فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا قبرس
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا قبرس
ویزا قبرس

کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده که به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک نشین) و قبرس جنوبی (بخش یونانی و اروپا نشین) تقسیم می شود. قبرس شمالی دارای سواحل زیبایی می باشد، که تفریحات آبی هیجان انگیزی را برای گردشگران فراهم کرده اند. این منطقه بسیار توریست پذیر می باشد و همه ساله مورد بازدید علاقه مندان بسیار زیادی در سفر به این کشور قرار می گیرد.

ایرانیان عزیز برای سفر به قبرس شمالی، نیازی به تهیه ویزا قبرس نخواهند داشت. اما در مدت زمان حضور در قبرس شمالی، اجازه سفر به قبرس جنوبی نخواهید داشت. برای سفر به قبرس جنوبی نیاز به ویزا قبرس دارید و می توانید بر اساس نیاز خود ویزای مورد نظر را دریافت کنید. این کشور در حال پیوستن به کشورهای حوزه شنگن می باشد و اخذ ویزای آن برای دریافت ویزای شنگن سایر کشورها مورد اهمیت است. ویزای قبرس جنوبی توسط سفارت این کشور در ایران صادر می شود و مسافران حتما باید به سفارت خانه این کشور مراجعه کنند.

ابتدا به بررسی ویزای قبرس جنوبی می پردازیم، تا ببینیم برای سفر به این کشور باید از چه قوانینی پیروی کرد. همان طور که گفتیم برای سفر به این منطقه با مقاصد مختلف، حتما باید ویزا قبرس را تهیه کنید.

انواع ویزا قبرس برای سفر به بخش اروپایی این کشور عبارت است از:

ویزای توریستی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای کار و تجاری قبرس

ویزای دیدار اقوام و آشنایان قبرس

ویزای خرید ملک در قبرس


ویزای توریستی قبرس

ویزای توریستی این کشور برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری قبرس را داشته باشند. این نوع ویزا قبرس، کوتاه مدت می باشد و برای اقامت به مدت دو هفته در این کشور توسط سفارت خانه قبرس صادر می شود. توجه داشته باشید که با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. دریافت این نوع ویزا به مدت 8 روز کاری زمان می برد. متقاضیان محترم توجه داشته باشند، در صورتی که در گذرنامه آن ها مهر ورود به قبرس شمالی درج شده باشد، ممکن است برای دریافت ویزای قبرس جنوبی به مشکل برخورند. به همین دلیل توصیه می کنیم در صورتی که به قبرس شمالی سفر کرده اید، گذرنامه خود را تعویض کنید، تا راحت تر ویزا قبرس را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی قبرس

برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس ابتدا باید پذیرش تحصیلی این کشور را دریافت کنید. برای دریافت پذیرش تحصیلی قبرس ابتدا باید کلیه مدارک تحصیلی خود را برای موسسه آموزشی و یا یکی از دانشگاه های قبرس ارسال کنید. در صورت تایید باید نامه ای را که جهت اجازه تحصیل از طرف موسسه و دانشگاه مورد نظر برای متقاضی ارسال می شود، به همراه سایر مدارک ویزا قبرس به سفارت این کشور ارائه دهید. همچنین باید ترجمه مدرک دیپلم خود را به زبان انگلیسی، ریز نمرات دوره دبیرستان، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی خود را نیز ارائه دهید.

ویزای کار و تجاری قبرس

برای دریافت ویزای کاری این کشور ابتدا باید از طرف کارفرما و یا یکی از شرکت های قبرس دعوتنامه کتبی مبنی بر استخدام متقاضی در شرکت مورد نظر وجو داشته باشد. همچنین تمامی اطلاعات کارفرما و شرکت مورد نظر نیز باید ارسال شود. پس از آن باید نسبت به دریافت ویزای کاری قبرس اقدام کنید. توجه داشته باشید که متقاضیان نمی توانند ابتدا ویزای کاری این کشور را دریافت کرده سپس برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود وارد این کشور شوند. این نوع ویزا در صورت رضایت طرفین قرارداد قابل تمدید می باشد.

همچنین افرادی که برای تجارت و یا سرمایه گذاری در قبرس اقدام می کنند، می توانند ویزای تجاری قبرس را که یکی از زیر مجموعه های ویزای کاری این کشور می باشد، دریافت کنند. برای دریافت ویزای تجاری قبرس باید کارت بازرگانی خود را به همراه سایر مدارک ویزا قبرس در اختیار سفارت این کشور قرار دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری قبرس

گذرنامه شخص متقاضی به همراه اعتبار مورد نیاز

نامه تاییدیه و استخدام کارفرما با تایید وزارت کار

گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی

ارائه گواهی سلامت

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

تکمیل فرم درخواست ویزای مورد نظر

پرداخت هزینه های ویزای کاری/تجاری قبرس

ویزای دیدار با اقوام و آشنایان قبرس

افراد متقاضی دریافت این نوع ویزا می توانند با دریافت دعوتنامه قبرس از طرف یکی از شهروندان این کشور، انجام مراحل آن را سرعت بخشند. توجه داشته باشید که دریافت این نوع ویزا به معنی اجازه ورود به این کشور نیست و حتما باید قبل از هر کاری ویزا قبرس را تهیه کنید. در صورتی که فرد دعوت کننده تمامی هزینه های دعوت شونده را تقبل کند، باید مدارک تمکن مالی خود را به همراه سایر مدارک و اطلاعات شخصی خود برای سفارت این کشور در ایران ارسال کند. در غیر این صورت فرد دعوت شونده خود باید تمامی هزینه های اقامت را بپردازد و توانایی مالی خود را ثابت کند.

مدارک مورد نیاز ویزای اقوام و آشنایان قبرس

گذرنامه متقاضی به همراه شش ماه اعتبار

دعوتنامه قبرس

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

ارائه تعهد نامه برای کلیه مسئولیت ها

بلیط رفت و برگشت هواپیما به نام متقاضی

ارائه گردش شش ماه آخر حساب بانکی متقاضی

گواهی اشتغال به کار متقاضی با ذکر میزان درآمد

فرم درخواست ویزای مورد نظر

کپی از کارت ملی و شناسنامه متقاضی

کپی از تمامی صفحه های گذرنامه و تمامی گذرنامه های قبلی

پاسپورت های قبلی به همراه کپی از آن ها

ویزای خرید ملک در قبرس

برخی افراد برای دریافت اقامت در این کشور مبادرت به خرید ملک در قبرس می کنند. برای خرید ملک در این کشور باید مدارک مورد نیاز آن را به سفارت این کشور ارائه دهید.

مدارک ویزای خرید ملک در قبرس

اصل پاسپورت متقاضی که دارای شش ماه اعتبار باشد

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

ارائه مدارک رزرو هتل

ارائه مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت

گواهی اشتغال به کار با ذکر میزان درآمد

دعوتنامه از طرف آژانس املاک و یا شرکت ساختمانی در قبرس 

سند مالکیت در ایران

گواهی تمکن مالی و شش گردش آخر حساب بانکی متقاضی

کپی از شش صفحه اول گذرنامه و کلیه ویزاهای قبلی

کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی

پاسپورت قبلی به همراه کپی از آن


مراحل دریافت ویزای قبرس جنوبی

برای دریافت ویزای قبرس جنوبی باید حتما به سفارت این کشور مراجعه کنید. این افراد ابتدا باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کرده، سپس فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را پر کنند. پس از آن از طریق همین وبسایت باید برای دریافت وقت سفارت قبرس اقدام کنند.

افراد باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزا قبرس را تهیه کرده و در وقت ملاقات سفارت این کشور در اختیار ماموران قرار دهند و در مصاحبه حضوری با افسر پرونده حضور پیدا کنند. همچنین باید تمامی اطلاعات شخصی خود را ارائه داده و همچنین مراحل انگشت نگاری را انجام دهد.

توجه داشته باشید که تکمیل بودن مدارک پرونده بسیار مهم بوده و نقص در پرونده ممکن است از دلایل رجکت ویزا قبرس شود.

افراد باید در ملاقات حضوری خود در سفارت تمامی هزینه های ویزای خود را بپردازند. هزینه ویزای قبرس برای هر فرد حدودا 20 یورو بوده که این مبلغ برای ویزای چندبار ورود معادل 60 یورو است و باید در وقت ملاقات حضوری خود به صورت نقدی پرداخت کنید.

مدت زمان صدور ویزای قبرس حداکثر 7 روز کاری می باشد، که ممکن است گاهی این مدت زمان تا 10 روز نیز به طول بیانجامد. در شرایط خاص و با اثبات دلایل، متقاضی می تواند ویزای فوری قبرس را تهیه کند.

ویزای قبرس را می توانید به صورت یک بار ورود (Single) که اجازه یک بار ورود به این کشور را در مدت زمان تعیین شده می دهد یا چند بار ورود (multiple) که می توانید در مدت زمان تعیین شده چندین بار به این کشور وارد شوید، دریافت کنید.

در صورتی که ویزای قبرس جنوبی را دریافت کرده اید، می توانید برای بازدید از قبرس شمالی به این منطقه سفر کنید. اما خروج شما از این کشور باید از قبرس جنوبی انجام شود.

دریافت ویزای قبرس از طریق آژانس های مسافرتی می تواند یکی از مواردی باشد که در صورت مشغله متقاضی او را در دریافت ویزا قبرس کمک کند.

برای پیگیری مراحل دریافت ویزا قبرس می توانید در روزهای یکشنبه و چهارشنبه بین ساعات 11 تا 12 به سفارت خانه قبرس که در تهران، تجریش خیابان شهید کریمی پلاک 194 واقع شده، مراجعه کنید.


برای سفر به قبرس شمالی (ترکی) نیازی به تهیه ویزای توریستی نخواهید داشت و با ارائه پاسپورت و سایر مدارک مورد نیاز آن می توانید وارد این کشور شوید. در صورتی که قصد تحصیل و یا سرمایه گذاری و اقامت طولانی مدت در این کشور را داشته باشید باید برای دریافت ویزا قبرس اقدام کنید.

برای گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری قبرس شمالی بدون نیاز به ویزا می توانید به مدت 14 روز در این کشور اقامت داشته باشید. برای دریافت سایر ویزاهای قبرس حتما باید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

برای دریافت ویزا قبرس شمالی (به استثنا ویزای توریستی این کشور) باید از تمامی قوانین این کشور پیروی کرده و ویزا قبرس را تهیه کنید. پس از انتخاب ویزای مورد نظر خود باید فرم درخواست را پر کرده و وقت ملاقات دریافت کنید. تمامی مدارک نیز باید در وقت ملاقات سفارت به صورت کامل ارائه شود.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید