فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا هند
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا هند
ویزا هند

هند سرزمینی سرشار از تنوع در هر زمینه می باشد، که چشم بیننده را به هر نقطه از این کشور زیبا خیره می کند. این کشور در جنوب آسیا قرار گرفته و دارای فستیوالهای متنوعی است که هر ساله جمعیت فراوانی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. همچنین هند دارای پیشینه تاریخی غنی می باشد، که به سبب تاریخ پر فراز و نشیب، آثار تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است.

ایرانیان عزیز برای سفر به این کشور باید ویزا هند را تهیه کنند. این کشور انواع ویزا هند را در اختیار تمامی متقاضیان واجد شرایط قرار می دهد. 

انواع ویزا هند عبارت است از:

ویزای توریستی هند

ویزای تحصیلی هند

ویزای تجاری هند

ویزای کاری هند

ویزای تحقیقاتی هند (برای تحصیل در مقطع دکتری)

ویزای پزشکی و همراه بیمار

ویزای ورزشی هند

ویزای ازدواج هند

ویزای شرکت در کنفرانس ها، سمینار و...


ویزای توریستی هند

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری هند را داشته باشند. ویزای توریستی هند به صورت آنلاین (ویزای الکترونیکی هند) نیز قابل دریافت می باشد، بدون اینکه نیاز به مراجعه حضوری به سفارت این کشور داشته باشید. این نوع ویزا هند اجازه اقامت به مدت 1 ماه در این کشور را می دهد و ایرانیان می توانند برای دوبار در سال به این کشور سفر کنند. ویزای توریستی هند دارای سه ماه اعتبار می باشد. همچنین این نوع ویزا به صورت ویزای توریستی لیبل نیز صادر می شود، که نیاز به مراجعه حضوری به سفارت این کشور و انجام تمامی مراحل انگشت نگاری می باشد. 

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی هند

اصل و کپی درخواست ویزا هند

اصل و کپی از گذرنامه متقاضی که دارای شش ماه تا یک سال اعتبار باشد، از تمام صفحه هایی که دارای ویزا با مهر ورود است باید کپی تهیه شود

دو قطعه عکس 5*5 رنگی و زمینه سفید

اصل و کپی از شناسنامه به همراه ترجمه آن به زبان انگلیسی

کپی از بلیط رفت و برگشت به این کشور

ویزای تحصیلی هند

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. این افراد ابتدا باید پذیرش تحصیلی این کشور را از یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های هند دریافت کنند. برای این کار ابتدا باید تمامی مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و پس از تایید نامه ای را که مبنی بر تایید ادامه تحصیل در این موسسه یا دانشگاه می باشد، به همراه سایر مدارک ویزا هند به سفارت این کشور تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی هند

اسنادی که نشان دهنده پشتیبان مالی برای محصل می باشد (گردش سه ماه آخر حساب بانکی به زبان انگلیسی به همراه فیش حقوقی، حکم بازنشستگی یا جواز کسب که به زبان انگلیسی باشد)

مدرک معتبر پذیرش که به شکل یک گواهی، تمامی شرایط لازم از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی معتبر را داشته باشد

گواهی سلامت عدم منع ورود از وزارت بهداشت هند در صورت پذیرش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

ارائه رسید خرید 2000 دلار به انگلیسی

مدارک آموزشی و تحصیلی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد

ویزای تجاری هند

افرادی که توانایی مالی کافی برای سرمایه گذاری در این کشور دارند، می توانند برای دریافت ویزای تجاری این کشور اقدام کنند. این افراد حتما باید توانایی مالی خود را ثابت کنند و مدارک مورد نیاز آن را به سفارت این کشور ارائه دهند. به همراه سایر مدارک ویزا هند نیز باید کارت بازرگانی متقاضی ارسال شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تجاری هند

فرم درخواست ویزای تجاری هند

دعوتنامه کتبی از شرکت و یا سازمان مستقر در هند که متقاضی را برای سفر تجاری دعوت کرده باشد

مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی متقاضی باشد مانند گردش حساب بانکی سه ماه گذشته به همراه نامه تمکن مالی از بانک که به زبان انگلیسی باشد

نامه ای که نشان دهنده استخدام متقاضی در آن شرکت و یا سازمان باشد و آن را تایید کند

ویزای کاری هند

برای دریافت ویزای کاری این کشور متقاضی ابتدا باید بتواند دعوتنامه کتبی از یکی از کارفرمایان و یا شرکت های معتبر را که نشان دهنده استخدام فرد در آن شرکت است، دریافت کند. توجه داشته باشید که متقاضیان نمی توانند ابتدا ویزای کاری این کشور را دریافت کرده، سپس برای پیدا کردن شغل به این کشور سفر کنند. این نوع ویزا قابل تمدید است و در صورت توافق و رضایت طرفین قرارداد قابل تمدید می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری هند

نامه ای که نشان دهنده میزان حقوق فرد استخدام شده می باشد

مدارک شرکتی که در هند مشغول به کار است، که باید به ثبت رسیده باشد، ارائه شود و کپی سند آن به همراه سایر مدارک ویزای کاری ارائه شود

اصل قرارداد کاری، حکم استخدام، اشتغال به کار اتباع خارجی صادر شده از شرکت و یا سازمان استخدام کننده

شرکت یا سازمان استخدام کننده باید ثابت کند که به اتباع هندی که صلاحیت این پست را داشته باشد، برای استخدام در شرکت و یا سازمان خود دسترسی نداشته است

فرد استخدام شده باید مدارک معتبری را که نشان دهنده صلاحیت وی برای استخدام (مهارت های علمی و فنی متقاضی) در این شرکت می باشد را ارائه دهد

فرد استخدام شده باید سند استخدام یا قرارداد کاری خود با شرکت مورد نظر را ارئه دهد

ویزای تحقیقاتی هند

ویزای تحقیقاتی هند برای افرادی صادر می شود که قصد تحصیل در مقطع دکتری در این کشور داشته باشند. این افراد باید علاوه بر مدارک مورد نیاز ویزا هند، مدارک تحصیلات تخصصی خود را نیز در این کشور ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحقیقاتی هند:

خلاصه پروپوزال

برنامه درسی (به صورت کتبی)

نامه همکاری

تقاضای مجوز پژوهش

مدرک معتبر پذیرش از یکی از موسسات و یا دانشگاه های هند (صادر شده در هند)

نامه موافقت استاد راهنما

رسید صرافی برای خرید 2000 هزار دلار

سوابق تحصیلی متقاضی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی و دارا بودن پشتیبانی مالی در طول تحصیل می باشد

ویزای پزشکی و همراه بیمار

کشور هند در دهه های اخیر از نظر سیستم درمانی و پزشکی پیشرفت های فراوانی داشته که بسیاری از بیماران را امیدوار به درمان در کشور خود کرده است. از این رو بسیاری از بیماران برای استفاده از امکانات درمانی در این کشور به آن سفر می کنند. حتی این بیماران نیز برای سفر به این کشور باید برای دریافت ویزا هند اقدام کنند. ویزای همراه بیمار برای افرادی صادر می شود، که می خواهند بیمار خود را در طول درمان همراهی کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای پزشکی و همراه بیمار هند

نامه تمکن مالی

نامه از یکی از بیمارستان های هند که نشان دهنده تاریخ و هزینه درمان یا پذیرش درمان فرد بیمار باشد

نامه ای که حاوی نظر اولیه پزشک در بیمارستان های ایران که در آن نیاز به درمان تخصصی پزشکی در خارج از ایران را پیشنهاد می دهد

ویزای ازدواج هند

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود، که قصد ازدواج با یکی از شهروندان هندی را داشته باشند. این افراد باید به همراه سایر مدارک مورد نیاز ویزا هند مدارک دیگری را نیز در اختیار سفارت خانه هند قرار دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای ازدواج هند

سند ازدواج با شهروندان هندی برای تایید وجود نسبت خانوادگی

کپی از گذرنامه شهروندان هندی برای تایید هویت فرد

کپی از مدارک تمدید اقامت (در صورتی که اقامت در هند تمدید شده است)

ویزای ورزشی هند

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد شرکت در مسابقات بین المللی ورزشی که در هند برگزار می شود را داشته باشند. این افراد باید مجوز خود را از وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه و وزارت کشور برای دریافت روادید ورزشی دریافت کنند.

ویزای شرکت در کنفرانس ها و سمینار در هند

افرادی که قصد شرکت در سمینارها و کنفرانس های بین المللی در هند را داشته باشند، می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. توجه داشته باشید که مدت زمان اقامت در این نوع ویزا براساس تاریخ کنفرانس یا سمینار صادر می شود. 

مدارک مورد نیاز ویزای سمینار و کنفرانس هند

معرفی نامه از سازمان ایرانی که به زبان انگلیسی باشد

ارائه دعوتنامه از برگزار کنندگان همایش در هند که به زبان انگلیسی باشد

کپی بلیط رفت و برگشت هوایی

ارائه نامه از وزارت کشور و وزارت خارجه هند (در صورتی که برگزار کننده کنفرانس غیردولتی باشد)


مراحل اخذ ویزا هند

ویزا هند را می توانید به دو صورت دریافت کنید. یکی از این روش ها دریافت ویزای الکترونیکی این کشور می باشد، که براساس آن باید تمامی مدراک خود را اسکن کرده و در سایت سفارت قرار دهید تا به آن ها رسیدگی شود. این نوع ویزای هند بیشتر برای سفرهای توریستی، تجاری و درمانی صادر می شود. در غیر این صورت باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را دریافت کرده و به صورت دقیق پر کنید. پس از آن برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری، وقت سفارت هند را دریافت کنید. 

توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به سفارت خانه هند، تمامی مدارک را به صورت کامل و بدون نقص، آماده تحویل کنید. 

در حال حاضر کشور هندوستان ویزای فوری هند را برای موارد خاصی از جمله درمانی، تجاری و توریستی در اختیار متقاضیان قرار می دهد، که البته برای دریافت آن باید هزینه بیشتری بپردازید.

لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای تحقیقاتی و تحصیلی هند حتما باید مصاحبه حضوری داشته باشید، اما در مورد سایر ویزاها، این مسئله به نظر سفارت بستگی خواهد داشت.

در حال حاضر هزینه ویزای توریستی هند 100 دلار آمریکا می باشد، که به صورت نقدی باید پرداخت شود. توجه داشته باشید که در صورت رجکت ویزای هند، مبلغ دریافت شده قابل استرداد نمی باشد. توصیه می کنیم قبل از مراجعه به سفارت از مبلغ به روز شده ویزای مورد نظر خود اطلاع حاصل فرمایید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی هند 7 تا 10 روز کاری می باشد. برای دریافت ویزای تجاری نیز باید 3 تا 5 روز کاری و برای سایر ویزاهای این کشور، یک تا دو هفته کاری زمان نیاز می باشد. البته در صورت دارا بودن نقص در پرونده ممکن است این زمان بیشتر به طول انجامد.

سفارت خانه هند در تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان میرعماد (نبش کوچه نهم)، پلاک 22 واقع شده است. همچنین این کشور دارای دفاتر کارگزاری در شهرهای اصفهان و مشهد می باشد، که متقاضیان می توانند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند. 

 

پذیرش تحصیلی هند

یکی از مواردی که کشور هند در آن روز به روز در حال پیشرفت می باشد دانشگاه ها و سیستم آموزشی است که پذیرش تحصیلی هند را افزایش داده است. به جرات می توان گفت که دانشگاه پزشکی دهلی نو در حال حاضر یکی از بهترین ها در جهان می باشد. یکی از گزینه های مناسب در پذیزش تحصیلی هند زبان انگلیسی می باشد که به طور رسمی یکی از زبان های اصلی این کشور محسوب می شود. این مسئله کار را برای دانشجویان راحت تر می کند. و اما پذیرش تحصیلی هند در مقاطع و دانشگاه های مختلف هند به چه صورت اتفاق می افتد؟ در ادامه سعی می کنیم که به شکلی دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم.

اگر کسی تابع هند باشد و از شهروندان این کشور محسوب شود برای پذیرش تحصیلی هند نیازی به تهیه ویزا هند ندارد. 

متقاضیان پذیرش تحصیلی هند ابتدا باید به وبسایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود رفته و در آنجا نسبت به پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اقدام نماید. پس از دریافت نتیجه، در صورتی که با آن موافقت شده باشد، ایمیلی ارسال می شود که دانشجو باید در لیست مدارک ویزا هند به همراه خود داشته باشد. طی آن دعوتنامه تحصیلی برای متقاضی ارسال می شود که باید به سفارت خانه هند جهت تسریع در پروسه ویزا هند موثر باشد. پس از آن دانشجو می تواند به راحتی و برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کند.

و اما نکاتی در این بین وجود دارد. مثلا کشور هند برای دانشجویان ویزا کاری صادر نمی کند. این به دلیل جمعیت انبوه این کشور می باشد. مطلب دیگر این است که تنها متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می توانند نسبت به دریافت ویزا همراه اقدام کنند. همچنین اگر در این مقطع تمایل به ادامه تحصیل دارید باید توجه داشته باشید که مدرک زبان خود را تقویت کرده و حتما دوره های 4 تا 6 ماهه فشرده را که در کالج های این کشور برگزار می شود، پشت سر بگذارید.


اطلاعات کشور هند

کشور هند در جنوب غربی آسیا واقع شده است، که از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال، و تبت، از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه می باشد. در جنوب این کشور نیز اقیانوس آرام واقع شده است.

مهم ترین اطلاعات کشور هند مربوط به جمعیت (1.2 میلیارد جمعیت) و مساحت این کشور (3.402.873 کیلومتر مربع) می شود که می توان گفت هفتمین کشور پهناور در دنیا و همچنین دو برابر ایران می باشد.

جغرافیای هند به سه بخش قابل تقسیم می باشد، که شامل فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه ‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. در نهایت پایین ترین سطح هند در اقیانوس هند با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور قله کانچنجونگا با ارتفاع 8568 متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است. 

واحد پول هند روپیه می باشد که اجزای آن پیسه (یک صدم روپیه) می باشد. تعداد گویش ها و زبان هایی که در این کشور وجود دارد بسیار بالا می باشد. اما در قوانین و مقررات هند زبان هندی (از شاخه زبان‌های هند و ایرانی یا هندو اروپایی) زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده است. جالب است بدانید که زبان فارسی پیش از آنکه هند مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور و زبان علمی و فرهنگی این کشور به شمار می رفت. زبان فارسی هند شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی، و امیر خسرو دهلوی و دستگاه شعری سبک هندی را در خود پروراند.

همانند زبان در اطلاعات کشور هند، مجموعه ای از ادیان و فرقه های مختلف وجود دارد، که اغلب آن ها از هندوگرایی، اسلام و بودا گرایی نشات گرفته است. زرتشتیان، از مهم ترین اقلیت‌ های دینی هند هستند، که به پارسی معروفند و طی بیش از پنج سده اولیه حمله اعراب به ایران، از ایران به هند مهاجرت کرده‌اند و بیشتر در مناطق مختلف گجرات و مهاراشترا به مرکزیت بمبئی اقامت دارند.

از دیگر اطلاعات کشور هند، شهرت این کشور در بزرگترین دموکراسی در کل دنیا می باشد. استقلال هند (که در آن هنگام پاکستان، بنگلادش و نپال را هم دربر می‌گرفت) در 15 اوت 1947 برابر با 23 مرداد ماه 1326 اعلام شد و جواهر لعل نهرو یکی از بزرگترین رهبران جنبش استقلال هند، از کنگره ملی هند بود، که به عنوان اولین نخست وزیر این کشور انتخاب شد.

در حال حاضر شرایط اقتصادی هند رو به رشد و پیشرفت می باشد. خصوصا در دهه های اخیر که اقتصاد هند، چهارمین اقتصاد دنیا معرفی شده است. این کشور با وجود رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط 8 درصدی طی چند سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است. مهم ترین تهدید علیه اقتصاد هند در حال حاضر گرانی قیمت نفت با توجه به ذخایر اندک نفتی و نیاز روز افزون کشور در حال توسعه هند به‌ انرژی می باشد. کشور هند در صنعت کشاورزی هند پس از چین دومین کشور دنیا از نظر ارزش تولیدات کشاورزی است. ارزش محصولات کشور هندوستان در سال 2005 بیش از 150 میلیارد دلار برآورد شده است. هند با تولید 979 هزار تن چای دومین تولید کننده چای دنیا و چهارمین صادر کننده این محصول پس از کنیا، سریلانکا و چین می باشد.

در سایر اطلاعات کشور هند به آب و هوا این کشور می پردازیم. آب و هوا هند به دلیل پهناور بودن این سرزمین دارای تنوع بالایی می باشد. از کوهستان های همیشه پوشیده از برف در هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب در این کشور وجود دارد. رشته ‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد، باعث شده ‌است که رطوبت و ابرهای باران‌ زا به شمال آسیا نفوذ نکند، و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز می باشد.

ذائقه و رژیم غذایی هند در دنیا منحصر به فرد بوده و دارای ادویه های بسیار خاص و تندی می باشد که شاید تحمل طعم آن ها برای هر کسی راحت نباشد. با این حال جالب است بدانید، که مناطق شمالی هند غذای پنجابی و مغولی که عموما با گوشت و ادویه که متاثر از فرهنگ پخت آسیای میانه بوده و به دلیل کشت گندم در این منطقه نان تنوری و روتی و سایر مشتقات آرد استفاده می شود. ولی در جنوب این کشور پایه غذاها برنج می باشد. همچنین در شرق این کشور خوراک بنگالی متشکل از برنج و ماهی بیشتر رایج است. 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید