فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا اتریش
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا اتریش
ویزا اتریش

اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد. بنابراین برای ورود به این کشور باید ویزا شنگن اتریش را تهیه کنید، که با آن می توانید به بیشتر کشورهای اروپایی سفر کنید. نکته قابل توجه این است که با داشتن ویزای شنگن اتریش نمی توانید از سایر کشورها وارد اروپا شوید و ابتدا باید وارد کشور اتریش شوید. اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن شهر وین می باشد. این کشور برای بازدید کنندگان، بسیار دیدنی است و جایگاه بناهای تاریخی و جذاب از سبک باروک، شهر کافه های دنج و زیبا و ساختمان های مرتبط با موسیقی و موزه می باشد.

این کشور برای اهداف مختلف سفر به اتریش ویزا صادر می کند. ویزای اتریش در دو نوع، کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. همچنین از لحاظ تعدد رفت و آمد نیز به دو صورت ویزای Single (یک بار ورود) و Multiple (چند بار ورود) ارائه می شود.


انواع ویزا اتریش عبارت است از:

ویزای توریستی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تجاری اتریش

ویزای کار اتریش

ویزای مقام های رسمی اتریش

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای پزشکی

ویزای دیدار با خانواده

ویزای فرهنگی و ورزشی


ویزای توریستی اتریش

اتریش یکی از کشورهای توریستی به لحاظ طبیعت زیبا و تاریخ غنی می باشد. بسیاری از گردشگران برای بازدید از این کشور ویزای توریستی این کشور را تهیه می کنند. ویزای توریستی اتریش برای 90 روز صادر می شود. توجه داشته باشید که این نوع ویزا صرفا برای گردشگری در این کشور صادر می شود و با آن نمی توانید برای مقاصد دیگری وارد این کشور شوید. این نوع ویزا قابل تمدید نمی باشد و مسافر باید پس از اتمام ویزای خود به کشور بازگردد.

ویزای تحصیلی اتریش

این نوع ویزا برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های اتریش صادر می شود. متقاضیان ابتدا باید دارای پذیرش تحصیلی اتریش بوده و مدارک آن را به همراه سایر مدارک ویزا اتریش به سفارت این کشور ارائه دهند.

ویزای تجاری اتریش

این نوع ویزا نیز برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتریش را دارند. تجار و بازرگانان می توانند ویزای مالتی اتریش را به علت رفت و آمدهای متعدد دریافت کنند. برای دریافت این نوع ویزا باید تمامی مدراک مربوط به ثبت شرکت و سرمایه گذاری را به سفارت اتریش ارائه دهید.

ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش برای افرادی صادر می شود که برای کار در این کشور اقدام می کنند. این افراد بر اساس نیازهای تخصصی و مهارت های شغلی اتریش به دنبال کار بوده و می توانند از طریق آگهی استخدامی که از کشورهای دیگر جذب کارمند و یا کارگر می شود، بر اساس توانایی ها، رزومه تحصیلی، رزومه شغلی و تخصص ها و مهارت های خود، شغل مورد نظر را پیدا کرده و از طرف کارفرما استخدام شوید. البته قبل از ورود به این کشور نیز در صورت تمایل کارفرما می توانید به صورت مکاتبه ای مراحل استخدام خود را جلو ببرید. در این صورت کارفرما نامه ای مبنی بر استخدام و ادامه کار شما در این کشور برای سفارت خانه اتریش در ایران ارسال می کند، که می توانید به همراه سایر مدارک ارائه دهید.

ویزای مقامات رسمی اتریش

برای دیدارهای رسمی و دعوت های دیپلماتیک مقامات رسمی صادر می شود. برای این نوع ویزا حتما باید دعوتنامه اتریش ارائه شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

برای افرادی است که از فرودگاه های اتریش برای پرواز به مقصد دوم استفاده می کنند. در این صورت اجازه خروج از فرودگاه را نخواهند داشت و حتما باید در این مدت در فرودگاه حضور داشته باشند.

ویزای پزشکی و درمانی اتریش

برای افرادی صادر می شود که برای درمان های پزشکی در این کشور اقدام می کنند. این افراد باید تمامی مدارک و پرونده پزشکی خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ویزا اتریش ارائه دهند.

ویزای دیدار با خانواده

در صورتی که برای دیدار با والدین و یا اقوام درجه یک قصد سفر به این کشور را دارید، ابتدا باید دعوتنامه اتریش را از طرف فردی که مقیم این کشور است، دریافت کنید. در این دعوتنامه، باید تمامی مدارک و اطلاعات شخصی فرد دعوت کننده ارائه شود. در صورتی که تمام هزینه های اقامت در اتریش را فرد دعوت کننده تقبل کند، باید گواهی تمکن مالی خود را نیز ارائه دهد. در غیر این صورت فرد دعوت شونده باید مدارک تمکن مالی خود و رزرواسیون یکی از هتل های اتریش را ارائه دهد.

ویزای فرهنگی و ورزشی

این نوع ویزا برای مسابقات و فستیوال های ورزشی و همچنین برای شرکت در جشنواره های هنری و ادبی صادر می شود. در این نوع ویزا از هنرمندان و ورزشکاران درخواست می شود که در این برنامه ها حضور به عمل آورند، که گواهی آن حتما باید به سفارت این کشور در ایران ارائه شود.


مراحل دریافت ویزا اتریش

برای انجام مراحل دریافت ویزا اتریش ابتدا باید ویزای مناسب با هدف خود را انتخاب کرده و فرم درخواست آن را از سایت سفارت این کشور دریافت کنید. پس از آن باید نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. در این مرحله می توانید از آژانس های معتبر مسافرتی، راهنمایی و مشاوره بگیرید. توجه داشته باشید که این فرم را باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی پر کنید. در مرحله بعدی باید نسبت به دریافت وقت سفارت اتریش اقدام کنید. متقاضیان می توانند از طریق ارسال ایمیل به کارگزاری سفارت اتریش در ایران و یا با شماره تماس سفارت در روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 (به وقت ایران) تماس حاصل فرمایید. متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) می باشند یا می خواهند درخواست اقامت کنند، می توانند به صورت آنلاین و مراجعه به سایت Terminreservierung ÖB Teheran وقت سفارت خود را رزرو کنند.

برای مصاحبه در سفارت خانه اتریش حتما باید مدارک مورد نیاز ویزا اتریش را نیز به همراه اطلاعات بیومتریک خود ارائه دهید. توجه داشته باشید، که در این مصاحبه دلایل سفر خود به این کشور را به صورت دقیق و به دور از ابهام بیان کنید، تا از دلایل رجکت ویزا اتریش شما نشود. مدارک ویزا اتریش برای انواع ویزا متفاوت می باشد. 

هزینه ویزای اتریش را نیز باید در هنگام مصاحبه حضوری به واحد پول اتریش پرداخت کنید. هزینه ویزای شنگن اتریش 60 یورو می باشد. برای کودکان 6 تا 12 ساله 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. همچنین هزینه ویزا اتریش برای اقامت بین 90 تا 180 روز در این کشور نیز حدود 100 یورو می باشد. تایید مدارک حدود 40 یورو و صدور گذرنامه اتریشی نیز حدود 76 یورو هزینه خواهد داشت.

نکته بسیار مهم این است که کلیه مدارک ویزا اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد. فرم درخواست ویزا نیز باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه پر و امضا شود. سعی کنید که درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر خود ارائه دهید. تایید و یا عدم تایید ویزا اتریش طی 2 تا 3 هفته اعلام خواهد شد.

در ادامه این مطلب به ارائه کلیه مدارک مورد نیاز ویزا اتریش می پردازیم. برای بررسی دقیق تر مدارک می توانید به قسمت مدارک ویزا اتریش مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا اتریش عبارت است از:

اصل فرم درخواست ویزا اتریش

اصل شناسنامه و ترجمه آن

دو قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی و زمینه سفید

پاسپورت معتبر متقاضی که حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد، به همراه کپی از آن

بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل 30 هزار یورو

بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های اتریش

مدارک و گواهی تمکن مالی کافی برای سفر و اقامت در اتریش

مدارک رزرواسیون یکی از هتل های اتریش

گواهی و مدارک اشتغال و منبع درآمد کافی همراه با ترجمه

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

مسافرانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، حتما باید رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی را ارائه دهندویزای تضمینی اتریش

ویزای تضمینی اتریش را می توان از لحاظ تعداد دفعات ورود به این کشور به انواع مختلفی تقسیم کرد. ویزای یکبار ورود که متقاضی با اخذ آن تنها یک بار می تواند وارد این کشور شده و از آن خارج شود و پس از خروج امکان ورود مجدد وجود نخواهد داشت، حتی اگر از مدت زمان اعتبار ویزای شما زمان بیشتری مانده باشد. نوع دوم آن ویزای مالتی و یا چند بار ورود می باشد، که تا زمان اعتبار ویزا می توانید به این کشور رفت و آمد کنید. برای این نوع ویزا محدودیتی تعیین نشده است.

برای دریافت ویزای تضمینی اتریش باید تمام مدارک مورد نیاز ویزای اتریش را به طور کامل و بدون نقص به همراه فرم درخواست ویزای مورد نظر و اطلاعات شخصی به سفارت خانه اتریش تحویل دهید. در صورتی که تمامی مدارک بدون نقص و معتبر باشد، ویزای تضمینی اتریش صادر خواهد شد. البته سفارت اتریش این حق را برای خود محفوظ می داند، که در موارد خاص مدارک بیشتری از متقاضی درخواست کند.

توجه داشته باشید که برای هر کدام از انواع ویزا اتریش باید مدارک مخصوص به آن را ارائه دهید. همچنین برای اطمینان از تکمیل مدارک و برای پر کردن اطلاعات و مشخصات فرم درخواست ویزای اتریش به زبان انگلیسی و یا آلمانی می توانید از کارشناسان مجربی که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، استفاده کنید. در این صورت احتمال خطا و اشتباه در کار شما کاهش پیدا می کند.

توصیه می کنیم که برای این کار به شرکت ها و آژانس های معتبر مراجعه کنید. گاهی افراد سودجو با وعده های پوچ برای دریافت ویزای تضمینی اتریش، می توانند وقت و هزینه شما را هدر دهند. برخی از این افراد با ارائه مدارک جعلی باعث رجکت ویزا و چه بسا پیگرد قانونی و اعمال قانون و جریمه برای شما خواهند شد.

پیشنهاد می کنیم با مواردی که برای تضمین صدور ویزای اتریش بیان شد و رعایت آن، از دریافت ویزای تضمینی اتریش مطمئن باشید.

دعوت نامه اتریش

دعوتنامه اتریش نامه ای است برای دعوت افراد برای حضور در اتریش. دعوتنامه اتریش نیز انواع مختلفی دارد که برای انجام امور و اهداف مختلف در اتریش از آن استفاده می شود. مانند دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه کاری، تجاری که عموما از طرف فردی که مقیم کشور اتریش می باشد قابل ارسال است.

همچنین دعوتنامه توریستی، که برای گردشگری در این کشور قابل ارسال می باشد. اما توجه داشته باشید که دعوتنامه به منزله اجازه ورود به این کشور نمی باشد و حتما باید تمام مراحل اخذ ویزا اتریش طی شود. دعوتنامه را باید در هنگام مصاحبه حضوری و با سایر مدارک ویزا اتریش به سفارت این کشور در تهران ارائه دهید. در این مصاحبه بسیار مهم است که توضیحات ارائه شده توسط متقاضی با نوع دعوتنامه مطابقت داشته باشد. 

توجه داشته باشید که تنها افرادی که مقیم این کشور می باشند و به عنوان شهروند محسوب می شوند، می توانند دعوتنامه اتریش را ارسال کنند. داشتن دعوتنامه اتریش تنها می تواند به انجام امور ویزا این کشور سرعت بخشد.

در انتخاب روز مصاحبه دقت کنید، که تا آن روز تمام مدارک به صورت کامل در دست شما باشد. رسیدن دعوتنامه پس از ارائه مدارک می تواند یکی از دلایل رجکت ویزا اتریش باشد. با این حال سفارت خانه اتریش این حق را برای خود می داند که در صورت نیاز و در برخی موارد مدارک بیشتری از متقاضی درخواست کند.

در ارائه دعوتنامه از طرف شخص دعوت کننده، حتما باید محل اقامت را مشخص کرد. در صورتی که امکان ارائه مدارک لازم در خصوص هتل و یا محل اقامت ندارید، از فرد دعوت کننده درخواست کنید که مسئولیت اقامت شما را برعهده بگیرد. همچنین باید مدت زمان اقامت در اتریش را مشخص کنید و تمام مدارک آن را نیز ارائه دهید. دعوتنامه اتریش تنها در تاریخی که برای سفر شما اعلام شده است دارای اعتبار می باشد و پس از آن قابل استفاده نیست.

هزینه زندگی اتریش

اتریش یکی از کشورهای برتر در اروپا می باشد، که در بیشتر موارد از جمله کیفیت زندگی و آموزش، اقتصاد و مشاغل از سایر کشورهای اروپایی پیشی گرفته است. هزینه زندگی در اتریش یکی از دغدغه های افرادی است که قصد زندگی، مهاجرت و یا حتی برای اقامتی کوتاه مدت ویزا اتریش را دریافت کرده اند، می باشد.

می توان گفت هزینه زندگی در اتریش با توجه به ثروتمند بودن این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا نیست و معقول می باشد. هزینه زندگی در اتریش به بخش های مختلفی تقسیم می شود. خورد و خوراک، هزینه خرید و یا اجاره مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه آموزش و... نمونه هایی از آن هستند.

ما می توانیم به طور تقریبی و با توجه به یک شرایط متوسط این هزینه ها را تا حدودی برای متقاضیان شرح دهیم، اما باید توجه داشته باشید که بیشتر این هزینه ها به سبک زندگی، کیفیت و توقع شما از مدت اقامت در اتریش بستگی دارد.

هزینه زندگی در اتریش و اقامت در مکان دانشجویی به طور متوسط 400 یورو در ماه هزینه دارد. این هزینه در شهرهای مختلف اتریش متفاوت است. خور و خوراک نیز می تواند هزینه ای برابر با 250 یورو در ماه داشته باشد. همچنین می توانیم برای تحصیلات و ملزومات شخصی، تفریحات فرهنگی و سرگرمی نیز هزینه ای برابر با 300 یورو در ماه در نظر گرفت. در کل می توان گفت که هزینه های یک دانشجو در این کشور ماهانه حدود 950 یورو می باشد.

برای خریدهای ماهانه خود می توانید از تخفیفات هفتگی سوپر مارکت ها استفاده کنید. در این تخفیف ها می توانید بیشتر محصولات و وعده های غذایی خود را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

یکی از گران ترین شهرهای اتریش وین می باشد. بیشتر مراکز خرید اتریش در زمان های خاصی از سال دارای تخفیفات بسیار مناسبی می باشد که برای تهیه پوشاک و سایر ملزومات خود می توانید در این زمان خرید کنید.

اطلاعات کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین می باشد. در اطلاعات کشور اتریش مساحت این کشور 899.387.8 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور از شمال و جنوب با کوهستان های آلپ و از غرب و شرق با مسیر تجاری دانوبین در ارتباط است. و اما در اطلاعات کشور اتریش همسایگان این کشور از سمت شمال جمهوری چک، از جنوب کشور اسلوونی، از سمت شرق مجارستان، و از غرب سوئیس می باشد. بر روی نقشه اتریش کشورهای آلمان، ایتالیا و اسلوونی نیز از همسایگان این کشور اروپایی محسوب می شوند.

آب و هوا اتریش به دلیل وجود کوهستان های فراوان و همچنین رودخانه هایی که در پای این کوهستان ها جریان دارد، مدیترانه ای می باشد. اما در اطلاعات کشور اتریش می توان گفت که آب و هوا در هر منطقه متفاوت می باشد و بستگی بسیار زیادی به تغییرات ارتفاع دارد.

جاذبه های گردشگری اتریش بیشتر در شهر وین واقع شده است و می توان گفت که این شهر خود از جاذبه های این کشور می باشد. انواع فستیوال های موسیقی در این کشور برگزار می شود و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. همچنین منطقه Salzkammergut در مرز اتریش مکان مناسبی برای کوهنوردی، اسب سواری، شنا و چندین ورزش دیگر می باشد.

در اطلاعات کشور اتریش به دانشگاه های این کشور اشاره می کنیم که از نظر رنکینگ جهانی دارای رتبه های بسیار خوبی می باشد. دانشگاه های اتریش در همه رشته ها و مقاطع، در موسسات دولتی و خصوصی به ارائه آموزش های تخصصی مشغول می باشد.

در قوانین و مقررات اتریش برای ورود به این کشور باید ویزا اتریش را تهیه کرده و مدارک آن را به سفارت این کشور در ایران ارسال کنید. این کشور انواع ویزاها را برای اهداف مختلف به ایرانیان ارائه میدهد.

واحد پول اتریش یورو بوده و زبان رسمی آلمانی می باشد. از جمله شهرهای مهم در این کشور نیز می توان به گراتس، سالزبورگ، لینتس و اینسبورک اشاره کرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید