فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا چین
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا چین
ویزا چین

کشور چین در شرق آسیا واقع شده و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب های داخلی) می باشد. چین دارای تمدنی کهنی است، که برای بسیاری از گردشگران بازدید از نزدیک و آشنا شدن با سنت ها و فرهنگ این مردم بسیار جذاب می باشد. این کشور هم از نظر اقتصادی، هم جاذبه های گردشگری و تفریحات، هم شرایط و استانداردهای زندگی دارای بهترین موقعیت می باشد. جالب است بدانید که پایتخت این کشور (پکن) یکی از پر جمعیت ترین شهرهای دنیا است.

این کشور اجازه ورود به خاک اش را به صورت ویزا چین صادر می کند. ویزا چین بر اساس هدف از سفر به این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود.

انواع ویزا چین عبارت است از:

ویزای توریستی چین

ویزای انفرادی چین

ویزای گروهی چین

ویزای تحصیلی چین

ویزای کاری چین

ویزای تجاری چین

ویزای ترانزیت چین

ویزای خدمه چین

ویزای خبرنگاری چین

ویزای اعضای خانواده و بستگان نزدیک

ویزای استعدادهای درخشان

ویزای همراه چین

ویزای مالتی چین


ویزای توریستی چین

این نوع ویزا چین برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری چین را داشته باشند. ویزای توریستی چین برای دو هفته تا شش ماه اقامت در این کشور صادر می شود و اجازه کار و یا تحصیل در طول اقامت متقاضی در این کشور را نمی دهد. برای دریافت این نوع ویزا چین نیازی به حضور متقاضی در سفارت این کشور نیست، اما باید اصل و کپی مدارک شناسایی متقاضی در اختیار نماینده یا وکیل متقاضی باشد. این نوع ویزا برای اقامت کوتاه مدت در این کشور صادر می شود و صدور آن 7 تا 10 روز کاری به طول می انجامد. توجه داشته باشید که پس از اتمام مدت اقامت خود در این کشور باید چین را ترک کنید. افرادی که شهروند یکی از کشورهای سنگاپور، برونئی و ژاپن هستند، نیازی به دریافت ویزا چین ندارند و تنها می توانند به مدت 14 روز در این کشور اقامت داشته باشند. توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا باید از یک ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی چین عبارت است از:

اصل پاسپورت و شناسنامه متقاضی

بیمه مسافرتی

یک قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

تمکن مالی حداقل 35 میلیونی

رزرو بلیط رفت و برگشت به این کشور

گواهی رزرو یکی از هتل های چین

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین برای افرادی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. چین از جمله کشورهای پیشرفته در آسیای شرقی در زمینه تحصیل می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های چین و یا موسسات آموزشی این کشور باید پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های چین دریافت کنید. پس از آن باید نامه ای را که به منظور تایید و اجازه تحصیل متقاضی ارسال می شود، را به همراه سایر مدارک ویزا چین به سفارت این کشور ارسال کنید. 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی چین عبارت است از:

اصل و کپی گذرنامه متقاضی به همراه شش ماه اعتبار

نامه تاییدیه پذیرش یکی از موسسات و یا دانشگاه های چین

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

مدارکی که نشان می دهد در طول اقامت و تحصیل در این کشور از پس تمامی هزینه های خود بر می آیید

ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی

گواهی عدم سوء پیشینه

پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا چین

ویزای تجاری چین

ویزای تجاری چین برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری و تجارت در این کشور داشته باشند. کشور چین محیطی بسیار مناسب برای درآمدزایی تاجران و بازرگانان می باشد، که توسط این افراد مورد استقبال قرار گرفته است. با دریافت این نوع ویزا می توانید در مدت زمان مشخصی بارها به این کشور وارد و از آن خارج شوید. متقاضیان باید کارت بازرگانی خود را به همراه سایر مدارک ویزای این کشور ارائه دهند.

ویزای کاری چین

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که دارای تجارب کار حرفه ای باشند. این کشور بسیار پر جمعیت است و دارای مشاغل بسیاری می باشد، که مسئولان آن توجه خاصی به این مسئله دارند. متقاضیان برای کار در این کشور باید از طرف کارفرما و مسئولان دعوتنامه مخصوص داشته باشند. مدت اعتبار این نوع ویزا چین 30 روز است، که در صورت رضایت طرفین قرار داد امکان تمدید آن وجود دارد. برای این کار باید مجددا درخواست خود را برای سفارت این کشور ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری چین عبارت است از:

دعوتنامه ارسالی کارفرما و یا موسسه ای که در آنجا استخدام شده اید و قصد کار در آنجا را دارید

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی

فرم درخواست ویزا چین که به صورت دقیق پر شده باشد

اصل گذرنامه معتبر با شش ماه اعتبار

پرداخت هزینه های ویزا

ویزای انفرادی و گروهی چین

ویزای انفرادی تنها به متقاضی اجازه ورود و خروج به این کشور را می دهد و همراهان وی را پوشش نمی دهد، که دارای سه ماه اعتبار و امکان 30 روز اقامت در این کشور را دارد. این نوع ویزا پس از 7 روز کاری صادر می شود.

ویزای گروهی چین نیز معمولا برای تعداد 5 نفر صادر می شود، که با مقاصد مختلف قابل اخذ می باشد. با دریافت این نوع ویزا تنها به صورت گروهی می توانید به این کشور سفر و از آن خارج شوید. صدور این ویزا 7 تا 10 روز کاری به طول می انجامد و به مدت 14 روز اقامت در این کشور اعتبار دارد. در صورتی که در چین قصد دارید از هم گروهی های خود جدا شده و در هتل و یا شهر دیگری مستقر شوید، حتما از ویزای گروهی یک کپی رنگی تهیه کنید و به همراه خود داشته باشید. زیرا در هر نقطه از این کشور و برای ورود به هر هتلی نیاز به ویزا خواهید داشت و سعی کنید در تاریخ برگشت تعیین شده در ویزا چین، به موقع به هم گروهی های خود ملحق شوید.

ویزای ترانزیت چین

این نوع ویزا چین برای افرادی صادر می شود که قصد ترانزیت از این کشور را دارند. این افراد مدت کوتاهی را در این کشور اقامت داشته و از چین برای سفر دوم خود به کشور بعدی استفاده می کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای ترانزیت چین:

کپی ویزاهای قبلی چین

تکمیل فرم درخواست ویزای ترانزیت

اصل پاسپورت متقاضی که شش ماه اعتبار داشته باشد

رزرو بلیط هوایی (کشتی و یا قطار) با تاریخ تایید و محل اقامت در مقصد

ویزای خدمه چین

این نوع ویزا چین به خدمه خارجی وسایل حمل و نقل بین المللی، از جمله هواپیما، کشتی یا قطار با هر نوع وسیله نقلیه موتوری دیگری داده می شود. این نوع ویزا به افراد خانواده فرد مذکور نیز داده می شود. 

مدارک ویزا خدمه چین عبارت است از:

کپی ویزاهای قبلی چین

دو قطعه عکس 4*6 رنگی  زمینه سفید

تکمیل فرم درخواست ویزا

اصل پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماه

نامه تضمینی صادر شده توسط یک شرکت حمل و نقل خارجی یا دعوتنامه ای که توسط یک نهاد مربوطه در چین صادر شده باشد

اثبات وضعیت قانونی اقامت

ویزای خبرنگار چین

ویزای خبرنگاری برای روزنامه نگاری که جهت تهیه خبر برای مدت کوتاهی می خواهد در این کشور اقامت داشته باشد، صادر می شود. این نوع ویزا به مدت 180 روز اقامت در چین صادر می شود.

این افراد باید به همراه سایر مدارک ویزا چین نامه اخذ ویزای صادر شده توسط وزارت اطلاعات وزارت امور خارجه چین و یک نامه رسمی از سوی سازمان های رسانه ای که روزنامه نگار در آن کار می کند، ارائه دهند.

ویزای دیدار با اعضای خانواده و بستگان نزدیک

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دیدار با خانواده و یا دوستان و بستگان خود را داشته باشند. در این صورت حتما باید در این کشور فردی را مقیم و شهروند این کشور داشته باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای دیدار با اعضای خانواده و بستگان

کپی ویزاهای قبلی چین

تکمیل فرم درخواست چین

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

اصل پاسپورت متقاضی با شش ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی

دعوتنامه چین از یک شهروند چینی یا یک شهروند خارجی که اجازه اقامت دائم در این کشور را داشته باشد

اطلاعات شخصی متقاضی

اطلاعات کامل در مورد سفر مانند تاریخ، محل اقامت، روابط بین متقاضی و فرد دعوت کننده و...

اطلاعات در مورد فرد دعوت کننده

اصل کپی از اسنادی چون سند ازدواج متقاضی، گواهی تولد، گواهی از خویشاوندی صادر شده توسط اداره امنیت عمومی یا گواهی صدور اسناد رسمی از خویشاوندی، نشان دادن رابطه اعضای خانوادگی بین متقاضی و دعوت کننده

ویزای استعدادهای درخشان

این نوع ویزا برای افرادی که دارای استعداد های منحصر به فرد هستند و کشور چین به آن ها نیاز دارد، صادر می شود. برای دریافت این نوع ویزا، متقاضی باید طبق مقررات صدور، گواهینامه مربوطه را ارائه داده و از الزامات مربوط به مقامات دولت چین در زمینه استعدادهای در سطح بالا و افرادی که مهارت های ویژه مورد نیاز چین را دارند، مطابقت داشته باشد.

ویزای مالتی چین

این نوع ویزا دارای یک سال اعتبار می باشد و در طول این مدت می توان به دفعات نامحدود به این کشور وارد و از آن خارج شد. دریافت این نوع ویزا 30 روز کاری به طول می انجامد. برای اخذ ویزای مالتی چین، وجود حداقل 4 ویزای تجاری چین در پاسپورت الزامی است. این نوع ویزا بیشتر برای تاجران و بازرگانان صادر می شود.

ویزای همراه چین

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که اعضای خانواده و یا بستگان نزدیک آن ها در چین مشغول به کار و یا تحصیل هستند. مدت زمان اقامت آن ها می تواند بیشتر از 180 روز یا کمتر از آن باشد.

مراحل دریافت ویزا چین

افرادی که قصد سفر به این کشور را داشته باشند، باید ویزا چین را قبل از سفر تهیه کنند. برای اخذ آن ابتدا باید فرم درخواست ویزا چین را به صورت آنلاین دریافت کرده و آن را به دقت پر کنید. برای اخذ ویزا چین نیازی به مراجعه حضوری به سفارت این کشور را ندارید و می توانید از طریق یکی از کارگزاری های این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید که نمی توانید به صورت آنلاین و یا از طریق پست مدارک خود را به سفارت این کشور تحویل دهید.

مدارک ویزای این کشور را باید حتما از طریق کارگزاری چین ارسال کنید. این مراکز پس از تایید مدارک، آن ها را برای سفارت خانه چین ارسال می کنند. توجه داشته باشید که کلیه مدارک باید توسط مترجم رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و به مهر تایید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برسند و برای هر مدرک، یک فرم تایید مدارک تکمیل شده و دوسری کپی از هر کدام موجود باشد. 

فرم تایید مدارک را می توانید به همراه فرم درخواست ویزا چین از سفارت این کشور دریافت کنید. تایید مدارک نیز حدودا یک هفته به طول می انجامد. پس از ارائه مدارک به شما قبض سفارت داده می شود، که باید هنگام تحویل مدارک آن را به سفارت ارائه دهید. هزینه مندرج در قبض برای ویزای عادی 100 دلار و برای ویزای فوری 130 دلار می باشد. در نظر داشته باشید که نرخ ویزا برای کودکان نیز مانند بزرگسالان است و مبالغ واریزی به حساب سفارت، قابل برگشت نیستند. همچنین دریافت ویزا عادی این کشور به مدت 7 تا 10 روز و ویزای فوری 5 تا 7 روز کاری به طول می انجامد.

توجه داشته باشید، نامه ای که جهت تمکن مالی ارائه می شود باید با حداقل موجودی 120 میلیون ریال باشد، که معادل 3000 هزار دلار خواهد بود.

افراد باید پس از اتمام تاریخ ویزای خود این کشور را ترک کنند، در غیر این صورت برای هر روز حضور بدون ویزا در این کشور جریمه و یا مجازات های دیگری برای نقض قانون در این کشور در نظر گرفته خواهد شد. برای اقامت طولانی تر در این کشور متقاضی باید قبل از اتمام تاریخ ویزای خود، برای تمدید آن از مقامات امنیت عمومی محلی مجاز به تمدید ویزا چین، درخواست تمدید دهد.

سفارت خانه چین در تهران، خیابان موحد دانش، روبروی آتش نشانی واقع شده است و شما می توانید با شماره تماس های 22291240 و 22291241 با آن ارتباط برقرار نمایید.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید