فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا انگلستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا انگلستان
ویزا انگلستان

متقاضیان سفر به انگلستان حتما باید ویزا انگلستان را تهیه کنند. سفارت انگلستان در سال 1394 در ایران بازگشایی شد. اما متقاضیان محترم برای انجام امور ویزا انگلستان حتما باید به کارگزاری سفارت انگلیس یعنی VFS Global مراجعه کنند و کارهای ویزا انگلستان را به این شرکت بسپارید. 

برای دریافت ویزا انگلستان ابتدا باید بر اساس هدف مورد نظر خود از سفر به انگلستان ویزا مورد نظر را انتخاب کرده و فرم درخواست آن را از سایت سفارت خانه انگلستان دریافت کنید. پس از پر کردن فرم های مرتبط با ویزای خود باید نسبت به پرداخت هزینه های آن اقدام کرده، سپس برای دریافت وقت ملاقات حضوری اقدام کنید. سفارت ایمیلی مبنی بر وقت ملاقات شما ارسال می کند که حتما باید مدارک ویزا انگلستان را به همراه داشته باشید و انگشت نگاری شوید. ویزا انگلستان هم به صورت یک بار ورود و هم به صورت چندبار ورود (مالتی) ارائه می شود.

توجه داشته باشید که در مصاحبه حضوری خود بسیار مهم است که از بیان ابهام و دروغ به افسر پرونده خود پرهیز کنید تا از دلایل رجکت ویزا انگلستان به شمار نرود. تمامی مدارک و فرم درخواست ویزا انگلستان را باید به زبان انگلیسی پر کرده و ترجمه کنید.

انواع ویزا انگلستان عبارت است از:

ویزا توریستی انگلستان

ویزا کاری انگلستان

ویزا تحصیلی انگلستان

ویزا دیدار بستگان و خانواده

به دلیل زیاد بودن درخواست ویزا انگلستان توصیه می کنیم که از سه ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزا انگلستان اقدام کنید. همچنین حتما از کامل بودن مدارک ویزای خود اطمینان حاصل کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا انگلستان عبارت است از:

اصل شناسنامه و کارت ملی

اصل پاسپورت همراه با اعتبار یک ساله به همراه گذرنامه های قدیمی

اصل ریز پرینت حساب بانکی شخصی و جاری در سه ماه گذشته

دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

اصل مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار

گواهی اشتغال به تحصیل

اصل اجاره نامه املاکی که سند آن ها ارائه شده باشد

اصل یا کپی دعوتنامه انگلستان (در صورت وجود)

واچر هتل های انگلستان

اصل سند ازدواج

رزرواسیون بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های انگلستان


ویزای تضمینی انگلستان

برای دریافت ویزای تضمینی انگلستان و اینکه تمام مراحل را به درستی طی کنید، نیاز به همراهی کارشناسان مجرب و آموزش دیده ای دارید که به طور کامل تمام مدارک شما را کنترل کرده و از ایجاد مشکل جلوگیری کند. بعضی از افراد برای دریافت ویزای تضمینی انگلستان به راحتی به افراد سودجو اعتماد کرده و مدارک خود را در اختیار آن ها قرار می دهند، که متاسفانه در بیشتر موارد منجر به سوء استفاده و چه بسا از بین رفتن مدارک و فرصت های شخص برای اخذ ویزای انگلستان می شود. در سایر موارد نیز ممکن است مدارکی که برای اخذ ویزای تضمینی انگلستان توسط افراد سودجو به کنسولگری ارائه می شود، فاقد اعتبار و جعلی بوده و سبب جرم برای شخص متقاضی شود. پس به شما توصیه می کنیم که در طی کردن این مراحل بسیار دقت کنید.

برای دریافت ویزا انگلستان باید ابتدا مدارک ویزا انگلستان را به صورت آنلاین ارسال کنید، سپس برای گرفتن وقت ملاقات حضوری اقدام کنید. مدارکی که در هنگام مراجعه حضوری باید در اختیار سفارت قرار داده شود عبارتند از:

اصل شناسنامه و کپی آن

اصل پاسپورت و کپی آن

اعتبار گذرنامه حداقل باید دو ماه بیشتر از زمان اعتبار ویزای شما باشد

مدارک مربوط به حساب بانکی

مدارک کامل شغلی و یا تحصیلی شخص

تمام این مدارک باید به سفارت تحویل داده شود و رسیدی مبنی بر ارائه این مدارک دریافت شود. لازم به ذکر است که باید تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند و از تمام آن ها کپی تهیه شود. فرم تقاضای ویزا باید برای هر فرد بصورت مجزا پر شود و ضمیمه پرونده شود. اصل مدارک متقاضی، پس از بررسی های لازم بازگردانده می شود. باید توجه داشته باشید که ارائه مدارک جعلی می تواند شما را تا 10 سال از هر گونه درخواست ویزا و سفر به این کشور محروم کند.

دعوت نامه انگلستان

برای سفر به انگلستان با هر هدفی نیازمند دریافت ویزا انگلستان می باشید. در این بین، اگر برای شما دعوتنامه انگلستان نیز ارسال شود می تواند به پیش برد مراحل اخذ ویزای شما کمک کند و به آن سرعت بخشد. دعوتنامه انگلستان به معنی دعوت از شما، با هدفی مشخص برای سفر به انگلستان می باشد، که این اهداف انواع مختلف دارد که شامل:

دعوتنامه توریستی انگلیس

دعوتنامه خانوادگی و خویشاوندی انگلیس

دعوتنامه نمایشگاهی انگلیس

دعوتنامه تجاری انگلیس

دعوتنامه کاری انگلیس

دعوتنامه تحصیلی انگلیس

در بین انواع دعوتنامه های انگلستان می توان گفت که دعوتنامه توریستی و تحصیلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. متقاضیان سفر به انگلستان باید توجه داشته باشند، که دعوتنامه توریستی حتما باید توسط یکی از خویشاوندان ارسال شود و این خویشاوندی با ارائه اسناد مورد نظر به اثبات برسد. افرادی که برای شما دعوتنامه انگلستان ارسال می کنند، حتما باید مقیم کشور انگلستان باشند. این افراد در هنگام نوشتن دعوتنامه باید بسیار صادق باشند، تا مورد قبول افسر کنسولگری قرار گیرد. اگر شخص دعوت کننده قرار است که تمام مخارج شما را در مدت اقامت در انگلستان متقبل شود، باید به عنوان ضمانت، مبلغی را در حساب بانکی خود داشته باشد و یا فیش حقوقی خود را در اختیار کنسولگری قرار دهد.

در ادامه به مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه انگلستان اشاره خواهیم کرد:

شناسنامه شخص دعوت شونده (مهمان)

گذرنامه مهمان با مدت اعتبار

آدرس و شماره تلفن در ایران

عکس پرسنلی 4*3 (رنگی، زمینه سفید)

فیش حقوقی و گواهی سپرده حساب بانکی

تعیین مدت زمان اقامت در انگلستان و تاریخ خروج از انگلستان

اطلاعات کامل از محل اقامت و نحوه پرداخت هزینه ها

مدارک شناسایی شخص دعوت کننده

آدرس و شماره تماس در انگلستان

مدارک شغلی فرد دعوت کننده

پرینت گردش مالی حساب بانکی شخص میزبان

مدارک وضعیت محل اقامت شخص میزبان در انگلستان

کپی تمام مدارک شناسایی

پس از این مراحل برای دریافت ویزا انگلستان باید در سه مرحله، پر کردن فرم اخذ ویزا انگلستان، وقت سفارت خانه انگلستان و پیکاپ ویزا اقدام کنید.


ویزای مالتی انگلستان

انگلستان از کشورهای این که تحت پیمان شنگن می باشد و برای ورود به این کشور باید ویزا انگلستان و شنگن دریافت شود. ویزا انگلستان بستگی به هدف متقاضیان سفر به این کشور به چند نوع مختلف تقسیم می شود که مدارک مورد نیاز آن ها نیز باهم متفاوت می باشد. در کل ویزا شنگن انگلستان به سه دسته یک بار ورود، چند بار ورود و یا همان ویزا مالتی انگلستان و ترانزیت تقسیم می شود. ویزای یک بار ورود برای یک بار و اقامت به مدت 3 ماه صادر می شود. اما افرادی که قصد دارند چندین بار به این کشور رفت و آمد داشته باشند باید ویزا مالتی انگلستان که به مدت یک سال اعتبار دارد، دریافت کنند. ویزا مالتی انگلستان این امکان را به متقاضیان می دهد تا در طول یک سال، هر چند باری که می خواهند به انگلستان سفر کنند. اقامت در انگلستان در هر بار سفر به مدت یک ماه می باشد که زمان آن را نمی توان تمدید کرد. همچنین با ویزا مالتی شنگن می توانید به هر تعداد دفعات به کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کنید.

در نهایت ویزا ترانزیت برای افرادی است که به قصد کشور دوم وارد یکی از فرودگاه های انگلستان می شوند و از همان مکان به کشور مورد نظر خود پرواز می کنند. در این نوع ویزا مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نداشته و فقط می تواند مدتی را در فرودگاه این کشور اقامت داشته باشد.

افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز را در انگلستان داشته باشند می توانند از ویزا توریستی انگلستان استفاده کنند. 

ویزا انگلستان به اینجا محدود نمی شود و متقاضیان می توانند برای اهداف دیگری نیز به این کشور سفر کرده و ویزا آن را تهیه کنند، از جمله ویزا توریستی، ویزا تحصیلی، ویزا کار، ویزا ازدواج که از بین آن ها ویزا توریستی محبوب تر می باشد


پذیرش تحصیلی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که دارای بهترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رده بندی برترین ها در دنیا می باشد. این دانشگاه ها علاوه بر پذیرش سخت تحصیلی دارای هزینه های بالایی نیز در شهریه ها و زندگی در انگلستان می باشد. دانشگاه های کمبریج، آکسفور و دانشگاه لندن یکی از همین دانشگاه هایی است که از رتبه یک تا ده در دنیا برخوردار است. پذیرش تحصیلی انگلستان در دانشگاه هایی که رتبه ده تا صد را در انگلستان دارند تا حدودی آسان تر می باشد. همچنین پذیرش تحصیلی انگلستان در دانشگاه های لوکس و فانتزی به راحتی امکان پذیر می باشد، منتها این دانشگاه ها از لحاظ سطح کیفیت، بسیار پایین می باشند.

برای پذیرش تحصیلی انگلستان ابتدا باید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کرده و رزومه تحصیلی خود را با توجه به نیاز هر دانشگاه در بررسی رزومه تحصیلی متقاضیان ارسال کنید. در مرحله بعد، پس از بررسی مدارک تحصیلی، دعوتنامه تحصیلی برای دانشجویان ارسال می شود که با توجه به آن دانشجویان می توانند برای انجام مراحل ویزا انگلستان خود اقدام کنند و ویزا تحصیلی انگلستان را با ارائه مدارک ویزا انگلستان دریافت کنند.

شایان ذکر است که پذیرش تحصیلی انگلستان بدون نیاز به مدرک آیلتس زبان نیز امکان پذیر می باشد. بعضی از دانشگاه های انگلستان نیازی به دریافت مدرک زبان شما ندارند و مهارت سخن گفتن شما در مصاحبه حضوری می تواند این را ثابت کند که به اندازه کافی بر روی زبان انگلیسی تسلط دارید.

معیارهای پذیرش دانشگاه های انگلستان به طور کلی شامل، دیپلم یا گواهی معتبر معادل آن از یک بورد یا انیستیتوی معتبر، امتیاز 60 درصد یا بالاتر در درس زبان انگلیسی، امتیاز کلی 60 درصد در دروس پایه دوازدهم یا معادل آن می باشد.

از جمله شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی داشتن دیپلم معتبر، برای مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی مرتبط و برای مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد.


ویزای فوری انگلستان

برای سفر به انگلستان حتما باید ویزا انگلستان را تهیه کنید. برای دریافت ویزای فوری انگلستان باید به سفارت این کشور که مجددا در تهران بازگشایی شده است مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید به یکی از کشورهای ترکیه و یا امارات برای دریافت ویزا انگلستان درخواست بدهید.

ویزای فوری انگلستان را می توانید ابتدا با تهیه مدارک به صورت کامل و بدون نقص دریافت کنید. متقاضیان اگر بتوانند از سفارت خانه انگلستان وقت فوری مصاحبه و یا تحویل مدارک را اخذ کنند، طی کردن این پروسه برایشان سریع تر طی خواهد شد.

در صورتی که برای اخذ ویزای فوری انگلستان می خواهید اقدام کنید، باید در بین وقت های تقویمی و روزهای خاصی که سفارت خانه انگلستان برای وقت مصاحبه حضوری تعیین کرده است، درخواست وقت فوری بدهید. تا پس از بررسی دلایل شما خارج از وقت های تعیین شده سفارت بتوانید به این مکان مراجعه کنید.

همچنین ویزا فوری انگلستان با توجه به هدف سفر متقاضی انواع مختلفی دارد که شامل ویزا توریستی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، ویزا تجاری، ویزا پزشکی و سایر ویزاها می شود. متقاضیان در صورتی که دارای دعوتنامه انگلستان باشند می توانند این مراحل را سریع تر طی کنند.

باید توجه داشته باشید که برای تهیه ویزا فوری انگلستان با اهداف مختلف حتما باید مدارک مربوط به همان ویزا را تهیه کنید. با این حال در ادامه این مطلب مدارک ویزا انگلستان را به طور کلی برای شما بیان می کنیم.

اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آن ها

اصل فرم درخواست ویزا انگلستان که به دقت و خوانا و به زبان انگلیسی پر شده باشد

ارائه گواهی تمکن مالی

گواهی اشتغال به کار برای شاغلان و اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

گردش یک ماه اخیر حساب بانکی شخص متقاضی بر روی سر برگ بانک و به زبان انگلیسی

بیمه مسافرتی

مدارک رزرو یکی از هتل های انگلستان

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به یکی از فرودگاه های انگلستان

ترجمه انگلیسی و کپی از تمام مدارکی که اعلام شده است


اطلاعات کشور انگلستان

در اطلاعات کشور انگلستان به بیان اطلاعاتی در مورد شرایط زندگی در این کشور خواهیم پرداخت. در اطلاعات کشور انگلستان، می توان گفت که در اروپای غربی واقع شده است و در غرب این کشور دریای ایرلند و در جنوب آن دریای سلتی وجود دارد. همچنین انگلستان  توسط دریای شمال از شرق و کانال انگلیس از جنوب از قاره اروپا جدا می شود.

پایتخت انگلستان لندن است و زبان رسمی در این کشور انگلیسی می باشد. مساحت کشور انگلستان 245000 کیلومتر مربع است و جمعیت در این کشور حدودا 63 میلیون نفر می باشد. خط طولانی ساحلی انگلستان در حدود 8000 کیلومتر است. جغرافیای انگلستان از بافت جنگلی تا کوهستانی متغیر است. این کشور به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود دارای آب و هوای ابری همراه با وزش باد و باران می باشد. تقریبا 6 ماه از سال آب و هوا انگلستان سرد است. در تابستان نیز دمای هوا تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است.

شرایط اقتصادی انگلستان در سطح بین المللی بسیار رو به رشد است و از اطلاعات کشور انگلستان می توان گفت که رتبه اول جذب سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارد. همچنین انگلستان یکی از ده کشور تولید کننده در سطح جهان است. از مهمترین صادرات انگلستان می توان به سوخت، مواد شیمیایی، خوار و بار و مواد غذایی و آشامیدنی و تنباکو اشاره کرد. واحد پول انگلستان پوند استرلینگ می باشد.

از دیگر اطلاعات کشور انگلستان می توان گفت که این کشور چند ملیتی است. خصوصا در سال های اخیر و با مهاجرت قومیت های مختلف به این کشور این مسئله جدی تر شده است. 

جالب است بدانید که امید به زندگی در بین مردم انگلستان برای زنان تا سن 81 سالگی و در بین مردان تا سن 76 سال می باشد. از جاذبه های گردشگری انگلستان می توانیم از چشم لندن، سینمای آیمکس، مادام توسو، آسمان نمای لندن، کاخ باکینگهام، برج لندن، ساعت بیگ بن، كلیسای وست مینستر و سنت پل، منطقه باستانی استون هنج و ساختمان پارلمان انگلستان نام برد.

لازم به ذکر است که در قوانین و مقررات انگلستان برای ورود به این کشور حتما باید ویزا انگلستان تهیه شود تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید