فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا انگلستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا انگلستان
ویزا انگلستان

انگلستان یکی از بزرگترین کشورهای بریتانیا به حساب می آید و سالانه شهروندان زیادی را از دیگر نقاط دنیا برای مهاجرت، تحصیل، گردشگری، تجارت و... به سمت خود جذب می کند. برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا این کشور برای ایرانیان ویزا انگلستان را صادر می کند یا نه؟ بلی. درست است که در حال حاضر سفارت این کشور در ایران فعال نمی باشد. اما در تاریخ 29 مرداد ماه سال 97 کارگزاری سفارت انگلیس در تهران به نام VFS Global فعال شده است و به انجام امور ویزا انگلستان می پردازد.

توجه داشته باشید، که برای انجام مصاحبه حتما باید به سفارت خانه رسمی انگلستان در یکی از کشورهای اطراف از جمله استانبول و دبی مراجعه کنید. 

کشور انگلستان انواع ویزا را برای متقاضیان صادر می کند، از جمله:

ویزای توریستی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تجاری انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای ازدواج در انگلستان

ویزای شهروندی انگلستان

ویزای ترانزیت انگلستان


ویزای توریستی انگلستان

این نوع ویزا برای گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری انگلستان صادر می شود. این نوع ویزا، بیشتر مورد درخواست متقاضیان می باشد و اگر دعوتنامه انگلستان داشته باشید، می توانید سریع تر مراحل اخذ ویزا انگلستان را طی کنید. در این صورت شانس شما برای اخذ ویزا انگلستان افزایش پیدا می کند. این نوع ویزا انگلستان به دو نوع سینگل (یکبار ورود) و مولتی (چندبار ورود) تقسیم می شود و مدت زمان اقامت آن ها 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله می باشد.

ویزا تحصیلی انگلستان

در صورتی که برای تحصیل در این کشور، پذیرش تحصیلی انگلستان را اخذ کرده اید، می توانید برای دریافت ویزا تحصیلی اقدام کنید. برای دریافت ویزا تحصیلی ابتدا باید از یکی از دانشگاه های انگلستان پذیرش دریافت کنید و تمام مدارک آن را به همراه سایر مدارک ویزا انگلستان به سفارت این کشور تحویل دهید تا ویزا تحصیلی صادر شود. کشور انگلستان جزء 5 کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت و سطح آموزش عالی می باشد.

ویزای کوتاه مدت انگلستان (Short-term study visa) برای تحصیل در این کشور 6 تا 11 ماه می باشد، که قابل تمدید نیست. با این نوع ویزا امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی انگلستان و اجازه کار را نخواهید داشت. این ویزا اغلب برای یادگیری دوره های زبان انگلیسی صادر می شود و  امکان به همراه بردن اعضای خانواده را نخواهید داشت.

ویزای دانش آموزی (Tier 4 (Child) student visa) نیز، از دیگر موارد این نوع ویزا می باشد، که برای کودکان 4 الی 17 ساله برای تحصیل در مدارس انگلستان صادر می شود. برای این نوع ویزا تنها به یک نفر از اعضای خانواده ویزای همراه، تحت عنوان گاردین ویزا انگلستان ارائه می شود.

ویزای درجه یک و یا مخصوص استعداد های درخشان (Tier 1 (Exceptional Talent) نیز از این نوع می باشد و سالانه به تعداد محدودی از افراد (حدودا 500 نفر از سراسر دنیا در سال) ارائه می شود.

ویزای تجاری انگلستان

این نوع از ویزا انگلستان به میزان سرمایه گذاری شما در این کشور بستگی دارد. در صورت سرمایه گذاری در این کشور، ابتدا باید مبلغ 2 میلیون پوند در یک بانک انگلیسی به نام فرد درخواست کننده، سرمایه گذاری شود. سپس یک چهارم این مبلغ را می توان به عنوان خرید مسکن در انگلستان خرج نمود و ویزا انگلستان را دریافت کرد. در بخش های دیگر می توان به کارآفرینی در این کشور اشاره کرد، در صورتی که دارای طرحی توجیه شده برای درآمد زایی در این کشور هستید، می توانید با ارائه آن و کسب درآمد مورد نظر دولت، طی حدودا 3 سال اقامت در انگلستان را دریافت کنید.

ویزای کار انگلستان

ویزای کاری انگلستان از سال 2008 با سیستم امتیازدهی به متقاضیان ارائه شد و جایگزین بیشتر انواع ویزای کاری شد. انواع ویزای کاری انگلستان شامل:

برای افرادی که دارای مهارت های ویژه ای هستند، سرمایه گذاران، صاحبان تجارت و یا افرادی که به تازگی از دانشگاه های بریتانیا فارغ التحصیل شده اند. اگر از این طریق اقدام می کنید، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری ندارید، اما باید در ارزیابی امتیاز شماری قبول شوید.

افرادی که دارای تخصص خاصی باشند، در صورتی که از طرف کارفرمایی در این کشور پیشنهاد کاری دارید می توانید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید.

برای افرادی که می خواهند به صورت موقت در این کشور کار کنند. اگر کارفرمایی از شما حمایت می کند، شاید واجد شرایط دریافت ویزای ورود موقت برای انجام انواع کارها باشید. 

افردی که دارای شرایط اعلام شده نیستند، می توانید برای کار در سایر مشاغل از جمله کارگر خانگی، نماینده یک شرکت و یا روزنامه خارجی و یا آژانس خبری خارجی برای کار در انگلستان اقدام کنید.

ویزای ازدواج انگلستان

ویزای ازدواج در صورتی صادر می شود، که قصد ازدواج با یکی از شهروندان انگلستان را داشته باشید. در این صورت تمام مدارک مورد نیاز را تحویل آفیسر سفارت قرار می دهید و باید تمام تلاش خود را در مصاحبه بکنید تا افسر پرونده از صوری نبودن این ازدواج اطمینان پیدا کند. در این صورت می توانید ویزا انگلستان را دریافت کنید.

ویزای شهروندی انگلستان

اگر متقاضی سن بالای 18 سال داشته باشد و 5 سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشد، می تواند برای اخذ شهروندی و اقامت در انگلستان اقدام کند.

ویزای ترانزیت انگلستان

در این نوع ویزا انگلستان به عنوان محلی برای عبور مسافر می باشد که مقصد اصلی آن ها کشوری دیگری است. در صورتی متقاضی بخواهد درمدت زمان طولانی این کار را انجام دهد، می تواند ویزای ترانزیت بلند مدت را دریافت کند که به مدت 10 سال اعتبار دارد.  


مراحل اخذ ویزای انگلستان

و اما برای اخذ ویرا نگلستان چه مراحلی را باید طی کنیم. ابتدا باید به سایت سفارت خانه انگلستان مراجعه کنید و یک حساب کاربری برای خود راه اندازی کنید. در این مرحله یک کد پیگیری برای شما صادر می شود که با توجه به آن می توانید از روند انجام کارهای ویزای خود در همین سایت اطلاع پیدا کنید. پس از آن باید ویزای مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید و فرم مربوط به آن را دریافت کنید. در این مرحله مهم است که فرم به صورت دقیق و به زبان انگلیسی پر شود و باید با دقت فراوان نسبت به ثبت امضای خود به صورت الکترونیکی عمل کنید. در مرحله بعد نیز باید نسبت به دریافت وقت سفارت انگلستان اقدام نمایید. باید از طریق کارگزاری سفارت انگلستان در ایران برای دریافت وقت سفارت این کشور اقدام کنید. در روز قرار ملاقات اطلاعات بیومتریک متقاضی و اطلاعات شخصی وی ارائه می شود. همچنین افرادی که برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرده اند، باید مصاحبه حضوری داشته باشند. سپس باید هزینه های ویزا انگلستان را پرداخت کنید و در انتظار تایید و یا عدم تایید باشید. این پروسه حدود 20 روز کاری به طول می انجامد. توجه داشته باشید، که کارگزاری انگلستان VFS Global در ایران فقط وظیفه دریافت مدارک از متقاضیان و اخذ وقت ملاقات از سفارت را برای آن ها دارد و رسیدگی و تایید و یا عدم تایید ویزای مسافران محترم تنها توسط سفارت انجام می شود. در طول این مدت نیز از طریق سایت سفارت می توانید تمام مراحل آن را با کد پیگیری خود، جویا شوید.

توجه داشته باشید که کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که حتما سعی کنید از سه ماه قبل از سفر خود به این کشور جهت دریافت ویزا انگلستان اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا انگلستان برای سفر با اهداف گوناگون، متفاوت است. شما می توانید به صورت دقیق تر مدارک ویزا انگلستان را در این قسمت مشاهده کنید. در ادامه مطلب نیز قصد داریم به صورت کلی به مدارک مورد نیاز ویزا انگلستان بپردازیم.

مدارک مورد نیاز ویزا انگلستان عبارت است از:

ترجمه شناسنامه و کارت ملی و کپی از آن ها

اصل پاسپورت با اعتبار یک سال و تمام گذرنامه های قبلی

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

گواهی سپرده گذاری و اوراق بهادار سهام

اصل مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار متقاضی که شامل پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی و... می شود.

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته، که مدیران و سهامداران باید اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته را ارائه دهند.

اصل سند ازدواج

اصل و کپی اسناد و اموال غیر منقول متقاضی و همسر وی

اصل اجاره نامه املاکی که سند آن ها ارائه شده است

اصل یا کپی دعوتنامه انگلستان (در صورت وجود، که در این صورت باید کلیه مدارک دعوت کننده نیز ارائه شده باشد)

واچر یکی از هتل های انگلستان

بلیط رفت و برگشت به انگلستان

ویزای تضمینی انگلستان

برای دریافت ویزای تضمینی انگلستان و اینکه تمام مراحل را به درستی طی کنید، نیاز به همراهی کارشناسان مجرب و آموزش دیده ای دارید که به طور کامل تمام مدارک شما را کنترل کرده و از ایجاد مشکل جلوگیری کند. بعضی از افراد برای دریافت ویزای تضمینی انگلستان به راحتی به افراد سودجو اعتماد کرده و مدارک خود را در اختیار آن ها قرار می دهند، که متاسفانه در بیشتر موارد منجر به سوء استفاده و چه بسا از بین رفتن مدارک و فرصت های شخص برای اخذ ویزای انگلستان می شود. در سایر موارد نیز ممکن است مدارکی که برای اخذ ویزای تضمینی انگلستان توسط افراد سودجو به کنسولگری ارائه می شود، فاقد اعتبار و جعلی بوده و سبب جرم برای شخص متقاضی شود. پس به شما توصیه می کنیم که در طی کردن این مراحل بسیار دقت کنید.

برای دریافت ویزا انگلستان باید ابتدا مدارک ویزا انگلستان را به صورت آنلاین ارسال کنید، سپس برای گرفتن وقت ملاقات حضوری اقدام کنید. مدارکی که در هنگام مراجعه حضوری باید در اختیار سفارت قرار داده شود عبارتند از:

اصل شناسنامه و کپی آن

اصل پاسپورت و کپی آن

اعتبار گذرنامه حداقل باید دو ماه بیشتر از زمان اعتبار ویزای شما باشد

مدارک مربوط به حساب بانکی

مدارک کامل شغلی و یا تحصیلی شخص

تمام این مدارک باید به سفارت تحویل داده شود و رسیدی مبنی بر ارائه این مدارک دریافت شود. لازم به ذکر است که باید تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند و از تمام آن ها کپی تهیه شود. فرم تقاضای ویزا باید برای هر فرد بصورت مجزا پر شود و ضمیمه پرونده شود. اصل مدارک متقاضی، پس از بررسی های لازم بازگردانده می شود. باید توجه داشته باشید که ارائه مدارک جعلی می تواند شما را تا 10 سال از هر گونه درخواست ویزا و سفر به این کشور محروم کند.

دعوت نامه انگلستان

برای سفر به انگلستان با هر هدفی نیازمند دریافت ویزا انگلستان می باشید. در این بین، اگر برای شما دعوتنامه انگلستان نیز ارسال شود می تواند به پیش برد مراحل اخذ ویزای شما کمک کند و به آن سرعت بخشد. دعوتنامه انگلستان به معنی دعوت از شما، با هدفی مشخص برای سفر به انگلستان می باشد، که این اهداف انواع مختلف دارد که شامل:

دعوتنامه توریستی انگلیس

دعوتنامه خانوادگی و خویشاوندی انگلیس

دعوتنامه نمایشگاهی انگلیس

دعوتنامه تجاری انگلیس

دعوتنامه کاری انگلیس

دعوتنامه تحصیلی انگلیس

در بین انواع دعوتنامه های انگلستان می توان گفت که دعوتنامه توریستی و تحصیلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. متقاضیان سفر به انگلستان باید توجه داشته باشند، که دعوتنامه توریستی حتما باید توسط یکی از خویشاوندان ارسال شود و این خویشاوندی با ارائه اسناد مورد نظر به اثبات برسد. افرادی که برای شما دعوتنامه انگلستان ارسال می کنند، حتما باید مقیم کشور انگلستان باشند. این افراد در هنگام نوشتن دعوتنامه باید بسیار صادق باشند، تا مورد قبول افسر کنسولگری قرار گیرد. اگر شخص دعوت کننده قرار است که تمام مخارج شما را در مدت اقامت در انگلستان متقبل شود، باید به عنوان ضمانت، مبلغی را در حساب بانکی خود داشته باشد و یا فیش حقوقی خود را در اختیار کنسولگری قرار دهد.

در ادامه به مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه انگلستان اشاره خواهیم کرد:

شناسنامه شخص دعوت شونده (مهمان)

گذرنامه مهمان با مدت اعتبار

آدرس و شماره تلفن در ایران

عکس پرسنلی 4*3 (رنگی، زمینه سفید)

فیش حقوقی و گواهی سپرده حساب بانکی

تعیین مدت زمان اقامت در انگلستان و تاریخ خروج از انگلستان

اطلاعات کامل از محل اقامت و نحوه پرداخت هزینه ها

مدارک شناسایی شخص دعوت کننده

آدرس و شماره تماس در انگلستان

مدارک شغلی فرد دعوت کننده

پرینت گردش مالی حساب بانکی شخص میزبان

مدارک وضعیت محل اقامت شخص میزبان در انگلستان

کپی تمام مدارک شناسایی

پس از این مراحل برای دریافت ویزا انگلستان باید در سه مرحله، پر کردن فرم اخذ ویزا انگلستان، وقت سفارت خانه انگلستان و پیکاپ ویزا اقدام کنید.


پیکاپ ویزا انگلستان

انگستان ار جمله کشورهایی است که برای ورود به خاکش باید ویزا انگلستان را تهیه کنید. در حال حاضر به دلیل نیمه باز بودن سفارت انگلیس در ایران، متقاضیان سفر به این کشور باید از طریق کشورهای اطراف برای اخذ ویزا انگلستان اقدام کنند و یا از خدمات پیکاپ ویزا انگلستان استفاده کنند.

در حال حاضر ایرانیان عزیز می توانند از طریق کشورهایی چون ترکیه (استانبول و آنکارا)، ارمنستان (ایروان) و دبی برای انجام مراحل انگشت نگاری و مصاحبه و ارائه مدارک ویزا انگلستان در سفارت خانه انگلستان در این کشورها و یا در مراحل بعدی از خدمات پیکاپ ویزا این کشورها استفاده کنند.

بیشتر متقاضیان برای انجام این امور، خصوصا کشورهایی که در ایران سفارت خانه ندارند و یا سفارت به انجام امور صدور ویزا نمی پردازد، از خدمات پیکاپ ویزا استفاده می کنند. حال می خواهیم ببینیم به طور دقیق تر پیکاپ ویزا چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

وقتی که اقدام به دریافت ویزای انگلستان می کنید، در صورتی که با درخواست شما مخالفت شود، هنوز فرصت دارید تا دلایل رجکت ویزای انگلستان را رفع کنید. در غیر این صورت با درخواست شما موافقت خواهد شد، که در این صورت باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزای انگلستان ارسال کنید. برای این مرحله برخی از افراد بدون اطلاع از خدمات پیکاپ ویزا انگلستان، اقدام به سفر مجدد به این مناطق می کنند، تا شخصا ویزا را تحویل بگیرند. با این کار، شما متحمل هزینه های زیادی در وقت و پول خود می شوید. حال آن که با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا انگلستان، نیازی به سفر مجدد متقاضی نمی باشد و تنها با صرف هزینه کمتری، می تواند پاسپورت را برای سفارت این کشور ارسال کرد.

و اما دسترسی به این خدمات از چه طریقی امکان پذیر خواهد بود؟ بسیاری از آژانس های مسافرتی معتبر و یا کارگزاری سفارت انگلیس خدمات پیکاپ ویزا انگلستان را در ازای مبلغی، بسیار پایین تر از مراجعه حضوری شخص متقاضی، انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است که متقاضی حتما باید بار اول به صورت حضوری در سفارت این کشور، حضور داشته باشد. در این دیدار وی مورد مصاحبه قرار می گیرد و باید تمامی مدارک مورد نیاز سفارت را نیز ارائه دهد. برای دریافت وقت مصاحبه باید مدارکی را در اختیار کارگزاری سفارت انگلیس قرار دهید که عبارت است از:

اسکن صفحه اول گذرنامه

اصل فرم تکمیل شده درخواست ویزا انگلستان

رزرو هتل، دعوتنامه انگلستان و مدارک اقامتی دعوت کننده

برای دریافت وقت سفارت انگلستان، این مدارک حتما باید از طرف کارگزاران سفارت انگلستان در ایران ارسال شود تا مورد پذیرش قرار گیرد. مدارکی که برای انجام امور پیکاپ ویزا انگلستان مورد نیاز می باشد، شامل وکالت نامه، ایمیل جواب سفارت، اصل رسید بارکددار سفارت انگلستان و اصل پاسپورت متقاضی است. مدت زمان ارسال پیکاپ ویزای انگلستان را نمی توان تخمین زد، اما به طور کلی حدود 10 روز تا 2 هفته به طول می انجامد.

دریافت ویزای انگلستان در ترکیه، در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در هر هفته انجام می شود. در این کشور پس از انجام کارهای اداری توسط کنسولگری انگلیس، پاسپورت در روزهای یکشنبه و چهارشنبه نیز بازگردانده می شود.

پیکاپ ویزا انگلستان در امارات نیز در تمام روزهای هفته یعنی شنبه تا پنج شنبه انجام می گیرد و این پروسه در بازه زمانی یک هفته کاری ارسال و دریافت می شود.

برای پیکاپ ویزا انگلستان در ایروان (ارمنستان) نیز متقاضی باید در روز مصاحبه و انگشت نگاری آدرس مشخص شده در ایروان (که توسط کانتر وقت سفارت به ایشان اعلام شده است) به سفارت اعلام کند. زمانی که نتیجه ویزا آماده شود، توسط سفارت به دفتر این شرکت اعلام می شود. متقاضیانی که در در روز انگشت نگاری آدرس ارائه نداده اند، باید بعد از بازگشت به ایران، به دفاتر مذکور اعلام کنند تا پیگیری شود.

ویزای مالتی انگلستان

انگلستان از کشورهای این که تحت پیمان شنگن می باشد و برای ورود به این کشور باید ویزا انگلستان و شنگن دریافت شود. ویزا انگلستان بستگی به هدف متقاضیان سفر به این کشور به چند نوع مختلف تقسیم می شود که مدارک مورد نیاز آن ها نیز باهم متفاوت می باشد. در کل ویزا شنگن انگلستان به سه دسته یک بار ورود، چند بار ورود و یا همان ویزا مالتی انگلستان و ترانزیت تقسیم می شود. ویزای یک بار ورود برای یک بار و اقامت به مدت 3 ماه صادر می شود. اما افرادی که قصد دارند چندین بار به این کشور رفت و آمد داشته باشند باید ویزا مالتی انگلستان که به مدت یک سال اعتبار دارد، دریافت کنند. ویزا مالتی انگلستان این امکان را به متقاضیان می دهد تا در طول یک سال، هر چند باری که می خواهند به انگلستان سفر کنند. اقامت در انگلستان در هر بار سفر به مدت یک ماه می باشد که زمان آن را نمی توان تمدید کرد. همچنین با ویزا مالتی شنگن می توانید به هر تعداد دفعات به کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کنید.

در نهایت ویزا ترانزیت برای افرادی است که به قصد کشور دوم وارد یکی از فرودگاه های انگلستان می شوند و از همان مکان به کشور مورد نظر خود پرواز می کنند. در این نوع ویزا مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نداشته و فقط می تواند مدتی را در فرودگاه این کشور اقامت داشته باشد.

افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز را در انگلستان داشته باشند می توانند از ویزا توریستی انگلستان استفاده کنند. 

ویزا انگلستان به اینجا محدود نمی شود و متقاضیان می توانند برای اهداف دیگری نیز به این کشور سفر کرده و ویزا آن را تهیه کنند، از جمله ویزا توریستی، ویزا تحصیلی، ویزا کار، ویزا ازدواج که از بین آن ها ویزا توریستی محبوب تر می باشد


پذیرش تحصیلی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که دارای بهترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رده بندی برترین ها در دنیا می باشد. این دانشگاه ها علاوه بر پذیرش سخت تحصیلی دارای هزینه های بالایی نیز در شهریه ها و زندگی در انگلستان می باشد. دانشگاه های کمبریج، آکسفور و دانشگاه لندن یکی از همین دانشگاه هایی است که از رتبه یک تا ده در دنیا برخوردار است. پذیرش تحصیلی انگلستان در دانشگاه هایی که رتبه ده تا صد را در انگلستان دارند تا حدودی آسان تر می باشد. همچنین پذیرش تحصیلی انگلستان در دانشگاه های لوکس و فانتزی به راحتی امکان پذیر می باشد، منتها این دانشگاه ها از لحاظ سطح کیفیت، بسیار پایین می باشند.

برای پذیرش تحصیلی انگلستان ابتدا باید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کرده و رزومه تحصیلی خود را با توجه به نیاز هر دانشگاه در بررسی رزومه تحصیلی متقاضیان ارسال کنید. در مرحله بعد، پس از بررسی مدارک تحصیلی، دعوتنامه تحصیلی برای دانشجویان ارسال می شود که با توجه به آن دانشجویان می توانند برای انجام مراحل ویزا انگلستان خود اقدام کنند و ویزا تحصیلی انگلستان را با ارائه مدارک ویزا انگلستان دریافت کنند.

شایان ذکر است که پذیرش تحصیلی انگلستان بدون نیاز به مدرک آیلتس زبان نیز امکان پذیر می باشد. بعضی از دانشگاه های انگلستان نیازی به دریافت مدرک زبان شما ندارند و مهارت سخن گفتن شما در مصاحبه حضوری می تواند این را ثابت کند که به اندازه کافی بر روی زبان انگلیسی تسلط دارید.

معیارهای پذیرش دانشگاه های انگلستان به طور کلی شامل، دیپلم یا گواهی معتبر معادل آن از یک بورد یا انیستیتوی معتبر، امتیاز 60 درصد یا بالاتر در درس زبان انگلیسی، امتیاز کلی 60 درصد در دروس پایه دوازدهم یا معادل آن می باشد.

از جمله شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی داشتن دیپلم معتبر، برای مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی مرتبط و برای مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد.


ویزای فوری انگلستان

برای سفر به انگلستان حتما باید ویزا انگلستان را تهیه کنید. برای دریافت ویزای فوری انگلستان باید به سفارت این کشور که مجددا در تهران بازگشایی شده است مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید به یکی از کشورهای ترکیه و یا امارات برای دریافت ویزا انگلستان درخواست بدهید.

ویزای فوری انگلستان را می توانید ابتدا با تهیه مدارک به صورت کامل و بدون نقص دریافت کنید. متقاضیان اگر بتوانند از سفارت خانه انگلستان وقت فوری مصاحبه و یا تحویل مدارک را اخذ کنند، طی کردن این پروسه برایشان سریع تر طی خواهد شد.

در صورتی که برای اخذ ویزای فوری انگلستان می خواهید اقدام کنید، باید در بین وقت های تقویمی و روزهای خاصی که سفارت خانه انگلستان برای وقت مصاحبه حضوری تعیین کرده است، درخواست وقت فوری بدهید. تا پس از بررسی دلایل شما خارج از وقت های تعیین شده سفارت بتوانید به این مکان مراجعه کنید.

همچنین ویزا فوری انگلستان با توجه به هدف سفر متقاضی انواع مختلفی دارد که شامل ویزا توریستی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، ویزا تجاری، ویزا پزشکی و سایر ویزاها می شود. متقاضیان در صورتی که دارای دعوتنامه انگلستان باشند می توانند این مراحل را سریع تر طی کنند.

باید توجه داشته باشید که برای تهیه ویزا فوری انگلستان با اهداف مختلف حتما باید مدارک مربوط به همان ویزا را تهیه کنید. با این حال در ادامه این مطلب مدارک ویزا انگلستان را به طور کلی برای شما بیان می کنیم.

اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آن ها

اصل فرم درخواست ویزا انگلستان که به دقت و خوانا و به زبان انگلیسی پر شده باشد

ارائه گواهی تمکن مالی

گواهی اشتغال به کار برای شاغلان و اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

گردش یک ماه اخیر حساب بانکی شخص متقاضی بر روی سر برگ بانک و به زبان انگلیسی

بیمه مسافرتی

مدارک رزرو یکی از هتل های انگلستان

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به یکی از فرودگاه های انگلستان

ترجمه انگلیسی و کپی از تمام مدارکی که اعلام شده است


اطلاعات کشور انگلستان

در اطلاعات کشور انگلستان به بیان اطلاعاتی در مورد شرایط زندگی در این کشور خواهیم پرداخت. در اطلاعات کشور انگلستان، می توان گفت که در اروپای غربی واقع شده است و در غرب این کشور دریای ایرلند و در جنوب آن دریای سلتی وجود دارد. همچنین انگلستان  توسط دریای شمال از شرق و کانال انگلیس از جنوب از قاره اروپا جدا می شود.

پایتخت انگلستان لندن است و زبان رسمی در این کشور انگلیسی می باشد. مساحت کشور انگلستان 245000 کیلومتر مربع است و جمعیت در این کشور حدودا 63 میلیون نفر می باشد. خط طولانی ساحلی انگلستان در حدود 8000 کیلومتر است. جغرافیای انگلستان از بافت جنگلی تا کوهستانی متغیر است. این کشور به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود دارای آب و هوای ابری همراه با وزش باد و باران می باشد. تقریبا 6 ماه از سال آب و هوا انگلستان سرد است. در تابستان نیز دمای هوا تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است.

شرایط اقتصادی انگلستان در سطح بین المللی بسیار رو به رشد است و از اطلاعات کشور انگلستان می توان گفت که رتبه اول جذب سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارد. همچنین انگلستان یکی از ده کشور تولید کننده در سطح جهان است. از مهمترین صادرات انگلستان می توان به سوخت، مواد شیمیایی، خوار و بار و مواد غذایی و آشامیدنی و تنباکو اشاره کرد. واحد پول انگلستان پوند استرلینگ می باشد.

از دیگر اطلاعات کشور انگلستان می توان گفت که این کشور چند ملیتی است. خصوصا در سال های اخیر و با مهاجرت قومیت های مختلف به این کشور این مسئله جدی تر شده است. 

جالب است بدانید که امید به زندگی در بین مردم انگلستان برای زنان تا سن 81 سالگی و در بین مردان تا سن 76 سال می باشد. از جاذبه های گردشگری انگلستان می توانیم از چشم لندن، سینمای آیمکس، مادام توسو، آسمان نمای لندن، کاخ باکینگهام، برج لندن، ساعت بیگ بن، كلیسای وست مینستر و سنت پل، منطقه باستانی استون هنج و ساختمان پارلمان انگلستان نام برد.

لازم به ذکر است که در قوانین و مقررات انگلستان برای ورود به این کشور حتما باید ویزا انگلستان تهیه شود تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید