فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا فرانسه
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا فرانسه
ویزا فرانسه

فرانسه از جمله کشورهای توریستی در اروپا است، که برای سفر به آن باید ویزا فرانسه را تهیه کنید. توجه داشته باشید که ویزا فرانسه به صورت ویزا شنگن ارائه می شود. از سال 2017 وظیفه جمع آوری اطلاعات بیومتریک متقاضیان و مدارک ویزا فرانسه به کارگزاری این کشور که به عنوان دفتر پیشخوان ویزا فرانسه عمل می کند، محول شده است. همچنین این شرکت وظیفه دارد که قرار ملاقات حضوری متقاضیان در سفارت خانه فرانسه را تنظیم کند.

برای دریافت ویزا فرانسه ابتدا باید هدف از سفر خود به این کشور را مشخص کنید و سپس نسبت به ویزا مورد نظر خود اقدام کنید.

انواع ویزا فرانسه عبارت است از:

ویزا شنگن توریستی فرانسه

ویزای تجاری

ویزا پزشکی

ویزا فرهنگی ویژه هنرمندان و ورزشکاران

ویزای تحصیلی 

ویزای مقامات رسمی

ویزای ازدواج با شهروندان فرانسوی

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای نخبگان

ویزای کودکان 

برای دریافت ویزا فرانسه ابتدا باید فرم درخواست ویزا مورد نظر خود را از سایت سفارت دریافت کرده و نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که این فرم باید به زبان انگلیسی یا فرانسه پر شود. همچنین مدارک ویزا فرانسه را که در ادامه این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، باید به صورت دقیق و بدون نقص آماده کنید تا کمبود آن از دلایل رجکت ویزا فرانسه شما نشود. توصیه می کنیم در روز مصاحبه برای افسر پرونده خود به طور کامل و بدون ابهام اهداف سفر خود به این کشور را توضیح دهید.

مدارک مورد نیاز ویزا فرانسه عبارت است از:

اصل فرم پر شده ویزا فرانسه به صورت دقیق و خوانا

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

اصل گذرنامه متقاضی و کپی از آن

اصل و کپی روادید شنگن قبلی و کپی از تمام مهرهای ورود و خروج

اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی از تمام صفحات آن

گواهی تمکن مالی و اسناد وضع اجتماعی متقاضی

واچر یکی از هتل های فرانسه

بیمه نامه مسافرتی

بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های فرانسه

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان


سفارت خانه فرانسه

سفارت خانه فرانسه در ایران واقع در شهر تهران می باشد. این مکان علاوه بر امور ویزا فرانسه و بررسی و جمع آوری مدارک، وظایف دیگری از جمله نمایندگی دولت فرانسه را در برابر جامعه فرانسویان در ایران، سرشماری و ثبت احوال دارد. همچنین در سایت سفارت خانه فرانسه در بخش assistant visa می توانید مطلع شوید که چه نوع ویزایی نیاز دارید تا مدارک مورد نیاز و تعرفه های آن را در اختیار شما قرار دهد. 

برای ثبت درخواست ویزا فرانسه باید در سایت سفارت خانه فرانسه حساب کاربری بسازید تا در تمام مراحل ویزا فرانسه، تقاضای شما را همراهی کنند. 

برای دریافت وقت ملاقات از سفارت خانه فرانسه باید از طریق شرکت VFS اقدام کنید و مدارک ویزا فرانسه را به این شرکت تحویل دهید. لازم به ذکر است که شرکت VFS از سال 2017 وظیفه جمع آوری تمام مدارک ویزا فرانسه را به عهده دارد و نسبت به تعیین وقت ملاقات برای مصاحبه در سفارت خانه فرانسه اقدام می کنند. 

این شرکت وظیفه دارد در ازای دریافت مبلغ 25 یورو پرونده متقاضیان را دریافت کند. باید توجه داشته باشید که قیمت ویزا فرانسه به صورت قانونی 60 یورو می باشد که در مراحل بعدی، از متقاضیان دریافت می شود. همچنین صلاحیت صادر کردن ویزا فرانسه صرفا با سفارت خانه فرانسه می باشد و هیچ شرکت دیگری اجازه انجام مراحل و بررسی پرونده ها را نخواهد داشت.

ساعات کاری سفارت خانه فرانسه به غیر از روزهایی که تعطیلی رسمی می باشد، از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 20 است و آماده خدمات رسانی به مراجعین می باشد. همچنین ساعات کاری بخش تکمیل و تایید مدارک ویزا فرانسه در روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت 9 تا 10 صبح می باشد که از این روزها سه شنبه را به بررسی امور دانشجویان اختصاص داده اند.

آدرس سفارت خانه فرانسه در تهران: خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64

آدرس سایت سفارت خانه فرانسه: ir.ambafrance.org 

تلفن تماس: 64094000


ویزای تضمینی فرانسه

فرانسه نیز جزء کشورهای اتحادیه شنگن می باشد. بنابراین برای سفر به این کشور باید جهت اخذ ویزای شنگن اقدام کرد. در صورت دریافت ویزای تضمینی فرانسه، می توانید به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کنید، بدون نیاز ویزایی دیگر!

ویزای تضمینی فرانسه انواع مختلفی دارد، که برای اهداف مختلف سفر به این کشور صادر می شود. این ویزاها شامل ویزای توریستی یا گردشگری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای درمانی و... می باشد. برای هر کدام از این ویزاها باید مدارک مربوط به آن را تهیه کرده و در روز مصاحبه حضوری در سفارت خانه فرانسه ارائه شود.

و اما سوالی که برای بیشتر متقاضیان پیش می آید این است که چگونه می توان به راحتی ویزای تضمینی فرانسه را تهیه کرد؟

ما برای دریافت ویزای تضمینی فرانسه چندین پیشنهاد داریم که عملی کردن آن ها می تواند به طی کردن این پروسه سرعت بخشد.

بیان توضیحات کافی برای هدف شما از سفر به فرانسه بسیار مهم می باشد. بسیاری از افراد از این مسئله آگاهی ندارند که برای دریافت ویزای تضمینی فرانسه، نیاز است که مهر سفر به چند کشور دیگر، در پاسپورت شما (حتی سفر به کشورهای اطراف) می تواند در تصمیم گیری برای صدور ویزای تضمینی فرانسه موثر باشد.

از طرفی پر کردن فرم درخواست ویزای فرانسه امری حساس و مهم است، که اگر مبهم و یا ناخوانا باشد، مورد قبول واقع نمی شود. توجه داشته باشید، این فرم باید به زبان انگلیسی یا فرانسه پر شود. اطلاعات و آدرس دقیق خود را ثبت کنید. ارائه بلیط رفت و برگشت نیز یکی دیگر از مواردی است که به افسر پرونده این اطمینان را می دهد که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

اگر دارای دعوتنامه فرانسه هستید، سعی کنید آن را به همراه سایر مدارک ارائه دهید و تحویل آن را به روزهای بعد از مصاحبه در سفارت موکول نکنید. این مسئله ممکن یکی از دلایل رجکت ویزا فرانسه شود.

دعوت نامه فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد، که برای سفر به این کشور حتما باید ویزای شنگن دریافت شود. دعوتنامه می تواند از طرف یکی از خویشاوندان متقاضی که در فرانسه اقامت دارد ارسال شود. دعوتنامه فرانسه صرفا بر روی تسریع دریافت ویزا اثر می گذارد، و هدف از سفر به این کشور را تعیین می کند و به هیچ عنوان به این معنی نیست که تنها با داشتن دعوتنامه فرانسه اجازه ورود به این کشور برای شما صادر شده باشد. انواع دعوتنامه فرانسه از این قرار است:

1. دعوتنامه توریستی فرانسه

2. دعوتنامه خویشاوندی فرانسه

3. دعوتنامه تحصیلی فرانسه

4. دعوتنامه تجاری فرانسه

5. دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه

6. دعوتنامه ازدواج فرانسه

7. دعوتنامه کاری فرانسه

برای دریافت دعوتنامه فرانسه، باید به چند نکته مهم توجه کنید، فردی که برای شما دعوتنامه ارسال می کند، در صورت داشتن نسبت خویشاوندی باید مدارک آن را به سفارت ارائه دهد. شخص ارسال کننده دعوتنامه باید مدارک خود را به طور کامل تحویل دهد. محل اقامت فرد ارسال کننده دعوتنامه باید مشخص باشد و آدرس آن در دعوتنامه درج شده باشد. در صورتی که دعوتنامه ارسالی موضوع مشخصی دارد، مثلا دعوتنامه کاری و یا تجاری و... حتما باید مدارک مرتبط با آن نیز برای ویزا فرانسه ارسال شود. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه فرانسه را در اشاره می کنیم:

ارائه کارت شناسایی، کارت اقامت در فرانسه و یا پاسپورت که نشان دهنده هویت شخص میزبان می باشد

ارائه مدارک شناسایی فرد مهمان

باید گواهی در خصوص داشتن مسکن مانند قبوض مختلف و یا اجاره نامه ارائه گردد. تاریخ این مدارک حداقل باید مربوط به 3 ماه قبل باشد.

ارائه فیش حقوقی 3 ماه گذشته و همچنین گواهی پرداخت مالیات فرد میزبان

توانایی مالی فرد میزبان باید به اثبات برسد

تمبر مالیاتی نیز هزینه ای معادل 30 یورو دارد.


هزینه زندگی فرانسه

هزینه زندگی فرانسه به شیوه زندگی شما و کیفیت مورد نظرتان بستگی دارد. هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و همیشه در پایتخت، بیشتر از سایر شهرها است. همان طور که انتظار می رود پاریس گرانترین شهر است اما باز هم به روش های مختلفی می توان هزینه زندگی فرانسه را کاهش داد. در کل می توان گفت برای متوسط هزینه ها در شهرهای پاریس به 1050تا 1200 یورو ماهیانه، شهر نیس بین 700 تا 920 یورو، لیون، نانت، بوردو و یا تولوز بین 650 تا 900 یورو در آمد ماهیانه نیازمندید.

مانند سایر کشورها بیشتر هزینه زندگی فرانسه نیز به اجاره مسکن مربوط می شود. اجاره ها به منطقه ای که می خواهید سکونت داشته باشید، نوع و متراژ آن بستگی دارد. به طور کلی هزینه اجاره آپارتمان معمولی با یک اتاق خواب در ماه بین 350 تا 650 یورو می باشد که بسته به شرایط مختلف، متفاوت است.

از دیگر هزینه زندگی فرانسه مسئله خورد و خوراک است که آن هم به نحوه و عادات غذایی و همچنین به محلی که از آنجا خورد و خوراک خود را تهیه می کنید، بستگی دارد. برخی از مراکز خرید فرانسه و یا سوپر مارکت ها و پروتئینی ها، در زمان هایی خاص محصولات خود را با تخفیف های بسیار خوبی ارائه می دهند. در کل برای این مورد نیز، فردی که خورد و خوراک مناسبی داشته باشد، باید در ماه 200 تا 250 یورو را در نظر داشته باشد.

هزینه حمل و نقل های شهری نیز از دیگر مواردی است که باید در هزینه زندگی فرانسه در نظر گرفته شود. اما میزان آن از سایر موارد گفته شده پایین تر می باشد. به طوری که حمل و نقل عمومی در این کشور ماهانه 17 تا 33 یورو هزینه دارد.

در مورد سایر هزینه زندگی در فرانسه نیز می توان به آموزش در این کشور اشاره کرد، که آن هم بستگی به نوع دانشگاه دارد و متغیر می باشد. تحصیل در دانشگاه های فرانسه که به دانشجویان خارجی ویزا فرانسه ارائه داده اند و آن ها را بورسیه تحصیلی کرده اند، تقریبا رایگان می باشد. اما در دانشگاه های خصوصی شامل هزینه هایی می شود که باید پرداخت شود.

ویزای فوری فرانسه

ویزا فرانسه برای سفر به این کشور الزامی می باشد. این کشور برای بسیاری از افرادی که قصد گردشگری، تجارت، تحصیل، کار و زندگی در فرانسه را دارند مقصد بسیار مناسبی می باشد. در برخی موارد اخذ ویزای فوری فرانسه با توجه به رعایت شرایط آن، امکان پذیر می باشد. ویزای فوری فرانسه را می توان با ارائه مدارک کامل و بدون نقص، ترجمه کامل مدارک، حضور به موقع در سفارت خانه فرانسه به راحتی دریافت کرد.

ویزا فرانسه انواع مختلفی دارد، که باید با توجه به آن مدارک ویزا فرانسه را تهیه کرده و در روز مصاحبه حضوری با خود به همراه داشته باشید.

در صورتی که کمبود و نقص در پرونده شما از دلایل رجکت ویزا فرانسه نشود، می توان به دریافت ویزای فوری فرانسه امید داشت!

دریافت دعوتنامه فرانسه نیز می تواند در صدور ویزای فوری فرانسه تاثیر گذار باشد. این دعوتنامه می تواند از طرف اقوام درجه یک و یا دوست و آشنا باشد. درا ین صورت شخص دعوت کننده می تواند تمام هزینه ها و مکان اقامت در فرانسه شما را تضمین کند. در غیر این صورت فرد دعوت شونده می تواند با ارائه مدارک تمکن مالی نسبت به پرداخت هزینه های خود در مدت اقامت در این کشور، ویزا فرانسه را دریافت کند.

توصیه می کنیم برای دریافت ویزا فرانسه از 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید. در این صورت می توانید مطمئن شوید که در صورت نقص پرونده فرصت کافی برای تکمیل آن خواهید داشت.

نکته ای که در دریافت ویزای فوری فرانسه وجود دارد، در سفرهای خانوادگی است، که باید برای هر فرد به صورت مجزا فرم درخواست ویزا فرانسه پر شود و تمامی افراد بالای 12 سال باید مراحل انگشت نگاری را طی کنند.

مراقب افراد سودجو باشید! این افراد با وعده های واهی اخذ ویزای فوری فرانسه و در برخی موارد با ارائه مدارک جعلی باعث ایجاد مشکل در روند اخذ ویزای متقاضی شده و حتی گاهی باعث پیگرد قانونی می شود.

اطلاعات کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است، و پایتخت آن شهر پاریس می باشد. فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه، بزرگترین کشور اروپای غربی محسوب می شود و بعد از اوکراین بزرگترین کشور در اروپا می باشد. در اطلاعات کشور فرانسه جالب است بدانید که وسعت این کشور یک سوم ایران و مساحت آن 550 هزار کیلومتر مربع می باشد.

طبق اطلاعات کشور فرانسه، این کشور 65 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول فرانسه یورو می باشد. 

شرایط اقتصادی فرانسه در بخش صنعت و معدن بسیار فعال می باشد، از صنایع رایج در فرانسه می توان به فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسایط نقلیه، مواد خوراکی و نوشیدنی ها، هواپیما سازی، کشتی سازی، پتروشیمی، الکتریکی و... نام برد. از مهم ترین منابع رایج در فرانسه نیز می توان از معادن آهن، بوکسیت، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گاز طبیعی، مواد خام ساختمانی، سرب و روی و... اشاره کرد.

آب و هوای فرانسه معتدل و مدیترانه ای است و چهار فصل دارد. این آب و هوا برحسب نواحی مختلف در فرانسه متغیر است. لازم به ذکر است که آب و هوای فرانسه، در مناطق کوهستانی دارای زمستان های طولانی و برفی و تابستان های گرم و توفانی است. 

می توان گفت کشور فرانسه در زمینه هنر و معماری یکی از کشورهایی است که آثار تاریخی فراوانی را در خود جای داده است و خواستگاه بسیاری از ایده پردازان در زمینه مد و فشن بوده است.

از شهرهای مهم و تاریخی فرانسه می توان به پاریس، مارسی، تولوز، نیس و نانت اشاره کرد. در فرانسه می توانید شاهد بزرگترین سواحل و بلندترین کوه ها باشید. از بین آثار تاریخی در فرانسه می توان به برج ایفل که به سمبل این کشور تبدیل شده است اشاره کنیم. همچنین موزه لوور، کلیسای نوتردام، قلب مقدس، شانزه لیزه، طاق پیروزی، کاخ ورسای، باغ لوکزامبورگ، دیسنی لند پاریس، مرکز پمپیدو و موزه اورسی از جمله جاذبه های گردشگری فرانسه می باشد. همچنین لازم به ذکر است که برای سفر به این کشور باید ویزای فرانسه تهیه شود.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید