فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا هلند
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا هلند
ویزا هلند

کشور هلند در اروپای غربی واقع شده است که به دلیل موقعیت جغرافیایی، دارای آب و هوای بسیار مطبوع می باشد. این کشور به دلیل پرورش گل در ابعاد وسیع سالانه دارای بازدیدکنندگان زیادی از فستیوال های گل می باشد که این کشور را تبدیل به کشور توریستی کرده است. قدم زدن در این کشور نیز می تواند جزء تفریحات به حساب آید، هلند از کانال های آبی فراوانی تشکیل شده است که جلوه ای خاص به این کشور داده است.

کشور هلند برای مسافران عزیزی که قصد گردشگری، کار، تجارت و... را در این کشور دارند، ویزا هلند صادر می کند. ویزا هلند به صورت شنگن باید دریافت شود، زیرا این کشور یکی از اعضای پیمان شنگن در اروپا می باشد.

ویزا هلند از نظر مدت زمان اقامت در این کشور به دو نوع ویزا بلند مدت و ویزا کوتاه مدت تقسیم می شود. همچنین ویزا هلند از نظر تعداد دفعات ورود به این کشور به دو دسته ویزای Single (ویزای یک بار ورود) و ویزای Multiple (چند بار ورود) تقسیم می شود.


انواع ویزا هلند عبارت است از:

ویزای توریستی هلند

ویزای تحصیلی هلند

ویزای کار هلند

ویزای تجاری هلند

ویزای ملاقات خانواده و بستگان

ویزای ترانزیت فرودگاهی


ویزای توریستی هلند

برای افرادی صادر می شود که قصد گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری هلند را داشته باشند. این نوع ویزا برای اقامت در مدت زمان 90 روز در یک دوره 180 روزه صادر می شود. برای این نوع ویزا باید حتما به صورت حضوری در سفارت این کشور در تهران حضور داشته باشید. این نوع ویزا قابل تمدید نیست و پس از اتمام تاریخ ویزا هلند باید از این کشور خارج شوید. توجه داشته باشید که با دریافت ویزای توریستی هلند اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. 

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند برای افرادی صادر می شود، که برای تحصیل در این کشور اقدام کرده اند. برای تحصیل در هلند ابتدا باید مدارک و رزومه تحصیلی خود را برای یکی از دانشگاه های هلند ارسال کنید و پذیرش تحصیلی هلند را دریافت کنید. پس از آن نامه ای مبنی بر پذیرش تحصیلی برای شما ایمیل می شود، که باید به همراه ریز نمرات درسی، دیپلم 12 ساله و سایر اطلاعات شخصی خود به سفارت این کشور ارائه دهید. این نوع ویزا بلند مدت صادر می شود.

ویزای کار هلند

افرادی که قصد کار در این کشور را دارند، باید ویزا کار هلند را دریافت کنند. این افراد باید با توجه به مهارت های شغلی هلند، تخصص های خود، رزومه تحصیلی و... برای استخدام و کار در این کشور اقدام کنند. در این کشور الویت استخدام با شهروندان هلندی می باشد. به این صورت که آگهی استخدام ابتدا در هلند به مدت سه ماه منتشر می شود، در صورتی که کارمند مورد نظر پیدا نشود، مجددا به همین مدت انتشار می یابد. در این مدت نیز اگر نتیجه ای حاصل نشود، کارفرما می تواند از بین مهاجرانی که قصد کار در این کشور را دارند، استخدام را انجام دهد. برای این افراد نیز ویزای طولانی مدت صادر خواهد شد. پس از اتمام تاریخ ویزا در صورت توافق طرفین قرارداد می توانید ویزای کاری خود را تمدید کنید.

ویزای تجاری هلند

ویزای تجاری هلند مختص افرادی می باشد، که تصمیم به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور را دارند. در این صورت باید گواهی ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری و کارت بازرگانی خود را به همراه سایر مدارک به سفارت این کشور تحویل دهند. در بیشتر موارد برای تاجرانی که مجبورند چندین بار در سال به این کشور رفت و آمد کنند، ویزای مالتی هلند (ویزای چند بار ورود) به مدت 5 سال صادر می شود. این نوع ویزا هلند به صورت بلند مدت صادر می شود.

ویزای ملاقات خانواده و بستگان

برای دریافت این نوع ویزا باید از طرف یکی از بستگان درجه یک و یا آشنایان خود دعوتنامه هلند را دریافت کنید. این نوع ویزا صرفا برای ملاقات بستگان صادر می شود و نباید به قصد دیگری وارد این کشور شوید. دعوتنامه را باید به همراه سایر مدارک ویزا هلند ارائه دهید. توجه داشته باشید که فرد دعوت کننده باید یکی از شروندان هلند باشد. دعوتنامه باید به صورت کتبی و از طرف فرد دعوت کننده خطاب به سفارت این کشور در ایران نوشته شده و به همراه مدارک و اطلاعات شخصی فرد ارسال شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند از فرودگاه های هلند به مقصد دوم خود سفر کنند. متقاضیان این نوع ویزا در مدت حضور در فرودگاه اجازه خروج از آن را ندارند. این نوع ویزا نیز کوتاه مدت صادر می شود.

مراحل دریافت ویزا هلند

برای دریافت ویزا هلند باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را از کارگزاری سفارت هلند در ایران دریافت کنید. سپس به دقت و کامل آن را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود. توصیه می کنیم که درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر، برای تعیین وقت و انجام امور ویزا هلند شروع کنید. تحویل این مدارک به کارگزاری سفارت هلند می باشد و برای تعیین وقت سفارت هلند و ارائه انگشت نگاری بیومتریک نیز باید به این مکان مراجعه کنید. در صورت تایید مدارک، ایمیلی مبنی بر وقت سفارت هلند برای شما ارسال خواهد شد، که در آن زمان مصاحبه قید شده است. توجه داشته باشید، که وقت مصاحبه را نمی توانید کنسل و یا تغییر دهید. اگر دعوتنامه هلند دارید، آن را قبل از ملاقات حضوری در سفارت دریافت کنید. حتما باید از ایمیل وقت ملاقات حضوری در کنسولگری یک نسخه به صورت چاپ شده، تحویل دهید.

هزینه صدور ویزا هلند باید در زمان مصاحبه با افسر پرونده پرداخت شود. این مبلغ را باید به صورت نقدی و به واحد پول هلند، برای هر نفر معادل 60 یورو و برای کودکان 6 تا 11 سال برابر با 35 یورو بپردازید.

البته کودکان زیر 6 سال، شهروندان ارمنی و آذربایجانی زیر 12 سال، دانش آمورزان و محققانی که برای پروژه های تحقیقاتی به این کشور سفر می کنند، همسر، فرزندان یا بستگان درجه یک زیر 21 سال شهروندان هلندی، نمایندگان زیر 25 سال سازمان های غیر انتفاعی که برای شرکت در رویدادهای علمی، فرهنگی، ورزشی و... به هلند سفر می کنند و افرادی که در استخدام سازمان های بین المللی با ماهیت هلند هستند، از پرداخت هزینه صدور ویزا هلند معاف می باشند.

حداقل زمان رسیدگی و بررسی مدارک ویزا هلند 20 روز کاری می باشد و در تمام این مدت نیز باید گذرنامه در اختیار سفارت قرار داده شود.

در ادامه این مطلب به بررسی مدارک کلی تر برای دریافت ویزا هلند اشاره خواهیم کرد. اما متقاضیان محترم برای دسترسی به اطلاعات دقیق تر، می توانند به بخش مدارک ویزا هلند مراجعه کرده و اطلاعات دقیق تری با توجه به ویزای مورد درخواست خود به دست آورند.


مدارک مورد نیاز ویزا هلند عبارت است از:

اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی از تمام صفحات آن

گذرنامه معتبر متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار (شش ما پس از پایان ویزا هلند، اعتبار داشته باشد) و دو صفحه خالی داشته باشد

دو قطعه عکس رنگی 4*6 و زمینه سفید

بلیط رفت و برگشت به هلند و کپی از آن

رزرو یکی از هتل های هلند برای تمام مدت اقامت در هلند

اصل فرم درخواست ویزا هلند که به صورت دقیق و خوانا پر شده باشد

بیمه مسافرتی معتبر با پوشش 30 هزار یورو برای هر فرد

گواهی تمکن مالی متقاضی به همراه پرینت گردش سه ماهه اخیر حساب شخصی، که به زبان انگلیسی و بر روی سربرگ های انگلیسی بانک که با مهر و امضا تایید شده باشد

گواهی اشتغال به کار که برای کارمندان شامل قرارداد کار، اجازه خروج از طرف کارفرما، مفاصای حساب مالیاتی برای فیش حقوقی و برای مشاغل آزاد نیز شامل کپی جواز کسب، گردش حساب بانکی شش ماه گذشته و مفاصای حساب مالیاتی الزامی می باشد.

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

ارائه سند مالکیت که به نام متقاضی و یا همسر وی باشد (با ترجمه آن به زبان انگلیسی)

سفارت خانه هلند

کشور هلند در شمال غرب قاره اروپا واقع شده است. هلند یک کشور توریستی و جذاب می باشد، که هر سال ایرانیان زیادی برای دریافت ویزای هلند اقدام می کنند. سفارت خانه هلند انواع ویزای کاری، تحصیلی، تجاری، گردشگری یا توریستی، دیدار اقوام و بستگان و... را در اختیار ایرانیان عزیز قرار می دهد. سفارت خانه هلند همچنین در ایران وظیفه رسیدگی به امور شهروندان هلندی در ایران و تمام امور ثبت احوال و تبادلات تجاری با ایران را بر عهده دارد.

علاوه بر این تمامی دیدارهای دیپلماتیک و تجاری بین ایران و هلند تحت نظر سفارت خانه هلند می باشد و بیشتر جلسات رسمی بین این دو کشور در سفارت خانه هلند برگزار می شود. همچنین امور مربوط به مهاجرت ایرانیان عزیز نیز وابسته به سفارت خانه هلند می باشد. همه افرادی که برای مهاجرت و یا زندگی در هلند، تحصیل و یا موارد دیگر اقدام می کنند، حتما باید به سفارت خانه هلند در ایران مراجعه کنند. این پروسه در این مکان اتفاق می افتد و همه افراد باید برای تحویل تمام مدارک ویزا هلند و مصاحبه حضوری با افسر پرونده به سفارت خانه هلند مراجعه کنند.

در طی پروسه دریافت ویزا هلند پس از تکمیل مدارک خود حتما باید نسبت به دریافت وقت سفارت هلند اقدام کنید. این کار را می توانید به صورت آنلاین و با ارسال ایمیل (حتما باید به زبان انگلیسی باشد)، پس از ثبت نام در سامانه سایت سفارت خانه هلند نیز انجام دهید. در هنگام مصاحبه حضوری، افسر پرونده از شما می خواهد که هدف خود را برای سفر به این کشور توضیح دهید و دلایل کافی برای بازگشت به ایران را ارائه دهید. پس از آن باید مراحل انگشت نگاری و پرداخت هزینه های بررسی پرونده خود را که در سفارت خانه هلند تشکیل شده است پشت سر بگذارید، تا نتیجه آن پس از گذشت 2 تا 3 هفته اعلام شود.

سفارت خانه هلند در ایران در تهران به آدرس خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، شماره ۶۰ قرار دارد.

شماره تماس سفارت خانه هلند: 23660000 و شماره فکس: 23660190

ساعت کاری سفارت هلند برای خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13:30 است. اما این سفارت، در 24 ساعت شبانه روز و در تمام روزهای هفته به صورت تلفنی پاسخگویی می کند.

ویزای تضمینی هلند

برای دریافت ویزا تضمینی هلند ابتدا باید هدف از سفر خود به این کشور را تعیین کنید و فرم مربوط به آن نوع ویزا را پر کنید. برای دریافت این نوع فرم می توانید به سایت سفارت هلند مراجعه کنید. ویزا تضمینی هلند به مقاصد مختلفی صادر می شود که با توجه به هر کدام از آن ها باید مدارک مورد نیاز ویزا هلند نیز تهیه شود و در مصاحبه حضوری در سفارت هلند ارائه شود. 

ارائه مدارک ویزا هلند به صورت کامل و بدون نقص می تواند ویزای شما را تضمین کند. برای اطمینان از این مسئله می توانید از موسسات معتبر هواپیمایی و یا کارشناسان مجرب در این زمینه یاری بگیرید. در عین حال باید توجه داشته باشید که افراد سودجو به بهانه ویزای تصمینی هلند، می توانند شما را فریب داده و کلاهبرداری کنند. حتی ممکن است افراد نابلد در انجام مراحل ویزا شما، با ارائه مدارک جعلی در جهت تضمین ویزا هلند ایجاد دردسر کرده و شما را به خطر بیاندازند. در بیشتر موارد این نوع اقدام ها منجر به پیگرد قانونی و چه بسا منتفی شدن صدور ویزا خواهد شد.

انواع ویزا تضمینی هلند شامل ویزا توریستی، ویزا کاری، ویزا تحصیلی، ویزا تجاری و سرمایه گذاری می باشد. لازم به ذکر است که در انجام این پروسه در دست داشتن دعوتنامه هلند نیز می تواند باعث تسریع این امور شده و به دریافت تضمینی ویزا هلند کمک کند.

در مراحل ویزا تضمینی هلند ابتدا فرد باید فرم درخواست ویزا تضمینی هلند را پر کند. این فرم را می توانید به صورت رایگان از سایت سفارت خانه هلند دریافت کند.

سپس باید از طریق ایمیل نسبت به دریافت وقت ملاقات حضوری و مصاحبه و ارائه اطلاعات شخصی از جمله انگشت نگاری و مدارک ویزا هلند اقدام کنید.

پس از انجام این مراحل باید از طریق ایمیل و یا پیامک منتظر ارسال نتیجه ویزای تضمینی هلند باشید.


دعوت نامه هلند

هلند یکی از کشورهای پرطرفدار در اخذ اقامت و یا سفر توریستی می باشد، که برای ورود به این کشور ایرانیان باید ویزای هلند را تهیه کنند. برای سفر به هلند می توانید از طریق دریافت دعوتنامه که انواع مختلفی دارد نیز برای سفر به این کشور اقدام کنید. در ادامه اطلاعاتی در مورد انواع دعوتنامه هلند اشاره خواهیم کرد. دعوتنامه سند و یا مدرکی است که شرکت و یا افرادی که دوست و یا آشنای مقیم هلند هستند، برای شما به منظور کار، تحصیل، تفریحی و گردشگری بفرستند و شما را به این کشور دعوت کنند. ابتدا باید هدف خود را از سفر به هلند مشخص کنید. البته ارسال دعوتنامه هلند شرایط خاصی دارد و تنها با داشتن دعوتنامه نمی توانید به این کشور سفر کنید، فقط باعث تسهیل دریافت ویزا هلند می شود. شرایط شما باید چه از لحاظ کاری و شخصی مورد تایید سفارت قرار گیرد. قوانین ارسال دعوتنامه هلند همانند کشورهای عضو شنگن می باشد. 

دعوتنامه توریستی:

این دعوتنامه می تواند از طرف هر آشنایی که در هلند دارید ارسال شود. با دعوتنامه توریستی، فقط اجازه سفر توریستی و گردشگری دارید و نباید برای مقاصد تحصیلی و یا کاری از آن استفاده کنید. در صورتی که هواپیمای شما در فرودگاه هلند فرود آمده باشد اجازه سفر به سایر کشورها را دارید، در غیر این صورت نمی توانید با ویزای هلند مستقیم از ایران به سایر کشورها سفر کنید. برای دریافت ویزای هلند لازم است از قبل بلیط رفت و برگشت خود و مدارک رزرو مکان مورد نظر خود در هلند را آماده کرده باشید. 

دعوتنامه کاری هلند:

برای دریافت دعوتنامه کاری هلند، ابتدا باید یک شرکت معتبر که به نیروی کار نیاز دارد، برای شما دعوتنامه کاری بفرستد. اما فرستادن دعوتنامه چه شرایطی دارد؟ مگر نمی توان نیروی کار مورد نظر را در هلند پیدا کرد؟ شرکت مورد نظر ابتدا باید به مدت سه ماه برای جذب نیروی کار خود آگهی صادر کند، تا بتواند فرد مورد نظر خود را استخدام کند، در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد، باید این آگهی را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال کند و اگر باز هم به نتیجه ای نرسید، می تواند در بین سایر کشورها آگهی کند تا بتواند نیروی کار مورد نظر خود را جذب کند. شرکت ها باید نیروی کار خود را ضمانت کنند تا برایشان ایجاد دردسر نکنند. برای دریافت دعوتنامه کاری هلند باید مدرک تحصیلی، حداقل لیسانس باشد تا دعوتنامه صادر شود. پس از ارسال دعوتنامه شخص می تواند برای دریافت ویزای هلند اقدام کند. در صورتی که فرد 3 سال در هلند کار کند می تواند برای دریافت اقامت در هلند به صورت دائم اقدام کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه کاری هلند:

بیمه مسافرتی

مدارک مالی و اثبات تمکن مالی و اطلاعات محلی که در آن اقامت می کنید.

گذرنامه دارای حداقل دو صفحه خالی و کپی از ویزای قبلی

حتما باید بلیط برگشت از هلند را تهیه و ارائه دهید.

دعوتنامه نمایشگاهی هلند:

در صورت تمایل به حضور در نمایشگاهی در هلند، می توانید با مسئولان برگزار کننده نمایشگاه مکاتبه کرده و در صورت توافق آنها و پس از پرداخت هزینه ها و مدارک خود به این کشور، دعوتنامه نمایشگاهی را برای تسریع روند دریافت ویزا هلند تحویل بگیرید. برخی از نمایشگاه ها در ایران نمایندگی دارند، که به راحتی می توانید به دفاتر آن مراجعه کنید، باید مهر و امضای قانونی بر روی این دعوتنامه ثبت شده باشد. پس از دریافت دعوتنامه نمایشگاهی باید مدارک ویزا هلند را به سفارت ارائه دهید. لازم به ذکر است که ارسال مدارک کارکنانی که در نمایشگاه حضور خواهند داشت الزامی است. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه نمایشگاهی هلند:

نامه رسمی شرکت برای حضور در نمایشگاه

پروانه کسب شرکتی که می خواهد در این نمایشگاه حضور پیدا کند، که حتما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

گواهی اشتغال به کار، این گواهی اهداف شما از این سفر را مشخص می کند.

اسکن دعوتنامه ارسال شده توسط نمایشگاه که به صورت اینترنتی دریافت کرده اید.

تاییدیه حساب بانکی شما و یا شرکت

ارائه اطلاعات کامل درباره شرکت دعوت کننده

دعوتنامه تجاری هلند:

هلند یکی از کشورهای پیشرو در زمینه اقتصاد می باشد و شرایط اقتصادی بسیار مناسبی دارد. دعوتنامه تجاری هلند باید از طرف شرکتی معتبر صادر شود، و حتما باید ثبت رسمی شده باشد و در آن به طور دقیق، هدف از ارسال دعوتنامه ذکر شده باشد. این دعوتنامه نیز به صورت ایمیل برای شما ارسال می شود، که در آن باید اطلاعات کامل و چگونگی سفر، زمان و محل اقامت در هلند، مشخصات دقیق شرکت دعوت کننده، مشخصات دقیق شخص دعوت شونده، همچنین مهر و امضای شرکت باشد. لازم به ذکر است، که دریافت این دعوتنامه صرفا مراحل دریافت ویزا را تسریع می کند و حتما باید ویزا هلند برای شما ارسال شود. 

مدارک مورد نیاز دعوتنامه تجاری هلند:

گذرنامه شما باید بیشتر از 90 روز اعتبار داشته باشد

فرم پر شده توسط متقاضی، که از سفارت دریافت کرده اید

شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها

دو قطعه عکس 4*6 زمینه سفید

کپی ویزای شنگن و کشورهایی که قبلا رفته اید

بلیط هواپیما

مجوز کار برای افراد دارای شغل

گواهی اشتغال به کار که اطلاعات مربوط به کار شما در آن قید شده باشد.

ارائه گواهی بازنشستگی

دعوتنامه تحصیلی هلند:

برای دریافت دعوتنامه تحصیلی هلند، ابتدا باید با ارسال مدارک مورد نیاز به دانشگاه های هلند پذیرش دریافت کنید. در صورت تایید دانشگاه، دعوتنامه تحصیلی برای شما ارسال می شود. پس از آن می توانید به سفارت هلند در تهران مراجعه کنید و با ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید. برای دریافت پذیرش دانشگاه های هلند حتما باید مدرک دیپلم داشته باشید، در غیر این صورت باید حداقل 21 سال سن داشته و در آزمون ورودی دانشگاه های هلند پذیرفته شوید.

در صورتی که تحویل مدارک برای دریافت ویزای هلند برای شما مشکل است، می توانید از خدمات پیکاپ ویزا برای ارسال اسناد استفاده کنید و هزینه کمتری پرداخت کنید.


وقت سفارت هلند

هلند کشور زیبایی است که هم از لحاظ گردشگری هم تحصیلی، کاری، تجاری و زندگی از طرف افراد زیادی انتخاب می شود. برای سفر به هلند باید ویزا هلند را تهیه کنید و مراحل مورد نظر آن را طی کنید. از اولین اقدامات آن تعیین هدف از سفر به این کشور می باشد. بعد از آن باید نسبت به پر کردن فرم درخواست ویزا مورد نظر خود اقدام کرده و از سایت سفارت، وقت سفارت هلند را تهیه کنید. دریافت وقت سفارت هلند یکی از مراحل مهم و الزامی است که در غیر این صورت نمی توانید مدارک مورد نیاز ویزا هلند را در اختیار کنسولگری قرار دهید. باید توجه داشته باشید که در وقت سفارت هلند با شما مصاحبه حضوری خواهد شد و از شما اطلاعات مورد نظر از جمله مدارک ویزا هلند و انگشت نگاری مورد نظر دریافت خواهد شد.

توصیه می کنیم که در وقت سفارت هلند از توضیح درباره هدف از سفر به این کشور و اقامت در هلند دقت کنید تا مبادا ابهام در پاسخگویی شما یکی از دلایل رجکت ویزا هلند شود. زیرا پس از مصاحبه و انگشت نگاری تعیین می شود که شما صلاحیت دریافت ویزای این کشور را دارید یا خیر؟

باید توجه داشته باشید که پیش از گرفتن وقت سفارت هلند مراجعه به سفارت خانه هلند بی فایده است و قابل قبول نمی باشد. برای دریافت وقت سفارت هلند باید به سایت سفارت رفته و از روی تقویم ارائه شده توسط این سایت وقت مورد نظر خود را تعیین کنید یا، می توانید به صورت حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت هلند اقدام کنید.

لازم به ذکر است که اگر متقاضیان در روز و ساعت تعیین شده نسبت به حضور در محل اقدام نکنند وقت آن ها باطل شده و باید دوباره نسبت به دریافت آن اقدام کنند. باید توجه داشته باشید که در این مصاحبه باید هزینه مورد نظر را به واحد پول هلند به صندوق سفارت تحویل دهید.

پذیرش تحصیلی هلند

افرادی که قصد پذیرش تحصیلی هلند را دارند، می توانند پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، با آن مکاتبه کرده و رزومه تحصیلی خود را ارسال کنند. پس از مدتی انتظار می توانند توسط ایمیلی، در صورت تایید، پذیرش تحصیلی هلند را دریافت کنند. برای مقطع کارشناسی حتما باید مدارک دیپلم را به همراه ریز نمرات ارسال کنید. در صورتی که برای پذیرش تحصیلی هلند اقدام می کنید، می توانید یک سری هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه واریز کنید. این هزینه ها که شامل شهریه یکسال و یا یک نیم سال، مبلغ 500 یورو برای بیمه یک ساله، مبلغ 500 یورو برای اقامت یکساله، هزینه اجاره اتاق برای 3 ماه می باشد. در صورتی که این هزینه ها را به حساب بانک دانشگاه مورد نظرخود واریز کنید، دیگر نیازی به حساب بانکی و یا پشتوانه مالی نخواهید داشت و ویزا هلند جهت تحصیل در این کشور در مدت زمان کمتری نسبت به سایر ویزاها صادر می شود.

دانشگاه های هلند به زبان های انگلیسی و آلمانی، بیشتر رشته های تحصیلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. شروع سال تحصیلی در هلند معمولا از اوایل سپتامبر می باشد، که البته برای اخذ ویزا تحصیلی هلند باید از چندین ماه قبل اقدام کنید.

افرادی که سن آن ها بالای 21 سال است، باید برای اخذ پذیرش تحصیلی هلند در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و نمره قبولی اخذ کنند.

در مقطع کارشناسی همچنین باید معدل بالای 12 داشته باشید و این دوره 4 سال به طول می انجامد. مدرک زبان انگلیسی برای افرادی که می خواهند به این زبان تحصیل کنند نیز IELTS 6 می باشد. البته این دوره را می توانید در کشور هلند نیز بگذرانید، اما عموما برای راحت تر پیش رفتن مراحل پذیرش تحصیلی هلند و ویزا هلند توصیه می کنیم که این دوره را در ایران سپری کنید.

برای پذیرش تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز حتما باید مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های معتبر را داشته باشید. این دوره را نیز می توانید در کمتر از 2 سال سپری کنید. همچنین در این دوره اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارید. برای تحصیل در مقطع دکتری نیز می توانید از طریق بورسیه تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی هلند اقدام کنید. این دوره 4 ساله می باشد که در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه می توان این دوره را طی کرد.

اطلاعات کشور هلند

هلند کشور کوچکی است که در شمال غربی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور آمستردام می باشد. در اطلاعات کشور هلند می توان گفت که این کشور از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک، از غرب و از طریق دریا با انگلستان همسایه می باشد. دومین شهر بزرگ هلند بندر روتردام است، که همچنین از نظر مساحت و تعداد اسکله ها بزرگترین بندر در اروپا می باشد.

در اطلاعات کشور هلند جالب است بدانید که هلند به کشور آسیاب های بادی، پنیر، دوچرخه و گل لاله مشهور است. همچنین هنرمندان مشهوری سر از این کشور برآورده اند، افرادی همچون رامبراند و ون گوگ که از نقاشان معروف و صاحب سبک بوده اند.

زبان رسمی در هلند، هلندی می باشد که از زیر شاخه های زبان ژرمن محسوب می شود و شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد. 

در اطلاعات کشور هلند می توان گفت که شرایط اقتصادی هلند بسیار فعال است، و این کشور در پرورش و تجارت گل در دنیا رتبه اول را دارد. همچنین این کشور سهم بزرگی در بانکداری و تجارت جهانی دارد. این کشور خود دارای ذخایر گازی نیز می باشد که بخشی از آن را صادر می کند. همچنین صنایع شیمیایی و کشتی سازی از دیگر صنایع مادر در این کشور می باشد. از جمله شرکت های بزرگ هلندی نیز می توان به فیلیپس (صنایع الکترونیک) و هاینکن اشاره کرد.

در اطلاعات کشور هلند و بررسی قوانین و مقررات هلند شاهد هستیم که این کشور اروپایی تنها با داشتن ویزا هلند اجازه ورود گردشگران و مسافران را به کشور خود صادر می کند.

آب و هوا هلند نیز تحت تاثیر بارش های فراوانی می باشد. در این کشور شاهد زمستان های طولانی و تابستان های کوتاه و ملایم هستیم.

جاذبه های گردشگری هلند نیز هر ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند. از جمله این مکان ها می توان به موزه ون گوگ در آمستردام، پارک ملی هوگ ولو و باغ کاکنهف که بزرگترین باغ گل در دنیا می باشد، اشاره کرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید