فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا مقدونیه
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا مقدونیه
ویزا مقدونیه

کشور مقدونیه در جنوب شرقی اروپا، شمال یونان و در حوزه بالکان واقع شده است. برای سفر به این کشور باید ویزا مقدونیه را تهیه کنید. برخلاف تصور بسیاری از افراد ویزا مقدونیه، شنگن نیست و متقاضیان سفر به این کشور تنها باید ویزا مقدونیه را تهیه کنند.

متاسفانه این کشور در ایران سفارت خانه ندارد، به همین دلیل متقاضیان سفر به این کشور باید به کشور ترکیه، که دارای سفارت خانه مقدونیه می باشد، مراجعه کنند. ترکیه نزدیکترین سفارت خانه مقدونیه به ایران را دارد.

این کشور انواع ویزا مقدونیه را براساس اهداف مختلف سفر به این کشور، برای متقاضان واجد شرایط صادر می کند.

انواع ویزا مقدونیه عبارت است از:

ویزای توریستی مقدونیه

ویزای تجاری مقدونیه

ویزای کاری مقدونیه

ویزای تحصیلی مقدونیه

این کشور امکانی را فراهم کرده است تا افرادی که دارای ویزای شنگن هستند، بدون نیاز به اخذ ویزا مقدونیه بتوانند به این کشور سفر کنند. البته اگر ویزای مالتی حداقل یکساله دارید و حداقل یک بار از آن استفاده کرده اید، می توانید حداکثر به مدت 15 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

توجه داشته باشید که تنها افرادی که دارای ویزای مالتی شنگن هستند، می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا مقدونیه به این کشور سفر کنند. لازم به ذکر است که این مورد راجع به ویزای سینگل شنگن صدق نمی کند.

همان طور که گفتیم برای دریافت ویزا مقدونیه باید به سفارت این کشور که در شهر آنکارا  به آدرس Kazım Özalp Mahallesi, Karaca Sk. No:24 D:5-6, 06700 Çankaya/Ankara, Turkey واقع شده، مراجعه کنید و تمامی مراحل دریافت ویزا مقدونیه را در این کشور پیگیری کنید.

برای راحتی دریافت ویزا مقدونیه پس از مرحله مصاحبه در سفارت این کشور، می توانید از پیکاپ ویزا مقدونیه استفاده کنید تا در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید.

هزینه صدور ویزا مقدونیه حدود 60 یورو می باشد، که باید در مراجعه حضوری به سفارت این کشور به صورت نقدی پرداخت شود. مدت زمان صدور ویزا مقدونیه حدودا دو هفته کاری می باشد.

هنگام مراجعه به سفارت باید تمامی مدراک ویزا مقدونیه را که از قبل جمع آوری و تکمیل کرده اید، به همراه فرم درخواست ویزای مورد نظر (می توانید از سایت سفارت این کشور دانلود کنید) ارائه دهید.


مدارک مورد نیاز ویزا مقدونیه عبارت است از:

تکمیل فرم درخواست ویزا مقدونیه

دعوتنامه مقدونیه (در صورت وجود)

کارت ملی و شناسنامه متقاضی

اصل گذرنامه با اعتبار سه ماه پس از تاریخ ویزا مقدونیه

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

کپی از تمامی ویزاهای قبلی و تمامی مهرهای ورود و خروج خصوصا در مورد ویزاهای شنگن

گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام، سمت، میزان حقوق دریافتی و مرخصی درج شده باشد، به همراه فیش حقوقی برای مشاغل اداری

صاحبان مشاغل باید مدارکی از جمله پروانه کسب، ثبت شرکت یا کارت بازرگانی ارائه دهند

گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته

گواهی اشتغال به کار برای دانشجویان و دانش آموزان

گواهی تمکن مالی و پرینت گردش شش ماه آخر حساب بانکی که بر روی سربرگ انگلیسی بانک و به زبان لاتین بوده و مهر و  امضا تایید داشته باشد

سند مالکیت به نام متقاضی (در صورت وجود)

بیمه مسافرتی

رزرو یکی از هتل های مقدونیه

رزرو بلیط رفت و برگشت به این کشور 


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید