فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

تمام روش های زندگی و گرفتن پاسپورت اتریش با ویزاگروپ24

18 دی 1400

توضیحات بیشتر

به نقل از ویزاگروپ 24، مهاجرت به اتریش در سال‌های اخیر یکی از روندهای پررنگ مهاجرتی در کشور بوده است. اتریش که در اروپای مرکزی واقع شده، از هر نظر برای مهاجران خارجی یک مقصد ایده‌آل محسوب می‌شود. این کشور از نظر شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، سلامت و همین‌طور کیفیت زندگی، همواره جایگاه خوبی را بین کشورهای دنیا به خود اختصاص می‌دهد. مهاجران خارجی و مشخصاً ایرانیان از روش‌های مختلفی می‌توانند برای مهاجرت به خاک اتریش اقدام کنند. روش‌هایی که هر کدام مسیر متفاوتی دارند و اقامت موقت یا دائم در اتریش را برای متقاضیان امکان‌پذیر می‌سازند. با در نظر گرفتن روند صعودی مهاجرت اتریش، مروری بر شاخص‌ترین روش‌های انجام این کار خالی از لطف نیست. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید و به دنبال یک مقصد مناسب هستید، حتماً تا انتهای این گزارش را بخوانید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

 بسیاری از متقاضیان به‌واسطه مهاجرت به اتریش از طریق کار، مجوز ورود و اقامت در این کشور را اخذ می‌کنند. بد نیست بدانید که برای اخذ ویزای کاری اتریش، دو راه در برابرتان قرار دارد.

راه اول این است که نسبت به گرفتن ویزای جستجوی کار اتریش اقدام کنید. در این روش، دولت اتریش یک مجوز اقامت شش‌ماهه در این کشور را برایتان صادر می‌کند. طی این مدت باید با توجه به رشته تحصیلی‌تان در خاک اتریش به دنبال شغل مناسب باشید. شما باید تا قبل از انقضای اعتبار ویزای جستجوی کار، موفق به یافتن شغل موردنظرتان شوید. در غیر این صورت و با اتمام مهلت مقرر، باید به ایران برگردید.

راه دوم مهاجرت به اتریش از طریق کار، داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی است. در این حالت از جانب کارفرما، درواقع نوعی دعوت‌نامه کاری برای متقاضی ارسال می‌شود. بنابراین بلافاصله بعد از ورود به خاک اتریش، دغدغه‌ای از بابت اشتغال ندارید و بلافاصله سر کار می‌روید.

در هر دو روش، بعد از اشتغال در اتریش، مجوزی تحت عنوان کارت قرمز سفید قرمز برای متقاضی صادر می‌شود. این مجوز در چند نوبت و در فواصل زمانی مشخص به‌طور پیوسته تمدید می‌شود؛ درنهایت اگر مشکل قانونی خاصی وجود نداشته باشد، متقاضی مجوز اقامت دائم در اتریش را اخذ می‌کند. با اخذ اقامت دائم، تابعیت این کشور را به دست می‌آورید و جزء شهروندان اتریشی محسوب می‌شوید.

شرط صدور ویزای کار در هر دو روش این است که متقاضی، حدنصاب کافی را از سیستم امتیازی کسب کند. سیستمی که برای حصول اطمینان از صلاحیت متقاضیان، ایجاد شده و دارای آیتم‌های مختلفی مثل سن، سابقه کار، مدرک زبان، تحصیلات و ... است.

مهاجرت پزشکان به اتریش

یکی از اقسام مهاجرت از طریق کار و ازجمله خدمات ویژه‌ی ویزاگروپ 24، مهاجرت پزشکان به اتریش است. ازآنجایی‌که پزشکی یک حرفه بسیار حساس است، عجیب نیست که مسیر مهاجرت پزشکان، با مشاغل دیگر متفاوت باشد.پزشکی در اتریش

برای اینکه به‌عنوان یک پزشک بتوانید در اتریش کار و زندگی کنید، باید دو مرحله مهم را بگذرانید:

ارائه مدرک زبان آلمانی
معادل‌سازی مدارک تحصیلی
نخست باید موفق به اخذ مدرک زبان آلمانی در عالی‌ترین سطح آن باشید. البته این شرط بین همه روش‌های مهاجرت کاری به اتریش، مشترک است. بااین‌حال آنچه در این میان تفاوت ایجاد می‌کند، میزان تسلط بر زبان آلمانی است.

مرحله دوم برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک پزشک در اتریش مشغول به کار شوید، معادل‌سازی مدرک تحصیلی شماست. اگر مدرک تحصیلی‌تان از نظر اتریشی‌ها نیاز به معادل‌سازی نداشته باشد، مشکل خاصی وجود ندارد. در غیر این صورت باید با شرکت در آزمون معادل‌سازی، این مرحله را پشت سر بگذارید. در صورت کسب امتیاز مناسب در آزمون، معادل‌سازی با موفقیت انجام شده و مجوز طبابت متقاضی صادر خواهد شد.

تحصیل در اتریش

مسیر تحصیل، آسان‌ترین راه مهاجرت به اتریش است. مهم‌ترین عامل برای احراز صلاحیت مهاجرت تحصیلی به اتریش، ارائه مدرک زبان است. یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در کشور اتریش، رایگان بودن آن است. دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اتریش می‌آیند، به‌طور کاملاً رایگان می‌توانند در این کشور درس بخوانند. اما سایر دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش، باید برای هر ترم حدود 750 یورو بپردازند. رقمی که شاید به پول ایران زیاد به نظر برسد، اما در اتریش واقعاً ناچیز است. ضمناً برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می‌توانید از دانشگاه‌های خصوصی هم پذیرش بگیرید. اما در این حالت هزینه تحصیل در اتریش بسیار گران‌تر است.تحصیل در اتریش

به گزارش ویزاگروپ 24 مهاجرت تحصیلی به اتریش، نوعی مجوز موقت برای اقامت در این کشور است. این مجوز اقامت با پایان یافتن اعتبار ویزای تحصیلی، یعنی اتمام دوران دانشجویی به پایان می‌رسد.. اگر می‌خواهید از طریق تحصیل، اقامت دائم اتریش را بگیرید باید بتوانید در این کشور کار پیدا کنید. دوران دانشجویی، فرصت مناسبی برای شبکه‌سازی و جلب نظر کارفرمایان اتریشی برای استخدام شما بعد از فارغ‌التحصیل شدن است. دانشجویان خارجی در مدت تحصیل می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت نیز کار کنند. درآمد کار دانشجویی هرچند آن‌قدرها زیاد نیست، اما می‌تواند بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های زندگی در اتریش را پوشش دهد.

مهاجرت هنرمندان به اتریش

یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به اتریش از طریق کار، اخذ ویزای هنرمندان است. اتریش که خود مهد هنر و موسیقی اروپاست، شرایط مناسبی برای مهاجرت هنرمندان به این کشور فراهم کرده است. بنابراین اگر بتوانید هنرمند بودنتان را اثبات کنید، مسیر مهاجرت اتریش برایتان بسیار هموار خواهد شد.

اثبات هنرمند بودن برای مهاجرت هنرمندان به اتریش، به دو طریق انجام می‌پذیرد. اگر در کشور خودتان یک هنرمند پرآوازه مثل خواننده یا نقاش باشید، آثار هنری‌تان ادعایتان را ثابت می‌کنند. در غیر این صورت باید از یک موسسه هنری، تأییدیه‌ای بگیرید که هنرمند بودنتان را اثبات کند.

پس از دریافت ویزای مهاجرت هنری به اتریش، امکان فعالیت در رشته خودتان برایتان فراهم است. ضمناً اعضای خانواده نیز می‌توانند از حق کار و تحصیل در اتریش برخوردار شوند. مجوز اقامت هنرمندان در اتریش در سه نوبت تمدید می‌شود. سرانجام بعد از 5 سال زندگی در اتریش، یعنی در سال ششم متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

مهاجرت آسان و مطمئن به اتریش با ویزاگروپ 24

دانستیم که مهاجرت به اتریش مخصوصاً طی سال‌های گذشته، متقاضیان زیادی پیدا کرده است. البته مهاجرت به این کشور، صرفاً به روش‌های گفته‌شده محدود نمی‌شود. بااین‌حال، این روش‌ها رایج‌ترین و سرراست‌ترین مسیرهای مهاجرت اتریش هستند.

یک لازمه بسیار مهم برای موفقیت در اخذ ویزا اتریش، طی مراحل قانونی کار است. اینجاست که اهمیت کمک گرفتن از مشاوران و وکلای مهاجرتی خبره آشکار می‌شود. مؤسسات مهاجرتی زیادی در ایران فعالیت می‌کنند؛ بااین‌حال، این مؤسسات از نظر کیفیت ارائه خدمات با یکدیگر تفاوت دارند. به‌واسطه انتخاب بهترین موسسه مهاجرت اتریش می‌توانید با صرف حداقلِ تلاش، زمان و هزینه راهی سرزمین دانوب آبی شوید.

ویزاگروپ 24، یک برند برجسته خدمات مهاجرتی بوده که شهرت و کارنامه درخشانی در زمینه کمک به متقاضیان برای مهاجرت به اتریش دارد. کارشناسان نکته‌سنج این موسسه با اِشراف کامل بر تمام جنبه‎های مهاجرت، آماده پیگیری صفر تا صد امور مهاجرتی شما هستند. با تخصص ویزاگروپ 24، یک فرایند مهاجرتی خوشایند و به‌یادماندنی را تجربه کنید.

 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402