فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا سوئد
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا سوئد
ویزا سوئد

برای سفر به سوئد به هر قصدی، حتما باید ویزا سوئد را تهیه کنید. کشور سوئد عضو اتحادیه شنگن می باشد که برای دریافت ویزا سوئد باید از قوانین آن پیروی کنید. برای دریافت ویزا سوئد باید ابتدا به صورت آنلاین از سفارت سوئد وقت حضوری دریافت شود. انواع ویزای سوئد عبارت است از:

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای کاری

ویزای پزشکی

ویزای ازدواج

ویزای رویدادهای ورزشی- فرهنگی

ویزای مفام های رسمی

ویزای تحصیلی

ویزای ترانزیت

ویزای کودکان زیر سن قانونی

بعد از پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین، باید ایمیلی مبنی بر تایید مدارک شما ارسال شود. در مرحله بعدی، وقت سفارت خانه به شما اعلام خواهد شد. متقاضی باید در وقت اعلام شده با در دست داشتن مدارک ویزا سوئد، به سفارت سوئد در تهران مراجعه کند. در این ملاقات با شما مصاحبه خواهد شد و شما باید به طور دقیق اهداف خود را از سفر به سوئد برای افسر کنسولگری توضیح دهید و تمام مراحل انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک را پشت سر بگذارید. حدودا 2 تا 3 هفته طول می کشد تا نتیجه آن اعلام شود.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای سوئد:

فرم درخواست ویزای سوئد که باید پر شده چاپ و امضا شود.

پاسپورت که باید تا 3 ماه بعد از تاریخ اتمام ویزا اعتبار داشته باشد، حداقل دو برگ خالی داشته باشد و 10 سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد.

ارائه سه قطعه عکس رنگی و تمام رخ که زمینه سفید باشد.

ارائه مدارک بانکی و دریافت آخرین گردش مالی بر روی سر برگ بانک و به زبان انگلیسی که مهر و امضا شده باشد.

نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان و یا نامه اشتغال به کار برای کارمندان

اسناد ملکی در صورت وجود

اطلاعات پرواز و رزرو هتل (برای ویزای توریستی)

توجه داشته باشید که باید تمام مدارک ترجمه شده باشد و هزینه ای برابر با 60 یورو در هنگام قرار ملاقات حضوری به صندوق سفارت سوئد پرداخت شود.


دعوت نامه سوئد

برای سفر به سوئد نیاز به ویزا می باشد. در صورتی که برای سفر به سوئد امکان دریافت دعوتنامه سوئد را دارید، پروسه دریافت ویزا بسیار سریع تر و راحت تر طی می شود. توجه داشته باشید، که دریافت دعوتنامه سوئد به معنای اجازه ورود به این کشور نمی باشد و تنها می تواند روال صدور ویزا سوئد را تسریع بخشد.

توجه داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت خانه سوئد باید تمام مدارک ویزا سوئد را به همراه دعوتنامه سوئد (در صورت وجود) ارائه دهید و ارائه دعوتنامه سوئد را به روزهای دیگر موکول نکنید.

دعوتنامه سوئد اصولا از طرف فردی که مقیم و یا شهروند سوئد می باشد و از دوستان و آشنایان و یا اقوام درجه یک است، ارسال می شود. در این صورت فرد دعوت کننده فرمی را مبنی بر این درخواست پر کرده و با ارائه گواهی تمکن مالی و ارائه آدرسی که شخص دعوت کننده قرار است در آنجا اقامت داشته باشد، درخواست خود را ارائه می دهد. با ارائه این مدارک باید منتظر باشد تا با این درخواست موافقت شود. در صورتی که فرد صلاحیت کافی و درآمد مورد نیاز برای تامین فرد دعوت شونده را نداشته باشد، این درخواست رد خواهد شد. در سایر موارد فرد دعوت شونده می تواند قبول کند که برای اقامت در سوئد واچر یکی از هتل های سوئد را در اختیار سفارت قرار دهد و درعین حال توانایی پرداخت هزینه های خود را در این کشور به اثبات برساند.

باید توجه داشته باشید، که در برخی موارد حتی با ارائه دعوتنامه سوئد، اگر نتوانید افسر پرونده را با توضیحات خود قانع کنید که پس از سفر به این کشور باز خواهید گشت، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

دعوتنامه سوئد می تواند برای اهداف مختلف صادر شود از جمله، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه شرکت در مسابقات ورزشی، دعوتنامه توریستی و دیدار اقوام و بستگان و... که هر کدام از آن ها نیازمند ارائه مدارک مربوط به خود هستند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید