فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ترکمنستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ترکمنستان
ویزا ترکمنستان

کشور ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده است و از همسایگان شمالی ایران به شمار می رود. شاید تا به حال نسبت به این کشور و اینکه می تواند یکی از مقاصد گردشگری باشد فکر نکرده باشید، اما این کشور قابلیت این را دارد که با جاذبه های گردشگری خود مسافران را هیجان زده کند!

این کشور به دلیل دارا بودن مکان های باستان شناسی و معماری در سراسر جهان معروف است. آثار به جا مانده از معماری های تاریخی در این کشور یادگاری از شهرهای اطراف جاده ابریشم می باشد. این کشور اجازه ورود به ترکمنستان را به صورت ویزا صادر می کند.

ایرانیان عزیز نیز قبل از سفر به این کشور حتما باید ویزا ترکمنستان را تهیه کنند. انواع ویزای این کشور بر اساس هدف از سفر به ترکمنستان برای مسافرین واجد شرایط، صادر می شود. 

انواع ویزا ترکمنستان عبارت است از:

ویزای توریستی ترکمنستان

ویزای کار ترکمنستان

ویزای تجاری ترکمنستان

ویزای ترانزیت ترکمنستان

ویزا تحصیلی ترکمنستان

ویزای سرمایه گذاری ترکمنستان


ویزای توریستی ترکمنستان

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری ترکمنستان را داشته باشند. با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. ویزای توریستی ترکمنستان قابل تمدید نمی باشد و با مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر، می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید مدارک مربوط به آن را تهیه کرده و در اختیار آژانس های مسافرتی قرار دهید. ویزای توریستی ترکمنستان به مدت 30 روز اقامت در این کشور صادر می شود. در صورتی که بخواهید شخصا برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید، حتما باید دعوتنامه ترکمنستان را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی ترکمنستان عبارت است از:

اصل و کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی

اصل فرم درخواست ویزای مورد نظر

گذرنامه معتبر متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

مدارک کاری و تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت این کشور به همراه مهر و تاییدیه بانک

رزرو بلیط رفت و برگشت به ترکمنستان

رزرواسیون یکی از هتل های ترکمنستان

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید بدون روتوش

ویزای کار ترکمنستان

ویزای کار برای افرادی صادر می شود که قصد کار در حرفه و تخصص خود در این کشور را داشته باشند. متقاضی باید موسسه و یا کارفرمایی را در ترکمنستان پیدا کند، تا بتواند از طریق دعوتنامه ای که برای متقاضی ارسال می کنند، اقدام به اخذ ویزا ترکمنستان نماید. توجه داشته باشید که نمی توان اول ویزای کار را دریافت کرده، پس از ورود به این کشور اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور شوید.

در صورتی که تاریخ اعتبار ویزای کار به اتمام برسد، در صورت تمایل و همچنین رضایت کارفرما از همکاری می توان آن را تمدید کرد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار عبارت است از:

پاسپورت متقاضی به همراه شش ماه اعتبار

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

اصل فرم درخواست ویزای کار ترکمنستان که دقیق پر شده باشد

شناسنامه و کارت ملی متقاضی

در صورت تاهل باید مدارکی از جمله سند ازدواج و شناسنامه تمامی اعضای خانواده را نیز ارائه دهید

گواهی عدم سوء پیشینه

دعوتنامه کتبی ارسالی کارفرما و موسسه در ترکمنستان که قصد کار در آنجا را دارید

ویزای تحصیلی ترکمنستان

برای دریافت ویزای تحصیلی ترکمنستان ابتدا باید پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های ترکمنستان را دریافت کنید. برای این کار باید مدارک و رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و در صورت دریافت اجازه نامه تحصیل در این دانشگاه، آن را به همراه سایر مدارک ویزا تحصیلی به سفارت این کشور ارائه شود. دانشجویان پس از اتمام تحصیل اجازه حضور در این کشور را نداشته و باید به کشور خود بازگردند.

مدارک مورد نیاز ویزا ترکمنستان عبارت است از:

ریز نمرات تحصیلی متقاضی

اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار

مدارک تحصیلی متقاضی

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

اصل کارت ملی و شناسنامه

گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک تایید سلامت متقاضی

نامه تایید و پذیرش متقاضی در یکی از موسسات و دانشگاه های این کشور

ویزای تجاری ترکمنستان

افرادی که برای ثبت شرکت، سرمایه گذاری و یا ایجاد شغلی که در تخصص آن ها است، به این کشور سفر می کنند، می توانند برای دریافت ویزای تجاری ترکمنستان اقدام کنند. برای دریافت این نوع ویزا حتما باید کارت بازرگانی داشته باشید. کارت بازرگانی را می توانید با مراجعه به اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دریافت کنید.

ویزای ترانزیت ترکمنستان

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که مدت زمان کوتاهی را در این کشور برای سفر دوم خود توقف دارند. این افراد باید بلیط سفر دوم خود را به همراه پاسپورت معتبر به ماموران مربوطه ارائه دهد. توجه داشته باشید که پس از اتمام زمان توقف در این کشور، باید آن را ترک کنید.

ویزای سرمایه گذاری ترکمنستان

این نوع ویزا ترکمنستان برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا خرید ملک در این کشور را داشته باشند. این افراد باید به همراه سایر مدارک ویزای این کشور کارت بازرگانی خود را نیز ارائه دهند.


مراحل اخذ ویزا ترکمنستان

برای دریافت انواع ویزا ترکمنستان حتما باید به سفارت این کشور که در تهران واقع شده است، مراجعه کنید. قبل از مراجعه حتما باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را از سایت سفارت خانه ترکمنستان دریافت کرده و به دقت پر کنید. پس از آن با توجه به اطلاعاتی که در مورد مدارک انواع ویزا ترکمنستان صحبت کردیم، اقدام به جمع آوری آن ها کرده و وقت سفارت ترکمنستان دریافت کنید.

تمامی مدارک باید بدون هیچ گونه نقصی در هنگام مصاحبه حضوری در سفارت ارائه شود، همچنین باید تمامی اطلاعات شخصی، انگشت نگاری و دلایل سفر خود به این کشور را به صورت کتبی تحویل دهید.

ویزای ترکمنستان برای ورود به شهر عشق آباد صادر می شود و پس از ورود به این کشور باید در پاسگاه پلیس در ترکمنستان رجیستر شوید. به این منظور مسافر باید واچر یکی از هتل های ترکمنستان را ارئه دهد. در صورتی که قصد بازدید از سایر شهرهای ترکمنستان را داشته باشید، توصیه می کنیم که آن را در فرم درخواست خود، اعلام کنید.

جالب است بدانید که ترکمنستان برای بیشتر کشورها قانون دریافت دعوتنامه ترکمنستان را اجباری کرده است. ویزا ترکمنستان دارای تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور می باشد، که ملزم به رعایت آن هستید و پس از اتمام تاریخ مورد نظر باید به کشور خود بازگردید.

مدت زمان صدور ویزا ترکمنستان به صورت عادی 30 روز کاری و مدت زمان صدور ویزای فوری ترکمنستان نیز 15 روز کاری می باشد. هزینه ویزای این کشور را باید هنگام مراجعه حضوری و ارائه مدارک به سفارت این کشور به صورت تقدی بپردازید.

در برخی موارد، مانند افرادی که قصد ازدواج با شهروندان ترکمنستانی را داشته باشند، می توانند برای دریافت ویزای خصوصی ترکمنستان اقدام کنند تا بتوانند برای ازدواج، وارد این کشور شوند.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید