فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا جمهوری چک
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا جمهوری چک
ویزا جمهوری چک

کشور جمهوری چک در اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که برای سفر به آن حتما باید ویزا جمهوری چک را دریافت کنید. این کشور از لحاظ تفریحی، تجاری، شرایط زندگی و سایر موارد دارای استانداردهای بالایی می باشد و به همین دلیل مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این کشور عضو پیمان شنگن می باشد و حتما باید ویزای شنگن جمهوری چک را تهیه کنید.

برای اخذ ویزا جمهوری چک ابتدا باید هدف از سفر خود را تعیین کرده و طبق آن نسبت به دریافت انواع ویزا جمهوری چک اقدام کنید.

انواع ویزا جمهوری چک عبارت است از:

ویزای تجاری چک

ویزای ماموریت رسمی به جمهوری چک

ویزای دیدار خانواده و وابستگان

ویزای نمایشگاهی چک

ویزای مسابقات ورزشی چک

ویزای توریستی چک

ویزای کنفرانس های علمی چک

ویزای تحصیلی چک

متقاضیان محترم باید توجه داشته باشند که برای هر کدام از این موارد باید مدارک ویزا جمهوری چک را تهیه کنند و به کنسولگری چک تحویل دهند. برای بررسی بیشتر این موارد می توانید به مدارک ویزا جمهوری چک سر بزنید و به طور دقیق تر در مورد آن مطالعه کنید. 

از سال 2017 دریافت مدارک ویزا جمهوری چک و دریافت وقت ملاقات حضوری بر عهده شرکت VFS Global می باشد. البته این به این معنی نیست که این شرکت مسئول صدور ویزا جمهوری چک باشد. تنها سفارت خانه جمهوری چک صلاحیت این امر را دارد و این شرکت تنها وظیفه جمع آوری مدارک را از متقاضیان و انتقال آن به کنسولگری جمهوری چک را دارد.

متقاضی برای دریافت وقت سفارت حتما باید ایمیلی به کارگزاری سفارت جمهوری چک ارسال کنند و به مدت 72 ساعت منتظر نتیجه باشند. در این ایمیل زمان مراجعه به سفارت برای شما ارسال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ویزا جمهوری چک:

اصل پاسپورت به همراه 6 ماه اعتبار از زمان سفر به جمهوری چک

فرم درخواست ویزا جمهوری چک که به صورت خوانا و دقیق پر شده باشد

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

پرداخت هزینه ویزا جمهوری چک که باید به واحد پول این کشور یعنی یورو پرداخت شود

بیمه مسافرتی که برای کل زمان اقامت در جمهوری چک دریافت شده باشد


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید