فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا اکراین
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا اکراین
ویزا اکراین

کشور اکراین در اروپای مرکزی واقع شده است و به لحاظ وسعت بزرگترین کشور قاره اروپا می باشد. این کشور دارای جاذبه های توریستی، تفریحات، شرایط مناسب برای تجارت و کار، هزینه های پایین برای تحصیل در این کشور و سایر موارد می باشد که از طرف متقاضیان زیادی مورد استقبال قرار گرفته است.

سفر به این کشور نیازمند دریافت ویزا اکراین می باشد، که دریافت آن برای ایرانیان الزامی است. این کشور انواع ویزا اکراین را برای متقاضیان واجد شرایط صادر می کند.

انواع ویزا اکراین عبارت است از:

ویزای توریستی اکراین

ویزای یک هفته ای و دو هفته ای اکراین

ویزای ترانزیت اکراین

ویزای کار اکراین

ویزای تحصیلی اکراین

ویزای تجاری اکراین

ویزا با دعوت شخص

ویزای توریستی اکراین

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری اکراین را داشته باشند. این نوع ویزا کوتاه مدت و غیر قابل تمدید می باشد و مسافران می توانند حداکثر 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. مدت زمان صدور این نوع ویزا نیز 14 روز کاری است. ویزای توریستی به دو نوع ویزای یک هفته ای و دو هفته ای اکراین تقسیم می شود.

ویزای ترانزیت اکراین

ویزای ترانزیت اکراین برای افرادی صادر می شود که قصد توقف کمتر از 1 روز و یا چند ساعت را در فرودگاه های اکراین دارند و می خواهند به کشور دوم سفر کنند. این افراد حتما باید بلیط سفر دوم خود را به سفارت این کشور ارائه دهند.

ویزای کار اکراین

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که دارای توانایی ها و تجارب لازم برای انجام کار در این کشور می باشند و قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند. این افراد باید قبل از اقدام برای اخذ ویزا اکراین با کارفرمای خود و یا شرکتی که می خواهد در آن استخدام شوند مکاتبه و یا مصاحبه کرده و در صورت تایید و دریافت شغل مورد نظر خود، نامه تایید و استخدام و قرار داد را در اختیار سفارت خانه اکراین قرار دهد.

ویزای تجاری اکراین

این نوع ویزا بیشتر مورد استفاده تجار و بازرگانانی می باشد، که قصد ایجاد رابطه تجاری و واردات و صادرات از این کشور را دارند. این نوع ویزا اکراین می تواند از یک ماه تا یک سال صادر شود. با اخذ ویزای تجاری، افراد می توانند در طول مدت شش ماه تا یک سال بارها (Multiple visa) به این کشور سفر کرده و از آن خارج شوند.

ویزای تحصیلی اکراین

افرادی که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند، می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی اکراین، متقاضیان ابتدا باید پذیرش تحصیلی این کشور را از یکی از دانشگاه های اکراین دریافت کرده و تمامی مدارک مرتبط با آن را در اختیار کارگزاری سفارت اکراین قرار دهند. این کشور دارای دانشگاه های معتبری می باشد که تحصیل در آن ها بسیار مقرون به صرفه است.

ویزا با دعوت شخص اکراین

این نوع ویزا برای افردی صادر می شود، که دعوتنامه اکراین را دریافت کرده باشند. به گونه ای است که شهروندی اکراینی شما را به این کشور دعوت کند. این نوع ویزا می تواند برای مدت یک تا سه ماه اعتبار داشته باشد.


همچنین ویزای اکراین به صورت یک بار ورود (Single) و چند بار ورود (Multiple) صار می شود. ویزاهای این کشور به صورت بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شود. ویزای بلند مدت اجازه اقامت بیشتر از 90 روز را در این کشور به متقاضی می دهد و متقاضی پس از ورود به این کشور، ظرف مدت 45 روز فرصت دارد، که وضعیت خود را قانونی کند، به عبارتی با مراجعه به مراجع قانونی مرتبط در اکراین برای کسب مجوز اقامت دائم و موقت اقدام نماید. ویزای بلند مدت اکراین یک بار ورود می باشد و با اهداف مختلفی در این کشور صادر می شود، که در ادامه معرفی می کنیم.

ویزای کار که برای اشتغال در این کشور صادر می شود (پیش تر در رابطه با آن صحبت کردیم)

ویزای دیپلماتیک که برای کارکنان دولتی که دارای ماموریت های خارجی هستند، صادر می شود.

ویزای تحصیلی که برای تحصیل در این کشور صادر می شود.

ویزا برای خدمات فنی بین المللی که باید دعوتنامه رسمی از سازمان دولتی اکراین که گیرنده خدمات فنی بین المللی به همراه تاییدیه ثبت پروژه خدمات فنی بین المللی هستند، صادر می شود.

ماموریت مذهبی که باید دعوتنامه رسمی از یکی از سازمان های مذهبی اکراین برای فرد مبلغ، به همراه یا تایید کتبی با مهر و امضای رسمی وزارت فرهنگ اکراین داشته باشد.

ویزای تاسیس شعبه شرکت خارجی

ویزا برای تاسیس شعبه بانک خارجی

ویزای خبرنگاری

ویزای فرهنگی، ورزشی، امور داوطلبانه

ویزا برای پیوستن به خانواده

ویزای کوتاه مدت نیز برای اهداف مختلفی صادر می شود که شامل:

ویزای خصوصی یا تجاری

ویزای توریستی

ویزای رسمی که با دعوتنامه ای از طرف مراجع دولتی یا وزارت خانه ها امکان پذیر می باشد

ویزا برای معالجه پزشکی

ویزای سرمایه گذاری

ویزا برای اهداف انسان دوستانه

ویزا برای ماموریت های مذهبی

ویزای خبرنگاری

ویزا برای افرادی که در اکراین به دنیا آمده اند

ویزای کوتاه مدت اکراین قابل تمدید نمی باشد، مگر در موارد خاص و پزشکی که مشکلاتی برای متقاضی پیش آمده باشد، قابل تمدید است.

مراحل دریافت ویزا اکراین

ایرانیان عزیز برای دریافت ویزا اکراین باید ابتدا به کارگزاری این کشور (VFS global) ایمیلی ارسال کرده و تمامی اطلاعات شخصی خود را برای تایید هویت و درخواست ویزا اکراین ارسال کنند. پس از تایید ایمیلی مبنی بر تایید برای متقاضی ارسال می شود، که در ادامه باید وارد سایت سفارت شده و به صورت آنلاین ثبت نام کند. پس از ثبت نام باید برای دریافت وقت ملاقات حضوری در سفارت خانه اکراین، اقدام کنید. همچنین باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزا اکراین از جمله فرم درخواست ویزا مورد نظر خود را که از قبل با دقت و به زبان انگلیسی پر کرده اید، به همراه سایر مدارک ویزا اکرین در اختیار سفارت این کشور قرار دهید.

توجه داشته باشید که کارگزاری اکراین در ایران صرفا وظیفه جمع آوری اطلاعات و دریافت اطلاعات شخصی و بیومتریک متقاضیان را برعهده دارد و کار تصمیم گیری برای تایید و یا عدم تایید ویزای مسافران بر عهده سفارت خانه این کشور می باشد.

در صورتی که ویزا اکراین شما تایید نشد، هزینه های ویزا اکراین عودت داده نمی شود. در مواردی خاص و متعدد نیاز به پرداخت هزینه های ویزا اکراین نخواهید داشت که شامل:

شهروندان خارجی که همسر اکراینی دارند

کودکان زیر شش سال

کارکنان نمایندگی کشورها در نهادهای بین المللی

کارکنان نمایندگی دیپلماتیک

افرادی که وظایف کنسول افتخاری اکراین را انجام می دهند

سران و اعضای هیئت های رسمی کشورهای خارجی

افرادی که به قصد انجام امور خیریه و کمک های بشر دوستانه به اکراین سفر می کنند

کارکنان سازمان های امداد رسانی که به قصد زدودن اثرات ناشی از حوادث غیر مترقبه با دعوت این وزارت در اکراین به این کشور سفر می کنند

افرادی که برای شرکت در اجرای طرح های مساعدت فنی بین المللی ثبت شده به صورت رسمی و قانونی که با دعوت نهادهایی از جمله شرکت ها و یا سازمان هایی که دریافت کننده چنین طرح هایی هستند، به این کشور سفر می کنند.

برای اعضای خانواده افرادی، که از عنوان پناهندگی به اکراین برخوردار می باشند

برای نمایندگان نظامی که به دلایل کاری و به دعوت وزارت مربوطه در اکراین یا دیگر نهادهای مرکزی اجرایی دولتی به این کشور سفر می کنند.

لازم به ذکر است، افردی که دارای ویزای شنگن اعتباردار می باشند، نیازی به مصاحبه در سفارت ندارند و می توانند برای دریافت ویزا اکراین به صورت فوری اقدام کنند. هزینه درخواست ویزا فوری دو برابر می باشد و در کمتر از 15 روز ویزا صادر می شود. متقاضیانی که دچار رجکت ویزا اکراین می شوند، می توانند بدون ناامیدی تمامی دلایل رجکت ویزا اکراین را بر طرف کرده و ظرف مدت دو ماه پس از اعلام رجکتی، اعتراض کنند و مدارک خود را ارائه دهند. توجه داشته باشید که در صورت رجکت ویزا اکراین هزینه ها عودت داده نمی شود و درخواست اعتراض نیز بدون هزینه است.

یک نکته قابل توجه این است که ویزاهای چند بار ورود (Multiple) با تاریخ اعتبار بیش از یک سال تحت شرایطی صادر می شود که در طی دو سال اخیر، فرد بیگانه یا فرد بدون تابعیت از ویزای چندبار ورود یک ساله استفاده کرده باشد. این افراد برای دریافت این نوع ویزا باید دارای شرایط بوده و دلیل محکمی مبنی بر عدم نقص قوانین و مقررات اکراین ارائه دهند.

برای دریافت ویزا اکراین مدارکی مورد نیاز است که باید به صورت دقیق جمع آوری شود. در ادامه به توضیح مدارک کلی ویزا اکراین که باید برای تمامی انواع ویزا آماده شود اشاره می کنیم.

مدارک مورد نیاز ویزا اکراین عبارت است از:

اصل فرم درخواست ویزا اکراین

گذرنامه معتبر متقاضی دارای حداقل شش ماه اعتبار 

بیمه مسافرتی

گردش یک ماه آخر حساب بانکی متقاضی که برروی سربرگ انگلیسی بانک و به زبان انگلیسی پرینت گرفته شده باشد و به مهر و امضای تایید بانک رسیده باشد. حداقل موجودی متقاضی باید 15 میلیون تومان باشد

رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های اکراین

دعوتنامه اکراین (در صورت وجود)

کودکان زیر 18 سال برای سفر حتما باید رضایت نامه یکی از والدین یا سرپرست قانونی که به تایید وزرات دادگستری رسیده باشد را در اختیار سفارت قرار دهند

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید و بدون روتوش

کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی

گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

رزرو یکی از هتل های اکراین برای طول مدت اقامت در این کشور

اصل پاسپورت های قدیمی

چک ضمانتی بانکی 20 میلیون تومانی از شخص ثالث برای اطمینان از بازگشت متقاضی


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید