فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

14 دی 1400

توضیحات بیشتر

در این مقاله به بررسی سه کشور از قاره اروپا که شرایط مهاجرت تحصیلی مناسبی را دارند ، می پردازیم .
آنچه در این مطلب میخوانید :
•هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان چگونه است ؟
•شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای مهاجرت های تحصیلی
•زبان مورد نیاز برای پذیرش مهاجرت تحصیلی آلمان
•اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در آلمان
•تحصیل در مقطع دکتری در آلمان
•شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

 شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان چگونه است و یک فرد چگونه می‌تواند از دانشگاه‌های آلمان پذیرش بگیرد؟ برای پاسخ با این سوالات و سوالات مشابه دیگر، متقاضیان محترم می‌توانند با مراجعه به سایت ایرکا مایگریت که توسط هلدینگ ایرکا طراحی شده است،  فرم درخواست مشاوره مهاجرت تحصیلی را پر کنند تا مشاوره رایگان را توسط کارشناسان ما دریافت کنند.


 

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان چگونه است ؟

کشور آلمان با داشتن دانشگاه‌های با سطح علمی بالا، انتخاب مناسبی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌باشد. تحصیل در این کشور اگر به زبان آلمانی مسلط باشید می‌تواند رایگان باشد. هرچند دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیازمند پرداخت شهریه هستند اما دانشگاه‌های دولتی بسیار انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که توانایی پرداخت شهریه تحصیل را ندارند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای مهاجرت های تحصیلی

از آن‌جایی که کشور آلمان یکی از قطب‌های صنعتی مهم در جهان می‌باشد، متقاضیان مهاجرت تحصیلی در این کشور همواره زیاد بوده‌اند، چراکه این افراد پس از پایان دورۀ تحصیلی خود به‌راحتی می‌توانند وارد بازار کار شده و ویزای کار دریافت نمایند. 

زبان مورد نیاز برای پذیرش مهاجرت تحصیلی آلمان

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، بیشتر دوره‌های برگزار شده در کشور آلمان به زبان آلمانی می‌باشد و دانشجویان نیاز دارند تا حداقل سطح C1 در زبان آلمانی را به دانشگاه مقصد ارائه نمایند. در رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند دانشجویان می‌توانند با داشتن حداقل نمرۀ زبان مورد نظر دانشگاه اقدام به درخواست پذیرش نمایند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

همان‌طور که می‌دانید قبل از انجام هر کار بهتر آن است که از شرایط و ضوابط انجام آن کار اطلاع پیدا کرد. مهاجرت از موضوعات داغ این روزها می‌باشد و افراد برای دریافت اطلاعات می‌توانند به سایت‌های معتبر مراجعه نمایند.
 


سوئد کشوری واقع شده در شمال قارۀ اروپاست که در نزدیکی قطب شمال است. واحد پول این کشور کرون و زبان آن سوئدی، آلمانی و حتی انگلیسی می‌باشد.
اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام می‌شود. سطح آموزش و دانشگاه‌های این کشور بالا بوده و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور تمایل دارند.
پذیرش در مقطع کارشناسی با داشتن مدرک دیپلم مورد تایید و مدرک زبان با نمرۀ مورد نیاز هر دانشگاه می‌باشد، زبان می‌تواند هم انگلیسی و هم سوئدی باشد. دانشگاه‌های سوئد برای این‌که دانشجو بتواند از پس هزینه‌های خود برآید، به دانشجو اجازۀ کار در زمان تحصیل نیز می‌دهند همچنین باید اشاره کرد که تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیۀ اروپا در این کشور رایگان خواهد بود.
برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید مدرک کارشناسی و زبان را به دانشگاه ارائه کرده تا بتواند پذیرش دریافت کند.
در مقطع دکتری دانشجو علاوه بر مدرک زبان نیاز به داشتن استاد راهنما دارد چرا که این مقطع برخلاف دو مقطع قبلی پژوهشی بوده و دانشجو باید به کار عملی بپردازد، در این مقطع به دانشجو از طرف استاد راهنما حقوق پرداخت می‌شود و نیازی به پرداخت شهریه از طرف دانشجو نمی‌باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری بهتر است متقاضی علاوه بر زبان انگلیسی به زبان سوئدی نیز مسلط باشد تا در انجام پروژه‌های تحقیقاتی و سمینارها دچار مشکل نشود.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

انگلستان در شبه جزیرۀ بریتانیا در قارۀ اروپا واقع شده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و واحد پول آن برخلاف کشورهای اروپایی پوند می‌باشد. برای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس باید اطلاعات لازم را در خصوص آن به‌دست آورد، تحصیل برای دوران مدرسه و دورۀ دانشگاه با یکدیگر متفاوت است و شرایط ورود برای هر مقطع متفاوت خواهد بود.


 
انگلستان در شبه جزیرۀ بریتانیا در قارۀ اروپا واقع شده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و واحد پول آن برخلاف کشورهای اروپایی پوند می‌باشد. برای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس باید اطلاعات لازم را در خصوص آن به‌دست آورد، تحصیل برای دوران مدرسه و دورۀ دانشگاه با یکدیگر متفاوت است و شرایط ورود برای هر مقطع متفاوت خواهد بود.نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با