فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

تور غار نمکدان قشم کوچی نو

6 تیر 1401

توضیحات بیشتر

بازدید از شگفتی های تور غار نمکدان قشم یا تور سه مرد برهنه

این غار در قسمت هایی پر از رنگ و در قسمت هایی دیگر فقط با قندیل های نمک سفید رنگ شما را به هیجان می آورد.

برای دیدن این شگفتی بهتر است از یک تور غار نمکدان قشم مثل کوچی نو کمک بگیرید. چرا که این غار با شهر کمی فاصله دارد و به طور کلی بهتر است در بازدید از غارها یک راهنما همراهتان باشد.

طولانی ترین غار نمکی دنیا در کجاست

غار نمکی قشم یکی از طولانی ترین غارهای دنیا و طولانی ترین غار نمکی ایران و جهان است. هر ساله تعداد زیادی تور غار نمکدان برگزار می شود و مردم زیادی نه تنها از سراسر ایران، بلکه از تمام دنیا به قشم سفر می کنند و از این جاذبه ی توریستی خیره کننده، بازدید می کنند.

قدمت این غار که مانندش را در کمتر جایی می بینید به حدود 600 سال پیش برمی گردد و طول آن حدود 6 کیلومتر است! هنوز هم بخشی از غار نمکی قشم به دلیل صعب العبور بودن کشف نشده است و قطعا طول آن بیشتر از 6 کیلومتر است!

ارتفاع بعضی از قسمت های این غار به حدود 20 متر هم می رسد که ابهتی بی نظیر دارد و گزینه مناسبی برای عکاسی های اینستاگرامی است!

جالب است بدانید که این غار چند دالان دارد که بعضی از آنها استفاده ی توریستی دارند و بعضی فقط برای استخراج نمک هستند.

اگر دوست دارید بدانید که این غار در کجای جزیره قرار دارد باید بگوییم که ورودی آن در قسمت غربی جزیره است و حدود 100 کیلومتر با قشم فاصله دارد و حدود 2 ساعتی باید برای رسیدن به آنجا زمان بگذارید.

ورودی غار نمکدان حدود 500 متر با جاده ی ساحلی اصلی فاصله دارد که قبلا باید این 500 متر را تا دهانه غار پیاده می رفتید اما الان مسیری برای آن باز کرده اند و ماشین ها می توانند تا حدود 200 متری غار بروند ولی از آنجا دیگر باید پیاده بروید. به دلیل مسائل مختلف از جمله همین موضوع مسیر دسترسی، بهتر است برای رفتن به اینجا از پکیج تور غار نمکدان کمک بگیرید که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

جذابیت های توریستی تور غار نمکدان قشم

غار نمکی یا نمکدان یک غار عادی نیست و علاوه بر جذابیت های معمول یک غار، زیبایی هایی دارد که هر کسی را شیفته ی خود می کند. اما برای رسیدن به زیبایی های داخل غار باید کمی صبور باشید زیرا جذابیت های منحصر به فرد آن از همان ابتدای غار شروع نمی شود و باید کمی پیاده روی کنید تا به آنها برسید.

جذابیت های این غار به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

  1.  1 . قندیل های نمک

اصلی ترین جاذبه ی داخل غار بلورها و قندیل های نمک سفید رنگ با فرم های مختلف است که از سقف و دیواره های غار آویزان هستند و به آن جلوه ای خیال انگیز داده اند. البته آن فضا تاریک است و باید با چراغ قوه آنها را ببینید.

در غار کمی جلوتر که بروید بر روی زمین هم قندیل های نمک را می بینید که در بعضی قسمت ها قندیل های سقفی (استلاکتیت) و قندیل های زمینی (استلاگمیت) به زیبایی به هم رسیده اند و ستون هایی نمکی ساخته اند.

به طور کلی داخل غار نمکدان مراقب این قندیل ها باشید که زمین نخورید یا سرتان به جایی برخورد نکند. به دلیل مسائل اینچنینی بهتر است که برای بازدید از این مکان از پکیج تور غار نمکدان کمک بگیرید و ایمنی و سلامت خودتان را تضمین کنید.

جالب است بدانید که رنگ جداره های غار نمکدان که به غار سه مرد برهنه هم معروف است، به سفید خلاصه نمی شود و شما در این غار می توانید ترکیب چند رنگ را به زیبایی در کنار هم ببینید!

اگر ناگهان قطره ی آبی روی سر و صورتتان ریخت نگران نشوید! به دلیل رطوبت بالای داخل غار، آب از روی قندیل ها هر از گاهی به زمین می چکد. پیشنهاد می کنم که در این قسمت ها سکوت کنید تا صدای چکیدن قطرات بر روی آب داخل غار را بشنوید. هر چه حواس بیشتری از خودتان (بویایی، شنوایی و …) را در غار درگیر کنید از آن لذت بیشتری خواهید برد.

البته بهتر است حس لامسه خود را خیلی به کار نبرید تا قندیل ها آسیب نبینند!

  1.  2 .جریان آب داخل غار

از دیگر جذابیت های داخل غار جریان آبی است که در کف غار در حرکت است. این جریان ها از آبی ایجاد می شود که از دل کوه میجوشد و به داخل غار سرازیر می شود.

اما جذابیت اصلی این جریان های آب که خیلی از توریست ها را به وجد می آورد قسمت هایی از آن است که به جای رنگ سفید، سرخ رنگ است. دلیل سرخی آن هم این است که بستر جریان های آب و چشمه ها در بعضی قسمت ها از نمک و گل اخرا تشکیل شده است! البته ترکیبات دیگری مثل اکسید آهن هم در آن وجود دارد که همگی دست به دست هم می دهند تا رنگی سرخ در بستر این چشمه ها ایجاد کنند.

اگر با تور غار نمکدان به این جاذبه ی توریستی بروید حتما توضیحات کاملی در رابطه با هر یک از این جاذبه ها به شما می دهند.

  1.  . 3چشمه های معدنی

وقتی هنوز وارد غار نشدید و از دور به آرامی به کوه های مخروطی نزدیک می شوید اولین چیزی که میبینید ترکیبی زیبا از نمک روی کوه های مخروطی است که شما را یاد کوهستان های برفی می اندازد! پس از آن چشمه های معدنی غار نمکدان هستند که زیبایی خود را به ما نشان می دهند.

این چشمه ها از جریان آبی که داخل غار در حرکت است و راجع به آن گفتیم پر می شود. جریان آبی که از دل کوه میجوشد در مسیر، نمک های غار را در خود حل می کند و به این چشمه های نمک سرازیر می شود.

خواص غار نمکی قشم

تا الان از زیبایی های روح نواز این غار برای شما گفتیم. اکنون نوبت آن رسیده است تا کمی از خواص درمانی آن هم صحبت کنیم. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که نمک های داخل این غار خاصیت های درمانی مختلفی دارند.

حضور در غار نمکدان برای تنفس بیماران تنفسی بسیار کمک کننده است و خیلی از این افراد برای بهبود تنفس خود به این غار می آیند.

علاوه بر آن نمک های موجود در این غار از بهترین انواع نمک است که خواص درمانی زیادی دارد و می توان از آن استفاده کرد.

همچنین این نمک ها به صورت کپسول درآمده و برای ورزشکاران تجویز می شود.

موجودات داخل غار نمکدان قشم

اگر از خفاش می ترسید به شما توصیه می کنم که یا به این غار نروید و یا همراه با پکیج تور غار نمکدان به آنجا بروید که با آشنایی و تجهیزات لازم، از اذیت شدن شما جلوگیری کنند.

اما اگر عاشق این موجودات جالب هستید، که به نظر من تکمیل کننده ی غارها هستند، حتما از دیدن آنها لذت می برید. خفاش ها یکی از اصلی ترین ساکنان این غار هستند و با ورود به آن می توانید صدای آنها را بشنوید و شاید هم آنها را ببینید.

مواظب باشید تا با سر و صدای زیاد و نور زیاد چراغ قوه آرامش آنها را بر هم نزنید.

موجودات دیگری هم درون این غار زندگی می کنند اما اصلی ترین آنها همان خفاش ها هستند. مطمئن باشید که هیچ کدام از آنها برای شما کوچکترین خطری ندارند و با خیال راحت به داخل غار بروید.

برای تور غار نمکدان قشم به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای دیدن غار تا حدود 100 متری آن نیاز به هیچ تجهیزاتی ندارید جز چراغ قوه. اگر تجهیزات ندارید یا توان پیش رفتن در آن را ندارید اصلا نگران نباشید. تا همین عمق هم که بروید زیبایی ها و جاذبه های اصلی آن را می بینید.

اما اگر غار نوردی دوست دارید و دنبال ماجراجویی هستید باید تجهیزات کامل غار نوردی داشته باشید و ادامه دهید. اگر غار نورد نیستید حتما باید از یک تورلیدر غارنورد برای راهنمایی و همراهی کمک بگیرید.

این غار برای هر کدام از شما با هر خواسته ای جذابیت هایی دارد. اینکه تا چه حد پیش بروید به شما بستگی دارد.

اگر قصد غارنوردی دارید حتما تجهیزات لازم را از قبل از تور غار نمکدان خود بپرسید تا برای تهیه کردن آن وقت کافی داشته باشید.

بهترین زمان برای رفتن به تور غار نمکدان

زمان مناسب برای بازدید از این غار همان زمان مناسب برای سفر به جنوب کشور و قشم است. از پاییز تا اواسط فروردین می تواند زمان مناسبی برای آن باشد چون دمای هوا آنقدر بالا نیست که آزاردهنده باشد.

البته دمای داخل غار کمی خنک تر از بیرون است اما رطوبت زیادی دارد.

روشن ترین حالت روز را هم برای بازدید از غار انتخاب کنید تا بتوانید از روشنایی روز برای دیدن بعضی قسمت ها استفاده کنید.

چرا باید با تور به غار نمکی سفر کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تور غار نمکدان را به جای سفر به صورت شخصی به این مکان به شما پیشنهاد دهیم که در ادامه خواهیم دید:

  •  . وقتی با تور بروید می توانید توضیحات کاملی در رابطه با غار از لیدرتان دریافت کنید و با شگفتی های این غار بیشتر آشنا شوید.
  •  . برای افراد غیر غارنورد و غیر حرفه ای بهتر است که برای ایمنی بالاتر همراه با افراد کار بلد به این غار سفر کنند.
  •  . با تور، دیگر نیازی به خرید تجهیزات لازم ندارید.
  •  . رفت و برگشتتان از قشم به غار نمکی با تور و بدون دردسر و با هزینه کمتری انجام می شود.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402