از خدمات پیکاپ ویزا کانادا استفاده کرد تا در هر دو مورد بتوان صرفه جویی کرد. البته متقاضی باید یک بار متحمل سفر به یکی از این کشورهای واسطه شود، که پس آن باید منتظر اعلام نتیجه بماند. 

نتیجه به دو صورت است یا پذیرفته نمی شود، که در این صورت فرد باید مجددا اقدام کرده و نسبت به رفع دلایل رجکت ویزا کانادا اقدام کند و یا اینکه ویزا به وی تعلق گرفته و باید نسبت به ارسال پاسپورت برای الصاق ویزا به آن اقدام کند. اینجاست که پیکاپ ویزا کانادا معنا پیدا کرده و به کار می آید. در این صورت متقاضی اگر نخواهد شخصا مراجعه کند، می تواند مدارک خود را به وکیل و یا کارگزاری مطمئن بدهد تا کارهای اخذ ویزا و پاسپورت را به جای او انجام دهد. با این کار صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه متقاضی خواهد شد.

این کاملا قانونی می باشد و هیچ مشکلی ندارد. کارگزار نیز مدارک ویزا کانادا و اصل پاسپورت را به سفارت خانه کانادا در کشور واسطه می برد و پس از الصاق ویزا به پاسپورت آن را به کشور باز می گرداند که به مجموع این کارها پیکاپ ویزا کانادا گفته می شود.

پیکاپ ویزا کانادا در کشورهای واسطه مختلفی انجام می شود. در ادامه به متداول ترین آن ها اشاره می کنیم:

پیکاپ ویزای کانادا از دبی

پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا

پیکاپ ویزای کانادا از استانبول


وقت سفارت کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که هر ساله مهاجران زیادی آن را به مقاصد مختلف انتخاب می کنند. برای ورود به این کشور حتما باید ویزا کانادا داشته باشید. یکی از نکات مهم برای دریافت ویزا کانادا و انجام مراحل آن دریافت وقت سفارت کانادا می باشد. برای دریافت وقت سفارت کانادا دو روش وجود دارد. 

متقاضیان محترم، هم می توانند به صورت حضوری برای دریافت وقت سفارت کانادا به یکی از کشورهای ترکیه و یا امارات مراجعه کنند. متاسفانه سفارت خانه کانادا در ایران وجود ندارد و این مسئله برای گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت حضوری برای متقاضیان بسیار سخت خواهد بود. زیرا مجبور می شوند که چندین بار به این کشور سفر کنند. و اما راحت ترین روش این است که به صورت آنلاین وقت سفارت کانادا را دریافت کنید.

باید توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید به صورت آنلاین و در سایت سفارت کانادا ثبت نام کرده و فرم مربوط به ویزای مورد نظر خود را پر کنید. در ادامه می توانید از مدارک ویزا کانادا با خبر شوید. این مدارک حتما باید در روز مصاحبه به همراه شما باشد. توصیه می کنیم که در جمع آوری آن بسیار دقت کنید تا مشکلی بروز ندهد. پس از اقدامات گفته شده وقت آن است که وقت مورد نظر خود را در تقویم سایت سفارت ثبت کنید. متقاضیان حدودا یک ماه فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز خود را در وقت سفارت کانادا تحویل دهند.

در وقت سفارت کانادا تمام اطلاعات متقاضی از جمله مدارک ویزا، دعوتنامه کانادا و همچنین انگشت نگاری ها انجام خواهد شد. سپس مراجعین با پرداخت هزینه های تشکیل پرونده و بررسی آن ها توسط سفارت خانه کانادا رسیدی دریافت می کنند که در آن تاریخ حضور مجدد آن ها برای دریافت نتیجه ذکر شده است. بسیار مهم است که در این مرحله زمان دقیق سفر خود را اعلام کنید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت عدم حضور در وقت سفارت کانادا، وقت شما باطل می شود و مجددا باید هزینه پرداخت کنید.


هزینه زندگی کانادا

زندگی در کانادا دارای مزیت ها و همچنین معایبی می باشد که در این مطلب قصد داریم در مورد هزینه زندگی در کانادا اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان سفر به این کشور قرار دهیم. در مقایسه ای اجمالی، می توان گفت هزینه زندگی در کانادا نسبت به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی پایین تر است. البته این در برخی از موارد صدق میکند. مسکن، از جمله مواردی است که برای ساکنین کانادا و کسانی که دارای ویزا کانادا می باشند نیز، پرداخت هزینه های آن مسئله بسیار مهمی می باشد.

البته با توجه به تفاوت قیمت مسکن در مکان ها و شهرهای متفاوت کانادا، به این شیوه نیز می توان هزینه زندگی در کانادا را کاهش داد. به طور کلی هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو البته در محله های ایرانی نشین آن بین 1200 تا 1500 دلار در ماه است. این مبلغ در نقاط مرکزی شهر به 2 هزار تا 2500 دلار و یا بیشتر نیز می رسد.

به غیر از مسکن از دیگر هزینه زندگی در کانادا خورد و خوراک، رفت و آمد و سایر هزینه ها می باشد که ماهانه حدودا 400 تا 600 دلار برای هر نفر را به خود اختصاص می دهد. برای پایین آوردن این هزینه ها نیز می توانید خرید های خود را به تخفیف های آخر هفته موکول کنید تا پول بیشتری را پس انداز کنید.

موارد ارزان در کانادا را می توان در یک دسته بندی کلی به غذا، بنزین، تفریحات کانادا، انرژی و بیمه اتومبیل تقسیم کرد. شهر ونکوور یکی از گران ترین شهرهای کانادا می باشد و پس از آن شهرهای تورنتو، مونترال، کالگری و اوتاوا قرار دارند. باز هم هزینه زندگی در کانادا بستگی بسیار زیادی به کیفیت زندگی دارد که شما انتخاب می کنید. 

همچنین در هزینه های تحصیلی در این کشور می توان گفت که کالج های شبانه روزی برای تحصیل افراد زیر 18 سال 25000 تا 40000 هزار دلار هزینه دارد. همچنین دانشگاه های کانادا به صورت دولتی (رایگان) و خصوصی و با هزینه های بیشتر فعالیت می کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا دارای شرایط مختص به همان مقطع می باشد، که در صورت فراهم کردن آن می توانید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام کنید.

پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کالج در بیشتر رشته ها نیاز به مدرک بین المللی زبان معتبر دارد، که از مهم ترین شرایط آن نیز می باشد. دانستن زبان برای ارتباط برقرار کردن با اطرافیان بسیار به شما کمک می کند. در صورت نداشتن دانش کافی در زبان می توانید از کلاس های ارائه شده در کالج برای تکمیل زبان خود استفاده کنید. این کالج ها دانشجویان را برای بازار کار آماده می کند. دانشجویانی که موفق به پذیرش تحصیلی از کالج  ها می شوند سریعتر می توانند بعد از آن، کار مرتبط با تحصیلات خود را پیدا کنند. میانگین زمان تحصیل در کالج در مقطع دیپلم بین یک تا دو سال و در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال می باشد.

برای پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا باید معدل دیپلم متقاضی بالای 14 و در برخی از رشته ها بالای 15 باشد. در صورتی که مقطع پیش دانشگاهی را گذرانده باشید، می توانید برای مقطع کارشناسی اقدام کنید و ویزا کانادا را دریافت کنید. در غیر این صورت باید تعدادی از دروس اصلی و مورد نیاز را بگذرانید. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال می باشد. داشتن مدرک بین المللی زبان یکی از موارد مهم در پذیرش تحصیلی کانادا می باشد.

برای پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری شرایطی از جمله آیلتس آکادمیک، تافل،GMAT و یا GRE، مقالات بین المللی، سوابق پژوهشی، رزومه یا CV قوی و معدل بالای 15 ملاک اصلیمی باشد.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری عموما در تمامی رشته ها به دانشجویان تعلق می گیرد و با توجه به گستردگی آن به میزان بودجه دانشگاه و همچنین میزان بودجه ای که در اختیار استاد مربوطه قرار می گیرد، بستگی دارد.

ویزای فوری کانادا

سالانه افراد زیادی به اهداف گوناگون تصمیم سفر به کانادا می گیرند. با توجه به اینکه برای ورود به کانادا نیاز به تهیه ویزا کانادا هستید، در برخی مواقع دریافت ویزای فوری کانادا می تواند سریع تر این مراحل را طی کند. برخی افراد با توجه به موقعیت و شرایط پیش آمده مجبور به دریافت ویزای فوری کانادا می باشند که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت می کنیم.

برای سفر به کانادا فرقی نمی کند که به چه هدفی به این کشور وارد می شوید، قصد بازدید از اقوام را دارید و یا برای گردشگری به آنجا سفر می کنید و یا در حال دریافت ویزا تحصیلی هستید و... مهم این است که تمام مدارک مورد نیاز را بدون هیچ نقصی، ترجمه شده در اختیار سفارت خانه کانادا قرار دهید تا در این صورت مراحل دریافت ویزا کانادا سریع تر پیش برود.

برای دریافت ویزا فوری کانادا می توانید به موسسات معتبر در این زمینه نیز مراجعه کنید تا در صورت نیاز شما را در تکمیل مدارک ویزا کانادا یاری کنند. البته تذکر می دهیم که مراقب موسسات تقلبی و کلاهبرداران و سودجویان باشید تا برای این کار وقت و هزینه شما را به هدر ندهند و برای شما ایجاد مشکل نکنند. این افراد با توجه به نیاز شما برای دریافت ویزای فوری کانادا امیدهای واهی داده و از شما سوء استفاده خواهند کرد.

در هنگام مراجعه برای دریافت ویزای کانادا باید توجه داشته باشید که مدارکی از جمله گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل، آخرین گردش حساب بانکی شما، عکس، بیمه مسافرتی، اصل شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت و سایر مدارک باید به صورتی کاملا دقیق و درست فراهم شده باشد. در وقت قرار ملاقات حضوری در سفارت خانه کانادا باید این مدارک تحویل افسر کنسولگری داده شود، تا برای بررسی بیشتر، برای شما پرونده ای تشکیل شود. تکمیل بودن مدارک و نداشتن نقص در پرونده مراجعین می تواند روال کاری دریافت ویزا فوری کانادا را سریع تر طی کند. لازم به ذکر است که داشتن دعوتنامه کانادا نیز می تواند در سرعت بخشیدن به این مراحل کمک کند.

اطلاعات کشور کانادا

کشور کانادا در شمالی ترین نقطه قاره آمریکا واقع شده است و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه به شمار می رود. در اطلاعات کشور کانادا و جغرافیای این کشور، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. پایتخت این کشور اوتاوا می باشد.

اطلاعات کشور کانادا در مورد مساحت کلی این کشور 9.984.640 کیلومتر مربع اعلام شده است. جالب است بدانید که کانادا شش برابر ایران و 40 برابر کشور انگلستان می باشد. کانادا به 10 استان و سه قلمرو تقسیم می شود.

یکی از موارد مهم در اطلاعات کشور کانادا، ثروتمند بودن این کشور می باشد به این خاطر که، شرایط اقتصادی کانادا از تنوع بالایی برخوردار می باشد. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه ‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) می باشد. کانادا با تولید ناخالص داخلی در حدود 79.1 تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ ترین اقتصادهای جهان در سال 2015 قرار گرفت.

نزدیکی جغرافیایی کانادا و آمریکا سبب شده است تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا گسترده تر شود. به طوری که کانادا و آمریکا بزرگترین روابط اقتصادی دنیا را دارند و حجم معاملات این دو کشور از سایر کشور های دنیا بیشتر می باشد. حکومت کانادا دموکراتیک فدرال است و توسط دو بخش حکومتی استانی و کشوری اداره می شود و مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی (کشوری) تقسیم شده است.

اطلاعات کشور کانادا در زمینه آب و هوا کانادا، تابستان های معتدل و زمستان های سرد و طولانی مدت را بیان می کند. آب و هوای شمال دور قطبی می باشد. در مجاورت اقیانوس آرام نیز در زمستان میانگین دما تنها کمی از دمای یخ زدگی بالاتر است.

زبان فرانسوی در کانادا زبان مادری بیش از 6 میلیون نفر می باشد و بیشتر فرانسوی زبانان در شهر کبک زندگی می کنند. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی دو زبان رسمی کانادا به حساب می آید.

در اطلاعات کشور کانادا اشاره ای هم به جاذبه های گردشگری کانادا خواهیم داشت. از جمله جاذبه های گردشگری کانادا می توان به آبشار نیاگارا، پارک ملی بنف و کوه های راکی، برج سی ان در شهر تورنتو، کبک قدیم، ویسلر، ساختمان پارلمان در اوتاوا، سنت جان سیگنال هیل، مونترال قدیمی، مهاجرت خرس قطبی در منیتوبا، خلیج کوچک فاندی، پارک ملی گروس مورن و کلگری استمپید اشاره کرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید