فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا هند
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا هند
ویزا هند

ویزا هند به دو صورت الکترونیکی که به ایمیل شما ارسال می شود و لیبل که باید مراحل لازم را طی کنید و حتما به سفارت خانه هند مراجعه کنید، ارائه می شود. 

در صورتی که برای ویزا هند به صورت الکترونیک اقدام می کنید باید بدانید که تمام مدارک، باید به صورت آنلاین ارسال و پر شود و هزینه را نیز در صورتی که کارت اعتباری بین المللی دارید به صورت آنلاین باید پرداخت کنید. برای این نوع ویزا هند لازم است که پاسپورت، دو قطعه عکس رنگی 5*5 (زمینه سفید)، کپی تمام صفحات شناسنامه، فرم مشخصات و ارائه آدرس دقیق محل زندگی و در صورتی که قبلا به این کشور سفر کرده اید ارائه پاسپورت های قبلی الزامی می باشد. این نوع ویزا برای افرادی که قصد گردشگری، امور تجاری و درمانی در این کشور را دارند صادر می شود. همچنین اعتبار این ویزا به مدت 60 روز از زمان ورود به این کشور می باشد و نتیجه صدور این ویزا پس از 3 روز کاری ارائه می شود.

ویزا هند به انواع مختلف ویزای گردشگری، ویزا تجاری، ویزا دانشجویی، ویزا کنفرانس، ویزا درمانی، ویزای تحقیقاتی و ویزا فیلم تقسیم می شود. برای دریافت هرکدام از این ویزاها باید فرم درخواست ویزا مورد نظر خود را به صورت آنلاین دریافت کنید تا در وقت ملاقات حضوری در سفارت به همراه مدارک ویزا هند ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزا هند عبارت است از:

فرم تکمیل شده ویزا مورد نظر به صورت دقیق و خوانا

دو قطعه عکس جدید 4*6 (رنگی و زمینه سفید)

اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

پاسپورت های قدیمی به همراه کپی از تمام صفحات آن

اصل پاسپورت به همراه 6 ماه اعتبار

بیمه مسافرتی

کپی از بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های هند

باید توجه داشته باشید که مدارکی که اعلام شد بسیار کلی می باشد و برای هر نوع از ویزاها حتما باید مدرک مرتبط با آن ویزا را ارائه دهید. همچنین باید تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و فرم تقاضا ویزا هند نیز باید به زبان انگلیسی پر شود. 


پذیرش تحصیلی هند

یکی از مواردی که کشور هند در آن روز به روز در حال پیشرفت می باشد دانشگاه ها و سیستم آموزشی است که پذیرش تحصیلی هند را افزایش داده است. به جرات می توان گفت که دانشگاه پزشکی دهلی نو در حال حاضر یکی از بهترین ها در جهان می باشد. یکی از گزینه های مناسب در پذیزش تحصیلی هند زبان انگلیسی می باشد که به طور رسمی یکی از زبان های اصلی این کشور محسوب می شود. این مسئله کار را برای دانشجویان راحت تر می کند. و اما پذیرش تحصیلی هند در مقاطع و دانشگاه های مختلف هند به چه صورت اتفاق می افتد؟ در ادامه سعی می کنیم که به شکلی دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم.

اگر کسی تابع هند باشد و از شهروندان این کشور محسوب شود برای پذیرش تحصیلی هند نیازی به تهیه ویزا هند ندارد. 

متقاضیان پذیرش تحصیلی هند ابتدا باید به وبسایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود رفته و در آنجا نسبت به پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اقدام نماید. پس از دریافت نتیجه، در صورتی که با آن موافقت شده باشد، ایمیلی ارسال می شود که دانشجو باید در لیست مدارک ویزا هند به همراه خود داشته باشد. طی آن دعوتنامه تحصیلی برای متقاضی ارسال می شود که باید به سفارت خانه هند جهت تسریع در پروسه ویزا هند موثر باشد. پس از آن دانشجو می تواند به راحتی و برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کند.

و اما نکاتی در این بین وجود دارد. مثلا کشور هند برای دانشجویان ویزا کاری صادر نمی کند. این به دلیل جمعیت انبوه این کشور می باشد. مطلب دیگر این است که تنها متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می توانند نسبت به دریافت ویزا همراه اقدام کنند. همچنین اگر در این مقطع تمایل به ادامه تحصیل دارید باید توجه داشته باشید که مدرک زبان خود را تقویت کرده و حتما دوره های 4 تا 6 ماهه فشرده را که در کالج های این کشور برگزار می شود، پشت سر بگذارید.


اطلاعات کشور هند

کشور هند در جنوب غربی آسیا واقع شده است، که از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال، و تبت، از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه می باشد. در جنوب این کشور نیز اقیانوس آرام واقع شده است.

مهم ترین اطلاعات کشور هند مربوط به جمعیت (1.2 میلیارد جمعیت) و مساحت این کشور (3.402.873 کیلومتر مربع) می شود که می توان گفت هفتمین کشور پهناور در دنیا و همچنین دو برابر ایران می باشد.

جغرافیای هند به سه بخش قابل تقسیم می باشد، که شامل فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه ‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. در نهایت پایین ترین سطح هند در اقیانوس هند با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور قله کانچنجونگا با ارتفاع 8568 متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است. 

واحد پول هند روپیه می باشد که اجزای آن پیسه (یک صدم روپیه) می باشد. تعداد گویش ها و زبان هایی که در این کشور وجود دارد بسیار بالا می باشد. اما در قوانین و مقررات هند زبان هندی (از شاخه زبان‌های هند و ایرانی یا هندو اروپایی) زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده است. جالب است بدانید که زبان فارسی پیش از آنکه هند مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور و زبان علمی و فرهنگی این کشور به شمار می رفت. زبان فارسی هند شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی، و امیر خسرو دهلوی و دستگاه شعری سبک هندی را در خود پروراند.

همانند زبان در اطلاعات کشور هند، مجموعه ای از ادیان و فرقه های مختلف وجود دارد، که اغلب آن ها از هندوگرایی، اسلام و بودا گرایی نشات گرفته است. زرتشتیان، از مهم ترین اقلیت‌ های دینی هند هستند، که به پارسی معروفند و طی بیش از پنج سده اولیه حمله اعراب به ایران، از ایران به هند مهاجرت کرده‌اند و بیشتر در مناطق مختلف گجرات و مهاراشترا به مرکزیت بمبئی اقامت دارند.

از دیگر اطلاعات کشور هند، شهرت این کشور در بزرگترین دموکراسی در کل دنیا می باشد. استقلال هند (که در آن هنگام پاکستان، بنگلادش و نپال را هم دربر می‌گرفت) در 15 اوت 1947 برابر با 23 مرداد ماه 1326 اعلام شد و جواهر لعل نهرو یکی از بزرگترین رهبران جنبش استقلال هند، از کنگره ملی هند بود، که به عنوان اولین نخست وزیر این کشور انتخاب شد.

در حال حاضر شرایط اقتصادی هند رو به رشد و پیشرفت می باشد. خصوصا در دهه های اخیر که اقتصاد هند، چهارمین اقتصاد دنیا معرفی شده است. این کشور با وجود رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط 8 درصدی طی چند سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است. مهم ترین تهدید علیه اقتصاد هند در حال حاضر گرانی قیمت نفت با توجه به ذخایر اندک نفتی و نیاز روز افزون کشور در حال توسعه هند به‌ انرژی می باشد. کشور هند در صنعت کشاورزی هند پس از چین دومین کشور دنیا از نظر ارزش تولیدات کشاورزی است. ارزش محصولات کشور هندوستان در سال 2005 بیش از 150 میلیارد دلار برآورد شده است. هند با تولید 979 هزار تن چای دومین تولید کننده چای دنیا و چهارمین صادر کننده این محصول پس از کنیا، سریلانکا و چین می باشد.

در سایر اطلاعات کشور هند به آب و هوا این کشور می پردازیم. آب و هوا هند به دلیل پهناور بودن این سرزمین دارای تنوع بالایی می باشد. از کوهستان های همیشه پوشیده از برف در هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب در این کشور وجود دارد. رشته ‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد، باعث شده ‌است که رطوبت و ابرهای باران‌ زا به شمال آسیا نفوذ نکند، و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز می باشد.

ذائقه و رژیم غذایی هند در دنیا منحصر به فرد بوده و دارای ادویه های بسیار خاص و تندی می باشد که شاید تحمل طعم آن ها برای هر کسی راحت نباشد. با این حال جالب است بدانید، که مناطق شمالی هند غذای پنجابی و مغولی که عموما با گوشت و ادویه که متاثر از فرهنگ پخت آسیای میانه بوده و به دلیل کشت گندم در این منطقه نان تنوری و روتی و سایر مشتقات آرد استفاده می شود. ولی در جنوب این کشور پایه غذاها برنج می باشد. همچنین در شرق این کشور خوراک بنگالی متشکل از برنج و ماهی بیشتر رایج است. 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید