فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ونزوئلا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ونزوئلا
ویزا ونزوئلا

ونزوئلا در شمالی ترین قسمت آمریکای شمالی واقع شده و دارای جاذبه های گردشگری متنوع و طبیعتی زیبا می باشد که سالانه بازدید کنندگان زیادی به این کشور سفر می کنند. جالب است بدانید که بلندترین آبشار دنیا به نام آبشار فرشته ها در این کشور واقع شده و همچنین از سواحل بسیار زیبایی برخوردار می باشد. کشور ونزوئلا با ایران دارای روابط سیاسی خوبی است، که همین مسئله باعث حذف نیاز ویزا ونزوئلا برای ایرانیانی می باشد، که برای سفر توریستی به این کشور اقدام می کنند.

ویزا ونزوئلا براساس هدف از سفر به این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود، که مدارک مرتبط با آن نیز متفاوت می باشد.

انواع ویزا ونزوئلا عبارت است از:

ویزای توریستی ونزوئلا

ویزای دیدار با اقوام و دوستان

ویزای تجاری ونزوئلا

ویزای تحصیلی ونزوئلا

ویزای یک ساله ونزوئلا


ویزای توریستی ونزوئلا

ویزای توریستی ونزوئلا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری ونزوئلا را داشته باشند. ایرانیان عزیز بدون ویزا و به قصد گردشگری می توانند به مدت 14 روز در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتی که اقامتی طولانی تر در این کشور بخواهند، باید برای دریافت ویزا به سفارت این کشور مراجعه کرده و برای اخذ ویزای توریسیتی ونزوئلا اقدام کنند. توجه داشته باشید که با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت و پس از اتمام تاریخ ویزا ونزوئلا باید این کشور را ترک کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا ونزوئلا

اصل فرم درخواست ویزا ونزوئلا

بلیط رفت و برگشت به این کشور

پاسپورت معتبر متقاضی که دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

ویزای دیدار با اقوام و دوستان در ونزوئلا

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دیدار با خانواده و اقوام درجه یک و یا دوستان را داشته باشند. این افراد می توانند با دریافت دعوتنامه ونزوئلا از طرف یکی از اقوام و آشنایان خود برای سفر به این کشور و دریافت ویزا ونزوئلا اقدام کنند. توجه داشته باشید که فرد دعوت کننده، حتما باید یکی از شهروندان این کشور باشد. 

مدارک مورد نیاز ویزا دیدار با اقوام و دوستان:

فرم تکمیل شده تقاضای ویزای مورد نظر

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

سه قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

کپی از دو صفحه اول و سایر صفحات استفاده شده پاسپورت

پرینت گردش مالی سه ماه اخیر حساب بانکی به زبان انگلیسی و با مهر و امضا تایید بانک

گواهی اشتغال به کار از جمله جواز کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز تاسیس، حکم کارگزینی و...

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

گواهی پزشکی

رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های ونزوئلا

رزرو یکی از هتل های ونزوئلا

دعوتنامه ونزوئلا

ویزای تحصیلی ونزوئلا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند، می توانند برای دریافت ویزا تحصیلی این کشور اقدام کنند. این افراد باید با ارسال مدارک تحصیلی خود به یکی از موسسات و یا دانشگاه های ونزوئلا جهت دریافت ویزای آن اقدام کنند. در صورتی که درخواست آن ها پذیرفته شود، باید نامه ای را که مبنی بر اجازه تحصیل در این کشور می باشد، به همراه سایر مدارک ویزای تحصیلی ونزوئلا به سفارت این کشور ارائه دهید.

ویزای تجاری ونزوئلا

افرادی که دارای توانایی مالی کافی برای سرمایه گذاری در این کشور هستند، می توانند جهت دریافت ویزا تجاری ونزوئلا اقدام کنند. این افراد باید سوابق مرتبط با کسب و کاری که می خواهند در این کشور راه اندازی کنند، داشته باشند. ویزای تجاری ونزوئلا برای این افراد این امکان را فراهم می کند، که در طول سال بتوانند بارها به این کشور سفر کنند.

مدارک مورد نیاز ویزا تجاری ونزوئلا

فرم درخواست ویزا که باید دقیق تکمیل شده باشد

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

معرفی نامه محل کار به زبان اسپانیایی

کپی از دو صفحه اول پاسپورت و سایر صفحات استفاده شده

رزرو بلیط رفت و برگشت به این کشور

پرینت از گردش مالی سه ماه اخیر حساب بانکی به زبان انگلیسی

کپی مدارک شرکت

معرفی نامه از محل کار متقاضی به زبان انگلیسی

ویزای یک ساله ونزوئلا

افرادی که قصد اقامت طولانی تر در این کشور را دارند، می توانند برای دریافت ویزای یک ساله اقدام کنند. دارندگان ویزای یک ساله ونزوئلا می توانند به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. این نوع ویزا ونزوئلا بیشتر برای افرادی که قصد تجارت در این کشور را داشته باشند، صادر می شود.


 مراحل اخذ ویزا ونزوئلا

متقاضیان محترم برای دریافت ویزای توریستی که اجازه اقامت کوتاه مدت در این کشور را می دهد، نیازی به تهیه ویزا و یا مراجعه به سفارت این کشور را ندارند و تنها با ارائه پاسپورت معتبر و بلیط رفت و برگشت به این کشور امکان پذیر می باشد. اما برای دریافت سایر ویزاهای ونزوئلا حتما باید به سفارت مراجعه کرده و مدارک مربوطه را تحویل دهید.

ابتدا باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید و به دقت آن را پر کنید. این فرم باید به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی پر شود. سپس برای دریافت وقت سفارت ونزوئلا اقدام کنید. در وقت سفارت این کشور باید تمامی مدارک ویزای مربوطه و اطلاعات شخصی و انگشت نگاری های لازم را در اختیار مقامات قرار دهید. همچنین برگه ای را که در آن باید هدف سفر خود را به صورت کتبی نوشته باشید، به همراه سایر مدارک ویزا ونزوئلا تحویل دهید.

توجه داشته باشید که کلیه مدارک و اطلاعات شخصی باید توسط مترجم رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد.

توصیه می کنیم از یک ماه قبل از تاریخ سفر خود به ونزوئلا برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. مدت زمان رسیدگی به پرونده متقاضی و اعلام نتیجه دو هفته کاری به طول می انجامد. در هنگام حضور در سفارت این کشور باید هزینه ویزای توریستی ونزوئلا را که به مبلغ حدود 30 دلار و ویزای تجاری به مبلغ 60 دلار می باشد را بپردازید. البته این مبلغ متغیر است و توصیه می کنیم قبل از مراجعه از قیمت به روز آن اطلاع حاصل فرمایید.

سفارت خانه ونزوئلا در تهران، کامرانیه شمالی، کوچه تاجیکی، پلاک 17 واقع شده و متقاضیان اخذ ویزای ونزوئلا می توانند در روزهای یک شنبه و چهارشنبه برای تحویل مدارک مراجعه فرمایند.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید