فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا نیجر
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا نیجر
ویزا نیجر

جمهوری نیجر در جنوب غربی قاره آفریقا واقع شده و محصور در خشکی می باشد که حدود هشتاد درصد از مساحت آن از بیابان ها پوشیده شده است. رودخانه نیجر از وسط این کشور عبور می کند که این کشور نام خود را از آن گرفته است. همه ساله علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ آفریقا از این کشور و موزه ها و آثار تاریخی موجود در آن دیدن می کنند.

متقاضیان سفر به این کشور حتما باید ویزا نیجر را تهیه کنند. متاسفانه این کشور در ایران سفارت خانه ندارد و متقاضیان محترم ویزا نیجر حتما باید به یکی از کشورهای اطراف که سفارت نیجر در آن ها واقع شده از جمله ترکیه، کویت و عربستان مراجعه کنند.

سفارت خانه نیجر در کشورهای دیگری از جمله الجزایر، بلژیک، بنین، چین، ساحل عاج، دانمارک، مصر، اتیوپی، فرانسه، آلمان، غنا، هند، ایتالیا، لیبی، مراکش، نیجریه، سنگال، آفریقای جنوبی و توگو آمریکا نیز وجود دارد.

این کشور انواع ویزا نیجر را در ختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می دهد. ویزا نیجر براساس هدف از سفر به این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود.

انواع ویزا نیجر عبارت است از:

ویزای توریستی نیجر

ویزای تجاری نیجر

ویزای کاری نیجر

ویزای تحصیلی نیجر


 ویزای توریستی نیجر

ویزای توریستی نیجر برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری نیجر را داشته باشند. با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارید. این نوع ویزا قابل تمدید نمی باشد و برای دریافت آن باید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی نیجر

برای دریافت ویزای تحصیلی نیجر باید پذیرش تحصیلی این کشور را از طریق مکاتبه با دانشگاه های نیجر و ارسال مدارک تحصیلی خود دریافت کنید. پس از تایید و پذیرش نامه ای مبنی بر اجازه تحصیل در موسسه و یا دانشگاه مورد نظر ارسال می شود، که باید آن را به همراه سایر مدارک ویزا نیجر به سفارت این کشور ارسال کنید.

ویزای کاری نیجر

این نوع ویزا نیجر برای افرادی صادر می شود که قصد کار در این کشور را داشته باشند. این افراد ابتدا باید بر اساس رزومه تحصیلی و کاری خود، با یکی از کارفرمایان این کشور قرارداد کاری ببندند، تا بتوانند برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.

ویزای تجاری نیجر

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری و یا ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت کنند. همچنین تاجران و بازرگانانی که قصد واردات و صادرات از این کشور را داشته باشند، نیز می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. این افراد باید به همراه سایر مدارک ویزای این کشور کارت بازرگانی خود را نیز ارائه دهند.


مراحل دریافت ویزا نیجر

پس از انتخاب ویزای مورد نظر خود، باید فرم درخواست آن را به صورت آنلاین دریافت کرده و دقیق پر کنید. پس از آن باید نسبت به جمع آوری مدارک ویزای مورد نظر خود اقدام کنید. برای انواع ویزا نیجر باید در سفارت این کشور حضور داشته و با افسر پرونده خود مصاحبه کنید. برای این کار باید تمامی مدارک ویزای مورد نظر خود را، کامل و بدون نقص جمع آوری کنید.

توجه داشته باشید که نقص در پرونده ممکن است یکی از دلایل رجکت ویزا نیجر شود. وقت سفارت نیجر قابل انتقال و تغییر نمی باشد، بنابراین سعی کنید که به موقع در محل حضور پیدا کنید.

در اولین مرحله از مراجعه به سفارت باید اطلاعات شخصی و همچنین انگشت نگاری خود را در اختیار سفارت قرار دهید. پس از آن درصورت تایید باید ویزای خود را برای الصاق ویزا به آن در اختیار سفارت قرار دهید. 

برخی از افراد برای این کار مجبور به صرف هزینه و وقت فراوانی می شوند. برای جلوگیری از هدر رفتن این هزینه ها می توانید برای ارسال ویزا در مرحله دوم، از خدمات پیکاپ ویزا نیجر که آژانس های مسافرتی معتبر و وکلای مجرب و مورد اعتماد در اختیار شما قرار می دهند، استفاده کنید.

برای دریافت انواع ویزا نیجر مدارک مختلفی نیاز است. در ادامه این مطلب به مدارک کلی که برای دریافت ویزا نیجر به آن نیاز دارید اشاره خواهیم کرد.


مدارک مورد نیاز ویزا نیجر عبارت است از:

گذرنامه متقاضی با اعتبار حداقل شش ماه

دو قطعه عکس رنگی 4*6 با زمینه سفید

دعوتنامه بوتسوانا (در صورت وجود)

فرم واکسیناسیون

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

فرم درخواست ویزا نیجر که به صورت دقیق پر شده باشد

گواهی تمکن مالی و گردش سه ماه آخر سپرده بانکی

اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی از تمام صفحات آن

گواهی رزرواسیون یکی از هتل های نیجر


پیکاپ ویزا نیجر

جمهوری نیجر کشوری است که در غرب قاره آفریقا واقع شده است. نیجر کشوری است که توسط خشکی محصور شده و حدود 80 درصد آن توسط بیابان پوشیده شده است. با این حال این کشور دارای مناظر زیبا و طبیعتی بکر می باشد، که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. نیجر از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت خانه ندارد، به همین دلیل افرادی که قصد دریافت ویزا نیجر را دارند، باید به کشورهایی که دارای سفارت این کشور می باشد، مراجعه کنند. در این صورت می توانند از خدمات پیکاپ ویزا نیجر نیز استفاده کنند. پیکاپ ویزا نیجر در وقت و هزینه های مسافران صرفه جویی می کند و بسیار توصیه می شود.

سفارت خانه نیجر تنها در کشورهای بلژیک، کانادا، چین، اتیوپی، فرانسه، آلمان، غنا، ایتالیا، کویت، مراکش و مکزیک، عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا وجود دارد. نزدیکترین کشورها به ایران برای انجام امور ویزا نیجر کشور کویت و عربستان می باشد.

در انجام این پروسه ابتدا باید تمامی مدارک ویزا نیجر را به صورت کامل فراهم کنید و برای بار اول به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه نمایید. پس از ارائه مدارک و انجام مصاحبه، باید منتظر ایمیلی مبنی بر تایید و یا عدم تایید ویزای خود باشید.

در صورتی که ویزا تایید شده باشد، در این مرحله باید پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا برای سفارت این کشور ارسال کنید. پیکاپ ویزا نیجر در این شرایط می تواند به شما کمک کند، تا به راحتی پاسپورت و سایر مدارک خود را به کارگزاران شرکت های معتبر و یا آژانس های مورد اعتماد بسپارید تا نیازی به صرف هزینه های کلان برای رفت و آمدها و اقامت در این کشورها نداشته باشید و در زمان نیز صرفه جویی کنید.

آدرس سفارت خانه نیجر در عربستان: Amr Ibn Marzuq, Al Wurud, Riyadh 12253, Saudi Arabia

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید