فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا اسپانیا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا اسپانیا
ویزا اسپانیا

سفر به اسپانیا و چه بسا دریافت اقامت این کشور به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و از اعضای پیمان شنگن می باشد که برای ورود به آن باید ویزا اسپانیا را تهیه کنید. ویزا اسپانیا بسته به هدف متقاضیان از سفر به این کشور، به انواع مختلفی تقسیم می شود. قبل از اقدام برای تهیه ویزا اسپانیا ابتدا باید بررسی کنید که چه نوع ویزایی برای شما مناسب می باشد. 

انواع ویزا اسپانیا عبارت است از:

ویزا توریستی

ویزا کاری و سرمایه گذاری

ویزا تجاری

ویز ا تحصیلی

ویزا ترانزیت فرودگاهی

در کل ویزا اسپانیا دو دسته کلی دارد، ویزای کوتاه مدت که کمتر از 90 روز می باشد و ویزا بلند مدت که بیشتر از 90 روز است و هر کدام زیر شاخه های خود را دارا می باشد. برای دریافت ویزا اسپانیا ابتدا باید به صورت حضوری به سفارت خانه اسپانیا در تهران بروید و فرم تقاضا ویزا این کشور را دریافت کنید. توجه داشته باشید که این کار را فقط باید به صورت حضوری انجام دهید، در همین هنگام نیز برای شما قرار ملاقات حضوری ثبت خواهد شد. در ادامه باید مدارک ویزا اسپانیا را برای قرار ملاقات و مصاحبه حضوری آماده کنید و به افسر کنسولگری تحویل دهید. لازم به ذکر است که فرم تقاضا ویزا اسپانیا حتما باید به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی پر شود.

مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا عبارت است از:

اصل پاسپورت معتبر متقاضی

اصل شناسنامه و کارت ملی و ترجمه انگلیسی آن (کپی از تمام صفحات آن)

فرم پر شده درخواست ویزا اسپانیا

سه قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید

آدرس منزل و محل کار

مدارک وضع اجتماعی حرفه ای و تمکن مالی

ریز عملیات بانکی آخرین ماه بر روی سربرگ بانک و به زبان انگلیسی

بیمه نامه بین المللی پزشکی به مبلغ 30 هزار یورو

گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل

رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های اسپانیا

رزرواسیون یکی از هتل های اسپانیا


سفارت خانه اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا باید ابتدا یک قرار حضوری در سفارت خانه اسپانیا بگذارید تا برای تحویل مدارک و مصاحبه حضوری در این مکان حضور داشته باشید. سفارت خانه اسپانیا در ایران به نمایندگی از کشور خود و به عنوان خاک این کشور در ایران محسوب می شود. در سفارت خانه اسپانیا علاوه بر ارائه خدمات ویزا و مصاحبه ، قرارهای دیپلماتیک بین دو کشور، مسائل مربوط به صادرات و واردات بین دو کشور، روابط سیاسی، بایگانی اسناد و همچنین محل اقامت ماموران می باشد. نام سفیر اسپانیا در ایران عالیجناب ادواردو لوپز بوسکتس می باشد و نام کنسول بازرگانی آقای امیلیو کارمونا پرتینیِز است.

نام کنسول ویزا که احتمالا افرادی که برای دریافت ویزا اسپانیا به سفارت خانه اسپانیا می روند و با این فرد برخورد خواهند داشت آقای خوسه مانوئل رامیرز آرراسولا می باشد. لازم به ذکر است که ساعات کاری سفارت خانه اسپانیا در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 می باشد. سفارت خانه در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. شما می توانید برای تحویل مدارک ویزا اسپانیا از ساعت 8:30 تا 14:30 و برای دریافت ویزای اسپانیا در ساعت 14:30 تا 15:30 به سفارت خانه مراجعه کنید. همچنین آدرس پستی سفارت خانه اسپانیا برای دریافت وقت حضوری  emb.teheran@maec.es می باشد. برای مراجعه حضوری به سفارت خانه اسپانیا در ایران می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ها تماس حاصل فرمایید.

آدرس سفارت خانه اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خيابان کماسايی، کوچه اول شرقی، پلاک 10

تلفن های تماس: 22568681 - 22568682 - 22568683 - 22568684 (021)


دعوت نامه اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است و ویزا اسپانیا یکی از الزامات ورود به این کشور می باشد. دریافت ویزا برای ورود به برخی از کشورها تا حدودی سخت می باشد، اسپانیا نیز از جمله کشورهایی است که اگر دعوتنامه اسپانیا را داشته باشید، راحت تر می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. دعوتنامه اسپانیا می تواند از طرف شخصی که در این کشور دارای اقامت دائم و یا شهروند است، درخواست داده شود. 

دعوتنامه اسپانیا نیز مانند ویزای این کشور انواع مختلفی دارد، که برای اهداف مختلف سفر به این کشور صادر می شود. مانند دعوتنامه توریستی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه نمایشگاهی و سایر دعوتنامه ها که برای اقامت در اسپانیا در مدت زمان مشخصی ارائه می شود.

فرد دعوت کننده باید تمام هزینه های فرد دعوت شونده را برعهده گرفته و محل اقامت وی را نیز تضمین کند. دعوتنامه اسپانیا دارای سه بخش می باشد که در بخش اول آن، که مربوط به مشخصات فرد و یا افراد دعوت شونده می باشد، باید تمام اطلاعات به صورت دقیق و به زبان اسپانیایی کامل شود. بخش دوم شامل اطلاعات فرد دعوت کننده است و در بخش سوم نیز باید مدارکی ارائه شود که صداقت و ادعای شما را ثابت کند.

در نگارش دعوتنامه اسپانیا باید توجه داشته باشید که اگر فرد قبلا مراودات تجاری با این کشور داشته، باید ذکر شود. همچنین محل اقامت فرد دعوت شونده در طول این مدت باید ذکر شود، ممکن است این اقامت در یکی از هتل های اسپانیا باشد و یا در منزل فرد دعوت کننده. نوشتن علت سفر به این کشور بسیار مهم است و دریافت ویزا اسپانیا بستگی بسیار زیادی به دادن اطلاعات درست در این قسمت می باشد.

توجه داشته باشید در مصاحبه حضوری در سفارت خانه اسپانیا و همراه با سایر مدارک ویزا اسپانیا، دعوتنامه این کشور را نیز ارائه دهید. 

اطلاعات کشور اسپانیا

در اطلاعات کشور اسپانیا تصمیم داریم برای افرادی که قصد سفر و یا اقامت در این کشور را دارند در مورد فرهنگ و مردم، موقعیت جغرافیایی اقتصاد و سایر موارد اطلاعاتی مفیدی را بیان کنیم.

در اطلاعات کشور اسپانیا می بینیم که این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. در این شبه جزیره تنها کشور همسایه پرتغال می باشد. در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی که توسط کوه های پیرنه به وجود آمده است این کشور را از فرانسه و سایر کشورهای اروپایی جدا می کند. 

در اطلاعات کشور اسپانیا جالب است بدانید که تمام کشورهای قاره آمریکا به جز کانادا، ایالات متحده و برزیل به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که می توان گفت تعداد افرادی که به این زبان صحبت می کنند، حدودا به 300 میلیون نفر می رسد.  پایتخت اسپانیا مادرید می باشد و مذهب رسمی آن ها کاتولیک است. جمعیت در اسپانیا حدودا 46 میلیون نفر می باشد.

در اطلاعات کشور اسپانیا می توان آب و هوا اسپانیا را در شمال این کشور معتدل توصیف کرد. بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. شهر مادرید دارای زمستانی ملایم و تابستانی گرم است. دمای هوا به ندرت در زمستان به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد و در تابستان دمای هوا ممکن است تا 40 درجه نیز بالا برود.

در اطلاعات کشور اسپانیا می توان گفت که شرایط اقتصادی اسپانیا رو به پیشرفت بوده و این کشور بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در دنیا می باشد. همچنین این کشور دارای معادن با ارزشی از جمله معدن آهن، مس، زغال سنگ، کبالت، نقره، جیوه و فسفات های مختلف می باشد. اما صنایع عمده در اسپانیا پارچه بافی، کاغذ سازی و صنایع اتومبیل است که رونق بسیاری داشته است.

در قوانین و مقررات اسپانیا برای ورود به این کشور اخذ ویزا اسپانیا الزامی است. سالانه گردشگران زیادی از جاذبه های گردشگری اسپانیا از جمله جزایر قناری، موزه های شهر مادرید، موزه دلپرادو، کلیسای Sagrada Familia، ساحل کاستا براوا دیدن می کنند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید