فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا اسپانیا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا اسپانیا
ویزا اسپانیا

اسپانیا یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا با آمار 60 میلیون بازدید کننده در سال می باشد. اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده  و پایتخت آن شهر مادرید می باشد. کشور اسپانیا نیز جزء کشورهایی است که توافق نامه شنگن را امضا کرده است. این کشور برای همه افرادی که قصد سفر به اسپانیا را دارند ویزا صادر می کند.

بسته به هدف سفر شما به این کشور ویزا اسپانیا به انواع مختلفی تقسیم می شود. ویزای شنگن اسپانیا دارای قوانینی می باشد، که حتما باید آن ها را رعایت کنید. متقاضیان سفر به این کشور باید توجه داشته باشند، با وجود اینکه کشورهای اتحادیه شنگن برای سفر به کشورهای یکدیگر، نیازی به ویزا نخواهند داشت، با این حال در صورت دریافت ویزا شنگن اسپانیا ورود و خروج شما به این منطقه باید از کشور اسپانیا صورت گیرد. پس از آن می توانید به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شنگن به راحتی و بدون نیاز به ویزا سفر کند.

سفر به اسپانیا اهداف مختلفی دارد، که با توجه به آن ویزا اسپانیا به انواع مختلفی تقسیم می شود. ویزا اسپانیا از نظر مدت اعتبار به دو نوع ویزای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود.


انواع ویزا اسپانیا عبارت است از:

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای کار اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا

ویزای پزشکی اسپانیا

ویزای دیدار اقوام و بستگان


ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا برای افرادی صادر می شود که قصد گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری اسپانیا را داشته باشد. برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا حتما باید جهت رزرو وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید. در مصاحبه حضوری در سفارت خانه اسپانیا باید تمامی مدارک ویزا اسپانیا را ارائه دهید.

ویزا تحصیلی اسپانیا

برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا باید ابتدا پذیرش تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید، تا بتوانید در یکی از دانشگاه های اسپانیا تحصیل کنید. به این منظور باید پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، مدارک و رزومه تحصیلی خود را ارسال کنید و منتظر تایید و یا عدم تایید دانشگاه باشید. در صورت تایید دانشگاه، نامه ای برای ادامه تحصیل در این کشور ارسال خواهد شد، که حتما باید در وقت سفارت اسپانیا ارائه دهید.

ویزای تجاری اسپانیا

این نوع ویزا اسپانیا برای افرادی صادر می شود، که قصد سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور را داشته باشند. ویزا اسپانیا برای تاجرانی که در این کشور سرمایه گذاری کرده اند، ویزای مالتی اسپانیا را ارائه می دهد تا بتوانند به دفعات به این کشور سفر کنند. برای دریافت این نوع ویزا باید تمامی مدارک مورد نیاز، از جمله مدارک سرمایه گذاری و ثبت شرکت ارائه شود. 

ویزای کار اسپانیا

در صورتی که متقاضی کار در این کشور می باشید، ابتدا باید با توجه به مهارت های شغلی اسپانیا و همچنین رزومه تحصیلی و شغلی خود کار مورد نظر را انتخاب کنید. صدور ویزای کار پروسه مختص به خود را دارد. افرادی که به دنبال کار هستند پس از شهروندان اسپانیایی برای دریافت شغل الویت دارند. به این صورت که ابتدا آگهی استخدام در اسپانیا منتشر می شود، اگر استخدام صورت نگیرد این آگهی مجددا انتشار پیدا می کند. اگر باز هم همان نتیجه را داشته باشد، این آگهی را برای جذب مهاجرانی که قصد کار در این کشور دارند، منتشر خواهد شد. متقاضیان نیز بر اساس تخصص های خود می توانند در بین این نیازمندی ها شغل مورد نظر خود را بیابند. پس از تایید کارفرما نیز نامه ای از طرف وی مبنی بر استخدام و نیاز به مهارت های شغلی وی خطاب به سفارت اسپانیا ارسال می شود، که باید به همراه سایر مدارک ویزا ارائه شود.

ویزای پزشکی و درمان در اسپانیا

ویزای پزشکی اسپانیا برای افرادی صادر می شود، که قصد طی مراحل درمان خود در این کشور را دارند. این افراد باید پرونده پزشکی خود را به همراه سایر مدارک ویزا اسپانیا به سفارت این کشور در ایران ارائه دهند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

برای افرادی صادر می شود که قصد سفر به کشور سوم را دارند و از فرودگاه های اسپانیا صرفا برای پرواز بعدی خود استفاده می کنند. افراد در طول حضور در فرودگاه نباید از این مکان خارج شوند.

ویزای دیدار اقوام و بستگان

در صورتی که اقوام درجه یک و یا بستگانی در این کشور دارید که مقیم اسپانیا هستند، می توانید با دریافت دعوتنامه از طرف آن ها برای دریافت ویزا اسپانیا اقدام کنید. دعوتنامه اسپانیا می تواند کارهای اخذ ویزای اسپانیا را سرعت بخشد و امکان صدور آن را افزایش بخشد. در این صورت باید شخص دعوت کننده، تمامی مدارک و اطلاعات شخصی و گواهی تمکن مالی خود را به همراه دعوتنامه خطاب به سفارت خانه اسپانیا در ایران، ارسال کند.

نکته قابل توجه این است که تبعه کشورهای عضو اتحادیه شنگن و همچنین تبعه نروژ و ایسلند برای سفر به اسپانیا نیازی به دریافت ویزا اسپانیا نداشته و می توانند با داشتن کارت شناسایی معتبر وارد اسپانیا شوند. افرادی که تبعه انگلستان هستند نیز برای ورود به این کشور تنها باید پاسپورت معتبر داشته باشند و سایر ملیت ها از جمله ایران ملزم به تهیه ویزا اسپانیا هستند.


مراحل دریافت ویزا اسپانیا

با توجه به اطلاعاتی که داده شد، ابتدا باید ویزای مورد نظر و مطابق با هدف سفر خود را انتخاب کنید. پس از آن باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را از کارگزار سفارت اسپانیا در ایران و یا آژانس های مسافرتی معتبر دریافت کنید و نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. این فرم ها حتما باید به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی پر شوند. برای پر کردن آن ها نیز می توانید از کارشناسان مجرب حاضر در آژانس های مسافرتی مشاوره دریافت کنید.

در مرحله بعد باید طبق ویزای درخواستی خود مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. در این قسمت نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه فرمایید. ارسال و ثبت مدارک به معنای حقی برای دریافت ویزا نمی باشد و تصمیم نهایی برای صدور ویزا اسپانیا متقاضی به عهده سفارت اسپانیا است.

توجه داشته باشید که اگر بخواهید بیشتر از 90 روز در اسپانیا حضور داشته باشید، باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر کارهای اقامت خود باشید. در صورتی که به مدت 90 روز در محدوده شنگن بوده اید، برای سفر مجدد خود به این کشور حتما باید بعد از سه ماه از بازگشت خود به کشور اقدام کنید.

از دیگر نکات مهم این است که تنها داشتن ویزای شنگن نمی تواند تضمینی بر ورود شما به محدوده شنگن باشد. به این معنی که اگر ویزای شنگن خود را از کشور فرانسه دریافت کرده باشید، نمی توانید از کشور ایتالیا وارد محدوده شنگن شوید و به طور قطع با بازداشت ماموران در فرودگاه مواجه خواهید شد.

مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا برای هر کدام از انواع ویزا متفاوت می باشد و شما می توانید برای مطالعه اطلاعات دقیق تر به صفحه مدارک ویزا اسپانیا مراجعه کنید.

در آخرین مرحله نیز باید وقت ملاقات حضوری در سفارت این کشور دریافت کنید، که این کار نیز از طریق کارگزار سفارت اسپانیا انجام می شود. در ملاقات حضوری در سفارت اسپانیا باید تمامی اطلاعات شخصی و انگشت نگاری بیومتریک و همچنین مدارک مورد نیاز ویزا را به همراه خود برده و به افسر پرونده تحویل دهید. همچنین در این ملاقات حضوری باید هدف از سفر خود به این کشور را بدون ابهام توضیح دهید. این مرحله بسیار مهم می باشد و گاهی عدم تسلط بر توضیح اهداف خود از سفر به اسپانیا یکی از دلایل رجکت ویزا اسپانیا می شود.

در ادامه به مدارک کلی تری برای دریافت ویزا اسپانیا اشاره خواهیم کرد، که بین انواع ویزا اسپانیا مشترک می باشند.


مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا عبارت است از:

اصل فرم درخواست ویزا اسپانیا که به صورت دقیق پر شده باشد

اصل شناسنامه و کپی از آن

سه قطعه عکس رنگی 4*3 و زمینه سفید که در صورت داشتن همراه نیز باید از آن ها عکس ارائه دهید

گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار 

اسنادی مبنی بر تمکن مالی و وضع اجتماعی حرفه ای متقاضی، که برای کارمندان دولتی شامل آخرین حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی، ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی و ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد می باشد.

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی، این اطلاعات باید بر روی سربرگ انگلیسی بانک و به زبان انگلیسی باشد و به تایید و مهر و امضا بانک رسیده باشد

ترجمه سند مالکیت و دو سری کپی از اصل آن به زبان فارسی (در صورت وجود)

رزرواسیون یکی از هتل های اسپانیا به مدت کل زمان اقامت در اسپانیا

بیمه مسافرتی با پوشش 30 هزار یورو

بلیط رفت و برگشت به اسپانیاسفارت خانه اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا باید ابتدا یک قرار حضوری در سفارت خانه اسپانیا بگذارید تا برای تحویل مدارک و مصاحبه حضوری در این مکان حضور داشته باشید. سفارت خانه اسپانیا در ایران به نمایندگی از کشور خود و به عنوان خاک این کشور در ایران محسوب می شود. در سفارت خانه اسپانیا علاوه بر ارائه خدمات ویزا و مصاحبه ، قرارهای دیپلماتیک بین دو کشور، مسائل مربوط به صادرات و واردات بین دو کشور، روابط سیاسی، بایگانی اسناد و همچنین محل اقامت ماموران می باشد. نام سفیر اسپانیا در ایران عالیجناب ادواردو لوپز بوسکتس می باشد و نام کنسول بازرگانی آقای امیلیو کارمونا پرتینیِز است.

نام کنسول ویزا که احتمالا افرادی که برای دریافت ویزا اسپانیا به سفارت خانه اسپانیا می روند و با این فرد برخورد خواهند داشت آقای خوسه مانوئل رامیرز آرراسولا می باشد. لازم به ذکر است که ساعات کاری سفارت خانه اسپانیا در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 می باشد. سفارت خانه در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. شما می توانید برای تحویل مدارک ویزا اسپانیا از ساعت 8:30 تا 14:30 و برای دریافت ویزای اسپانیا در ساعت 14:30 تا 15:30 به سفارت خانه مراجعه کنید. همچنین آدرس پستی سفارت خانه اسپانیا برای دریافت وقت حضوری  emb.teheran@maec.es می باشد. برای مراجعه حضوری به سفارت خانه اسپانیا در ایران می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ها تماس حاصل فرمایید.

آدرس سفارت خانه اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خيابان کماسايی، کوچه اول شرقی، پلاک 10

تلفن های تماس: 22568681 - 22568682 - 22568683 - 22568684 (021)


دعوت نامه اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است و ویزا اسپانیا یکی از الزامات ورود به این کشور می باشد. دریافت ویزا برای ورود به برخی از کشورها تا حدودی سخت می باشد، اسپانیا نیز از جمله کشورهایی است که اگر دعوتنامه اسپانیا را داشته باشید، راحت تر می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. دعوتنامه اسپانیا می تواند از طرف شخصی که در این کشور دارای اقامت دائم و یا شهروند است، درخواست داده شود. 

دعوتنامه اسپانیا نیز مانند ویزای این کشور انواع مختلفی دارد، که برای اهداف مختلف سفر به این کشور صادر می شود. مانند دعوتنامه توریستی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه نمایشگاهی و سایر دعوتنامه ها که برای اقامت در اسپانیا در مدت زمان مشخصی ارائه می شود.

فرد دعوت کننده باید تمام هزینه های فرد دعوت شونده را برعهده گرفته و محل اقامت وی را نیز تضمین کند. دعوتنامه اسپانیا دارای سه بخش می باشد که در بخش اول آن، که مربوط به مشخصات فرد و یا افراد دعوت شونده می باشد، باید تمام اطلاعات به صورت دقیق و به زبان اسپانیایی کامل شود. بخش دوم شامل اطلاعات فرد دعوت کننده است و در بخش سوم نیز باید مدارکی ارائه شود که صداقت و ادعای شما را ثابت کند.

در نگارش دعوتنامه اسپانیا باید توجه داشته باشید که اگر فرد قبلا مراودات تجاری با این کشور داشته، باید ذکر شود. همچنین محل اقامت فرد دعوت شونده در طول این مدت باید ذکر شود، ممکن است این اقامت در یکی از هتل های اسپانیا باشد و یا در منزل فرد دعوت کننده. نوشتن علت سفر به این کشور بسیار مهم است و دریافت ویزا اسپانیا بستگی بسیار زیادی به دادن اطلاعات درست در این قسمت می باشد.

توجه داشته باشید در مصاحبه حضوری در سفارت خانه اسپانیا و همراه با سایر مدارک ویزا اسپانیا، دعوتنامه این کشور را نیز ارائه دهید. 

اطلاعات کشور اسپانیا

در اطلاعات کشور اسپانیا تصمیم داریم برای افرادی که قصد سفر و یا اقامت در این کشور را دارند در مورد فرهنگ و مردم، موقعیت جغرافیایی اقتصاد و سایر موارد اطلاعاتی مفیدی را بیان کنیم.

در اطلاعات کشور اسپانیا می بینیم که این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. در این شبه جزیره تنها کشور همسایه پرتغال می باشد. در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی که توسط کوه های پیرنه به وجود آمده است این کشور را از فرانسه و سایر کشورهای اروپایی جدا می کند. 

در اطلاعات کشور اسپانیا جالب است بدانید که تمام کشورهای قاره آمریکا به جز کانادا، ایالات متحده و برزیل به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که می توان گفت تعداد افرادی که به این زبان صحبت می کنند، حدودا به 300 میلیون نفر می رسد.  پایتخت اسپانیا مادرید می باشد و مذهب رسمی آن ها کاتولیک است. جمعیت در اسپانیا حدودا 46 میلیون نفر می باشد.

در اطلاعات کشور اسپانیا می توان آب و هوا اسپانیا را در شمال این کشور معتدل توصیف کرد. بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. شهر مادرید دارای زمستانی ملایم و تابستانی گرم است. دمای هوا به ندرت در زمستان به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد و در تابستان دمای هوا ممکن است تا 40 درجه نیز بالا برود.

در اطلاعات کشور اسپانیا می توان گفت که شرایط اقتصادی اسپانیا رو به پیشرفت بوده و این کشور بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در دنیا می باشد. همچنین این کشور دارای معادن با ارزشی از جمله معدن آهن، مس، زغال سنگ، کبالت، نقره، جیوه و فسفات های مختلف می باشد. اما صنایع عمده در اسپانیا پارچه بافی، کاغذ سازی و صنایع اتومبیل است که رونق بسیاری داشته است.

در قوانین و مقررات اسپانیا برای ورود به این کشور اخذ ویزا اسپانیا الزامی است. سالانه گردشگران زیادی از جاذبه های گردشگری اسپانیا از جمله جزایر قناری، موزه های شهر مادرید، موزه دلپرادو، کلیسای Sagrada Familia، ساحل کاستا براوا دیدن می کنند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید