فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

11 اردیبهشت 1400

توضیحات بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس

کانادا از کشورهایی است که در چند سال اخیر مهاجران زیادی را به خود جذب کرده دلیل این موضوع فرصت های شغلی زیاد همراه با درآمد شغلی مناسب، رفاه، امنیت و... است؛ همچنین افراد در این کشور آزادی دین، فرهنگ و ... را دارند.

خرید یک بیزینس در کانادا در دور روش اقامتی امکان دارد که این روش ها عبارتند از خرید یک کسب و کار در کانادا یا کارآفرینی های استانی البته این که کدام روش برای شما و بیزنس شما بهتر است با کمک یک وکیل مهاجرتی خبره و باتجربه که جدیدترین اطلاعات مربوطه به این موضوع را دارد امکان پذیر است. افرادی که از این روش وارد کانادا می شوند می توانند از طریق ویزای کار برای مدتی در این کشور بوده و سپس برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند. معمولا با گذشت یک الی دو سال افرادی که ویزای کار دارند می توانند برای اعضا خانواده خود درخواست دریافت اقامت دهند.

مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا

دریافت ویزای TFW از طریق خرید بیزنس در کانادا

سرمایه گذاران می توانند برای دریافت ویزای کار درخواست دهند؛ ویزایی که برای این گروه افراد صادر می شود ویزای TFW است. دریافت این ویزای و این نوع مهاجرتی توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را جذب کرده است؛ افراد زیادی برای این نوع ویزا درخواست دارند به همین دلیل اصولا فرصت های موجود در این شغل طی یک تا دو ماه تکمیل می شود.

اما چه کسی می تواند در کانادا یک بیزنس را خریداری کند؟ شرایط فردی که قصد خرید بیزنس در کانادا را دارد چیست؟ افرادی که قصد خرید یک بیزنس را در کانادا دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دارایی کافی برای خرید یا شروع تجارت
 • تجربه مدیریتی
 • مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • خرید درصدی از بیزنس برای مثال بیش از 20 درصد
 • دریافت LMIA یا تاییدیه دولت برای صدور مجوز کار

مراحل خرید یک بیزنس در کانادا چگونه است؟

مراحل خرید بیزینس در کانادا

فرد متقاضی خرید بیزنس در کانادا باید مراحل زیر را طی کند:

 • مشخص کردن یک شغل برای خرید
 • ارزیابی بازار کار
 • ارائه یک طرح تجاری مناسب
 • در صورت دریافت تاییدیه فرد به مدت 12 تا 24 ماه مجوز کار قابل تمدید کانادا را دریافت می کند.

مراحل خرید یک بیزینس در کانادا زمان می برد اما پس از پیدا کردن شغل مورد نظر تقریبا بین 2 تا 3 ماه زمان لازم است تا درخواست شما بررسی شود.

منابع برای یافتن بیزنس های قابل خرید در کانادا

منابع مختلفی برای خرید و فروش بیزنس در کانادا وجود دارد ساده ترین این منابع روزنامه و مجلات است که در آن بیزنس های قابل فروش در بخش آگهی درج شده است، همچنین شما با کمک افراد واسطی که در این زمینه وجود دارند می توانید برای خرید یک بیزینس فعال اقدام کنید.

اما یکی از محبوبترین و بهترین روش های جستجو طبیعتا اینترنت است؛ وبسایت هایی مانند BUYSELL.COM می توانند به شما در خرید بیزینس در کانادا کمک کنند.

نکته: نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که همیشه فروشندگان در محصول خود اغراق می کنند! زمان خرید به تمامی موارد توجه کنید و درباره آن کسب و کاری که قصد خریدش را دارید تحقیق کنید. به یاد داشته باشید که کسب و کارهای متفاوتی در شهرهای متفاوتی وجود دارد که ممکن است از هر نظر برای شرایط شما مناسب تر باشد به همین دلیل مشورت با یک وکیل مهاجرتی که تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه را دارد بسیار مهم است.

مزایای خرید بیزنس در کانادا

یکی از مهمترین مزایایی که خرید بیزنس در کانادا دارد این است که فرد می تواند همسر و فرزند (البته فرزند زیر 18 سال خود) را به همراه خود بیاورد؛ فرزندان می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کرده و از تحصیلات با سطح بین المللی بهره مند شوند. علاوه بر تحصیل رایگان فرزندان، همسر فرد متقاضی می تواند ویزای کار را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شود.

مراحل دریافت اقامت از طریق خرید بیزنس در کانادا

فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس شامل دو مرحله است. در مرحله اول باید ویزای کار کانادا را از طریق بیزنس دریافت کنید و در مرحله دوم می‌توانید با گذشت یک الی دو سال از خرید کسب و کار و مدیریت آن، برای اخذ اقامت کانادا درخواست دهید. فرد متقاضی این موضوع باید مراحل را طی کند؛ این مراحل عبارتند از:

 • دریافت ویزای کار مخصوص این روش که پس از خرید درصدی از یک کسب و کار به فرد داده می شود. در این روش ابتدا بخشی از سرمایه به صاحب قبلی پرداخت شده سپس پس از دریافت ویزا تمامی مبلغ پرداخت می شود.
 • پس از خرید درصدی از کسب و کار، فرد بایستی برای دریافت LIMA اقدام کند.
 • همانطور که قبلتر گفتیم متقاضیان باید یک برنامه کاری تهیه و ارائه کنند. این برنامه بایستی به صورتی نوشته شود که جهت بهبود و افزایش کیفیت کار باشد. در واقع بیزنس پلنی که نوشته می شود نباید فقط برای ارائه به مراجع دولتی بوده و باید به صورتی باشد که شما در آینده بتوانید از آن استفاده کنید.
 • پس از نوشتن بیزنس پلن و دریافت LIMA فرد می تواند برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کند. مدت زمانی که این ویزا ارسال می شود تقریبا 6 ماه است.
 • پس از سپری کردن تمامی این مراحل فرد دارای بیزنس می تواند به کانادا وارد شده و به صورت رسمی شروع به فعالیت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس با برنامه های کارآفرینی استانی کانادا

مهاجرت به کانادا از راه خرید بیزینس

این روش مهاجرتی یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کانادا است. کانادا کشوری پررونق و روبه رشد است که ورود سرمایه و کارآفرینی در این کشور تاثیر بسزایی در اقتصاد و پیشرفت آن دارد، به همین علت این کشور برنامه های کارآفرینی استانی متفاوتی را برای متقاضیان تدارک دیده است. در صورتی که قصد راه اندازی یک شغل جدید دارید و ایده های نوینی برای این شغل دارید می توانید از این طریق اقدام کنید. همچنین در این روش فرد متقاضی به تنهایی یا به صورت شریکی (بین یک تا سه نفر) می تواند اقدام به خرید یک بیزینس کند که البته حداقل هایی در این زمینه وجود دارد که بر اساس هر استان تعیین می شود و فرد بایستی رعایت کند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کار آفرینی

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از این روش و دریافت ویزای کارآفرینی دارند باید آگاهی کامل، سرمایه و خلاقیت در کار مورد نظر خود داشته باشند. یکی از مراحلی که در این پروسه سپری می شود مصاحبه است که در آن انگیزه اصلی فرد، جزئیات دقیق کار و میزان سرمایه فرد بررسی می شود.

جهت دریافت مشاوره برای مهاجرت می توانید به وبسایت ویزا 724 مراجعه کنید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

چرا استارتاپ یک روش بی نظیر برای مهاجرت به کانادا است؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که مهم ترین آن ها که متقاضیان بسیار زیادی در میان ایرانیان داشته است، مهاجرت تحصیلی، کاری و شروع بیزینس در کانادا بوده است.

26 آذر 1399

مهاجرت با ویزای استارت آپ کانادا

کانادا در شمال قاره ی آمریکای شمالی واقع شده و از نظر مساحت پس از روسیه بزرگ ترین کشور جهان محسوب می شود که بیش از 80 درصد مردم این کشور از زندگی خود و شرایط حاکم بر این کشور رضایت دارند.

11 بهمن 1399

جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا یک روش بسیار عالی برای مهاجرت شغلی و کاری به کشور کانادا می باشد. در حقیقت استفاده از جاب آفر کانادا به شما این امکان را می دهد که از امکانات و زمینه های شغلی و صنعتی کشور پیشرفته ای مانند کانادا استفاده

5 مهر 1402