فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا استرالیا
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا استرالیا
ویزا استرالیا

کشور استرلیا سرزمین پهناور و زیبایی است که با وجود استاندارد های بالای زندگی و شرایط اقتصادی مناسب مکان بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات و یا اقامت می باشد. برای ورود به این کشور حتما باید ویزا استرلیا را اخذ نمود. برای سفر به استرلیا اهداف مختلفی وجود دارد که ویزا استرلیا را به انواع مختلفی تبدیل می کند.

انواع ویزا استرلیا عبارت است از:

انواع ویزای موقت توریستی استرلیا

ویزای تحصیلی استرلیا

ویزای مهاجرت همسر

ویزای مهاجرت والدین

ویزای آخرین فرد بازمانده

ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص

ویزای مهاجرت از طریق تجارت و سرمایه گذاری

برای تعیین نوع ویزا و کسب اطلاعات دقیق از نحوه دریافت آن حتما باید به سایت سفارت استرلیا سر بزنید. پس از تعیین ویزا مورد نظر خود باید نسبت به دریافت فرم درخواست ویزا استرلیا و پر کردن آن اقدام کنید. در مرحله بعد نیز حتما باید قرار ملاقات حضوری برای مصاحبه و ارائه مدارک ویزا استرلیا در سفارت دریافت کنید. برخی از ویزاهای استرلیا که پیش تر نام بردیم برای اخذ اقامت دائم افراد صادر می شود. باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید برای اقامت دائم اقدام کنید باید کمتر از 44 سال سن داشته باشید. همچنین برای دریافت این نوع از ویزاها باید شرایطی از جمله دریافت مردک آیلتس با نمره مورد نظر داشته باشید، تا بتوانید ویزا استرلیا را برای اقامت در استرلیا دریافت کنید.

برای دریافت ویزا استرلیا نیاز به تهیه مدارکی می باشید که باید در روز مصاحبه حضوری به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزا استرلیا عبارت است از:

اصل فرم درخواست ویزا استرلیا که به صورت دقیق و خوانا پر شده باشد

اصل پاسپورت 

اصل شناسنامه و کارت ملی

یک قطعه عکس رنگی 4*6 و زمینه سفید

کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان مرد 18 تا 50 سال

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان، قرارداد کاری برای شاغلان، مجوز کسب، مدارک تاسیس شرکت و... در صورت کارفرما بودن متقاضی

ارائه مدارک لازم برای اثبات بازگشت به ایران مانند سند اموال و دارایی ها، سند ازدواج، مدرک ثبت نام در کنفرانس

پرداخت هزینه ویزا استرلیا به مبلغ حدودا 135 تا 1000 دلار استرلیا

مدارک رزرواسیون یکی از هتل های استرلیا

بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های استرلیا


دعوت نامه استرالیا

افرادی که دارای ویزای اقامت دائم و یا شهروندی در استرلیا هستند و همچنین دو سال از خذ آن می گذرد، می توانند برای اقوام نزدیک و درجه یک خود درخواست دعوتنامه استرلیا بدهند. برای این کار حتما باید فرم مورد نظر (1149) را پر و مهر و امضا کرده، وارد پرونده خود کنید. 

دعوتنامه استرلیا هم می تواند از طرف اقوام و یا آشنایان برای افراد صادر شود و هم می تواند از طرف ارگان ها به منظور دعوت به همکاری شغلی و یا علمی، شرکت در همایش ها، خرید، بازدید و مانند آن ها ارسال شود. دعوتنامه استرلیا اگر رسمی باشد، بیان کننده تامین هزینه های اقامت فرد مدعی و اثبات کننده وجود شرایط اقتصادی مناسب برای تقبل هزینه های آن فرد، از سوی دعوت کننده ای است که می تواند شخص حقوقی و یا حقیقی باشد.

یکی از مهم ترین شرایطی که فرد دعوت کننده باید داشته باشد تمکن مالی در دعوتنامه استرلیا می باشد. اثبات آن بسیار مهم می باشد و باید قید شود که تمام هزینه های فرد دعوت شونده در مدت اقامت در استرلیا توسط وی پرداخت می شود. همچنین بسیار مهم است که چه تعداد افراد با دعوتنامه استرلیا دعوت می شوند و بسته به تعداد آن ها کف درآمدی فرد دعوت کننده تغییر می کند. افراد دعوت شونده در صورتی که فرد دعوت کننده نتواند از پس هزینه های مالی و اثبات تمکن مالی برآید می تواند با ارائه مدارک بیشتر بر تعیین شرایط آن تاثیر بگذارد. هر دعوتنامه استرلیا دارای مدت زمان تعیین شده می باشد که نشان دهنده تمکن مالی دعوت کننده تا آن زمان برای دعوت شونده می باشد.

دعوتنامه استرلیا انواع مختلفی دارد از جمله:

دعوتنامه توریستی استرلیا

دعوتنامه کاری استرلیا

دعوتنامه خویشاوندی و خانوادگی استرلیا

دعوتنامه تجاری استرلیا

دعوتنامه نمایشگاهی استرلیا

دارندگان دعوتنامه استرلیا باید توجه داشته باشند که این مدرک به معنای اجازه ورود به استرلیا نمی باشد و حتما باید ویزا استرلیا را دریافت کرد. دعوتنامه تنها می تواند در تسریع این پروسه تاثیر گذار باشد. 


پذیرش تحصیلی استرالیا

استرلیا یکی از کشورهایی است که ایرانیان بسیاری، خواستار تحصیل و زندگی در این کشور می باشند. با توجه به اینکه سیستم آموزشی این کشور انگلیسی می باشد، پس از آمریکا و انگلستان پذیرش تحصیلی استرلیا مورد استقبال فراوان واقع شده است. متقاضیان زیادی سالانه برای دریافت پذیرش تحصیلی استرلیا و ویزا استرلیا اقدام می کنند. 

برای پذیرش تحصیلی استرلیا، در مقاطع و رشته های گوناگون شرایط مختلفی لازم است که باید رعایت شود. تحصیل در این کشور را می توان از کالج های این کشور شروع کرد. برای افرادی که پایه نهم را تمام کرده اند، این امکان وجود دارد که وارد کالج های این کشور شده و حتی همراهی والدین خود را به عنوان همراه تا اتمام سن 18 سالگی داشته باشند.

برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی، حتما باید مدرک 12 سال دیپلم و ریز نمرات را ارائه دهید. تحصیل در این دوره 4 سال به طول می انجامد. همچنین داشتن مدرک آیلتس 6 در این دوره ضروری می باشد. توجه داشته باشید که برای تحصیل در این مقطع حتما باید معدل 15 به بالا در دوره دیپلم داشته باشید.

اگر در دوره های کالج استرلیا حضور نداشته اید، برای تحصیل در مقطع کارشناسی، ابتدا باید برای یکی از دانشگاه های استرلیا که مد نظر شما می باشد، درخواست کتبی را از طریق ایمیل های این دانشگاه ارسال کنید و رزومه کامل تحصیلی و سایر مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. در صورت تایید، دعوتنامه ای برای شما ارسال می شود که می توانید برای دریافت ویزا استرلیا اقدام کنید.

همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید مدرک دوره کارشناسی را از دانشگاه های معتبر داشته باشید و همچنین نمره زبان و معدل شما بالا باشد. تحصیل در این مقطع نیز حدودا 2 تا 3 سال به طول می انجامد و فارغ التحصیلان به راحتی می توانند جذب بازار کار این کشور شوند.

برای تحصیل در مقطع دکترا نیز می توانید با ارائه مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر، به همراه معدل بالا و نمره آیلتس 7 در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. همچنین ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز الزامی می باشد. تحصیل در این مقطع نیز بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید