فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

مصاحبه ویزای تحصیلی کانادا

27 دی 1400

توضیحات بیشتر

کشور کانادا یک کشور مهاجرپذیر است، هرسال تعداد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبری که دارد پذیرش می‌کند. اما برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی این دانشگاه باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که شاید بی توجهی به آن‌ها موجب رد شدن ویزای تحصیلی شما شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با مراحل اخذ ویزای تحصیلی با سوالاتی که در سفارت از شما پرسیده می‌شود هم آشنا شوید. مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای ادامه تحصیل در کشور کانادا علاوه بر اینکه باید ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنید، باید نامه پذیرش از جانب دانشگاه مورد نظر داشته باشید. در واقع نامه پذیرش اولین و مهم‌ترین مدرک تحصیلی است که فرد باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا آن را اخذ کند، در غیراینصورت نمی‌تواند پروسه اخذ ویزای تحصیلی را پیش ببرد. اما شاید این سوال در ذهن افرادیکه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارند پیش بیاید که چگونه می‌توانند ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل اخذ ویزای تحصیلی بیشتر آشنا شوید. 
یک دانشگاه یا کالج معتبری که جزو موسسه‌های DLI باشد را انتخاب کنید. 
سپس به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید و از شرایط تحصیل و قوانین  در این دانشگاه آگاه شوید. 
فرم درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین پر کرده و ارسال کنید. 
مدارک تحصیلی مورد نیاز را طبق آنچه در سایت دانشگاه عنوان کرده‌اند به صورت رسمی ترجمه کنید. 
سپس مدارک مورد نیاز را به سایت دانشگاه برای بررسی و اعتبار سنجی ارسال کنید. 
پرداخت آنلاین هزینه ادمیشن فی به منظور بررسی مدارک ارسال شده، درصورتی که این هزینه را پرداخت نکنید دانشگاه مدارکتان را بررسی نخواهد کرد. هزینه ادمیشن فی حدود 100 تا 200 دلار است. این هزینه با توجه به نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود. 
سپس دانشگاه مدارک ارسال شده را بررسی می‌کند و در صورت قبولی مدارک پاسخ مثبت آن را از طریق ایمیل ارسال خواهد کرد. این پروسه ممکن است چند هفته زمان ببرد، سعی کنید در این راه صبور باشید. 
در صورت قبول درخواست پذیرش شما، از طرف دانشگاه ایمیلی مبنی بر مثبت بودن پاسخ دانشگاه دریافت می‌کنید. در صورت رد شدن درخواست پذیرش شما، در این ایمیل دلیل رد درخواستتان را به وضوح بیان می‌کنند. شما می‌توانید با حل مسئله بار دیگر مجددا درخواست پذیرش خود را ارسال کنید. 
با نامه اخذ پذیرش از دانشگاه کانادا می‌توانید به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشید. سپس نسبت به پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا اقدام کنید. 
مرحله بعدی اخذ نوبت از سفارت کشور کانادا برای انگشت نگاری است، البته سفارت این کشور در ایران تعطیل شده است. متقاضیان ایرانی برای انجام این مراحل باید کشور دومی چون ترکیه، دبی و... را انتخاب کنند. 
دریافت ویزای تحصیلی و سفر به کشور کانادا آخرین مرحله این پروسه خواهد بود.  

سوالات رایج در مصاحبه ویزای تحصیلی کانادا
بعد از اینکه پاسخ مثبت از دانشگاه دریافت کردید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت کانادا مراجعه کنید. اما افسر سفارت در مصاحبه تحصیلی از شما چه سوالاتی می‌پرسد؟ آیا با این سوالات آشنایی دارید؟ معمولا سوالات افسر سفارت پیرامون سوالاتی چون برنامه استادی پلن، وضعیت تمکن مالی، مهارت‌های تحصیلی، برنامه شما برای بعد از تحصیل، انتخاب دانشگاه مورد نظر و... است. 
اما برای اینکه بیشتر با این سوالات آشنا شوید و برای مراجعه به سفارت کشور کانادا هیچ استرس و نگرانی نداشته باشید، در ادامه با نمونه‌ای از سوالات آشنا خواهید شد. 
آیا تا به حال به کشور کانادا سفر کرده‌اید؟
دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید کجاست؟
مقطع تحصیلی و رشته تخصصی شما چیست؟
برای چه دانشگاهی درخواست خود را فرستاده‌اید؟
برای چند کالج یا دانشگاه در این کشور درخواست پذیرش خود را ارسال کرده‌اید؟
آیا در حال حاضر مشغول به کار هستید؟ شغلتان چیست و چه جایگاهی دارید؟
به چه دلیل تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا گرفته‌اید؟
آیا با کادر و اساتید دانشگاه مورد نظر آشنایی دارید؟
آیا در کشور کانادا فامیل یا آشنایی دارید؟
آیا کاری که در حال حاضر در آن مشغول هستید ارتباطی با رشته تحصیلی شما دارد؟
این سوالات ازجمله سوالاتی است که از شما پرسیده می‌شود. این سوالات خیلی تخصصی نیستند و بیشتر جنبه عمومی دارند. اما افسران سفارت کانادا سوالات تخصصی هم در رابطه با دانشگاه، رشته تحصیلی، بورسیه تحصیلی از شما می‌پرسند که در ادامه با این سوالات هم آشنا خواهید شد. زمانی که شما می‌خواهید از طریق ویزای تحصیلی اقامت کانادا را اخذ کنید، افسر سفارت به جزئیات تحصیلی شما توجه بسیاری خواهد کرد. ازجمله سوالاتی که ممکن است در این بخش از شما بپرسند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
دلیل اصلی شما از سفر به کشور کانادا چیست؟
آیا با بورسیه‌های تحصیلی این کشور آشنایی دارید و قصد دارید که از طریق بورسیه تحصیلی وارد دانشگاه‌های کانادا شوید؟
تا چه میزان با دانشگاه مورد نظر آشنایی دارید؟
آیا غیر از زبان مادری به زبان دیگری تسلط دارید؟
آیا قادر به آن هستید که تفاوت فرهنگی کشور کانادا را درک کنید؟
در بخش دیگری افسر سفارت کانادا در رابطه با وضعیت تمکن مالی دانشجو سوالاتی می‌پرسد. این بخش برای دولت کانادا بسیار مهم است، کشور کانادا تنها دانشجویانی را پذیرش می‌کند که تمکن مالی خوبی بهره‌مند باشند و برای دولت این کشور بار مالی اضافی به همراه نداشته باشند. ازجمله سوالاتی که افسر سفارت کانادا در این باره از شما می‌پرسد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
شغل پدرتان چیست؟
آیا والدین شما می‌توانند هزینه تحصیل و زندگی شما را در کشور کانادا پوشش دهند؟
منبع درآمد شما در زمان تحصیل در کشور کانادا از کجا خواهد بود؟
آیا اسپانسر دارید؟ شغلشان چیست؟
آیا می‌توانید یک کپی از نامه تمکن مالی خود ارائه دهید؟
چگونه می‌توانید هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا را مدیریت کنید؟
آیا برای زندگی در این کشور برنامه مالی مشخصی دارید؟
برای اینکه بتوانید این مرحله را با موفقیت کسب کنید لازم است که با آرامش، هوش و ذکاوت به سوالات پاسخ دهید. 

برای موفقیت در مصاحبه تحصیلی کانادا چه باید کرد؟
برای اینکه بتوانید مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارید لازم است که به چند نکته توجه داشته باشید. با رعایت این نکات قطعا می‌توانید این مرحله را با موفقیت رد کنید. 
مدارک را کامل همراه داشته باشید
یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکاتی که باید اخذ ویزای تحصیلی در این کشور همراه داشته باشید، مدارکتان است. شما باید تمام مدارکتان را به همراه ترجمه‌ی آن‌ها بدون کم و کاست و درست همراه داشته باشید. تمام مدارک مالی، هویتی، تحصیلی، تمکن مالی و... را به همراه ترجمه آماده داشته باشید. 
برای مثال عکس ویزای تحصیلی کانادا باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
اندازه عکس ویزای تحصیلی کانادا باید ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر باشد.
اندازه سر سوژه (از چانه به بالا) در عکس باید بین ۳۱ تا ۳۶ میلی‌متر باشد.
عکس به صورت سیاه و سفید و رنگی گرفته شود.
رنگ زمینه عکس باید روشن باشد و بهتر است از رنگ سفید استفاده شود. 
صورت در عکس باید خنثی باید و خنده یا اخم در صورت مشاهده نشود.
از پوشیدن لباس روشن که با رنگ پس زمینه تداخل ایجاد کند، خودداری کنید.

به زبان انگلیسی مسلط باشید

تسلط به زبان انگلیسی برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارند بسیار مهم است. در واقع اگر مدرک زبان معتبر نداشته باشید، سفارت کشور کانادا به هیچ عنوان با درخواست پذیرش شما در دانشگاه‌های این کشور موافقت نخواهد کرد. 
استرس نداشته باشید
به هیچ عنوان ترس و استرس را به خود راه ندهید، سعی کنید همیشه روی خوش و انرژی مثبت داشته باشید. داشتن استرس و اضطراب تنها می‌تواند موجب تضعیف روحیه شما شود و ممکن است نتوانید آنچه را که هست به وضوح به سفارت کانادا بیان کنید. سعی کنید از اهداف خود صحبت کنید و مثبت باشید

سعی کنید خود را یک فرد هدفمند و مثبت اندیش نشان دهید. افسر سفارت وقتی ببیند که شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا دارای یک هدف مشخصی هستید بسیار بهتر می‌تواند با این موضوع کنار بیاید. دولت کشور کانادا به روی این موضوع که فرد دانشجو بعد از اتمام تحصیلات در این کشور می‌ماند، بسیار حساس است. طبق قانون دولت کانادا دانشجو باید بعد از اتمام تحصیلات خود به کشورش بازگردد. در صورتی می‌تواند در این کشور بماند که یک کار معتبر داشته باشد.

از خانواده خود صحبت کنید

سعی کنید در رابطه با خانواده و وضعیت تاهل خود شفاف سازی کنید. اگر متاهل هستید و نمی‌توانید خانواده را همراه خود ببرید این موضوع را به سفارت توضیح دهید. بهتر است برای اخذ ویزای خانواده خود هم به صورت همزمان درخواست دهید. شانس پذیرش آن‌ها در اینصورت بسیار بیشتر خواهد بود. سفارت کشورکانادا اگر متوجه شود که شما به منظور کمک مالی به این کشور سفر کرده‌اید به سرعت شما را در هر مقطعی که باشید ریجکت می‌کند. 

ثابت کنید تنها با هدف تحصیل به کانادا میروید نه اشتغال و اقامت

هدف شما از سفر به کشور کانادا برای افسر سفارت کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع اگر هدف شما از اخذ ویزای تحصیلی این کشور غیر از ادامه تحصیل باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. 
کلام آخر
ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر آشنایی با پروسه اخذ ویزای تحصیلی، شما را با نمونه سوالاتی که افسر سفارت کانادا از شما می‌پرسد آشنا کنیم. نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

چرا استارتاپ یک روش بی نظیر برای مهاجرت به کانادا است؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که مهم ترین آن ها که متقاضیان بسیار زیادی در میان ایرانیان داشته است، مهاجرت تحصیلی، کاری و شروع بیزینس در کانادا بوده است.

26 آذر 1399

مهاجرت با ویزای استارت آپ کانادا

کانادا در شمال قاره ی آمریکای شمالی واقع شده و از نظر مساحت پس از روسیه بزرگ ترین کشور جهان محسوب می شود که بیش از 80 درصد مردم این کشور از زندگی خود و شرایط حاکم بر این کشور رضایت دارند.

11 بهمن 1399

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

11 اردیبهشت 1400