فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

شرایط اخذ شناسنامه اتباع

7 دی 1400

توضیحات بیشتر

با توجه به آسان شدن راه‌های ارتباطی در دهکده جهانی و نزدیکی انسان‌ها در کره زمین و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، ازدواج‌های صورت گرفته میان افراد در کشورهای دیگر و بخصوص در ایران بسیار دیده می‌شود و طبیعی است به دنبال این ازدواج‌ها فرزندان دو تابعیتی که ملیت‌های متفاوتی دارند نیاز به اخذ شناسنامه جهت زندگی با آرامش و بدون دغدغه بسیار دیده می‌شود. با توجه به وجود تنوع در قوانین کشورهای دیگر، نیاز است از شرایط اخذ شناسنامه اتباع در ایران اطلاعاتی را کسب کنید و بدانید تا در هر شرایطی که هستید می‌توانید بدون برخورد با مشکل از طریق ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر اطلاع از چگونگی شرایط اخذ شناسنامه اتباع اقدامات لازم در این زمینه را به این عزیزان بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه شناسنامه خود را در ایران و یا کشورهای دیگر اخذ نمایید.

مهم‌ترین سؤالات و ابهاماتی که در ارتباط با اخذ تابعیت و مدارک شناسایی کشورمان مطرح می‌شود عبارت‌اند از:

شرایط اخذ شناسنامه اتباع داری سن بالای 18 سال
مراحل اخذ شناسنامه ایرانی برای اتباع خارجی
مدارک و شرایط اخذ شناسنامه اتباع زیر 18 سال
شرایط اخذ شناسنامه اتباع داری سن بالای 18 سال به کمک وکیل تابعیت در مشهد

اتباع بالای 18 سال جهت اخذ شناسنامه می‌توانند به سامانه‌ای به آدرس http://econsulate.mfa.ir مراجعه نمایند و با داشتن شرایط زیر اقدام به تکمیل فرم مربوط کرده و با قبول مقررات وضع‌شده در قوانین مدنی جمهوری اسلامی با پرداخت هزینه موردنیاز درخواست خود را ثبت و منتظر بررسی و استعلام از طریق ثبت، باشند و پاسخ خود را در مدتی تقریبی 1 هفته پس از ثبت در سامانه دریافت نمایند.

مدارک و شرایط اخذ شناسنامه اتباع بالای 18 سال
درخواست صدور شناسنامه توسط متقاضی در سامانه موردنظر
تنظیم اقرارنامه رسمی سه‌جانبه توسط پدر و مادر و متقاضی فاقد شناسنامه
اصل حکم اثبات نسب صادرشده از مراجع ذی‌صلاح داخل کشور در مورد افرادی که پدرشان در قید حیات نیست.
داشتن اصل گواهی ولادت معتبر صادرشده از مقامات ذی‌صلاح
داشتن اصل شناسنامه معتبر والدین
اصل مدارک هویتی فرد و اوراق معتبر عکس‌دار خارجی متقاضی (گذرنامه خارجی) و ترجمه فارسی آن مدارک ازجمله گذرنامه، کارت شناسایی و مدارک تحصیلی
دو نسخه معتبر هویتی اثرانگشت متقاضی.
شش قطعه عکس جدید تمام‌رخ بدون کلاه و عینک.
فرم تنظیم‌شده درخواست تنظیم سند و صدور شناسنامه
واریز مبلغ هزینه صدور شناسنامه مطابق تعرفه دولتی به‌حساب نمایندگی.
مدارک و شرایط اخذ شناسنامه اتباع زیر 18 سال

فرزندان زیر 18 سال که در کشور دیگر به دنیا آمده‌اند و پدرشان ایرانی است تبعه ایران محسوب می‌شوند و ضروری است قبل از صدور گواهی ولادت توسط مقامات صلاحیت‌دار کشور محل اقامت، والدین از طریق مراجعه و ثبت‌نام در سامانه، به نمایندگی جمهوری اسلامی در حوزه محل اقامت خود مراجعه و با مدارک موردنیاز و آگاهی از شرایط اخذ شناسنامه اتباع خارجی، اقدام به دریافت شناسنامه نمایند این مدارک عبارت‌اند از:

فرم تکمیل‌شده درخواست صدور شناسنامه توسط متقاضی.
ارائه اصل گواهی ولادت معتبر و متعارف از مقامات ذی‌صلاح محل.
ارائه اصل شناسنامه‌های عکس‌دار معتبر والدین.
اصل مدارک هویتی معتبر عکس‌دار خارجی فرزند بالای 15 سال.
عکس تمام‌رخ بدون عینک و کلاه افراد بالای 15 سال، سه قطعه.
فیش واریزی هزینه مرتبط برای صدور شناسنامه.
مراحل اخذ شناسنامه ایرانی برای اتباع خارجی

شرایط و مراحل اخذ شناسنامه برای افرادی که تابعیت ایرانی دارند بر اساس قوانین وضع‌شده در قانون مدنی انجام می‌گیرد.

افراد متقاضی که بخواهند تابعیت ایران را تحصیل نمایند، در اولین مرحله یا به‌طور مستقیم در تهران درخواست رسمی به وزارت امور خارجه ارائه دهند و در شهرستان‌ها به‌صورت غیرمستقیم از طریق فرمانداری و یا استانداری‌ها اقدام و تقاضای خود را به وزارت امور خارجه ارسال نمایند؛ و مدارک زیر باید ضمیمه درخواست شود:
تأییدیه اسناد هویتی تقاضاکننده که درصدد کسب تابعیت ایران است.
تأییدیه کلانتری مبنی بر اینکه متقاضی 5 سال متوالی یا متناوب در ایران اقامت داشته است.
تأییدیه عدم سوءسابقه متقاضی شناسنامه (اعم از ارتکاب جنحه و جنایت و یا عدم فرار از سربازی) گواهی مبنی بر اینکه متقاضی تابعیت در ایران، دارای سرمایه کافی جهت تأمین زندگی خود را داراست.
بعد از ارسال تمامی تأییدیه‌ها به وزارت خارجه مسئولین مربوطه در این حوزه مدارک را بررسی و نتیجه آن را به هیئت دولت ابلاغ و در صورت موافقت مورد تصویب هیئت دولت قرار می‌گیرد.

مدارک موردنیاز جهت اخذ شناسنامه ایرانی برای اتباع خارجی
اتباع خارجی می‌توانند برای دریافت هر چه سریع‌تر شناسنامه ایرانی با وکیل تابعیت در مشهد ارتباط برقرار نمایند. برای اینکار باید ابتدا مدارک  زیر را آماده نمایند:

گواهی ولادت با تأییدیه پزشک و ماما 
فیش پرداخت هزینه‌های مربوطه با توجه به تعرفه‌های دولتی
حضور پدر و یا جد پدری (در صورت فوت پدر، گواهی فوت الزامی است.)
گواهی ولادت در ایران 
سند ازدواج والدین (در صورت طلاق، حکم طلاق الزامی است.)
اصل شناسنامه و کارت ملی مادر
مدارک شناسایی پدر 
تکمیل فرم‌های پرسشنامه متقاضیان
پس از آماده سازی این مدارک، آن‌ها را تحویل این موسسه حقوقی نمایند تا هماهنگی‌های لازم با وکیل سعیده فرهادی نژاد انجام گیرد تا به دنبال آن، راهکارهای مناسب در این حوزه را جهت رهایی از قوانین دست و پاگیر و زمان‌بر جهت اخذ شناسنامه دریافت و بقیه مسیر را به ایشان و مشاورین در این حوزه بسپارند. علم و تخصص در این حوزه می‌تواند راه سخت و دشوار گرفتن تابعیت و اخذ شناسنامه را به راهی کوتاه و بدون مشکل تبدیل نماید.

و نتیجه نهایی این‌که ...

مهاجرت‌های ناخواسته و ترک وطن، امروزه جزء جدایی‌ناپذیر زندگی در دهکده کوچک جهانی است و به‌تبع آن درخواست تابعیت کشور دوم و اخذ مدارک شناسایی و اقامتی معتبر یک ضرورت بسیار مهم است.

قوانین سختگیرانِ و پیچیده اکثر کشورها در جذب مهاجر و دادن تابعیت و اقامت، ضرورت حضور وکلای متخصص و مجرب را در اخذ مدارک کشور جدید، دوچندان می‌کند. شرایط اخذ شناسنامه اتباع در کشور ما هم چندان آسان نبوده و لازم است از مشاوره و راهنمایی‌های وکیل سعیده فرهادی نژاد بهره‌مند شده و انجام امور اخذ تابعیت و دریافت شناسنامه یا گذرنامه را به ایشان بسپارید. تهیه و ارائه مدارک مستند و معتبر و تنظیم فرم‌ها و ارسال مدارک توسط کارشناس و وکیل مجرب شانس دریافت اقامت را افزایش و شرایط اخذ شناسنامه اتباع را برایتان آسان و ممکن خواهد نمود.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402