فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا چگونه است؟

25 تیر 1401

توضیحات بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا چگونه است؟

ویزای استارتاپ کانادا، یکی از روش‌های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود که توسط اداره مهاجرت کانادا به‌منظور جذب طرح‌ها و ایده‌های نو درنظر گرفته شده است. درواقع استارتاپ ویزا کانادا مخصوص افرادی است که با هدف تأسیس ایده‌های خلاقانه خود، به‌دنبال ایجاد کارآفرینی در کانادا هستند.کارآفرینان متقاضی می‌توانند پس از دریافت نامه حمایتی از سازمان‌های مجاز، برای خود و خانواده‌شان اقامت کانادا را درخواست دهند و پس از طی یک مسیر مشخص، به این کشور مهاجرت کنند.‌ 

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

مهاجرت از طریق استارتاپ ویزای کانادا را می­توان یکی از بهترین روش­‌ها برای دریافت اقامت دائم این کشور دانست. استارتاپ یک کسب و کار جدید بوده که به­ طور معمول در حوزه تکنولوژی فعالیت دارد. سازمان مهاجرت کانادا در چند سال اخیر با هدف ایجاد علاقه‌مندی در مدیران کسب وکارها برای انجام مهاجرت به این کشور، برنامه استارتاپ ویزا کانادا را مطرح کرده است. با وجود این روش دارندگان طرح‌­های جدید و ایده­‌های نو و هم­چنین کارآفرینان خلاق می­توانند با انجام سرمایه­‌گذاری در کانادا زمینه را برای مهاجرت خود مهیا کنند.

استارتاپ ویزا کانادا

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا فرد باید شرایط زیر را دارا باشد.

مدرک زبان

یک نمونه از شروط اصلی برای دریافت این ویزا برخورداری از دانش زبان فرانسوی یا انگلیسی به­ طور کامل است. برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید در آزمون­‌ها زبان انگلیسی و فرانسوی که توسط موسسات معتبر برگزار می­شود شرکت کرده و نتیجه آن را در فرم درخواست قرار داد. باید به این نکته دقت داشت که اگر متقاضی حداقل نمره تعیین شده را کسب ننماید درخواست آن نیز لغو خواهد شد.

سرمایه اولیه

یکی دیگر شرایط اخذ ویزای startup کانادا دارا بودن سرمایه اولیه است. دولت کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ هیچ بودجه مالی درنظر نمی­گیرد؛ این مهم اهمیت وجود سرمایه اولیه را دوچندان می­کند. باید به این نکته توجه کرد که منظور از سرمایه اولیه، سرمایه­‌گذاری در کانادا نیست؛ بلکه منظور بودجه کافی برای تامین هزینه‌­های زندگی در کانادا است. این بودجه براساس تعداد افراد خانوار تعیین می­شود.

جلب اعتماد

مهم­ترین شرط در دریافت ویزای استارت آپ کانادا اثبات کسب وکار است. متقاضی دریافت این ویزا باید اعتماد یکی از نهادهای مورد تایید سازمان امور مهاجرت را نسبت به کسب وکار و استارتاپ خود جلب کند. در انجام این مهم باید بسیار دقت نمود زیرا در صورت عدم تایید، درخواست مجدد با چالش­های فراوانی مواجه است.

مراحل دریافت استارتاپ ویزا کانادا

مرحله اول: شاید بتوان گفت اصلی‌ترین گام در مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا، ارائه ایده یا بیزینس متقاضی است؛ چراکه در صورت رد شدن این ایده، دیگر امیدی به سایر مراحل نیست. بنابراین توصیه می‌شود ایده موردنظر خود را براساس تکنولوژی جهانی طرح‌ریزی کرده تا بتوانید سازمان مناسبی را برای حمایت پیدا کنید.

مرحله دوم: پس از تایید ایده یا بیزینس و توافق با سازمان حامی، نوبت به دریافت نامه حمایت است. سازمان حمایت کننده باید همزمان با ارسال نامه ساپورت به شما، نامه مهاجرت شما را نیز به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند.

مرحله سوم: پس از تایید اداره مهاجرت لازم است تمامی مدارک مربوط به خود و افراد موردنظرتان را با جزئیات برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

مرحله چهارم: معمولا بررسی درخواست ویزای کار بین ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد. در این زمان پروژه اقامت دائم شما نیز درحال بررسی است و تحت نظارت اداره مهاجرت کانادا هستید.

مرحله پنجم: چنانچه اداره مهاجرت کانادا تصمیم بگیرد پروژه شما را چک کند، باید منتظر سایر سازمان‌های این کشور نیز باشید. درصورت موفقیت‌آمیز بودن بررسی این سازمان‌ها و ارسال تاییدیه آن‌ها به اداره مهاجرت، شما می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

معرفی سازمان‌های حامی در استارتاپ ویزا کانادا

ونچر کپیتال ها

ونچر کپیتال ها، معمولا خواستار حمایت از ایده‌های بزرگتر هستند که مراحل رشد اولیه را سپری کرده باشند. بنابراین اگر قصد دریافت حمایت آن‌ها را دارید، ارسال یک ایمیل حاوی ایده کافی نیست؛ چراکه آن‌ها در همان ابتدای کار، رکورد فروش شما را سوال می‌کنند. طبق تجربه به‌دست آمده، venture capital به دنبال ایده‌ای هستند که بتواند چند میلیون دلار خروجی داشته باشد. درواقع ونچر کپیتال ها خواستار ایده‌هایی هستند که بیشترین سود را به همراه داشته باشند و از پیش امتحان شده باشند؛ از همین‌رو کار با این سازمان‌ها کمی مشکل است.

اقامت کانادا با استارتاپ ویزا کانادا

انجل اینوستورها

انجل اینوستورها، سرمایه گذارانی هستند که راحت‌تر از ونچرها پروژه می‌پذیرند. به‌طور معمول انجل ها در قبال دریافت درصدی از سهام شرکت‌ها، مبلغ مشخصی را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند. این سرمایه، باعث می‌شود که شرکت‌ها بتوانند جان تازه‌ای برای طی کردن ادامه مسیر به‌دست آورند.

انکوباتورها

انکوباتورها که از آن‌ها به‌عنوان مراکز رشد نیز یاد می‌شود؛ نه تنها پولی به استارتاپ ها نمی‌دهند بلکه مبلغی هم از آن‌ها دریافت می‌کنند. وظیفه انکوبارتورها کمک به استارتاپ ها جهت شروع کار است. انکوبارتورها با ارائه اطلاعاتی نظیر روش شروع، روش‌های افزایش سرمایه و بهبود رشد کسب وکار، استارتاپ ها را برای شروع کار آماده می‌کنند. سپس با نظارت بر عملکرد آن‌ها، روند رشد شرکت‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

مزایای مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا

  • . استارتاپ کانادا یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است که منجربه دریافت اقامت دائم کانادا می‌گردد.
  • . براساس این روش مهاجرتی، متقاضیان می‌توانند علاوه بر دریافت اقامت دائم خود، برای خانواده‌شان نیز اقامت دائم کانادا بگیرند.
  • . حتی افرادی که ایده‌ استارتاپی ندارند نیز می‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم، این راه به‌منظور دریافت اقامت دائم اقدام کنند. (تشخیص و تایید این شرایط به عهده مشاوران شرکت موردنظر است.)

معایب برنامه استارت آپ کانادا

  • . ظرفیت محدود پذیرش
  • . معمولا امکان شکست در پروژه‌های استارتاپی کانادا نسبت به پروژه‌های کارآفرینی بیشتر است؛ بنابراین کیفیت یک ایده و طرح نقش مؤثری در پذیرش پروژه دارد.
  • . افزایش سخت‌گیری های افسران اداره مهاجرت به دلیل ارسال پروژه‌های ضعیف از ایران

برای انجام هرچه بهتر امور مربوط به دریافت ویزای استارتاپ کانادا و سایر روش‌­های اخذ ویزای کانادا، باید در تمامی مراحل با یک تیم حرفه‌­ای که متشکل از وکلا، مشاورین و متخصصین است همراه بود.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402