فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

نکات مهم در مهاجرت کاری به آلمان

29 تیر 1401

توضیحات بیشتر

نکات مهم در مهاجرت کاری به آلمان

چکیده : مهاجرت به آلمان ، هم در مرزهای مدرن این کشور و هم در بسیاری از نهادهای سیاسی پیش از آن، در طول تاریخ این کشور اتفاق افتاده است. امروزه آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران در جهان است و از سال 2013 سالانه بیش از 1 میلیون نفر به آنجا مهاجرت می کنند.

هر آنچه باید درباره مهاجرت کاری به آلمان بدانید

مهاجرت کاری بهاه آلمان، هم در مرزهای مدرن این کشور و هم در بسیاری از نهادهای سیاسی پیش از آن، در طول تاریخ این کشور اتفاق افتاده است. امروزه آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران در جهان است و از سال 2013 سالانه بیش از 1 میلیون نفر به آنجا مهاجرت می کنند. از سال 2019، حدود 13.7 میلیون نفر در آلمان یا حدود 17 درصد از جمعیت، مهاجران نسل اول هستند.

اگر اخیراً به آلمان مهاجرت کرده اید، احتمالاً باید شغلی پیدا کنید. حتی اگر قبلاً دارای یک کسب و کار در کشور خود بوده اید،در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی می کنید یا برای یک سازمان غیردولتی داوطلب می شوید، چندین چیز وجود دارد که باید در مورد کار در آلمان بدانید.

مهاجرت کاری به آلمان با ویکو

مهاجرت کاری به آلمان: آژانس های کاریابی در آلمان

اگر به این زبان صحبت نکنید، گاهی اوقات پیدا کردن شغل می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، آژانس های استخدام زیادی در آلمان وجود دارد که به طور خاص به مهاجران خدمات ارائه می دهند.می توانید به گروه مهاجرتی ویکو مراجعه کنید.

شرکت های بین المللی در آلمان

بسیاری از کسب و کارهای بین المللی به دلیل اقتصاد قوی، ثبات مالی و زیرساخت های عالی، دفاتر خود را در آلمان راه اندازی کرده اند. اگرچه بسیاری از شرکت هایادگیری زبان انگلیسی را برای مهاجران ارائه می دهند، یادگیری آلمانی می تواند شانس استخدام شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

مهاجرت کاری به آلمان : حقوق، فیش حقوقی و حداقل دستمزد

دستمزد منصفانه در آلمان چقدر است؟ چقدر مالیات باید بپردازید و چقدر حقوق دریافتی می توانید انتظار داشته باشید؟ همه آن کلمات و اعداد در فیش حقوقی آلمانی شما چه معنایی دارند؟ هر آنچه را که باید در مورد حقوق، فیش حقوقی و حداقل دستمزد در آلمان را باید بدانید. گروه مهاجرتی ویکو همه این موارد را در اختیار شما می گذارد.

مهاجرت کاری به آلمان با ویکو

مهاجرت کاری به آلمان : قراردادهای کاری آلمان

انواع مختلفی از قراردادهای کاری در آلمان وجود دارد که قراردادهای دائمی رایج ترین آنهاست. در مورد حقوق خود اطلاعات کسب کنید و از چک لیست قرارداد کار ما استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه کاملا همه چیز را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت کاری به آلمان: ساعات کار در آلمان

آیا می دانستید که آلمان یکی از کوتاه ترین هفته های کاری متوسط ​​را در اروپا دارد؟ کارگران آلمانی واقعاً می دانند که چگونه تعادل خوبی بین کار و زندگی برقرار کنند. در مورد ساعات کار، کار پاره وقت و اضافه کاری در آلمان اطلاعات کسب کنید.

از دست دادن شغل در مهاجرت کاری به آلمان

رویه های سختگیرانه ای وجود دارد که کارفرمایان باید هنگام اخراج کارمندان رعایت کنند. مادران باردار و کسانی که در مرخصی والدین هستند نیز از اخراج محافظتی به صورت ویژه ای بخوردار هستند. با حقوقی که در صورت از دست دادن شغل خود در آلمان مستحق آن هستید، از جمله مفاهیمی مانند فرآیند خاتمه کار، مدت اعلان و حقوق پایان کار آشنا شوید.

مرخصی در آلمان

هر سال چند روز تعطیلات با حقوق دارید؟ آیا شما واجد شرایط مرخصی استعلاجی، مرخصی زایمان یا مرخصی والدین هستید؟ مرخصی مراقبتی چیست؟ درباره تعطیلات و زمان مرخصی در آلمان بیشتر بدانید.

مربیان حرفه ای در آلمان و مهاجرت کاری به آلمان

مربیان شغلی در توکار خود تخصص دارند - چه کمک به تازه واردان برای تطبیق خود با بازار کار آلمان، یا هدایت حرفه ای های تثبیت شده به سمت چالش بزرگ بعدی آنها در حین انجام کار، مربیان حرفه ای می توانند بهترین شغل را برای مهاجران پیدا کنند. اگر به دنبال افزودن ارزش، هدف و معنا به زندگی حرفه ای و شخصی خود هستید، با یکی از مربیان شغلی گروه مهاجرتی تماس بگیرید.

هر فردی که در آلمان کار می کند، از نظر قانونی حق مرخصی برای تعطیلات، بیماری و مراقبت و همچنین پس از تولد فرزند را دارد.

مهاجرت کاری به آلمان با ویکو

مرخصی و تعطیلات در آلمان

کارمندان تمام وقت در آلمان حق دارند حداقل 20 روز تعطیلات حقوقی در سال بر اساس پنج روز کاری هفته یا 25 روز بر اساس هفته کاری شش روزه داشته باشند. کارمندان پاره وقت مرخصی و تعطیلات خود را متناسب با ساعات کار هفتگی محاسبه می کنند.

در عمل، بیشتر به کارفرمایان مرخصی بیشتری می‌دهند و بین 27 تا 30 روز مرخصی سالانه (به استثنای تعطیلات رسمی) بسیار رایج است. برخی از کارفرمایان همچنین به شما اجازه می دهند در ازای کاهش حقوق خود، تعطیلات اضافی بگیرید. میزان تعطیلاتی که دریافت می کنید در قرارداد کاری شما به تفصیل آمده است. به طور کلی، شما باید در طول سال از مرخصی تعطیلات خود استفاده کنید، اما برخی از کارفرمایان به شما اجازه می دهند آن را ادامه دهید.

حق تعطیلات باقیمانده و ترک شغل

اگر هنگام ترک کارتان تعطیلات جمع شده و استفاده نشده ، باشد (مثلاً اگر شغل جدیدی پیدا کردید)، می توانید برای تعطیلات نگرفته از کارفرما حقوق دریافت کنید. کارفرمای شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که مرخصی استفاده نشده خود، استفاده کنید.

مرخصی استعلاجی در مهاجرت کاری به آلمان

اگر در یک روز کاری بیمار هستید، باید آن را به کارفرمای خود گزارش دهید. اکثر شرکت‌ها یک فرآیند مشخص برای تماس با بیمار دارند که معمولاً شامل تماس با مدیر خود و گاهی اوقات با فردی از بخش منابع انسانی (شخصی) است.مهاجرت کاری به آلمان از انواع متداول مهاجرت است.

برخلاف بسیاری از کشورها، در آلمان مرخصی زمانی که مریض هستید مورد قبول واقع نمی شود. از شما انتظار نمی رود که به سختی ادامه دهید، بلکه باید برای بهبودی زمان بگذارید. (اگرچه اگر برای یک شرکت بین المللی به جای یک شرکت آلمانی کار می کنید، این نگرش نسبت به بیماری ممکن است متفاوت باشد).

اگر در طول تعطیلات خود مریض هستید، برخی از شرکت ها به شما اجازه می دهند این را به عنوان مرخصی استعلاجی به حساب بیاورید تا مرخصی تعطیلات. بنابراین روند مهاجران کاری و دریافت شغل برای آنها اینگونه است.

اگر بیش از چهار هفته در شرکت خود کار کرده باشید، مستحق دریافت شش هفته حقوق پزشکی قانونی هستید. پس از دوره شش هفته ای، شما مستحق دریافت کمک هزینه بیماری هستید.

اگر فرزند شما به جای شما مریض شده باشد، در آلمان قانوناً حق دارید که برای مراقبت از او مرخصی بگیرید. کمک هزینه بیماری کودک تا 90 درصد از درآمدهای از دست رفته والدین بیمه شده تحت طرح بیمه درمانی قانونی را پوشش می دهد، در صورتی که کارفرمایان آنها به پرداخت حقوق آنها ادامه ندهند.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402