فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا تونس
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا تونس
ویزا تونس

تونس در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه واقع شده و کشوری ساحلی می باشد. این کشور دارای آثار باستانی و معماری منحصر به فرد، شهرهای زیبا، بازارهای سنتی متفاوت که نشان دهنده آداب و رسوم و فرهنگ مردم در این کشور می باشد.

یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در این کشور نیز روستای سیدی بو سعید می باشد، که به روستای صخره ای شهرت دارد و بسیار هرمندانه ساخته شده است. ساختمان های کوچک با رنگ سفید و آبی چشم نواز، جلوه خاصی به این روستا بخشیده است که جذابیت آن را صد چندان کرده و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

این کشور اجازه ورود به تونس را به صورت ویزا تونس صادر می کند، که باید قبل از سفر به این کشور با مراجعه به سفارت تونس برای دریافت آن اقدام کنید. این کشور انواع ویزا تونس را برای تمامی مسافران واجد شرایط صادر می کند.

انواع ویزا تونس عبارت است از:

ویزای توریستی تونس

ویزای ترانزیت تونس

ویزای تحصیلی تونس

ویزای تجاری تونس


ویزای توریستی تونس

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری تونس و تفریحات این کشور را داشته باشند. برای دریافت این نوع ویزا نیازی به حضور در سفارت و مصاحبه نمی باشد. توجه داشته باشید که با دریافت این نوع ویزا اجاره کار و یا تحصیل در این کشور را ندارید. این نوع ویزا قابل تمدید نمی باشد و بر اساس تاریخ رزرو بلیط مسافران صادر می شود. ویزای توریستی تونس برای اقامت به مدت 30 روز صادر می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی تونس عبارت است از:

اصل و کپی گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

اصل و کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی

اصل فرم درخواست ویزا تونس

ارائه مدارک کاری

گواهی تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت کشور مربوطه با مهر و تاییدیه بانک

رزرو بلیط رفت و برگشت به تونس

رزرواسیون یکی از هتل های تونس

ویزای ترانزیت تونس

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد توقف کمتر از یک روز در تونس را دارند و مقصد نهایی آن ها کشور دیگری می باشد. برای دریافت این نوع ویزا باید بلیط سفر بعدی و همچنین ویزای کشور دوم را به ماموران صدور ویزا ارائه دهید تا پس از بررسی و تایید ویزا صادر شود.

ویزای تحصیلی تونس

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند. برای این امر متقاضیان ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده و پذیرش تحصیلی تونس را دریافت کنند. در صورت تایید، نامه ای مبنی بر اجازه تحصیل متقاضی در دانشگاه مورد نظر صادر می شود، که باید آن را به همراه سایر مدارک ویزا تونس به سفارت این کشور تحویل دهید. دانشجویان پس از اتمام تحصیل باید به کشور خود بازگردند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی تونس عبارت است از:

ریز نمرات تحصیلی متقاضی

اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

نامه تاییدیه و پذیرش تحصیلی متقاضی از طرف یکی از موسسات و یا دانشگاه های این کشور

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه

گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک تایید سلامت متقاضی و گذراندن آزمایشات لازم

مدارک تحصیلی

ویزای تجاری تونس

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که دارای توانایی مالی برای سرمایه گذاری در این کشور باشند. این افراد می توانند در قالب واردات و صادرات از این کشور، ثبت شرکت، شراکت در سرمایه گذاری و... در این کشور سرمایه گذاری کرده و منبع درآمد داشته باشند. دولت تونس همیشه این افراد را مورد حمایت خود قرار می دهد و شرایط خاصی را برای آن ها فراهم می کند.

مدارک مورد نیاز ویزا تجاری تونس عبارت است از:

گذرنامه فرد متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

فرم درخواست ویزای مورد نظر

شناسنامه و کارت ملی متقاضی

در صورت تاهل سند ازدواج و شناسنامه تمامی اعضای خانواده (فرزندان) نیز مورد نیاز می باشد

کارت بازرگانی متقاضی

مدارک شرکتی و گواهی اشتغال در این کشور


مراحل صدور ویزا تونس

برای دریافت ویزا تونس ابتدا باید ویزای مورد نظر خود را انتخاب کرده و فرم درخواست را از سایت سفارت این کشور دریافت کنید. این فرم باید با دقت و خوانا پر شود. برای ارائه مدارک ویزا تونس باید وقت سفارت تونس را دریافت کرده و برای ارائه مشخصات انگشت نگاری، اطلاعات شخصی و مصاحبه با افسر پرونده در این مکان حضور داشته باشید.

توصیه می کنیم که برای دریافت ویزا تونس از یک ماه قبل از تاریخ سفر خود به این کشور اقدام کنید. همانطور که گفته شد، برای دریافت ویزای توریستی تونس، نیازی به حضور در سفارت خانه تونس را نخواهید داشت و اگر نمی خواهید شخصا برای دریافت آن اقدام کنید، می توانید به یکی از آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید. آژانس های مسافرتی می توانند در کمترین زمان ممکن و به راحتی تمامی مراحل را طی کرده و ویزا تونس را برای شما دریافت کنند. تورهای گردشگری تونس بهترین گزینه برای سفر توریستی به این کشور می باشد.

ویزای توریستی این کشور به مدت 30 روز اقامت در تونس و در بازه زمانی 30 روزه صادر می شود. توجه داشته باشید که پس از اتمام تاریخ ویزا، باید این کشور را ترک کنید، به این خاطر که به ازای هر روز اقامت بدون ویزا تونس در این کشور جریمه خواهید شد.

در صورتی که متقاضیان ویزا تونس اعضای یک خانواده باشند، مانند فرزند و همسر، ارائه کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه و یا کپی سند ازدواج برای همسران الزامی می باشد.

داشتن دعوتنامه تونس نیز می تواند این پروسه را سرعت بخشد. دعوتنامه این کشور را می توانید از افرادی که جزء شهروندان این کشور هستند و با شما قوم و خویش و یا آشنا هستند، دریافت کنید. در صورتی که فرد دعوت کننده بخواهد تمامی هزینه ها و مکان اقامت شما را تضمین کند، باید تمامی مدارک مربوط به تمکن مالی و آدرس و مشخصات دقیق خود را طی نامه ای خطاب به سفارت این کشور در ایران بنویسد. در غیر این صورت متقاضی سفر به این کشور باید خود تمامی هزینه ها را تقبل کند و مدارک مربوط به توانایی مالی را به سفارت این کشور ارائه دهد.

مدت زمان صدور ویزا تونس معمولا بین 10 تا 15 روز می باشد، اما این امر بستگی زیادی به تکمیل بودن پرونده متقاضی دارد. گاهی نقص در پرونده می تواند این پروسه را به تاخیر بیاندازد. توصیه می کنیم در هنگام جمع آوری مدارک ویزا تونس با کارشناسان مجربی که در این زمینه فعالیت دارند، مشورت کنید تا این امر یکی از دلایل رجکت ویزا تونس نشود.

لازم به ذکر است که سفارت تونس در تهران، شهرک غرب، فاز ۴، خیابان زرافشان شمالی، کوچه دوم، پلاک ۷ واقع شده و در دسترس می باشد.

هزینه ویزای تونس حدودا 100 دلار می باشد، که باید در هنگام مصاحبه حضوری در سفارت به صورت نقدی پرداخت شود. هزینه ویزا طی سال ها تغییر می کند و توصیه می کنیم قبل از اقدام به دریافت ویزا تونس از قیمت به روز شده آن آگاهی حاصل کنید. توجه داشته باشید که سفارت این کشور این حق را برای خود قائل است که در صورت لزوم، مدارک بیشتری از متقاضی بخواهد.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید