فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ایتالیا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ایتالیا
ویزا ایتالیا

برای سفر به کشور ایتالیا باید نسبت به دریافت ویزای ایتالیا اقدام کنید، و حتما ویزای شنگن دریافت کنید. چند مورد ویزا برای ورود به ایتالیا وجود دارد، که انتخاب هر کدام بستگی به هدف شما برای سفر به ایتالیا دارد، از جمله:

1. ویزای توریستی

2. ویزای تجاری

3. ویزای پزشکی

4. ویزای فرهنگی – ورزشی

5. ویزای مقام های رسمی

6. ویزای تحقیقاتی – تحصیلی

7. ویزای افرادی که دارای همسرِ شهروند ایتالیا هستند

8. ویزای ترانزیت فرودگاهی

9. ویزای کودکان زیر سن قانونی

ویزای توریستی:

برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا ابتدا باید فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت ایتالیا در ایران دریافت کنید و از طریق همان سایت نیز برای قرار ملاقات حضوری وقت مورد نظر خود را دریافت کنید. در قرار ملاقات حضوری باید تمام مدارک ویزا ایتالیا و اطلاعات بیومتریک خود را در اختیار سفارت قرار دهید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا:

1. فرم درخواست ویزای شنگن

2. دو قطعه عکس پرسنلی ۴*۳ بدون روتوش زمینه سفید

3. گذرنامه باید حداقل دو برگ سفید داشته باشد و سه ماه اعتبار از زمانی که متقاضی قصد ترک حوزه شنگن را دارد

4. تحویل دعوتنامه ایتالیا که تکمیل شده 

5. اصل و تصویر شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه آن به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

6. اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

7. اصل و تصویر مدارک مالی، موید امکانات لازم جهت تامین مالی فرد همراه با ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

8. دریافت بیمه مسافرتی تا سقف مبلغ 30 هزار یورو که تا پایان سفر متقاضی اعتبار داشته باشد

9. اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط

10. اصل و تصویر رزرو هتل های ایتالیا

11. تصویر صفحه اول گذرنامه و روادیدهای گذشته

اگر به صورت خانوادگی سفر میکنید باید برای هر فرد از اعضای خانواده فرم مجزا پر کنید. بررسی مدارک توسط سفارت ممکن است دو هفته و در فصل های شلوغ تا 3 هفته به طول بی انجامد. قیمت ویزا ایتالیا 60 یورو می باشد که زمان ارائه مدارک به صورت نقد باید پرداخت شود. این مبلغ برای افراد 6 تا 12 سال به ازای هر نفر 35 یورو می باشد، همچنین برای افراد زیر 6 سال این مبلغ دریافت نمی شود. 


دعوت نامه ایتالیا

دعوتنامه ایتالیا، همان طور که از نامش پیداست، نامه ای است که از طرف شخص مقیم ایتالیا برای دعوت شما و سفر به این کشور ارسال می شود. لازم به ذکر است که دریافت دعوتنامه به این معنی نیست که به راحتی می توانید به ایتالیا سفر کنید. دریافت دعوتنامه ایتالیا تنها به دریافت ویزای ایتالیا کمک می کند و تمام کارهای آن را سریعتر پیش می برد. دعوتنامه می تواند با مضامین مختلفی، از جمله دعوتنامه توریستی ایتالیا، دعوتنامه کاری ایتالیا، دعوتنامه تحصیلی ایتالیا، دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا است، که هر کدام از این دعوتنامه ها برای هدف خاصی صادر می شود. در ادامه به توضیح اجمالی انواع دعوتنامه ایتالیا می پردازیم.

دعوتنامه توریستی ایتالیا:

این نوع دعوتنامه از طرف شخصی که مقیم ایتالیا می باشد، می تواند ارسال شود. در این نوع از دعوتنامه شما فقط می توانید برای گردشگری در ایتالیا از آن استفاده کنید. هر گونه سوء استفاده از این نوع دعوتنامه می تواند پیگرد قانونی داشته باشد. همانطور که قبلا بیان کردیم دعوتنامه به منزله اجازه ورود به ایتالیا نیست و فقط موجب تسریع روند تحویل ویزای شما می شود. دعوتنامه خانوادگی هم همانند این دعوتنامه به شما اجازه می دهد به همراه خانواده برای بازدید از ایتالیا به این کشور سفر کنید.

دعوتنامه کاری:

این نوع دعوتنامه اصولا بر مبنای سابقه تحصیلی و مدارک فرد صادر می شود. شرکت ها و کارفرمایان عموما برای دعوت کاری و استخدام فرد در شرکت خود، دعوتنامه کاری ارسال می کند. در این نوع دعوتنامه کارفرما یا شرکت مورد نظر باید کارمند خود را از هر نظر ضمانت کند تا اجازه ارسال دعوتنامه را داشته باشد. این نوع دعوتنامه به شکل ایمیل برای فرد ارسال می شود.

دعوتنامه تحصیلی:

در این نوع دعوتنامه ابتدا فرد باید مدارک خود را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد نظر ارسال کند. پس از تایید دانشگاه مورد نظر، دعوتنامه ای برای فرد از طرف دانشگاه های ایتالیا ارسال می شود و از فرد دعوت می شود که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنند. متقاضیان با تحویل مدارک ویزا ایتالیا به سفارت خانه ایتالیا در ایران می توانند برای ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند.

دعوتنامه نمایشگاهی:

این دعوتنامه از طرف مسئولان برگزار کننده نمایشگاه در ایتالیا، برای دعوت شرکت های مختلف و حضور در نمایشگاه ارسال می شود. نمایشگاه های مختلف در تمام زمینه ها ممکن است برای اینکه شرکت خاصی را برای نمایش محصولاتش فرا خوانند، دعوتنامه نمایشگاهی ارسال کند. با پایان زمان کاری نمایشگاه تاریخ دعوتنامه نیز منقضی شده و فرد باید به کشور بازگردد.

مدارک مورد نیاز دعوتنامه ایتالیا:

پاسپورت (حداقل باید دو صفحه خالی و 6 ماه اعتبار داشته باشد.)

گواهی تمکن مالی که باید به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی ارائه شود.

کپی شناسنامه، کارت ملی، رزرو هتل های ایتالیا و پرواز

ارائه بیمه نامه مسافرتی

ارائه دعوتنامه معتبر یک شرکت یا مرکز تجاری معتبر (برای دعوتنامه کاری ایتالیا)

کد اقتصادی شرکت و یا مکان تجاری موجود در ایتالیا (برای دعوتنامه کاری ایتالیا)

ارائه مدارک تحصیلی (برای دعوتنامه تحصیلی)

تصویر مدارک شغلی و نامه تمکن مالی بانک و پرینت حساب (برای دعوتنامه توریستی)

پرداخت هزینه های لازم

ویزای فوری ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهایی است که برای ورود به آن، باید ویزای ایتالیا را تهیه کنید. این کشور انواع مختلف ویزا را برای اهداف مختلف سفر به این کشور ارائه می دهد. انواع ویزا ایتالیا شامل ویزا توریستی، ویزا تجاری، ویزا تحصیلی، ویزا کار، ویزا ازدواج، ویزا پزشکی و... می باشد که برای دریافت برخی از آن ها می توانید از امکانات ویزای فوری ایتالیا استفاده کنید.

ویزای فوری ایتالیا در برخی موارد و برای شرایط خاصی می باشد که سفارت خانه ایتالیا برای برخی از افراد این تسهیلات را ارائه می دهد. با توجه به اینکه برای انجام پروسه اخذ ویزا حتما باید مدارک مورد نیاز آن را تهیه کنید، باید وقت ملاقات حضوری نیز با افسر پرونده داشته باشید.

این وقت ملاقات حضوری در ساعاتی مشخص توسط سایت سفارت در اختیار کاربران قرار می گیرد، که اگر سرعت عمل داشته باشید و در 30 ثانیه وقت ملاقات خود را ثبت کنید، می توانید به کارهای خود سرعت ببخشید. فوری بودن ویزا مورد نظر ایتالیا باید با ارائه مدارک ویزا به اثبات برسد، تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. 

در سایر موارد برای اخذ ویزا ایتالیا باید از سه ماه قبل از تاریخ سفر خود شروع به انجام امور ویزای خود کنید. 

توصیه می کنیم که برای انجام فوری امور ویزا ایتالیا حتما نسبت به کامل بودن مدارک ویزا ایتالیا دقت فرمایید. این مسئله می تواند از دلایل رجکت ویزای ایتالیا کاهش داده و سریع تر آن را به نتیجه برساند. در برخی موارد افراد سودجو برای اخاذی از دیگران با قول های دروغین برای دریافت ویزای فوری ایتالیا ممکن است که دست به جعل مدارک و دریافت هزینه های هنگفت کنند که منجر به دردسر شده و حتی در برخی موارد باعث پیگرد قانونی می شود. پس با توجه به مطالبی که گفته شد توجه داشته باشید که مراحل ویزا را می توانید به تنهایی طی کنید و جز در برخی موارد خاص با تایید سفارت نمی توانید، برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید.


اطلاعات کشور ایتالیا

در اطلاعات کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر روم می باشد. ایتالیا قدمتی 153 ساله دارد که یکی از کهن ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. از جمله اطلاعات کشور ایتالیا این است که، زبان رسمی ایتالیایی می باشد و واحد پول ایتالیا یورو است. می توان گفت این کشور در زمینه هنر و معماری در دنیا حرف اول را می زند. این را می توان از آثار به جا مانده در طول تاریخ در این کشور مشاهده کرد. بسیاری از سبک های معماری از جمله معماری کلاسیک رومی، رنسانس، باروک و نئوکلاسیک در ایتالیا وجود دارد.

بسیاری از جنبش های هنری از ایتالیا سر چشمه گرفته است و به مرور بر روی هنر سرتاسر دنیا تاثیر گذاشته است. رم، فلورانس، ونیز، میلان، ناپل و تورین پایتخت هنری کشور ایتالیا محسوب می شوند. جالب است بدانید که کوچک ترین شهر دنیا، واتیکان در این کشور قرار دارد. ایتالیا در زمینه غذاهای خوشمزه نیز در دنیا شهرت دارد. پیتزا و اسپاگتی از غذاهایی است که در این کشور طرفداران زیادی دارد و به روش های مختلفی طبخ می شود. از جمله اطلاعات کشور ایتالیا این است که، نام ایتالیا از نام یونانی " Italos" گرفته شده است. صنعت توریسم یکی از منابع اقتصادی مهم در ایتالیا محسوب می شود. این کشور همه ساله شاهد گردشگران فراوانی است که برای بازدید از فستیوال ها، آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری ایتالیا، مد و فشن، تفریحات ایتالیا و ... به این کشور سفر می کنند. ایتالیا جزء 7 کشور صنعتی دنیا و بزرگترین کشورهای توسعه یافته دنیا می باشد. مردم ایتالیا بسیار خونگرم هستند و از نظر فرهنگی اشتراکات زیادی با مردم ایران دارند. آب و هوا ایتالیا مدیترانه ای است. جمعیت در این کشور 60 میلیون و ششصد هزار نفر می باشد، که رتبه پنجم اروپا را در کثرت جمعیت دارد. اکثر مردم در ایتالیا مسیحی هستند. هر فرد در ایتالیا به اجبار باید بیمه درمانی و سلامت داشته باشد تا بتواند از پس هزینه های درمان بر بیاید. لازم به ذکر است که ایرانیان برای سفر به ایتالیا حتما باید ویزا ایتالیا را تهیه نمایند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید