فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

مهاجرت به سوئد، به راحتی آب خوردن

10 مرداد 1400

توضیحات بیشتر

مهاجرت به سوئد به دلیل شرایط مطلوب زندگی در این کشور معمولاً یکی از گزینه‎‌های مناسبی است که برای متقاضیان مهاجرت مطرح می‌شود. کشور سوئد همانند هر کشور دیگری قوانین و مقرارت خاصی را جهت دریافت اقامت دائم و موقت عنوان می‎‌کند که بررسی این قوانین و شناخت آن از سوی خود اشخاص و یا دفاتر مهاجرت الزامی می‎‌باشد. به طور کلی کلیه‎‌ی افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند می‎‌بایست میزان اطلاعات خود را در خصوص وضعیت اقتصادی، جمعیت، تحصیل و... در این کشور افزایش دهند تا بتوانند با قاطعیت بیشتری در این زمینه تصمیم گیری نمایند.

مهاجرت به سوئد

سوئد کشوری واقع در جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا بوده که از قسمت غربی خود با کشور نروژ، از قسمت شمال شرقی با فنلاند و شرق با خلیج بوتنیا در ارتباط می‎‌باشد. این کشور با برخورداری از مساحت 790/449 کیلومتر مربع جزء پنج کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. خوب است بدانید که نیمی از مساحت کشور سوئد پوشیده از جنگل بوده که زیبایی منحصر به فردی را برای آن به ارمغان می‎‌آورد به طوری که استکهلم پایتخت این کشور با قرار گیری در کنار 14 جزیره‎‌ی زیبا توانسته به یکی از زیباترین شهرهای دنیا تبدیل شود. امروزه حدود 10 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند که بخش اعظمی از این جمعیت در قسمت جنوبی آن اقامت دارند.

روش‌های مهاجرت به سوئد

به طورکلی هزینه‌‎های زندگی در کشور سوئد بسیار بالا می‎‌باشد اما این کشور با در پیش گرفتن راهکارهای اقتصادی نتیجه بخش توانسته در طی سالیان اخیر شرایط  بسیار مناسبی را برای رفاه زندگی مردم خود فراهم آورد و از لحاظ اقتصادی، تحصیلی و... شرایط خوبی را در اختیار آن‎‌ها قرار دهد که این موضوع مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و آن‌‎ها را به مهاجرت به سوئد و زندگی در شرایطی مساعد ترغیب می‌کند. اما دستیابی به اقامت و مهاجرت، کار راحتی نبوده و می‎‌بایست در ابتدا هدف خود را از مهاجرت به این کشور مشخص نمایید تا بتوانید هزینه مهاجرت، امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد و... را محاسبه نموده و از میان تمامی روش‌‎های موجود مناسب‌‎ترین آن را برگزینید.

  • مهاجرت تحصیلی؛ یکی از روش‎‌هایی که اکثر کشورها جهت دریافت اقامت در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می‌دهند دریافت اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه‎‌های و سیستم آموزشی آن کشور می‎‌باشد. کشور سوئد نیز با برخورداری از یک سیستم آموزشی قوی و دانشگاه‎‌هایی با رنکینگ بالا و نیز امکان تحصیل در مقاطع مختلف لیسانس تا فوق دکتری برای دانشجویان بین‌المللی توانسته نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جلب نماید. افراد مختلف پس از مهاجرت به سوئد و پذیرش اقامت موقت تحصیلی این کشور و اتمام مراحل تحصیل خود و استخدام در مراکز مختلف می‌توانند به اقامت دائم این کشور دست یابند.

اما مهاجرت به سوئد و دستیابی به اقامت این کشور مستلزم مدارک خاصی چون برخورداری از گذرنامه معتبر، قبول شدن در یکی از مقاطع و رشته‎‌های دانشگاهی این کشور و یا کالج‎‌های تحصیلی آن، برخورداری از اسنادی مبنی بر توانایی پرداخت شهریه و دیگر هزینه‌‎های مورد نیاز جهت زندگی در این کشور، در اختیار داشتن مدرک زبان انگلیسی (تحصیل در دانشگاه‌‎های سوئد معمولاً به دو زبان انگلیسی و سوئدی صورت می‎‌پذیرد)، ارائه‎‌ی بیمه نامه‌‎ی معتبر می‌‎باشد.

از عمده سؤالاتی که معمولاً در هنگام تصمیم گیری جهت مهاجرت به سوئد از طریق اقامت تحصیلی مطرح می‌شود در خصوص شهریه‌‎ی دانشگاه‌‎های این کشور می‎‌باشد. در پاسخ به این گونه سؤالات باید عرض کنیم که اگر چه هزینه‎‌ی شهریه‎‌ی این دانشگاه‎‌ها بسیار گران به نظر می‌رسد اما با توجه به این که امکان کار برای دانشجویان درحدود 40 ساعت در هفته وجود دارد می‌وان بخش زیادی از این هزینه‎‌ها را پوشش داد.

مهاجرت تحصیلی

  • مهاجرت کاری؛ با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور سوئد بسیاری از افراد خواهان مهاجرت کاری به این کشور می‎‌باشند به طوری که می‌توان مهاجرت کاری به این کشور را از معتبرترین روش‎‌های موجود در مهاجرت به کشور سوئد محسوب کرد.اما یافتن کار و استخدام در شرکت‎‌های مختلف این کشور مستلزم برخورداری از رزومه تحصیلی و کاری مناسب می‌‎باشد. از جمله روش‎‌های یافتن کار در این کشور می‌توان بررسی روزنامه‎‌ها، اینترنت و سرزدن به مراکز کاریابی اشاره نمود. در صورت استخدام و کاریابی، فرد می‌تواند ظرف 3 تا 5 سال اقدام به دریافت اقامت دائم نماید.
  • مهاجرت به سوئد و سرمایه گذاری در آن؛ ایجاد خود اشتغالی و سرمایه گذاری در کشوری که به دنبال حفظ روند رو به رشد خود می‌‎باشد و در طی سالیان اخیر از نرخ مصادره اموال پایینی برخوردار است می‌تواند یک گزینه‌‎ی مناسب جهت دریافت اقامت و کسب درآمد در این کشور باشد. اما استفاده از این روش مهاجرت نیازمند برخورداری از سرمایه کافی و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کشور معادل 600000 کرون ( واحد پول سوئد) و یا 150000 هزار دلار می‎‌باشد. نکته‌‎ای که در خصوص پذیرش اقامت و سرمایه گذاری در این روش وجود دارد این است که حدود 51 در صد از سهام شرکت می‎‌بایست متعلق کسی باشد که دارای تبعیت این کشور است.
  • دریافت اقامت از طریق خرید ملک؛ خرید ملک علاوه بر این که یکی از راه‎‌های دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود بلکه یک روش سرمایه گذاری امن نیز می‌توان آن را به شمار آورد. اما تنها در صورتی این روش می‌تواند منجر به دریافت اقامت شود که از طرح تجاری مناسبی برخوردار بوده و به گونه‎‌ای برای کشور سوئد سودآور باشد.
  • مهاجرت از طریق ازدواج؛ ازدواج با یک فرد سوئدی اگر چه یکی از روش‎‌های بسیار آسان جهت دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی محسوب می‌شود اما به دلیل تقلب‎‌هایی که در این امر صورت گرفته، کشورها قوانین و شرایط سخت‎‌تری را پیش روی افراد قرار می‌دهند. از جمله این شرایط می‌توانیم تلاش به اثبات هویت، تمکن مالی و قصد ازدواج واقعی اشاره نمود که در مراحل اثبات هویت و تمکن مالی می‎‌بایست، مدارکی را مبنی بر اثبات شخصیت خود و نیز توانایی مالی خود ارائه دهید تا در طول چند ماه مورد بررسی قرار بگیرد و فرد در این چند ماه می‌‎بایست اثبات کند که قصد ازدواج واقعی با شهروندی را دارد. یکی از قوانینی که جهت جلوگیری از تقلب و صوری بودن ازدواج‎‌ها صورت گرفته این است که در صورت جدا شدن زوجین از یک دیگر حتی بعد از چندین سال فرد اقامت خود را از دست خواهد داد.

مهاجرت از طریق ازدواج

در صورت تمایل به مهاجرت به سوئد و استفاده از فرصت‎‌های شغلی و موقعیت‎‌های فراوان این کشور می‌توانید به سایت سوئدیش رزیدنسی مراجعه نموده و بعد از کسب اطلاعات بیشتر با مطالعه‎‌ی مقالات آن از خدمات این سایت استفاده کرده و آموزش‌های لازم جهت مهاجرت به سوئد را دریافت نمایید و سپس کارهای اقامت را با کمترین هزینه‎‌ی ممکن انجام دهید. سوئدیش رزیدنسی از شرکت‎‌های فعال در این زمینه بوده که با مشاوره و آموزش دریافت اقامت، زمینه‎‌ی مهاجرتی آسان‌‎تر و کم هزینه‌‎‎تر را فراهم می‎‌آورد. جهت ارتباط با این سایت به آدرس swedishresidency.com مراجعه نمایید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید