فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا لهستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا لهستان
ویزا لهستان

کشور لهستان در اروپای مرکزی واقع شده و یکی از بزرگترین کشورها در این منطقه به حساب می آید. این کشور در دشت های شمالی اروپای مرکزی می باشد و سرزمینی با پستی ها و بلندی های اندکی است. لهستان دارای جاذبه های گردشگری، تفریحات، اقتصاد پایدار و سیستم آموزشی مناسبی می باشد، که از طرف بسیاری از متقاضیان برای سفر به این کشور، مورد استقبال قرار گرفته است. از آنجایی که این کشور یکی از اعضای اتحادیه شنگن می باشد، برای دریافت ویزا لهستان باید از قوانین شنگن پیروی کنید.

تمامی متقاضیان سفر به این کشور قبل از سفر خود باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و ویزا لهستان را دریافت کنند، تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشند. این کشور انواع ویزا لهستان را برای تمامی افراد واجد شرایط صادر می کند.

انواع ویزا لهستان عبارت است از:

ویزای توریستی لهستان

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای کاری لهستان

ویزای تجاری لهستان

ویزای پزشکی لهستان

ویزای ازدواج لهستان


ویزای توریستی لهستان

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که این کشور را برای بازدید از جاذبه های گردشگری لهستان انتخاب کرده است. این نوع ویزا لهستان کوتاه مدت می باشد و در این مدت متقاضیان اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهند داشت. این نوع ویزا لهستان برای اقامت در مدت زمان 90 روز صادر می شود و قابل تمدید نمی باشد. با دریافت ویزای شنگن لهستان، می توانید پس از ورود به این کشور به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کنید. اما توجه داشته باشید که ورود و خروج شما به این منطقه تنها از طریق  این کشور امکانپذیر می باشد.

ویزای تحصیلی لهستان

برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان باید ابتدا پذیرش تحصیلی خود را از یکی از موسسات و یا دانشگاه های لهستان دریافت کنید. با ارسال مدارک و ترجمه آن ها برای موسسه و یا دانشگاه مورد نظر می توانید اقدام به پذیرش کنید. در صورت تایید نامه ای برای اجازه تحصیل دانشجو صادر می شود، که باید به همراه سایر مدارک ویزا لهستان به سفارت این کشور ارائه شود. متقاضیان باید مدارکی از جمله ریز نمرات آخرین سال تحصیلی، مدرک دیپلم و ترجمه آن، گواهی عدم سوء پیشینه و پزشکی را نیز ارائه دهند.

ویزای کاری لهستان

برای کار در این کشور حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز لیسانس می باشد. همچنین تجارب و رزومه کاری نیز مورد نیاز است، از طرفی اگر دارای تخصصی ویژه و یا مهارت های تخصصی باشید، راحت تر می توانید در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. دانستن زبان در این کشور نیز یک امتیاز مهم محسوب می شود.

کارفرمایان در لهستان قبل از استخدام برای شغل مورد نظر، آگهی آن را در یک نوبت سه ماهه انتشار می دهند و در صورتی که کارمند مورد نظر پیدا نشد، مجددا به همین مدت آگهی منتظر می شود. در صورتی که باز هم فرد مورد نظر پیدا نشود، کارفرما می تواند از بین افراد خارجی که برای سمت مورد نظر آن ها درخواست شغل داده اند، کارمند خود را انتخاب کند. در صورتی که متقاضی موفق به دریافت دعوتنامه کاری شود، می توانید برای انعقاد قرارداد کاری با کارفرما اقدام کنید و ویزای کاری لهستان را دریافت کنید.

سایر مدارکی که برای دریافت ویزای کاری لهستان نیاز دارید، شامل پاسپورت، ترجمه سوابق تحصیلی، ترجمه سوابق کاری و نامه عدم سوء پیشینه می باشد. این ویزا دارای اعتبار یک ساله است که قابل تمدید می باشد.

ویزای تجاری لهستان

این نوع ویزا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و دارای توانایی مالی برای ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار در این کشور هستند، صادر می شود. همچنین تجار و بازرگانانی که قصد واردات و صادرات به این کشور را داشته باشند نیز می توانند برای دریافت ویزای تجاری لهستان اقدام کنند. این افراد باید کارت بازرگانی خود را به همراه سایر مدارک ویزا لهستان در اختیار سفارت این کشور قرار دهند.

ویزای پزشکی لهستان

برای دریافت ویزای پزشکی و ورود به این کشور برای درمان، باید واجد شرایط باشید که شامل:

دارا بودن شرایط مهاجرت

برای درمان با کادر درمانی خود هماهنگ باشید

بیماری شما واگیردرا نباشد

توانایی مالی برای پرداخت هزینه های درمان در این کشور را داشته باشید

پس از اتمام دوره درمان حتما به کشور خود بازگردید

مدارک مورد نیاز ویزای پزشکی

نامه تایید پزشک برای ادامه و هماهنگی درمان در این کشور

گواهی تمکن مالی بیمار برای پرداخت هزینه های پزشکی در لهستان

نامه مرخصی بیمار از سوی کارفرما برای درمان

در صورتی که خود فرد کارفرما باشد، باید اوراق مالی شرکت که نشان دهنده فعالیت وی است، ارائه شود

مدارک مربوط به هماهنگی محل اقامت و هتل

صورت حساب بانکی شش ماه گذشته متقاضی

ارائه مدارک مربوط به خانه، زمین، مستغلات بیمار، همسر و یا والدین او

ویزای ازدواج لهستان

این نوع ویزا برای افرادی صارد می شود که قصد ازدواج با یکی از شهروندان لهستان را داشته باشد. در این صورت طرفین باید مدارک خود را در اختیار سفارت قرار دهند. ثبت ازدواج باید از طریق USC محلی انجام شود. برای ثبت ازدواج از خارج از کشور باید از USC بخواهید تا گواهی ازدواج را با لهستان تطبیق دهد.

مدارکی که برای دریافت این نوع ویزا لهستان نیاز دارید، شامل کپی از وضعیت مدنی در خارج از کشور به همراه ترجمه مهر شده در اسناد رسمی توسط مترجم معتبر و به زبان لهستانی، کارت شناسایی یا پاسپورت همسران و گواهی پرداخت تمبر می باشد.


ویزای لهستان همچنین از نظر قوانین موجود در اخذ ویزای شنگن به انواع مختلفی تقسیم می شود که شامل:

ویزای نوع A یا ویزای ترانزیت فرودگاهی که پس از ورود به فرودگاه این کشور، تنها اجازه تعویض پرواز خود را داشته و نمی توانید از فرودگاه خارج شوید. با فرارسیدن زمان پرواز دوم خود باید این کشور را ترک کنید. افراد می توانند از طریق لهستان به کشورهای خارج از حوزه شنگن سفر کنند.

ویزای نوع B یا ویزای عبور که طبق آن می توانید از این کشور برای عبور استفاده کرده و از طریق مرزهای زمینی به کشورهای خارج از حوزه شنگن سفر کنید. متقاضی اجازه خروج داشته و تنها 5 روز فرصت دارد که این کشور را ترک کند.

ویزای نوع C یا همان ویزای توریستی کوتاه مدت می باشد، که بیشتر ایرانیان از آن برای ورود به منطقه شنگن استفاده می کنند.

ویزای نوع D یا ویزای بلند مدت این کشور که برای افرادی صادر می شود، که می خواهند بیشتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین این نوع ویزا معمولا برای تاجران و بازرگانانی صادر می شود که می خواهند در طول سال چندین بار به این کشور سفر کنند.

توجه داشته باشید که اگر از تمام مدت زمان 90 روز اقامت در لهستان استفاده کرده اید، برای سفر مجدد به منطقه شنگن باید سه ماه خارج از این منطقه باشید تا بتوانید مجددا برای دریافت آن اقدام کنید.

ویزا لهستان از نظر تعداد دفعات ورود به این کشور نیز به سه دسته تقسیم می شود:

ویزای یکبار ورود (single-entry) که به مسافر اجازه می دهد با توجه به مدت اعتبار ویزای خود تنها یک بار به این کشور وارد و از آن خارج شود.

ویزای دوبار ورود که می توانید در مدت زمان تعیین شده تنها دوبار به این کشور وارد و از آن خارج شوید.

ویزا چندبار ورود (multiple-entry) می باشد که به متقاضی اجازه می دهد در مدت زمان تعیین شده، به تعداد نامحدود به این کشور رفت و آمد کند.

مراحل دریافت ویزا لهستان

برای دریافت ویزای شنگن لهستان باید با دقت ویزایی را که با هدف شما از سفر به این کشور مطابقت دارد انتخاب کنید. ابتدا باید وارد سایت https://secure.e-konsulat.gov.pl/Default.aspx شده و تمامی فرم های مورد نیاز برای درخواست ویزای این کشور را دریافت کرده و پس از پرینت و تکمیل آن، در وقت ملاقات سفارت خانه لهستان به مامور پرونده تحویل دهید. دریافت وقت ملاقات حضوری در سفارت از دیگر مراحل اخذ ویزا لهستان می باشد که می توانید از طریق همین سایت برای دریافت آن اقدام کنید. در این فرم آنلاین می توانید زمان و تاریخ مراجعه به سفارت را خود تعیین کنید. توجه داشته باشید که زمان تعیین شده قابل انتقال به سایر افراد نمی باشد و حتما باید در وقت مورد نظر حضور داشته باشید.

باید تمامی مدارک ارائه شده توسط متقاضی بدون نقص و کامل ارائه شود، تا از دلایل رجکت ویزا لهستان نشود.

همچنین باید تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد، اما نیازی به تاییدیه ترجمه کلیه مدارک توسط دادگستری و یا وزارت امور خارجه نیست و تنها باید برای شناسنامه و کارت ملی این مدارک را داشته باشید و بقیه مدارک فقط باید ترجمه شود.

لازم به ذکر است که هر یک از افراد باید فرم درخواست را به صورت جداگانه پر کند و فرم درخواست کودکان نیز از والدین جدا می باشد. برای تحویل مدارک افراد بالای 12 سال، باید شخص در سفارت حضور داشته باشد.

در صورتی که موفق به پرینت فرم درخواست ویزا نشدید، 24 ساعت بعد به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


مدارک مورد نیاز ویزا لهستان

اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل شش ماه

تکمیل فرم درخواست ویزا لهستان

ترجمه و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

تمامی ویزاهای معتبر یا شنگن که قبلا دریافت کرده اید و کپی از مهر ورود و خروج آن

ارائه گواهی تمکن مالی و گردش شش ماه اخیر حساب بانکی متقاضی

گواهی اشتغال به کار که برای کارمندان و کارگران دارای سمت، تاریخ استخدام، مدت زمان استخدام، میزان حقوق دریافتی به همراه فیش حقوقی می باشد. صاحبان مشاغل و کارفرمایان نیز باید پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی خود را ارئه دهند.

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته)

بیمه مسافرتی

رزرو هتل و هواپیما

سند مالکیت به نام متقاضی (در صورت وجود)

دعوتنامه لهستان (در صورت وجود)نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

بخش نظر ها

 • سیروان فضلی

  اطلاعاتتون کامل بود ممنون

 • شادی پرتو

  من هم پارسال یا تور لهستان رفتم به این کشور، واقعا لذت بردم برای گرفتن ویزای لهستان هم اصلا اذیت تشدیم و به راحتی گرفتیمش

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

بخش نظر ها

 • سیروان فضلی

  اطلاعاتتون کامل بود ممنون

 • شادی پرتو

  من هم پارسال یا تور لهستان رفتم به این کشور، واقعا لذت بردم برای گرفتن ویزای لهستان هم اصلا اذیت تشدیم و به راحتی گرفتیمش