فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا برزیل
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا برزیل
ویزا برزیل

برزیل بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور آمریکای شمالی است که از جهات گوناگون از جمله گردشگری و جاذبه های تفریحی، صنعت، اقتصاد، ورزش هایی مانند فوتبال و مواد غذایی از جمله قهوه در جهان بسیار شهرت دارد. مردم برزیل دارای فرهنگ و آداب و رسوم جذاب و شاد، جزایر گرمسیری، سواحل شن سفید، آبشارها و بیابان ها بکر و دست نخورده ای هستند، که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. فستیوال های متنوعی که در این کشور برگزار می شود، نیز هر ساله باعث جذب توریست در این کشور می شود.

ویزا برزیل برای بازدید از مناطق زیبای جنگل آمازون، بازی های فوتبال و آب و هوا برزیل مورد نیاز می باشد. این کشور انواع ویزا برزیل را براساس هدف شما از سفر به این کشور، ارائه می دهد.

انواع ویزا برزیل عبارت است از:

ویزای توریستی برزیل

ویزای تجاری برزیل

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای کاری برزیل

ویزای ترانزیت برزیل

ویزای نمایشگاهی برزیل

ویزای پزشکی و درمانی برزیل

ویزای تحقیقاتی برزیل


ویزای توریستی برزیل

این نوع ویزا برزیل برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری برزیل را داشته باشند. ویزای توریستی برزیل کوتاه مدت بوده و پس از اتمام تاریخ ویزا باید این کشور را ترک کنید. متقاضیان در طول اقامت با این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارند. ویزای این کشور برای اقامت به مدت 30 روز است که در صورت نیاز قابل تمدید می باشد. برای دریافت ویزای توریستی این کشور نیازی به مصاحبه حضوری در سفارت این کشور ندارید و می توانید از طریق واگذاری مدارک خود به وکیل و یا کارگزار خود، اقدام به دریافت آن کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی برزیل:

فرم درخواست ویزا مورد نظر

اصل و کپی گذرنامه متقاضی که دارای شش ماه اعتبار باشد

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

گواهی اشتغال به کار

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

رزرو بلیط رفت و برگشت به برزیل

رزرواسیون یکی از هتل های برزیل

ارائه اسناد تمکن مالی به میزان اعلامی سفارت با تایید مهر و امضای بانک

تمامی گذرنامه های قبلی متقاضی

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی

ویزای تحصیلی برزیل

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. هر متقاضی ابتدا باید تاییدیه پذیرش تحصیلی خود را از یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های برزیل دریافت کند. برای دریافت پذیرش نیز باید تمامی مدارک تحصیلی خود را ارسال شود، تا پس از تایید نامه ای را که به منظور اجازه تحصیل در موسسه و یا دانشگاه مورد نظر صارد می شود، دریافت کند. این گواهی باید به همراه سایر مدارک ویزا برزیل به سفارت این کشور تحویل داده شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی برزیل:

اصل فرم درخواست ویزای تحصیلی برزیل

نامه کتبی تاییدیه و پذیرش موسسه و یا دانشگاه مربوطه

اصل و کپی گذرنامه که دارای شش ماه اعتبار باشد

گواهی عدم سوء پیشینه

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

ارائه گواهی که نشان دهنده توانایی مالی متقاضی در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل باشد

ریز نمرات تحصیلی

دارا بودن مدارک زبان پرتغالی و یا انگلیسی

ویزای تجاری برزیل

ویزای تجاری برزیل برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری در این کشور را داشته و دارای توانایی مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار در این کشور می باشند. این افراد باید سابقه کار مرتبط را در گذشته داشته باشد، مانند دارا بودن شرکت، کارگاه، کارخانه، فروشگاه و...

این افراد برای دریافت ویزای تجاری برزیل باید کارت بازرگانی خود را به سفارت این کشور ارائه دهند.

ویزای کار برزیل

این نوع ویزا برزیل برای افرادی صادر می شود که دارای تجارب کاری و رزومه تحصیلی در حرفه ای خاص و یا منحصر به فرد داشته باشند. برای این امر ابتدا باید موسسه و یا کارفرمایی پیدا کند تا بتوانید از طریق دعوتنامه ای که برای متقاضی ارسال می شود، اقدام به اخذ ویزا کند. توجه داشته باشید که نمی توان ابتدا ویزای کاری برزیل را دریافت کرد و پس از ورود به این کشور به دنبال کار گشت. پس از اتمام زمان تعیین شده، متقاضی باید به کشور خود بازگردد، مگر اینکه بخواهد با رضایت طرفین قرارداد به ادامه کار خود در این کشور بپردازد.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری برزیل

گذرنامه متقاضی با اعتبار شش ماه

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید

گواهی عدم سوء پیشینه

دعوتنامه کتبی ارسالی کارفرما و موسسه مد نظر که قصد کار در آنجا را دارید

فرم درخواست ویزا و کلیه اطلاعات شخصی متقاضی

شناسنامه و کارت ملی متقاضی

سند ازدواج (در صورت تاهل) و شناسنامه کل اعضای خانواده

ویزای ترانزیت برزیل

ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می شود، که برزیل کشور مقصدشان نمی باشد و کمتر از یک روز و تنها چند ساعت در این کشور اقامت خواهند داشت. این افراد پس از اتمام مهلت ویزای ترانزیت و رسیدن زمان پرواز سفر دوم خود، این کشور را ترک می کنند. برای دریافت ویزای ترانزیت برزیل افراد باید بلیط سفر بعدی خود را به همراه پاسپورت معتبر به ماموران مربوطه نشان دهند.

ویزای نمایشگاهی برزیل

این نوع ویزا برای افرادی که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی که در این کشور برگزار می شود را داشته باشند، صادر می شود. برای این کار حتما باید دعوتنامه ای که برای شرکت در این نمایشگاه برای شما ارسال می شود را به همراه سایر مدارک ویزا برزیل به سفارت این کشور ارائه دهید.

ویزای پزشکی و درمانی برزیل

برخی افراد برای گذراندن مراحل درمانی خود در کشور دیگری که تکنولوژی درمان آن وجود دارد، ویزای پزشکی و درمانی تهیه می کنند. این افراد باید پرونده پزشکی خود، با مهر و امضا دکتر مربوطه را به همراه برگه پذیرش بیمارستان های برزیل، برای سفارت این کشور ارسال کنند. این کشور برای همراه بیمار نیز ویزای همراه صادر می کند.

ویزای تحقیقاتی برزیل

ویزای تحقیقاتی برای دانشمندان و محققانی صادر می شود که شرایط تحقیقات و پژهش های آن ها در این کشور فراهم می باشد. این افراد باید مدارکی از جمله پروژه تحقیقاتی و نامه ای را که موسسه مورد نظر در جهت حمایت از پروژه شما ارائه داده است را به سفارت این کشور تحویل دهید.


مراحل اخذ ویزا برزیل

اولین مرحله برای دریافت ویزا برزیل پر کردن فرم ویزای مورد درخواست مسافر می باشد، که باید به صورت دقیق و کامل پر شود. توجه داشته باشید که این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود. در این مرحله می توانید از راهنمایی کارشناسان مجربی که در این زمینه فعالیت می کنند، استفاده کنید. سپس باید از تمامی مدارک خود یک نسخه اسکن شده آماده کنید تا در سایت سفارت بارگزاری کرده و ثبت کنید. این نکته قابل توجه می باشد، که کلیه مدارک ویزا برزیل باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. برای دریافت ویزای توریستی برزیل نیازی به مصاحبه حضوری ندارید و می توانید تمامی مدارک خود را در اختیار کارگزار و یا وکیل خود قرار دهید تا تمامی مراحل را برای شما انجام دهند.

برای سایر ویزاهای برزیل حتما باید در سفارت خانه برزیل حضور داشته و پس از انگشت نگاری در جلسه مصاحبه با افسر پرونده خود، حضور داشته باشید.

توصیه می کنیم از دو ماه قبل از تاریخ سفر خود به این کشور برای دریافت ویزا برزیل اقدام کنید. ویزای برزیل در مدت زمان دو هفته کاری صادر می شود و ممکن است سفارت از شما مدارک بیشتری درخواست کند، که در این صورت ممکن است زمان آن بیشتر شود.

هزینه صدور ویزا برزیل 100دلار می باشد که ممکن است براساس ویزای مورد نظر تغییر کند. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از حضور در سفارت از هزینه نهایی آن باخبر شوید. این مبلغ را باید به صورت نقدی و در هنگام مراجعه به سفارت این کشور بپردازید.

دعوتنامه برزیل نیز می تواند از جمله مواردی باشد، که پروسه دریافت ویزا برزیل را سرعت بخشیده و راحت تر کند.

مدارک شغلی که متقاضی باید در اختیار سفارت قرار دهد باید روی سربرگ شرکت باشد. ذکر نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ شروع به کار، طول مدت استخدام، عنوان شغلی، میزان حقوق و تاریخ شروع و اتمام مرخصی الزامی می باشد. متقاضی باید لیست بیمه شش ماه آخر را ترجمه شده و با مهر مترجم ارائه دهد. در صورتی که متقاضی سفر به برزیل کارفرما و یا مدیر عامل است، باید گواهی اشتغال به کار را امضا کند و به همراه ترجمه روزنامه رسمی و با مهر مترجم ارائه دهد. در مشاغل آزاد نیز ارائه جواز کسب ترجمه شده، الزامی می باشد. 


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

بخش نظر ها

 • ژاله

  تحصیل در این کشور چقدر ارزش دارد؟

 • شیده صراف

  مطلبتون کامل بود ممنون

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

بخش نظر ها

 • ژاله

  تحصیل در این کشور چقدر ارزش دارد؟

 • شیده صراف

  مطلبتون کامل بود ممنون