فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ترکیه
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ترکیه
هزینه زندگی ترکیه

به طور کلی می توان گفت که هزینه زندگی در ترکیه متوسط است. هزینه زندگی در ترکیه در برخی موارد و خدمات در این کشور بالاتر و در برخی دیگر پایین تر از ایران می باشد. در ترکیه می توانید با توجه به بودجه و توانایی خود زندگی کنید و برای خود مسکن و یا خورد و خوراک تهیه کنید، ولی باید توجه داشته باشید که برای هزینه زندگی در ترکیه حتما باید مشغول به کار و درآمد زایی باشید که برای آن می توانید ویزا ترکیه برای کار در این کشور را تهیه کنید.

اولین هزینه بسیار مهم و اساسی در ترکیه اجاره خانه می باشد که به شما بستگی دارد که در کدام شهر می خواهید اقامت داشته باشید، می خواهید در مرکز شهر باشید و یا در حاشیه، خانه آپارتمانی باشد و یا ویلایی و سایر موارد. درباره ترکیه باید بگوییم که هزینه اجاره یک آپارتمان 70 متری به بالا و یک خوابه و با توجه به اینکه در مرکز شهر باشد یا نه از حدود 900 لیر در ماه شروع می شود. اگر در مرکز شهر می خواهید خانه ای قدیمی ساز اجاره کنید می توان گفت حدودا ماهانه 1000 تا 1100 لیر باید پرداخت کنید. همچنین با همین قیمت می توانید در فواصل دورتر از مرکز شهر آپارتمان های تازه ساز تهیه کنید. لازم به ذکر است که بیشتر خانه هایی که در مرکز شهر قرار دارد قدیمی ساز هستند و اگر به دنبال خانه های تازه ساز برای اقامت در ترکیه می گردید باید به اطراف شهر نیز سر بزنید.

دومین هزینه زندگی در ترکیه که بسیار اساسی و مهم می باشد، تهیه خودرو است. می توان گفت که حدودا تهیه خودرو در ترکیه در مقاسیه با ایران یکی می باشد. متاسفانه هزینه بنزین در ترکیه بالا است و بین 5.5 تا 6 لیر برای هر لیتر بنزین می باشد، که اگر خانواده ها درآمدی برابر با ماهانه 7000 لیر نداشته باشند، نمی توانند از پس هزینه های آن بر بیایند. در عوض این کشور سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و به صرفه ای دارد.

هزینه های خورد و خوراک نیز که از دیگر مسائل مهم در هزنیه زندگی در ترکیه است با ایران تفاوت زیادی ندارد. هزینه حدودا یک کیلو گوشت در ترکیه از 55 تا 75 لیر می باشد. در سایر موارد نیز می توان گفت قیمت لبنیات مثل ماست 4 تا 5 لیر، ماکارونی 3 لیر، شیر 3 تا 5 لیر،  چای بسته ای 15 تا 20 لیر، حبوبات 8 تا 15 لیر و برنج ترک 6 تا 8 لیر می باشد.

اطلاعات کشور ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی است که در همسایگی ایران قرار دارد. در اطلاعات کشور ترکیه می توان گفت که در جنوب غربی آسیا و جنوب شرقی اروپا واقع شده است. جالب است بدانید که تنها 3 درصد از مردم ترکیه در قسمت اروپایی آن زندگی می کنند و باقی 97 درصد، در بخش آسیایی قرار دارند. کشورهای هم مرز آن در در شرق ایران، آذربایجان، ارمنستان و گرجستان است و در قسمت جنوب شرقی عراق و سوریه و در شمال غربی یونان و بلغارستان هستند.

طبق سرشماری انجام شده در اطلاعات کشور ترکیه، در سال 2010، جمعیت جمهوری ترکیه حدودا 77 میلیون نفر می باشد. مساحت سرزمین ترکیه 783.562 نفر می باشد و زبان رسمی این کشور ترکی است. واحد پول ترکیه لیر می باشد. با اینکه بخش کوچکی از ترکیه اروپایی است، این کشور در صدد است که، به اتحادیه اروپا بپیوندد. پایتخت ترکیه آنکارا است و بزرگترین شهر آن استانبول می باشد. ترکیه از سه طرف با دریا احاطه شده است به همین دلیل آب و هوا ترکیه به چند شکل وجود دارد و عموما آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. ترکیه دارای چهار فصل می باشد که در قسمت شمال آن بارش های بیشتری مشاهده می شود. شرایط اقتصادی ترکیه بر پایه کشاورزی است. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه در سال 2005 رتبه هفتم را در دنیا به دست آورده است. در این کشور سعی شده است که هم از اقتصاد سنتی و هم مدرن در اداره امور استفاده شود. دولت در بخش هایی از جمله بانک داری، حمل و نقل و ارتباطات نقش اساسی را ایفا می کند. در سال های اخیر این کشور بیشتر به سمت خصوصی سازی پیش رفته است. در اطلاعات کشور ترکیه شاید خوب باشد بدانید که حدودا 8 درصد جمعیت ترکیه دارای نژاد ترک، 17 در صد نژاد کرد و 3 درصد جمعیت نیز از نژادهای دیگری از جمله یونانی، گرجی، ارمنی، عرب، یهودی و... می باشند. در قوانین و مقررات ترکیه دریافت ویزا ترکیه برای ایرانیان حذف شده است و گردشگران تنها با گذرنامه می توانند به این کشور سفر کنند.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

بخش نظر ها

  • comment testi

    comment testi