فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا ازبکستان
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا ازبکستان
ویزا ازبکستان

کشور ازبکستان در آسیای میانه واقع شده و پایتخت آن تاشکند است. این کشور در خشکی محصور شده و با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان دارای مرز مشترک می باشد. از آنجایی که این کشور در آسیای مرکزی واقع شده، در نزدیکی جاده ابریشم می باشد و از شهرهای باستانی و تاریخی از جمله سمرقند، بخارا، خیوه، ترمذ و شهر سبز که از مهمترین شهرهای این سرزمین هستند، تشکیل شده است.

جالب است بدانید که دو شهر بزرگ سمرقند و بخارا به زبان فارسی صحبت می کنند، که برای ایرانیان بسیار جذاب می باشد و در سفر خود به این شهرها راحت تر با مردم آن ارتباط برقرار خواهند کرد. مقامات ازبکستان اخیرا برای توسعه صنعت گردشگری در این کشور به 51 کشور دنیا، ویزا الکترونیکی آنلاین صادر می کند. همچنین شهروندان خارجی که سن زیر 16 سال داشته باشند، می توانند بدون نیاز به تهیه ویزا ازبکستان وارد این کشور شوند.

در گذشته برای دریافت ویزا ازبکستان باید مدارک رزرو هتل های ازبکستان به تعداد روزهای اقامت در این کشور ارائه می شد. اما به تازگی، پس از ورود به این کشور تا 48 ساعت فرصت دارید محل اقامت خود را به پلیس این کشور اعلام کنید. ویزا توریستی این کشور به صورت آنلاین هم صادر می شود و نیازی به مصاحبه حضوری در سفارت این کشور نمی باشد.

این کشور انواع ویزا ازبکستان را در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می دهد.

انواع ویزا ازبکستان عبارت است از:

ویزای توریستی عادی و فوری ازبکستان

ویزای تحصیلی ازبکستان

ویزای کاری ازبکستان

ویزای تجاری ازبکستان


ویزای توریستی توریستی عادی و فوری ازبکستان

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری ازبکستان را داشته باشند. به این منظور باید برای دریافت ویزای فوری یا عادی این کشور اقدام کنند. افرادی که برای ویزای فوری اقدام می کنند باید هزینه بیشتر را بپردازند. ویزای فوری ازبکستان در عرض 3 تا 4 روز کاری صادر خواهد شد. این نوع ویزا ازبکستان قابل تمدید نمی باشد و پس از اتمام تاریخ ویزا باید به کشور خود بازگردید. با این نوع ویزا ازبکستان می توانید در بازه زمانی 90 روز به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی ازبکستان

افردی که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند ابتدا باید پذیرش تحصیلی این کشور را از دانشگاه های ازبکستان دریافت کنند. برای این کار ابتدا باید رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و در صورت تایید نامه ای را که مبنی بر اجازه تحصیل در این دانشگاه ارسال می شود، به همراه سایر مدارک ویزا ازبکستان ارائه دهید.

ویزای کاری ازبکستان

برای دریافت این نوع ویزا ازبکستان، حتما باید رزومه تحصیلی و تجربه کاری منحصر به فردی داشته باشید. در این صورت می توانید نظر کارفرمایان ازبکستانی را برای استخدام در این کشور به خود جلب کنید. انجام این کار تا حدودی مشکل می باشد اما غیرممکن نیست.

ویزای تجاری ازبکستان

انی نوع ویزا برای تاجران و بازرگانانی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را داشته باشند. این افراد می توانند با دریافت ویزا تجاری ازبکستان در بازه زمانی مشخص بارها به این کشور رفت و آمد داشته باشند.


نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید