فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا مکزیک
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا مکزیک
ویزا مکزیک

مکزیک کشور جنگل های انبوه، سواحل بزرگ، طبیعت زیبا با زندگی امروزی و مدرن می باشد. این کشور دارای جاذبه های زیادی برای گردشگران است که می توان گفت در بین کشورهای قاره آمریکا بیشترین و جذاب ترین آثار را دارد. برای سفر به این کشور باید ویزا مکزیک صادر شود. برای تهیه ویزا مکزیک حتما باید وقت سفارت گرفته باشید، در این صورت است که به درخواست ویزا مکزیک ترتیب اثر داده می شود. برای دریافت وقت سفارت مکزیک باید حتما وارد سیستم Maxitel شده و درخواست ملاقات حضوری خود را ثبت کنید. لازم به ذکر است که این درخواست به صورت رایگان ثبت می شود.

قرار ملاقات در سفارت موقعیتی است که حتما باید مدارک مورد نیاز ویزا مکزیک را ارائه دهید. طبق اطلاعات دریافتی سفارت مکزیک برای سفرهایی که جنبه مالی داشته باشد ویزایی صادر نمی کند. ولی سایر ویزا مکزیک از جمله ویزا توریستی، ویزا شرکت در کنفرانس ها و جلسه های کاری را صادر می کند.

در هنگام مراجعه به سفارت خانه مکزیک باید مدارکی به همراه شما باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آن ها

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

ارائه نامه اشتغال به کار که در آن تمام اطلاعات مربوط به شغل فرد ذکر شده باشد

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

گردش حساب 6 ماه گذشته به انگلیسی و بر روی سربرگ بانک که مهر و امضا شده باشد

تکمیل فرم درخواست ویزا مکزیک (برای افراد زیر 18 سال فرم باید توسط والدین امضا شود)

بیمه مسافرتی به ارزش 30 هزار یورو

ارائه دعوتنامه در صورت وجود

بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های مکزیک

ارائه مدارک رزرو هتل های مکزیک

توجه داشته باشید که دعوتنامه مکزیک فقط برای سفرهای کاری ارائه می شود و برای گردشگری و دیدار اقوام قابل دریافت نیست. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی پر و یا ترجمه شود. فرد حتما باید تمکن مالی خود را در سفر و اقامت در مکزیک ثابت کند. سفارت مکزیک همچنین این اختیار را دارد که در صورت نیاز مدارک بیشتری را از متقاضیان درخواست کند.


وقت سفارت مکزیک

کشور مکزیک در آمریکای شمالی واقع شده است. برای سفر به این کشور حتما باید ویزای مکزیک را تهیه کنید. برای این امر ابتدا باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزای مکزیک را تهیه کرده، سپس نسبت به دریافت وقت سفارت مکزیک اقدام کنید. برای ارائه مدارک تقریبا در تمامی سفارت ها نیاز به تعیین وقت قبلی دارید و بسیار مهم است که به موقع در آنجا حضور داشته باشید.

انجام مصاحبه و انگشت نگاری از جمله مواردی است که باید در روز تعیین شده وقت سفارت مکزیک انجام دهید. توجه داشته باشید که هر سفارت خانه ای سیاست های خاص خودش را جهت اعطای وقت سفارت پیش می گیرد و بنا به روزهای درخواست و تعدد درخواست کننده ها، روزهای مختلفی را جهت دریافت ویزا مکزیک ارائه می دهد.

سفارت خانه مکزیک در ایران به تمام متقاضیان دریافت ویزا وقت سفارت ویزا می دهد. افرادی که دارای دعوتنامه مکزیک می باشند، به زمان مصاحبه خود دقت کنند. در صورتی که دعوتنامه شما مربوط به 3 هفته آینده باشد و وقت سفارت مکزیک برای 2 تا 3 ماه دیگر تعیین شده باشد، در این صورت دعوتنامه شما باطل خواهد شد.

توجه داشته باشید که سفارت مکزیک وقت فوری برای مراجعه کنندگان در نظر نمی گیرد و همچنین به کلیه ایمیل های مبنی بر جا به جایی و یا کنسلی وقت پاسخی نمی دهد.

حضور به موقع در سفارت این کشور یک امتیاز مثبت می باشد و در صورت عدم حضور، وقت سفارت مکزیک کنسل می شود. حتی گاهی عدم رساندن دعوتنامه این کشور، به موقع و در وقت سفارت مکزیک، از دلایل رجکت ویزا مکزیک می شود. ممکن است سفارت دعوتنامه ای را که مدتی بعد از ارائه مدرک به دستشان می رسد تایید نکند.

لازم به ذکر است که وقت سفارت مکزیک هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین صادر می شود. 

ویزای فوری مکزیک

یکی از دلایل مهم سفر به مکزیک می تواند گردشگری باشد. اما در برخی مواقع، متقاضیان خواستار ویزای فوری مکزیک برای انجام کارهایی از جمله بیزینس و یا موقعیت های حساس هستند. با توجه به اینکه باید برای ورود به این کشور ویزا مکزیک را تهیه کنید، این کشور نیز تمامی ویزاها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

ویزای فوری مکزیک از جمله خدماتی است که آژانس های معتبر مسافرتی با وجود کارشناسان مجرب، در اختیار مسافران قرار می دهند. توجه داشته باشید که، در صورت تکمیل بودن پرونده ویزا مکزیک در سفارت، امکان رجکت کاهش پیدا کرده و می توانید خیلی سریع تر ویزای این کشور را دریافت کنید.

از دیگر مواردی که می تواند شما را در دریافت ویزای فوری مکزیک کمک کند، به همراه داشتن دعوتنامه مکزیک است. در صورتی که می توانید دعوتنامه این کشور را از طرف یکی از دوستان و آشنایان و یا اقوام درجه یک دریافت کنید، امور اخذ ویزا سرعت پیدا می کند. فرد دعوت کننده باید تمامی مدارک و اطلاعات شخصی و درخواست خود را خطاب به سفارت خانه مکزیک در ایران ارسال کند و در صورت تقبل هزینه های سفر شما، باید گواهی تمکن مالی معتبر ارائه دهد. در غیر این صورت باید مدارک تمکن مالی از طرف شخص دعوت شونده ارائه شود و خود هزینه های سفر و اقامت در مکزیک را بپردازد.

همچنین می توانید درخواست وقت سفارت مکزیک را زودتر دریافت کنید تا سریع تر به نتیجه مورد نظر خود برسید.

در اینجا لازم است نکته ای را مطرح کنیم، و آن حضور همیشگی افرد سودجویی است که به دنبال موقعیتی مناسب هستند، تا از شما کلاهبرداری کنند. این افراد ممکن است با ارائه مدارک جعلی از سوی شما برای دریافت ویزای فوری مکزیک باعث رجکت ویزای شما شده و حتی در برخی موارد پیگرد قانونی داشته باشد. در این صورت ممکن است برای چندین سال از دریافت هر نوع ویزای این کشور محروم شوید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید