فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
ویزا اتریش
امتیاز 5 از 5 از بین 100 امتیاز دهنده به ویزا اتریش
ویزا اتریش

اتریش یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی می باشد که برای سفر به آن حتما باید ویزا اتریش را تهیه کنید. این کشور مقصد مناسبی برای گردشگری در بین معماری های دوره باروک، تحصیل در دانشگاه های معتبر، کار و سرمایه گذاری در اقتصاد پیشرو می باشد. اتریش همچنین یکی از هم پیمانان معاهده شنگن می باشد و باید ویزا شنگن اتریش برای سفر به این کشور تهیه شود.

ویزا اتریش انواع مختلفی دارد که ابتدا باید بر اساس هدف از سفر آن را مشخص کنید. پس از آن باید نسبت به دریافت فرم ویزا مورد نظر خود از طریق سایت سفارت خانه اتریش اقدام کنید. پس از آن باید نسبت به دریافت وقت ملاقات حضوری و مصاحبه با افسر سفارت اقدام کنید. می توانید این کار را از طریق تماس با سفارت و یا ارسال ایمیل در سایت رسمی این کشور به آدرس www.bmeia.gv.at انجام دهید.

متقاضیانی که تعهدنامه الکترونیکی دارند (EVE) و یا قصد دارند برای اقامت دائم اقدام کنند، می توانند فقط به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به وب سایت Terminreservierung ÖB Teheran وقت ارائه درخواست خود را دریافت کنند.

انواع ویزا اتریش عبارت است از:

ویزا تحصیلی اتریش

ویزا توریستی اتریش

ویزا تجاری اتریش

ویزا کار اتریش

مدارک ویزا اتریش را حتما باید در هنگام مراجعه و مصاحبه حضوری به همراه خود داشته باشید. این مدارک حتما باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شده باشد. همچنین در پر کردن فرم درخواست ویزا اتریش بسیار دقت کنید. یکی از دلایل رجکت ویزا اتریش می تواند نقص در پرونده ارائه شده باشد، بنابراین تلاش کنید که تمام مدارک به صورت کامل تحویل داده شود. مدت زمان صدور ویزا اتریش بین 2 تا 3 هفته می باشد.

مدارک ویزا اتریش عبارت است از:

اصل فرم درخواست ویزا اتریش که به زبان آلمانی پر شده باشد

دو قطعه عکس رنگی 4.5*3.5 زمینه سفید

پاسپورت معتبر که حداقل دو صفحه خالی و 3 ماه اعتبار از زمان سفر به این کشور داشته باشد

ارائه مدارک اشتغال به کار به همراه گواهی درآمد (اصل آن به همراه ترجمه به زبان آلمانی)

بیمه نامه مسافرتی به ارزش 30 هزار یورو

رزرو یکی از هتل های اتریش به مدت زمان اقامت در اتریش

رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از فرودگاه های اتریش

گواهی دال بر داشتن منبع مالی کافی مانند آخرین گردش مالی از حساب متقاضی

ارائه رضایت نامه محضری برای افرادی که زیر سن قانونی می باشند، از طرف والدین و یا ولی قانونی و یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی


ویزای تضمینی اتریش

ویزای تضمینی اتریش را می توان از لحاظ تعداد دفعات ورود به این کشور به انواع مختلفی تقسیم کرد. ویزای یکبار ورود که متقاضی با اخذ آن تنها یک بار می تواند وارد این کشور شده و از آن خارج شود و پس از خروج امکان ورود مجدد وجود نخواهد داشت، حتی اگر از مدت زمان اعتبار ویزای شما زمان بیشتری مانده باشد. نوع دوم آن ویزای مالتی و یا چند بار ورود می باشد، که تا زمان اعتبار ویزا می توانید به این کشور رفت و آمد کنید. برای این نوع ویزا محدودیتی تعیین نشده است.

برای دریافت ویزای تضمینی اتریش باید تمام مدارک مورد نیاز ویزای اتریش را به طور کامل و بدون نقص به همراه فرم درخواست ویزای مورد نظر و اطلاعات شخصی به سفارت خانه اتریش تحویل دهید. در صورتی که تمامی مدارک بدون نقص و معتبر باشد، ویزای تضمینی اتریش صادر خواهد شد. البته سفارت اتریش این حق را برای خود محفوظ می داند، که در موارد خاص مدارک بیشتری از متقاضی درخواست کند.

توجه داشته باشید که برای هر کدام از انواع ویزا اتریش باید مدارک مخصوص به آن را ارائه دهید. همچنین برای اطمینان از تکمیل مدارک و برای پر کردن اطلاعات و مشخصات فرم درخواست ویزای اتریش به زبان انگلیسی و یا آلمانی می توانید از کارشناسان مجربی که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، استفاده کنید. در این صورت احتمال خطا و اشتباه در کار شما کاهش پیدا می کند.

توصیه می کنیم که برای این کار به شرکت ها و آژانس های معتبر مراجعه کنید. گاهی افراد سودجو با وعده های پوچ برای دریافت ویزای تضمینی اتریش، می توانند وقت و هزینه شما را هدر دهند. برخی از این افراد با ارائه مدارک جعلی باعث رجکت ویزا و چه بسا پیگرد قانونی و اعمال قانون و جریمه برای شما خواهند شد.

پیشنهاد می کنیم با مواردی که برای تضمین صدور ویزای اتریش بیان شد و رعایت آن، از دریافت ویزای تضمینی اتریش مطمئن باشید.

دعوت نامه اتریش

دعوتنامه اتریش نامه ای است برای دعوت افراد برای حضور در اتریش. دعوتنامه اتریش نیز انواع مختلفی دارد که برای انجام امور و اهداف مختلف در اتریش از آن استفاده می شود. مانند دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه کاری، تجاری که عموما از طرف فردی که مقیم کشور اتریش می باشد قابل ارسال است.

همچنین دعوتنامه توریستی، که برای گردشگری در این کشور قابل ارسال می باشد. اما توجه داشته باشید که دعوتنامه به منزله اجازه ورود به این کشور نمی باشد و حتما باید تمام مراحل اخذ ویزا اتریش طی شود. دعوتنامه را باید در هنگام مصاحبه حضوری و با سایر مدارک ویزا اتریش به سفارت این کشور در تهران ارائه دهید. در این مصاحبه بسیار مهم است که توضیحات ارائه شده توسط متقاضی با نوع دعوتنامه مطابقت داشته باشد. 

توجه داشته باشید که تنها افرادی که مقیم این کشور می باشند و به عنوان شهروند محسوب می شوند، می توانند دعوتنامه اتریش را ارسال کنند. داشتن دعوتنامه اتریش تنها می تواند به انجام امور ویزا این کشور سرعت بخشد.

در انتخاب روز مصاحبه دقت کنید، که تا آن روز تمام مدارک به صورت کامل در دست شما باشد. رسیدن دعوتنامه پس از ارائه مدارک می تواند یکی از دلایل رجکت ویزا اتریش باشد. با این حال سفارت خانه اتریش این حق را برای خود می داند که در صورت نیاز و در برخی موارد مدارک بیشتری از متقاضی درخواست کند.

در ارائه دعوتنامه از طرف شخص دعوت کننده، حتما باید محل اقامت را مشخص کرد. در صورتی که امکان ارائه مدارک لازم در خصوص هتل و یا محل اقامت ندارید، از فرد دعوت کننده درخواست کنید که مسئولیت اقامت شما را برعهده بگیرد. همچنین باید مدت زمان اقامت در اتریش را مشخص کنید و تمام مدارک آن را نیز ارائه دهید. دعوتنامه اتریش تنها در تاریخی که برای سفر شما اعلام شده است دارای اعتبار می باشد و پس از آن قابل استفاده نیست.

هزینه زندگی اتریش

اتریش یکی از کشورهای برتر در اروپا می باشد، که در بیشتر موارد از جمله کیفیت زندگی و آموزش، اقتصاد و مشاغل از سایر کشورهای اروپایی پیشی گرفته است. هزینه زندگی در اتریش یکی از دغدغه های افرادی است که قصد زندگی، مهاجرت و یا حتی برای اقامتی کوتاه مدت ویزا اتریش را دریافت کرده اند، می باشد.

می توان گفت هزینه زندگی در اتریش با توجه به ثروتمند بودن این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا نیست و معقول می باشد. هزینه زندگی در اتریش به بخش های مختلفی تقسیم می شود. خورد و خوراک، هزینه خرید و یا اجاره مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه آموزش و... نمونه هایی از آن هستند.

ما می توانیم به طور تقریبی و با توجه به یک شرایط متوسط این هزینه ها را تا حدودی برای متقاضیان شرح دهیم، اما باید توجه داشته باشید که بیشتر این هزینه ها به سبک زندگی، کیفیت و توقع شما از مدت اقامت در اتریش بستگی دارد.

هزینه زندگی در اتریش و اقامت در مکان دانشجویی به طور متوسط 400 یورو در ماه هزینه دارد. این هزینه در شهرهای مختلف اتریش متفاوت است. خور و خوراک نیز می تواند هزینه ای برابر با 250 یورو در ماه داشته باشد. همچنین می توانیم برای تحصیلات و ملزومات شخصی، تفریحات فرهنگی و سرگرمی نیز هزینه ای برابر با 300 یورو در ماه در نظر گرفت. در کل می توان گفت که هزینه های یک دانشجو در این کشور ماهانه حدود 950 یورو می باشد.

برای خریدهای ماهانه خود می توانید از تخفیفات هفتگی سوپر مارکت ها استفاده کنید. در این تخفیف ها می توانید بیشتر محصولات و وعده های غذایی خود را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

یکی از گران ترین شهرهای اتریش وین می باشد. بیشتر مراکز خرید اتریش در زمان های خاصی از سال دارای تخفیفات بسیار مناسبی می باشد که برای تهیه پوشاک و سایر ملزومات خود می توانید در این زمان خرید کنید.

اطلاعات کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین می باشد. در اطلاعات کشور اتریش مساحت این کشور 899.387.8 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور از شمال و جنوب با کوهستان های آلپ و از غرب و شرق با مسیر تجاری دانوبین در ارتباط است. و اما در اطلاعات کشور اتریش همسایگان این کشور از سمت شمال جمهوری چک، از جنوب کشور اسلوونی، از سمت شرق مجارستان، و از غرب سوئیس می باشد. بر روی نقشه اتریش کشورهای آلمان، ایتالیا و اسلوونی نیز از همسایگان این کشور اروپایی محسوب می شوند.

آب و هوا اتریش به دلیل وجود کوهستان های فراوان و همچنین رودخانه هایی که در پای این کوهستان ها جریان دارد، مدیترانه ای می باشد. اما در اطلاعات کشور اتریش می توان گفت که آب و هوا در هر منطقه متفاوت می باشد و بستگی بسیار زیادی به تغییرات ارتفاع دارد.

جاذبه های گردشگری اتریش بیشتر در شهر وین واقع شده است و می توان گفت که این شهر خود از جاذبه های این کشور می باشد. انواع فستیوال های موسیقی در این کشور برگزار می شود و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. همچنین منطقه Salzkammergut در مرز اتریش مکان مناسبی برای کوهنوردی، اسب سواری، شنا و چندین ورزش دیگر می باشد.

در اطلاعات کشور اتریش به دانشگاه های این کشور اشاره می کنیم که از نظر رنکینگ جهانی دارای رتبه های بسیار خوبی می باشد. دانشگاه های اتریش در همه رشته ها و مقاطع، در موسسات دولتی و خصوصی به ارائه آموزش های تخصصی مشغول می باشد.

در قوانین و مقررات اتریش برای ورود به این کشور باید ویزا اتریش را تهیه کرده و مدارک آن را به سفارت این کشور در ایران ارسال کنید. این کشور انواع ویزاها را برای اهداف مختلف به ایرانیان ارائه میدهد.

واحد پول اتریش یورو بوده و زبان رسمی آلمانی می باشد. از جمله شهرهای مهم در این کشور نیز می توان به گراتس، سالزبورگ، لینتس و اینسبورک اشاره کرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید